Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2003., 19:48   #81
Lightbulb

Quote:
sandor gjalski kaže:
sta se tu jos moze dodat; österreich zemlja karijerista burzuja i birokrata ak ti se da tu rintat 12 sati svaki dan s kravaticom na vrateku i afingerom u guzi, onda nasilji laktove jer tu ti se samo smjeska kad netko dobi nogu....
dobru u becu imaju neki ljevi schmäh, ko fol neki smísao za humor
al ne beru nase provale ni u bunilu, jednostavno ne kontaju da ti to ne mislis ozbiljno, sve im se mora objasnit......

generalno, austrijanac je susretljiv austrijanac ce ti pomoci, ako lezis na cesti u lokvi krvi maknuce te s puta da mu ne zaprljas gume na autu.... ma za sve ih moras pitat nis ne kuze naravski(bolje rec nezele ak nemoraju) ali su istovremeno puno kultiviraniji, imuni na primitivizam i balkanizam, sto je u odredjenim situacijama cak i mana.
sto da kazem divni ljudi, cuj dzoni je to tak ljepo opisal u hladan kao led, cudime da bec nema najveci broj samoubojica na svijetu
depresija ruls
ma ok, nije tak strashno, humor znaju imati, znam se nasmijati provalama u firmi..

a smjeshkaju se oni medjusobno puno iz kurto-azije(hladan kao led osmijeh -samo ti pokazu zube), no ak vide da si stranac naravno da ti se nece, posto se osjecaju überrannt. zavisi isto i o ljudima, ima iznimnih iznimki, tak da se covjek moze tu i tam ugodno iznenadit-bar nesto. inace indivdualnost i sloboda se negiraju zbog -wichtig! - Peinlichkeit. a i kam bi se doslo na takav nacin, treba sve biti eintönig und einförmig, lakshe funkcionira. sistem.
cim nesto odskace, kaj bi moglo biti spontano, to je odma peinlich..ok, Rudelverhalten ima svugdje (vidi BBB) al ovdje ima nesto rekao bi specijalno u fenomenu masa i posebne prijemcljivosti za nacizam. zato Punka i slicno nikad nije bilo u Austriji.
jimmy jazz is offline  
Old 17.11.2003., 20:54   #82
Quote:
jimmy kaže:
nisam winona , no lijecnicku diplomu ti u Njemackoj ti priznaju, al sve nakon toga, specijalizaciju, ne! jedino iz EU. priznaju Portugal al svicarsku npr. ne.
hehe, pa nemam jos specijalizaciju, tak' da me to ne brine.
FFE is offline  
Old 18.11.2003., 01:46   #83
Quote:
zato Punka i slicno nikad nije bilo u Austriji.
bas prosli tjedan jednog frenda s faksa au au, strijanca, pankaca, scipelarili su; drz se sad: turci!!!!!!!!!!!
da,da neke seljacine prolos, ´ja sam mu reko, da su ga vjerojatno htjeli napiknut na onaj siljak za kebab, i ispec. nekak mi je jos uvijek sumljivo to meso, svega dreka oni hite nutra.......
makar mi je fini njam, njam s ajranom..... najbolji je jos uvijek na nasem naschmarktu?! ma ima i boljih al tam je najveci.....hehe, treba neko izda´t knjigu najbolji standovi beca za studente i ostale s rupom u novcaniku.....
da me krivo ne svatite ja se vrhumski ovdje becim i provodim, fakat je lepo makar im cure bas i nisu neke, (izvinite bio sam prek vikenda u zagrebu i oslepil sam, tolko dobrih komada na kupu nema garant nigde.......
i vjetric stalno pirka, da bar puse to duva,po pol kutije cigareta po izlasku.(jedan dim ja jedan on)
da ,pa selo se ne bi trebalo zvat wien nego wind...
apropo nacista, svake srijede imamo belaja, pred ulazom na faks se okupljaju dojcnacionalni burschenschafteri bas su mi slatki s tim kapicama ko neki hibridni wiener sängerknaben, (uspel sam jednom drmnut jednu onak u hodu(joj kak sam lepo onda begal), mozda je neko hoce ovim putem kupit, licitacija tj. aukcija otvorena.....)
ma prvo sam na finjaka probal se s jednim pospikat, imaju monstruzne ideje da austriju treba spojit s njemackom, sad agitiram trazim stemere (ne da ih spucamo, za to ipak svabe nemaju dara a ni muda), neg da bar okupimo par pankaca, komunista, liberala - da oni se u to ne petljaju i onak su oni skriveni fasisti, i da ih steramo......
stare parole, ali ne vidim bolje
sandor gjalski is offline  
Old 18.11.2003., 11:11   #84
hehe pa da, turci su i meni prije negda prijetili dok sam nosil "sumnjive" frizure
da ti Burschenschafteri, pa to je tu normalno..pa i Häupl-gradonacelnik je bil u tome..pa se posle kao preobratil...iako meni malo bolesno, kaj se nacizam josh uvijek tu odrzhava...ono kao za Njemacku su, a svi imaju ceska prezimena-i hard-core njemacka imena...come on...prije 100 ljet su josh ceski pricali...il tak neki slavenski dijalekt.to ti je ta samo-negacija identita o kojoj sam prical..kuzis i normalno onda da su f kurcu...
a za kapu, cuj budesh pokazal tu kapu! bumo se dogovorili sacuvaj to!
jimmy jazz is offline  
Old 18.11.2003., 12:08   #85
Hehe, te kapice su takav trash da je to jezivo. I svih boja ih ima. Navodno su ti Burschenschaften razliciti medju sobom. Imas one koji su desno i one koji su nazi. Mogucnost izbora, sta li?

