Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2007., 12:22   #61
Quote:
RKL kaže: Pogledaj post
cuo sam da su sandzaklije imale jako razvijenu tekstilnu industriju i da ih je vlada srbije sve odvela u bankrot sa prekomjernim uvozom? poznajuci srbe garant su to namjerno uradili. isti slucaj sa vojvodinom. beograd ne zeli da vojvodina bude razvijenija od njega. sa megalomanskim prohtjevima tipa ogromna armija, broj ambasada kao da se radi o drzavi sa 100 miliona stanovnika, uzimanje zajednickog poreza i ne vracanje u te regije barem 10% od uplacene za porez kolicine novca, crpe na sve nacine "provincije" na ustrb beograda itd.
To je jedna velika srpsko-kineska zavjera. Zlotvori nameravaju preplaviti cjeli svjet sa jeftinom odjećom da bi zajebali sandžaklije
Biber is offline  
Old 09.02.2007., 12:23   #62
Quote:
RKL kaže: Pogledaj post
Tvoje naradjenje moje izvrsenje.

Na stranici sandzackog odbora za ljudska prava imamo sljedecu foto galeriju sa nazivom "TORTURA"
To sto je nekoliko bosnjaka pretuceno od strane policije ne govori o nikakvoj sustavnoj "torturi". Sta su neki dan radili policajci u kantonu sarajevo?

Quote:
RKL kaže: Pogledaj post
Idemo dalje, zlocini u Sjeverinu i Strpcu. U Sjeverinu 1992 godine oteto i pobijeno 16 Bosnjaka. Sam zlocin sponzoriran od srpske drzave.
Taj izolovan zlocin i donesene presude govore da to nije bila drzavna politika.
__________________
Mjesto za potpis.
balkanac is offline  
Old 09.02.2007., 15:46   #63
Ma, to se zna

Sto se tice Sandzaka, to je iseljavanje ekonomske prirode.Bosnjaci Sandzaka ne pate od bijele kuge poput cetnika

Raske je opcina na sjeveru sa 99% Srba

Sandzak je jedna regija koja ima svaki oblik buduce autonomije.To treba biti jasno.Ako se nastavi ponizavanje Bosnjaka kroz medije Srbije i naravno , ako se nastavi negiranje Sandzaka i nakon sto Kosovo ode.Bosnjaci tog kraja ce jednostavno morati da urade ono sto je potrebno a dignu pobunu.Sto se tice reakcije Srbije, nije ni bitno.Vazna su nasa prava, a kad Kosovo ode, Sandzak granici sa novom drzavom.,Tako i prijetnje ''Srpske '' vojske, kako ce pocistiti ''balije'' nece biti validne.Bjezi na Kosovo, pa gledaj TARGET kao 1999 natpise, kada Beograd ponovo bude na redu za bombanje

rackoza is offline  
Old 09.02.2007., 15:50   #64
Eeeee, odoše nam i Raška i Vojvodina... Kuku i lele!
gornji is offline  
Old 09.02.2007., 16:18   #65
Ovaj RKL i Jekna me odusevljavaju (ne)inteligencijom iznijetih stavova!
Ja sam zavrsio fax u BG, i upoznao sam mngo muslimana i muslimanki i niko od njih se nikad nije zalio na bilo sta, niti se ikada moglo osjetiti neka negativna tenzija. Tako da dusebriznici koji sa sigurne udaljenosti pozivaju druge da se mrze i ubijaju, neka ostanu tamo gdje su a nas da ostave da zivimo u miru i ljubavi!!!
Sef_Svemira is offline  
Old 09.02.2007., 16:18   #66
Bas je uzitak citati ove skandinavce. Prava komendija
Zaoka is offline  
Old 09.02.2007., 16:21   #67
Bas je uzitak citati ove skandinavce. Prava komendija

Kazu sinoc se Uzice diglo, hoce kazu da se postanu bosnjaci i da se prikljuce matici federaciji.

