Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2016., 20:11   #241
Quote:
cici1810 kaže: Pogledaj post

A što se tiče ostajanja sami kod kuće, to je vaša krivica. Trebalo je dijete polagano učiti odgovornosti. Moje bake su bile daleko na selu, i u lipnju nakon vrtića sam dobila svoj kkjučić oko vrata. S nepunih 7 godina. Mama je u srpnju bila na godišnjem, a čitav kolovoz sam opet bila sama od 7 do 3. I kad je krenula škola , kad je bila ujutro, oko 12 sam dolazila kući i bila sama do 3, kad je bila popodne, prigrijala sam si ručak na strujnom kolu ili skuhala jaje i otišla u školu u kvartu. I danas mi baš ništ ne fali.

Ako dijete od 6 ili 7 godina tretiraš kao bebu, onda postaje nesamostalno.
Na taj nacin bi njeznije osjetila razvod.
Znamo vec s kojim prijateljima bi isla u razred, nisu oni bitni samo zbog razreda, nego puta do skole.
Drugi dio teksta - da, za kljucic oko vrata se nitko nije pripremao, ona je oduvijek bila nasa mala beba.
Pokusali jesmo u nekom smislu, da bude samostalnija, no, objasnis joj kako npr do trgovine ne smije trcati nego hodati i stati prije ceste, unatoc svakom objasnjavanju i pokazivanju ispravnog ona dodje blizu ceste i pretrci..
Shvacate li narav? Danas joj se autic nekim cudom zapekljao u kosu. Umjesto da zatrazi pomoc, ona se, igrajuci se u svojoj sobi malo osisala.
Zaigrana je, vesela, djetinjasta i neposlusna.
U ovih mj dana malo je manje vesela, a malo vise neposlusna.
Stvar odgoja. Ali i nacina zivota.
Od 7-3 bude u vrticu, dodje kuci, mama ih uprti i do navecer su po gradu, igralistima i obilascima. Ne zato sto sam ja tako htio, nego zato sto je ona tako htjela. "Ne mogu ja bit u kuci", rekla bi majka.
Dok ja, s druge strane, volim kada smo nakon posla kuci, uz neki mirniji tip zajednickog igranja, ucenja i komunikacije, umjesto pentranja po djecjim igralistima i trampolinima.
Focal84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 20:25   #242
Kad je žena bila s djecom, to si isto proglašavao čuvanjem?
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 20:34   #243
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Kad je žena bila s djecom, to si isto proglašavao čuvanjem?
Oprosti, al ne razumijem pitanje?
Ona se kod kuce mogla zadrzati najvise sat vremena po dolasku s posla.
Zatim u lajsanje. S djecom. Od 10 dana popodne isao bih s njima 2x.
Kod jednih prijatelja (s djecom), kod drugih, na igraliste, kod njene mame, vidit sta ima na akciji u lidlu, vidit sta ima u parku i tako.. Takva je jednostavno ona, onda dodje oko 7-8, oupamo djecu (kcer sam najcesce kupao ja, tj prao kosu i susio), pospremi nekakvo suđe ako nisam ja (a češće nisam nego jesam, iako sam i kucanske poslove radio ponekad) djeca zaspu, a zaspe i ona.
Naglasavam neke detalje i sitnice, cisto da bude jasno da ja nisam toliko los koliko se cini (smajlic)
Zapravo, cesto sam joj znao poslat sliku na kojoj pise "moje ponasanje je odraz tvog ponasanja prema meni. Pa se ti sad ponasaj"
Focal84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 20:45   #244
Quote:
Focal84 kaže: Pogledaj post
Oprosti, al ne razumijem pitanje?
Stalno spominješ svoje čuvanje djece.

Zanima me jesi li i vrijeme koje je ona provodila s njima zvao čuvanjem. Bi li ikad rekao da ona dođe doma s posla i onda čuva djecu sat vremena doma, a onda ih čuva u parku, ili si ih ti čuvao a ona se brinula za njih jer im je mama?
Quote:
pospremi nekakvo suđe ako nisam ja (a češće nisam nego jesam, iako sam i kucanske poslove radio ponekad) djeca zaspu, a zaspe i ona.
Zapravo, cesto sam joj znao poslat sliku na kojoj pise "moje ponasanje je odraz tvog ponasanja prema meni. Pa se ti sad ponasaj"