Gjalski, Falter se stalno bavi gastronomijom. Svake nedelje istrazuju restorancice i onda gde je jeftino, gde je skupo, a dobro itd. Imaju oni svoju publkaciju Best of Vienna, ali mi se to nikada nije kupiti.

Inace, Bec je u odredjenoj meri meni i danas misterija. Naime, ne znam sta se to desilo sa gradom koji je pre sto godina bio jedna od prestonica sveta, tu ziveli genijalni ljudi, uniformnost i nije bila nesto forsirana. Danas je to dobar grad, pruza dosta ako si spreman da prihvatis, ali ima taj neki feler o kojem je zborio jimmy i nece ga se skoro otarasiti. Zapravo mi se sve vise cini da je to zlatno doba bilo upravo to: zlatno doba. A to je tek samo trenutak uzleta svakog grada ili drzave, a onda se stvari svedu na svoju meru.
le coq sportif is offline  
Old 18.11.2003., 13:12   #86
Quote:
inace indivdualnost i sloboda se negiraju zbog -wichtig! - Peinlichkeit. a i kam bi se doslo na takav nacin, treba sve biti eintönig und einförmig, lakshe funkcionira. sistem.
cim nesto odskace, kaj bi moglo biti spontano, to je odma peinlich..ok
da ako radis u banci.

Inace nema potrebe. Svega par puta u par godina sam dosla ovdje eintönig ( zezam i tad sam imala crvenu torbicu i kosulju, ostalo sivo ) i einförmig. Ali sastanak je bio jako formalan.

U ostale dane japanke, traper sosek i po ljeti top. I ne odskacem od radne sredine.
Winona is offline  
Old 18.11.2003., 16:07   #87
winona? pa ti nisi nigda zivela v Becu!
jimmy jazz is offline  
Old 18.11.2003., 18:04   #88
Quote:
jimmy kaže:
winona? pa ti nisi nigda zivela v Becu!
mozda se varam, no imam feeling da isto misljenje imas i o Nijemcima, Svicarcima i sl. Zato onaj komentar.

Nego, da li si siguran da nikad nisam zivjela u Becu ? To samo znaci da me ne citas dobro.

Sad za ozbac - zivjela sam tamo samo par mjeseci, ali sam prilicno cesto u Becu sto poslovno sto privatno ( imam dobre prijatelje tamo)
Winona is offline  
Old 18.11.2003., 22:09   #89
Quote:
sandor gjalski kaže:
imaju monstruzne ideje da austriju treba spojit s njemackom,
Kaj je u tome monstruozno? Bar bi mi Bec bio dostupan.

A ti, jimmy, ne pljuckaj. Jebes "svi smo mi isti" mazanje ociju. Neka Austrijanaca s njihovim biserima i ceskim imenima, daleko su pametniji od Nijemaca. Ak su i "seljaci", ali barem su kakvi jesu, ne gutaju sve sto im Ameri serviraju i ne sagibaju grbacu pred svakim.
(Bar naizgled ne... )
Gospon Pes is offline  
Old 18.11.2003., 22:19   #90
ne morate se bojati pripojenja tih dviju drzava. Naime Njemci to nebi nikako psihicki izdrzali ( verkraften je definitivno bolji izraz )

To je ona vjecita ljubav izmedju tih dviju drzava. Ösi su za Nijemce niza klasa.
Winona is offline  
Old 18.11.2003., 23:15   #91
winona tema je austrija, i vecina pishe bash o specificnostima Beca. jedino tebi to nije jasno.
jimmy jazz is offline  
Old 18.11.2003., 23:17   #92
macak izgleda da to jedino tebi smeta