Kad su ih pitali zasto odgovor je bio jasan..Svedski standard ba.
Zaoka is offline  
Old 09.02.2007., 16:30   #68
Quote:
Sef_Svemira kaže: Pogledaj post
Ovaj RKL i Jekna me odusevljavaju (ne)inteligencijom iznijetih stavova!
Ja sam zavrsio fax u BG, i upoznao sam mngo muslimana i muslimanki i niko od njih se nikad nije zalio na bilo sta, niti se ikada moglo osjetiti neka negativna tenzija. Tako da dusebriznici koji sa sigurne udaljenosti pozivaju druge da se mrze i ubijaju, neka ostanu tamo gdje su a nas da ostave da zivimo u miru i ljubavi!!!
Takodje, imam ortakinju sa faksa koja je Bosnjakinja iz Novog Pazara. Selma, ako citas, veliki pozdrav za tebe
__________________
17.2.2008. - odbrojavanje je počelo. Biće srpsko ponovo!
Klačko is offline  
Old 09.02.2007., 16:33   #69
Quote:
klachko kaže: Pogledaj post
Takodje, imam ortakinju sa faksa koja je Bosnjakinja iz Novog Pazara. Selma, ako citas, veliki pozdrav za tebe
I ne naginji se kroz proozoorrr
__________________
Mjesto za potpis.
balkanac is offline  
Old 09.02.2007., 16:37   #70
Quote:
RKL kaže: Pogledaj post
Ako je u Srbiji izgradjenost putne mreze jedna od najgorih u Europi
Kaze covek poreklom iz zemlje koja je do pre godinu dana bila jedina u Evropi bez kilometra autoputa...
__________________
17.2.2008. - odbrojavanje je počelo. Biće srpsko ponovo!
Klačko is offline  
Old 09.02.2007., 16:47   #71
Quote:
RKL kaže: Pogledaj post
Privredna i razvojna blokada Sandžaka od strane srbijanskih vlada.
Rone, mislim da bi se s tobom "slozio" Bajram Omeragic, predstavnik desne struje medju sandzackim Bosnjacima. Evo sta on kaze:

Predsjednik Koalicije ''Lista za Sandžak'' Bajram Omeragić ocjenio je danas da je ''država učinila sve da manjinama omogući učešće u vlasti i da izborni zakon, koji predviđa pozitivnu diskriminaciju za manjinske stranke, ide na ruku'' ovoj političkoj grupaciji. Na konferenciji za novinare u Novom Pazaru, on je izrazio uvjerenje da će ''Lista za Sandžak'' na parlamentarnim izborima 21. januara pobjediti u ovom regionu ''kao jedina manjinska i jedina bošnjačka lista''.
Prema riječima Omeragića, 'Lista za Sandžak' će u izbornoj kampanji prezentirati rezultate svog učešća u Vladi Srbije 'koja je u Sandžak za dvije godine investirala 125 miliona evra, što se ne pamti u posljednjih 30 godina'. Stekli smo prijatelje u Beogradu i medjunarodnoj zajednici i povezali Novi Pazar sa svim većim opštinama u Srbiji', istakao je Omeragić i dodao da Lista za Sandžak u kampanju ide sa sloganima 'Za Sandžak u evropskoj Srbiji' i 'Mi pobjedjujemo - svi dobijaju'. Nosilac i prvi na listi ove političke grupacije, koja na parlamentarne izbore izlazi samostalno je njen lider Dr. Sulejman Ugljanin.


http://www.sandzaknews.com/vijesti.p...e&kat=1&id=304
__________________
17.2.2008. - odbrojavanje je počelo. Biće srpsko ponovo!
Klačko is offline  
Old 09.02.2007., 16:57   #72
Da dodam i to da je "fasisticka" vlada u Beogradu inicirala osnivanje Univerziteta u Novom Pazaru 2002. godine.

Preneto sa Wikipedije:

Univerzitet u Novom Pazaru osnovan je 2002. godine kao Zadužbina. Zadužbinari su bili Vlada Republike Srbije sa više od 200 raznih dobrotvora. Tadašnji premijer Vlade Srbije Zoran Đinđić je bio jedan od glavnih inicijatora za osnivanje ovog univerziteta. Univerzitet je iste godine priznat od strane Ministarstva prosvete Republike Srbije. U svom sastavu ima 4 fakulteta i to:

1. Pravni fakultet (sa opštim pravnim smerom i smerom za kriminalistiku)
2. Fakultet humanističkih nauka (sa odsekom za filologiju i smerovima engleski jezik i književnost, srpski jezik i književnost, turski jezik i književnost i arapski jezik i književnost; odsekom za pedagogiju i psihologiju sa smerovima dipl. psiholog, dipl. pedagog, vaspitački smer, odsekom za umetnost sa smerovima gluma, režija, kostimografija, scenografija, dizajn i modna kreacija, odsekom za politikologiju sa smerovima diplomatija, žurnalistika, politikologija...)
3. Fakultet za ekonomiju i menadžment (sa nekoliko atraktivnih menadžerskih i ekonomskih smerova)
4. Fakultet za informatiku sa 4 atraktivna smera u oblasti informatike.

Univerzitet u Novom Pazaru je osnovao svoja naučno-nastavna odeljenja u Nišu, Beogradu, Pančevu i Subotici. Na svakom od ovih odeljenja postoji po nekoliko smerova:

- tako se u Nišu mogu studirati menadžment, dizajn i modna kreacija, engleski jezik, žurnalistika, diplomatija...
- u Beogradu se mogu studirati diplomatija, žurnalistika i engleski jezik i književnost
- na naučno nastavnom Odeljenju u Pančevu se može studirati pravo, kriminalistika, psihologija i engleski jezik i književnost.
- u Subotici su pravo, kriminalistika, engleski jezik i književnost, diplomatija i žurnalistika.