Naglasavam neke detalje i sitnice, cisto da bude jasno da ja nisam toliko los koliko se cini (smajlic)
Ti misliš da ovime pokazuješ da nisi bio toliko loš koliko se čini? Stvarno?
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 20:47   #245
Quote:
Focal84 kaže: Pogledaj post
....
Naglasavam neke detalje i sitnice, cisto da bude jasno da ja nisam toliko los koliko se cini (smajlic)
Zapravo, cesto sam joj znao poslat sliku na kojoj pise "moje ponasanje je odraz tvog ponasanja prema meni. Pa se ti sad ponasaj"
Ova druga rečenica je trebala dodatno oslikati ovu prvu, ili?
__________________
May Good Things Grow

To Solitude
Hazen is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 20:47   #246
Quote:
Focal84 kaže: Pogledaj post
Zapravo, cesto sam joj znao poslat sliku na kojoj pise "moje ponasanje je odraz tvog ponasanja prema meni. Pa se ti sad ponasaj"


A bilo bi bolje da si koji put usisao da ona ne mora u nedjelju a ne smsao.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 20:47   #247
Sudovi su skloni malu djecu povjeravati majkama na čuvanje i odgoj i to je činjenica.

U takvom slučaju ocu preostaje pravo na posjete.

Centar/Sud također uzima u obzir i činjenicu tko od roditelja se do trenutka razvoda primarno brinuo o djeci, kao i činjenicu koji je roditelj spremniji na suradnju kad su u pitanju kontakti s drugim roditeljem.
Na oba polja ti je supruga u prednosti.
Argument da curica ne može biti sama zakonski ionako ne stoji jer kao što su ti već rekli, nema zakonske prepreke da školarac neko vrijeme provede sam.
Iako, ako tvoja supruga predloži ovaj aranžman koji si zadnji iznio malena ionako ne bi bila sama, pa će ti i taj argument brzo otpasti.


Ako hoćeš isključivo po svom i misliš da je tvoje jedino ispravno zatraži da se tebi djeca povjere na odgoj i čuvanje. Samo imaj na umu da će, ako ti plan uspije tada primarno djeca biti na tebi i da ćeš se za razliku od dosadašnjeg života morati velikom većinom o njima i skrbiti.

Imaj na umu i to da se, ako ti žena bude ta koja zatraži djecu na skrb i odgoj (a iz napisanog mi je očito da hoće), a ti ne budeš suradljiv i budeš tvrdoglavio po svom, lako (s obzirom na sudsku praksu) može dogoditi da djecu viđaš samo vikendom.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 20:52   #248
Quote:
Focal84 kaže: Pogledaj post
....
Vidim da vas je vise, ali ne mogu vas shvatit.
....
Nije vazno zivi li ona s mamom ili tatom (oni), kcer bi se daleko ugodnije osjecala da ide u skolu gdje ima svoje prijatelje, u kvartu koji pozna.
....
ne možeš shvatiti jer si zabrijao svoj film, zabrijao do te mjere da umišljaš kako znaš unaprijed kako bi se kćer osjećala
bez obzira na prijatelje i školu, osjeća se jadno, nesigurno i zbunjeno - raspada joj se obitelj
jebote!!!

Quote:
Focal84 kaže: Pogledaj post
...
Dok ja, s druge strane, volim kada smo nakon posla kuci, uz neki mirniji tip zajednickog igranja, ucenja i komunikacije, umjesto pentranja po djecjim igralistima i trampolinima.
koje je djeci totalna ludnica od zabave, razvija motoriku i komunikacijske vještine s vršnjacima...uživancija za djecu, a nešto manje za roditelja koji bdije nad njima danima, mjesecima, godinama...

koliko god spuštaš gard kako tema odmiče, ne možeš ničim popraviti slike koje si ocrtao ovdje
za učenje i komunikaciju s djecom, najprije obrazuj sebe jer sve što si ih na tu temu naučio, naučeno je kroz tvoj odnos s majkom
s onom kojoj samo iskopčaš usisavač
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 20:56   #249
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Stalno spominješ svoje čuvanje djece.