A tko je danas ljutio malog jimmy-a tko tko ?
Winona is offline  
Old 19.11.2003., 01:03   #93
Quote:
To je ona vjecita ljubav izmedju tih dviju drzava. Ösi su za Nijemce niza klasa.
da ali ta niza klasa je uvijek vladala njemcima od karla velikog do hitlera; österreich, geborenes führervolk, vladali su i nama preko 500 godina. cak i meksiku, spanjolskoj(maximillian I)
njemacka je bila najjaca pod vladavinom austrije.......a bavarci su ionako slicniji austrijancima nego njemcima.....
sandor gjalski is offline  
Old 19.11.2003., 11:56   #94
Samo jedna crtica iz proslosti. Churchill je posle WW2 imao ideju da od Austrije i Bavarske napravi jednu drzavu. Kakva bi to funky tvorevina bila...
le coq sportif is offline  
Old 19.11.2003., 12:07   #95
Quote:
le coq sportif kaže:
Samo jedna crtica iz proslosti. Churchill je posle WW2 imao ideju da od Austrije i Bavarske napravi jednu drzavu. Kakva bi to funky tvorevina bila...
pa sigurno bolja/sretnija neg npr. Jugoslavija! no sami smo si krivi.
jimmy jazz is offline  
Old 19.11.2003., 14:28   #96
nisam mjerodavan ali mislim da u tom kontekstu mentaliteta, narjecja, tradicije religije obicaja itd, bavarska i cak slovenija relativno vise idu/ (slicniji) pod austriju nego njemacku ili balkan/ex-yu.
cak je 1991 jörgi predlozil slovencima u koruskoj da je ujedine s matricom takorec mini-anschluss od mini-führera. lol
sandor gjalski is offline  
Old 20.11.2003., 16:57   #97
Quote:
Winona kaže:
zato kaj si ti macak sljaker ( za veliku ili malu lovu, u to ne ulazim, ali ipak sljaker koji k tome jos studira pa bude vrhnje pobirao kad diplomu stavi na stol ) a winona je drzavni sluzbenik a takvi su u svim sistemima i drzavama zasticeni od pretjeranog rada.
U mojoj firmi se NIKAD ne radi prekovremeno.
Moj bi savjet bio - ako imate diplomu i sanse za raditi u struci onda inozemstvo da, za obicno sljakanje kakvo mozete i u Cro, ne isplati se ici.
Jimmy moram te uzet u zastitu. Ovakve putane ko Winona vrebaju na svakom cosku i nema nista prirodnije nego uzvratit.
Winona je nezadvoljna jer je slabo placeni drzavni sluzbenik, kak to vec je u drzavnoj sluzbi pa ih nikak, znaci minimalno placaju. Pogotovo ak su dodjosi ko ona. Zbog toga jer je i sama obican white collar sljaker lijeci frustracije na svima koji joj lice na jos vece sljakere. Tocnije na blue collar sljakere sto i ne mora biti slucaj s Jimmiyem. mozda je Jimmy part time stock broker koji mlati najbolju lovu od 8-11 uvecer? kao part time posao poslije predavanja? I zaradi mjesecno tri Winonine place?
Vidis da se u njenoj firmi NIKAD ne radi prekovremeno jer ionako nemaju sto radit ni u onih normalnih 8 sati, zato ih bijedno i placaju.
Plus jos njeno nezadovoljstvo vlastitim sexualnim zivotom - i slika je kompletna. Prava katastrofa koju samo ti Jimmy mozes popravit. Uz uvjet da nas kak nas pogrdno zovu, balkance, ne obrukas. Rezerviraj weekend sobu u rezortu blizu Frankfurta, doticna ce vec naci izgovor za muza, npr 'poslovno vikend odsustvo, sluzbeni put itd' i podnesi nam izvjesce. Ok ?
 
Old 20.11.2003., 17:10   #98
dobar pokusaj !

( zapravo je najsmjesniji dio gdje si uvjeren da svi sa statusom Beamte imaju male place )
To samo govori da ovome nisi ni na pet metri nikad prismrdio. I da pojma nemas koja su sve zanimanja pod tim statusom.

Jadan nas kancelar i taj je samo drzavni sluzbenik.

Koji dobije samo Ortzulage pola prosjecne place

Kad si pisao zadnji dio posta, zaboravio si da ne moras pisati o sebi ali nije ni nelogicno da bas ti spominjes seks...pa svatko se cese gdje ga svrbi

Mislim da ce ljudi procitavsi moje i tvoje postove skuziti tko je od nas dvoje "nezadovoljan"i "nezadovoljen"

Sto se Jimmy tice nisi ni bio tako daleko
ali ja ga ovim putem molim da mi prestane slati PM_ove bilo kojeg sadrzaja.
Winona is offline  
Old 20.11.2003., 17:11   #99
Lightbulb

je, to sem i ja vec cul da mora da joj muz slabo obavlja posel...bit ce da je neki njemac

no ne trebas me uzeti u zastitu, vec sam joj odgovoril kaj delam, nakon cega je zasutjela, posto se malo zaletjela, ah kaj ces josh je mlada i neiskusna.

a posto je ona tak cesto u becu, sigurno ce bit prilika da nas dvoje na kavi sredimo stvar...
jimmy jazz is offline  
Old 20.11.2003., 17:12   #100
haha PM! lijepo sam te zamolil da ne zachatavash topic!
jimmy jazz is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:50.