Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2015., 17:42   #3161
Dakle situacija je slijedeca, moramo sutra na svadbu u hr i da to ne prodje jednostavno auto nam se pokvarilo. Sad nam je prijatelj dao svoje koje ima austrijske tablice i kao napisao sam punomoc na fotokopiji svoje putovnice, muz ima radnu dozvolu uz sebe. Rent a car nece da nam iznajmi jer kaze da je previse 1800km i da nije sigurno u Hr a ostale koje sam zvala u blizini su bez auta trenutno. Sta mislite jel nam mogu radit probleme sta vozimo tudje auto sa stranim tablicama?
eva88 is offline  
Old 20.05.2015., 17:45   #3162
Quote:
eva88 kaže: Pogledaj post
Dakle situacija je slijedeca, moramo sutra na svadbu u hr i da to ne prodje jednostavno auto nam se pokvarilo. Sad nam je prijatelj dao svoje koje ima austrijske tablice i kao napisao sam punomoc na fotokopiji svoje putovnice, muz ima radnu dozvolu uz sebe. Rent a car nece da nam iznajmi jer kaze da je previse 1800km i da nije sigurno u Hr a ostale koje sam zvala u blizini su bez auta trenutno. Sta mislite jel nam mogu radit probleme sta vozimo tudje auto sa stranim tablicama?
Imate smartfonove i zeleni karton? Sta god bude falilo, nek' vam frend uslika i posalje preko vibera, skypa itd.
OneHitWonder is offline  
Old 20.05.2015., 18:49   #3163
U Müller ima hrvatskih krastavaca i ajvara :-D
osibk is offline  
Old 20.05.2015., 19:44   #3164
Quote:
osibk kaže: Pogledaj post
U Müller ima hrvatskih krastavaca i ajvara :-D
I kisele paprike i svaceg neceg...to je bila velika radost mojeg muskog kad ih je ugledao
*Aria* is offline  
Old 20.05.2015., 20:34   #3165
Quote:
eva88 kaže: Pogledaj post
Dakle situacija je slijedeca, moramo sutra na svadbu u hr i da to ne prodje jednostavno auto nam se pokvarilo. Sad nam je prijatelj dao svoje koje ima austrijske tablice i kao napisao sam punomoc na fotokopiji svoje putovnice, muz ima radnu dozvolu uz sebe. Rent a car nece da nam iznajmi jer kaze da je previse 1800km i da nije sigurno u Hr a ostale koje sam zvala u blizini su bez auta trenutno. Sta mislite jel nam mogu radit probleme sta vozimo tudje auto sa stranim tablicama?
???
jesi li dobila samo tabilce ili auto s tablicama???
DrSigmundFreud is offline  
Old 20.05.2015., 23:11   #3166
Auto s tablicama....
eva88 is offline  
Old 21.05.2015., 11:12   #3167
punomoć koja nije ovjerena kod javnog bilježnika mislim da ne vrijedi.. ali opet, morate baš imati ''sreće'' da vas negdje zaustave i provjeravaju ako normalo vozite
Lalu6 is offline  
Old 21.05.2015., 13:20   #3168
da,ta punomoc nista nevrijedi...
ali kao sto ova gore kaze...bas moras imat jebenu nesrecu da te netko zaustavi u hrv i provjerava...
Mortiis is offline  
Old 27.05.2015., 17:23   #3169
Prosli granicu bez problema i sretno se vratili, hvala na odgovorima. A sad me zanima slijedece, prilikom kupovanja namjestaja, vidim da se moze provuci na rate, e pa jesu li ro rate kao u nas, american, diners, kartice na obrocno placanje ili? Mi smo dobili maestro od sparkasse jel se moze s njom na rate? Ima li itko iskustva?
eva88 is offline  
Old 28.05.2015., 00:22   #3170
Produljenje radne dozvole

Kaj sve treba nosit od dokumenata na AMS kako bi osoba dobila neograničenu radnu dozvolu nakon kaj istekne godina dana od dobivanja iste?
Hvala!
Aida Bo is offline  
Old 28.05.2015., 20:03   #3171
Quote:
Aida Bo kaže: Pogledaj post
Kaj sve treba nosit od dokumenata na AMS kako bi osoba dobila neograničenu radnu dozvolu nakon kaj istekne godina dana od dobivanja iste?
Hvala!
anmeldebeschaidigung, meldezetel i putovnica, i moras biti zaposlena na dan njihovog izdavanja dozvole- ja upravo svoju cekam- takozvanu freizugigkeitbestatigung.... imam losa iskustva s bilo kakvim administracijama, tako da se negativno veselim njihovim glupostima...