Zanima me jesi li i vrijeme koje je ona provodila s njima zvao čuvanjem. Bi li ikad rekao da ona dođe doma s posla i onda čuva djecu sat vremena doma, a onda ih čuva u parku, ili si ih ti čuvao a ona se brinula za njih jer im je mama?
Ti misliš da ovime pokazuješ da nisi bio toliko loš koliko se čini? Stvarno?
Ne, to su detalji koje sam ranije spomenuo da nisam nikada radio.
Zelim reci da to nije bilo nikada, nego nedovoljno.
Svakako jos nisam shvatio to kako nema opcije spasavanja obitelji, s obzirom da je to meni preko noci. Sve ranije bile su samo prepirke. Nisam ja mogao vidjeti sto se mota u njenoj glavi.
Nevezano, evo imam primjer rastavljene zene iz susjedstva, s kcerkom 5god, koja se uskoro udaje za novog decka, koji se svaki drugi vikend dok su vani ubije u alkoholu i s nekim koga izazove namjerno potuce, a kad se ne potuce onda ga nose kuci. Ona se udaje za njega uskoro. Apsurd.
Mogao bih nabrajat more stvari koje jesam radio ja u kuci, no to nikome nije bitno.
Da odgovorim, da, nazvao bih to čuvanjem. Doslovno. Ne dio kada smo zajedno kod kuce, nego dio kada ih odvede u grad.
Jer ona tada nije radila nista s djecom, samo ih je vodila na mjesta gdje se djeca sama zabavljaju, a ona npr tipka po mobu i pusi cigaru..
Kada bih ja izasao s njima npr u dvoriste, onda bih se s njima i igrao.. lopta, frizbi, crtanje kredom.. stvari koje ja radim s njima.
I onda dobijem optuzbu; da, nisi bio s njima ni sat vremena nisi se valjda vec umorio
Focal84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 20:57   #250
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Stalno spominješ svoje čuvanje djece.

Zanima me jesi li i vrijeme koje je ona provodila s njima zvao čuvanjem. Bi li ikad rekao da ona dođe doma s posla i onda čuva djecu sat vremena doma, a onda ih čuva u parku, ili si ih ti čuvao a ona se brinula za njih jer im je mama?
Ti misliš da ovime pokazuješ da nisi bio toliko loš koliko se čini? Stvarno?
Nekima bi bilo najbolje da dok se bore za svoja prava uopće ne govore.

On će sutra sam sebi biti takva odmoć na Centru i sudu, a da toga neće biti ni svjestan.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 21:18   #251
Quote:
Focal84 kaže: Pogledaj post
Ne, to su detalji koje sam ranije spomenuo da nisam nikada radio.
Zelim reci da to nije bilo nikada, nego nedovoljno.
Hvataš se za riječ.
To sve je bilo jako rijetko čim ti žena kaže "nikada".
Valjda ti je jasno da je jako rijetko nekome tko nešto radi konstantno skoro pa ništa.
Kao da ti na poslu dobiješ zajednički zadatak s kolegom, a onda ti bivaš taj koji na zadatku radi svakodnevno, a kolega uskokne tu i tamo, svake prijestupne...i tebi bi se činilo da je to njegovo skoro pa "nikad".
Quote:
Svakako jos nisam shvatio to kako nema opcije spasavanja obitelji, s obzirom da je to meni preko noci. Sve ranije bile su samo prepirke. Nisam ja mogao vidjeti sto se mota u njenoj glavi.
Mislim da si lažeš.
Jer samo totalni idiot ne vidi da je osoba kraj njega nezadovoljna.
Ja ipak mislim da si ti to vidio, ali ti nije bilo bitno dok god je tebi bilo dobro i dok god si mislio da će ona i dalje trpiti.
Svaka prepirka i njeni prigovori su ti bili alarm i šansa.
To što je ti nisi shvaćao ozbiljno i što ti njeno zadovoljstvo nije bilo bitno je isključivo tvoj problem i propust.
Nije njeno nezadovoljstvo tu odjednom.
Jedino njen zahtjev za razvodom.
A valjda ti je jasno da netko tko jako dugo nije zadovoljan s nekim odnosom taj odnos može u bilo kojem trenutku poželjeti raskinuti.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 21:19   #252
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post

Ako hoćeš isključivo po svom i misliš da je tvoje jedino ispravno zatraži da se tebi djeca povjere na odgoj i čuvanje. Samo imaj na umu da će, ako ti plan uspije tada primarno djeca biti na tebi i da ćeš se za razliku od dosadašnjeg života morati velikom većinom o njima i skrbiti.
Pa baka će čuvat dijete kak ne kužiš?

Ja uopće ne znam kak on živi sad kad mu je žena otišla.
Ili mu mama dođe skuhat i počistit.
Samo ne daj Bože nedeljom! Sad ne znam dal to vrijedi za kuhanje.Jel se smije kuhat nedeljom? Jer to je isto nekakav rad.
Il se samo ne smije usisavat?
E viš trebala je žena sa partvišem čistit.Onda joj ga ne bi mogao ištekat iz struje...
starakrpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 21:29   #253
Quote:
starakrpa kaže: Pogledaj post
Pa baka će čuvat dijete kak ne kužiš?

Ja uopće ne znam kak on živi sad kad mu je žena otišla.
Ili mu mama dođe skuhat i počistit.
Skontala sam, ne brini.

Ipak, mater može u bilo kojem trenutku otkazati suradnju.
Ili mu barem poslati klince kad se vrati s posla. Pa nema pive s frendovima, gledanja teveja na miru ili čime se do sada već redovno bavio do 7-8 navečer (dok mu je žena čuvala klince).
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 21:36   #254
Ma neće..
Vidiš da ne može ići negdje čuvati unuku jer mora mužu kuhat ručak.
To im je nasljedno u obitelji da muškarci doma ne rade ove "ženske " poslove.
Ilitiga sve poslove od čišćenja, kuhanja, čuvanja djece...
Jer meni to tak zgleda.Makar se sad trudi kao ublažit...
Al tak je kak je.
Žena je pukla s razlogom.Ko ne bi?
starakrpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 21:37   #255
Quote:
Focal84 kaže: Pogledaj post
jednostavno ne mogu zamisliti da ju on cuva
Svako toliko ti se omakne diktatorska rečenica - onako, na najjače.

Quote:
Ono sto se meni tu ne svidja je nedostatak kontinuiteta.
Evo još jedna. Rečenica. Diktatorska. Ideja po kojoj šestogodišnjem djetetu svaki dan mora izgledati pod konac jednako. Inače će se dogoditi grozne stvari. Tko zna, možda će čim ojača poželjeti usisavati nedjeljom...

Quote:
To neću moći spriječiti.
Evo je opet.

Quote:
Moja ideja nudi kontinuitet, dakle svaki dan odlazi i dolazi kod mene i od mene u skolu, poslje skole ide kod mame. Svaki dan isto.
To. Svaki dan isto.

I kad bi, u kojem razredu, po tvojoj savršenoj varijanti, dijete krenulo u školu koja joj je pod nosom i počelo se družiti s djecom koja su joj sve vrijeme pod nosom?

Quote:
cesto sam joj znao poslat sliku na kojoj pise "moje ponasanje je odraz tvog ponasanja prema meni. Pa se ti sad ponasaj"
Ovo je na granici zlostavljanja - i to s one druge strane te granice. Fascinantno je do koje si mjere nesvjestan toga.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 21:40   #256
Pa tako je dobro sve osmislio, njegova mama cuva curicu, zena vozi u vrtic sina, zatim dolazi po malu kad ona zavrsi sa školom. Baka kuha rucak djedu, njemu i curici... Cuva ju svako prijepodne. Curica kod njega (s bakom prijepodne) pise zadacu (samo ne znam da li ce smjeti nedjeljom, vjerojatno ne).
I sad ovih dana žena razvozi djecu, nigdje nije napisano da je on jednom ovih dana djecu vratio mami ili otisao po njih.

Najgore od svega je to sto on uopce ne vidi kakav je i kako ga ljudi dozivljavaju. Naletit ce na minsko polje u CZSS.
Dugo nesto ovako grozno nisam citala. Fuj.
AnaDeVill is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 21:42   #257
Radi na poslu, doma sama brine o djeci.
Čisti, kuha itd.
Još ju ovaj tlači dok čisti nedeljom, a ne znam ni kad bi stigla jer je zaposlena sa 2 djece koje sama "čuva"...
I onda se autor još išao nekaj inatit i nije htio sex.
Pa žena je pukla.
Ziher si je mislila ovaj više ni za sex ne služi...
I tu joj je prekipilo.
Ionak sve radi sama, pa bar ju neće živcirat.
starakrpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 21:45   #258
Quote:
starakrpa kaže: Pogledaj post
Ma neće..
Vidiš da ne može ići negdje čuvati unuku jer mora mužu kuhat ručak.
To im je nasljedno u obitelji da muškarci doma ne rade ove "ženske " poslove.
Ilitiga sve poslove od čišćenja, kuhanja, čuvanja djece...
Pa to i kažem. Kako je autor rekao "ima mama muža".
A kad se uplete unučad u patrijarhatu kojem je stalo do sebe pater familiasova je zadnja.
A da će starom pateru biti po volji da mu klinčadija dreči do navečer dok mu sin ladi jajca...pa zna se tko je prvi među nejednakima.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 22:08   #259
Istina je da u mojoj obitelji poslove poput kuhanja za obitelj nilada nisu radili muskarci. Ne racunam rostilj, ako su jaja u pitanju, hrenovke, puding..
Nikada nisam "kuhao" ručak.