ali mislimd a ce isto biti ogranicena... vremenski, ne znam...
Tutankhamon is offline  
Old 28.05.2015., 21:00   #3172
nece bit vremenski ogranicena...ja ju imam
Mortiis is offline  
Old 28.05.2015., 22:03   #3173
Quote:
Tutankhamon kaže: Pogledaj post
anmeldebeschaidigung, meldezetel i putovnica, i moras biti zaposlena na dan njihovog izdavanja dozvole- ja upravo svoju cekam- takozvanu freizugigkeitbestatigung.... imam losa iskustva s bilo kakvim administracijama, tako da se negativno veselim njihovim glupostima...

ali mislimd a ce isto biti ogranicena... vremenski, ne znam...
tnx na odgovoru. A jesi je tražio prije isteka ove jednogodišnje dozvole ili si čekao da ti se navrši godina dana rada kod poslodavca koji je inicijalno zatražio dozvolu?
Kaj u slučaju ak je osoba počela raditi mjesec dana nakon izdavanja dozvole. Tj. u trenutku kada bi kao trebalo tražit novu nema navršenu godinu dana rada u istoj firmi. Jel imao tko takav slučaj?
Aida Bo is offline  
Old 30.05.2015., 19:13   #3174
Pozdrav svima,
trebala bih info što se tiče tečajeva njemačkoga jezika u Beču...dali je možda netko išao na neki tečaj pa da mi može preporučitimm
hvala
megolina is offline  
Old 31.05.2015., 20:35   #3175
Quote:
megolina kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
trebala bih info što se tiče tečajeva njemačkoga jezika u Beču...dali je možda netko išao na neki tečaj pa da mi može preporučitimm
hvala
ova je popularna koliko sam skužila
http://www.deutschakademie.com/
Aida Bo is offline  
Old 01.06.2015., 18:49   #3176
Jel zna netko kako ide sa austrijskim drzavljanstvom djece ausländera koja su rođena u Austriji? Našao sam samo neke prijedloge, ali ne i konkretno. Na službenim stranicama ne piše previše.
osibk is offline  
Old 02.06.2015., 08:10   #3177
Quote:
Aida Bo kaže: Pogledaj post
ova je popularna koliko sam skužila
http://www.deutschakademie.com/
Hvala puno...
megolina is offline  
Old 03.06.2015., 12:25   #3178
Hvala na odgovorima samo jos me zanima jeli se moze online provjeriti jesam li prijavljen posto nisam dobio nikakav ugovor a sef kaze da je sve u redu..lhonzettel dobivam pcetkom mjeseca za protekli mjesec
__________________
da.....Westy je zakon
cobico is offline  
Old 03.06.2015., 15:40   #3179
Koliko se ceka na rjesenje za Kinderbetreuungsgeld? I za djecji doplatak? Predala sam sve papire. Pa me tanima brzina rjesavanja. Inace sam iz Hr i ovdje smo vec dvije god, mala se rodila u Becu. Uglavnom svu dokumentaciju sam predala. Te da li kojim slucajem traze kakvu pptvrdu da ne primamo naknadu u Hr? Jer za par dana idem u Hr pa da preduhitrim i ppdignem . Hvala na odgovorima unaprijed
amallia78 is offline  
Old 03.06.2015., 16:17   #3180
Quote:
megolina kaže: Pogledaj post
Malo sam zbunjena...ja sam dobila stalni boravak na temelju izvanbračne zajednice i sad smo razmišljali da imam dragog zdravstveno. Što sad to znači da kad me prijavi da će svejedno morat platit moje zdravstveno od onog dana od kad sam prijavljena u austriji, a da ga nisam ni koristila???
Ako nemate djece itekako ce vam se naplatiti. Cak retroaktivno. Meni je dolazilo mjesecno 170 eura za platiti dok nisam rodila dijete, tada je sve besplatno. Radi se o WGKK.
amallia78 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:06.