Ranije kada sam pisao o svojim promjenama, spomenuo sam i to kako sada ja usisavam RADNIM DANOM POPODNE, DOK DJECA U SOBI GLEDAJU CRTIĆ.
Da je moja gospođa "mogla biti kod kuce" umjesto da skita s djecom svaki dan, mogla je i ona usisat popodne.Sam obavljam sve kucasnke poslove, redovito, i kuca je urednija nego prije.
Zasto je to tako? Dijelom jer je "prazna", a dijelom jer sam s klincima dogovorio funkcionalno djelomicno spremanje. (Ako je na podu 8 igracaka, vi spremite 4.)
Funkcionira!
Djeca za sada ručaju u vrtiću. Za večeru uglavnom vole čokolino i razne proizvode s mlijekom.

Kada su djeca kod mene onda su SA MNOM, ne s mojom MAMOM.
Ona kuha za svoju obitelj, jedem dolje usput ako mi de u tom trenu jede. Ne kuha meni.
Kada su djeca kod zene, onda su uglavnom kod njene MAME. Rucaju kod njene mame i oni i ona, jer zasto bi zena kuhala ako moze mama.
To vam je sigurno ok!?
Ona kao je do sad bila sama, pa moze i od sad. Kao.
Ne, ona je sve samo nije sama! Mama joj pomaze sto god treba!
Ne osudjujem bivsu punicu, da se zna.
Govorim, to je u redu da s mamom zajedno odgaja djecu.
Nedajboze da moja mama donese kod mene neki kolac. Pa nisam ga ja napravio, ne smijem to dat djeci, jel?
Fuj

Moze li se cijela tema obrisat?
Focal84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 22:13   #260
Quote:
AnaDeVill kaže: Pogledaj post
Pa tako je dobro sve osmislio, njegova mama cuva curicu, zena vozi u vrtic sina, zatim dolazi po malu kad ona zavrsi sa školom. Baka kuha rucak djedu, njemu i curici... Cuva ju svako prijepodne. Curica kod njega (s bakom prijepodne) pise zadacu (samo ne znam da li ce smjeti nedjeljom, vjerojatno ne).
I sad ovih dana žena razvozi djecu, nigdje nije napisano da je on jednom ovih dana djecu vratio mami ili otisao po njih.

Najgore od svega je to sto on uopce ne vidi kakav je i kako ga ljudi dozivljavaju. Naletit ce na minsko polje u CZSS.
Dugo nesto ovako grozno nisam citala. Fuj.
To sto pises je ugrubo moja ideja.
Mama svakako dovozi dijete u vrtic. Ako dijete spava kod nje.
Tako usput ostavi i kcer kod mene. To je doslovno usput.
Da li ce kcer doci kod mene pjeske iz skole, da li ce supruga pokupit sina iz vrtica, ili cu ja, da li cu ja otici po kcer ili ona, to su detalji i stvari dogovora toga dana.
Zasto se hvatate za svaki zarez koji napisem?

Danas konkretno, predlazem zeni da pokupim djecu iz vrtica u 15, dovezem ih kod nje u 18-19. Spavaju kod nje.
Ona kaze to joj je kasno, otic ce ona po njih u vrtic.
Zatim ja kazem ok, aj onda cu sutra ja otic u vrtic pa nek ostanu kod mene na spavanju.
Kaze ona aj ona ce ih pokupit sutra pa ih doveze oko 8 na spavanje, kao bila bi i ona malo s njima.
Kuzite?
Onda sam ju pitao zasto ja ne mogu danas bit jednako tako malo s njima pa ih dovedem oko 18-19..
Tu nije imala odgovora.
Focal84 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:27.