Rektor univerziteta je gospodin Muamer Zukorlić (sandžački muftija), predsednik univerziteta je Ružica Đinđić (supruga pokojnog premijera).
__________________
17.2.2008. - odbrojavanje je počelo. Biće srpsko ponovo!
Klačko is offline  
Old 09.02.2007., 17:04   #73
Nakon 1999

Do tada je bilo bjezi i spasavaj glavu.Beograd je daleko od Sandzaka, a sa Kosovom se granici.Zaboravite na sve.

To vise i ne pali.Taj tvoj put vise i nije put.I zahvali de drugu Titi da imas nesto puta.U Bosni i na Kosovu pare nisu isle.Kao u Sloveniju.

Ali, sta ti znas.Da imamo solidnih 22 km

I do 2014 cemo imato autoput do Zenice i Mostara
rackoza is offline  
Old 09.02.2007., 17:10   #74
Quote:
rackoza kaže: Pogledaj post
Beograd je daleko od Sandzaka, a sa Kosovom se granici.
Ok je to, nego sta cemo s cinjenicom da nije povezan s BiH tj. Federacijom BiH sa kojom bosnjacki deo Sandzaka cak i etno-teritorijalno nije povezan (na stranu ove 3 opstine u Srbiji, nego sta cemo s drugom stranom granice, deo oko Cajnica, Rudog, Visegrada, Foce; dosta tvrd srpski kraj, jazbina Radovana Karadzica)?
__________________
17.2.2008. - odbrojavanje je počelo. Biće srpsko ponovo!
Klačko is offline  
Old 09.02.2007., 17:25   #75
Quote:
rackoza kaže: Pogledaj post
To vise i ne pali.Taj tvoj put vise i nije put.I zahvali de drugu Titi da imas nesto puta.
Srbija je posle bombardovanja obnovila ono saobracajne infrastrukture sto je stradalo u NATO bombardovanju (mostovi, uglavnom).

- obnovljen auto-put Beograd-Nis (koji je zbog neulaganja 1990-ih bio dosta propao).
- zavrsena desna traka auto-puta Beograd-Novi Sad (i obnovljena postojeca leva).
- u toku izgradnja auto-puta od Leskovca do makedonske granice sredstvima iz Nacionalnog investicionog plana Vlade Srbije i "Hellenic plana" Vlade Grcke. Rok zavrsetka 2009. godina!
- krajem godine sklopljen ugovor sa spansko-austrijskim konzorcijumom Alpina-FCC o izgradnji leve trake auto-puta Horgos-Novi Sad i deonice buduceg auto-puta Juzni Jadran od Beograda do Pozege (kod Uzica). Izgradnja pocinje s pocetkom ove gradjevinske sezone (maj-jun) a rok zavrsetka je 2010. godina (vise na: http://www.novosti.co.yu/code/naviga...tum=2006-11-04)
- zavrsen glavni i izvodjacki projekat auto-puta Nis-bugarska granica (Dimitrovgrad), tender za izvodjaca treba da se raspise u martu, a pocetak izgradnje je sledece godine. Rok zavrsetka 2011. godine!

I to sve od 1999.

Ali sta je sve to naspram, kako ti kazes, "solidnih" 22 km bosanskih autostrada i koridora "cekajuci Godoa" 5c
__________________
17.2.2008. - odbrojavanje je počelo. Biće srpsko ponovo!

Zadnje uređivanje Klačko : 09.02.2007. at 18:33.
Klačko is offline  
Old 09.02.2007., 17:32   #76
Quote:
rackoza kaže: Pogledaj post
U Bosni i na Kosovu pare nisu isle.Kao u Sloveniju.
Ako si ikad cuo za Fond za nerazvijena podrucja za vreme SFRJ, znaces da su glavni finansijeri tog programa bili "razvijena" BiH i Kosovo a primaoci pomoci i subvencija siromasna Slovenija. U pravu si! Jos samo pitaj ljude iz Hrvatske na forumu sta oni misle o toj nepravdi, posto su i oni zajedno sa Slovenijom, Vojvodinom i tadasnjom uzom Srbijom bili primaoci, a pored BiH i Kosova, finansijeri su bili Crna Gora i Makedonija
__________________
17.2.2008. - odbrojavanje je počelo. Biće srpsko ponovo!
Klačko is offline  
Old 09.02.2007., 18:13   #77
Quote:
rackoza kaže: Pogledaj post

U Bosni i na Kosovu pare nisu isle.Kao u Sloveniju.
Pa negde su isle --u uzoj Srbiji
Honesty is offline  
Old 09.02.2007., 18:25   #78
Nakon Kosova=Sandzak

Ja, mislim da ce na Sandzaku puknuti.

Cekaju se prva priznanja Kosova .
rackoza is offline  
Old 09.02.2007., 18:34   #79
hau jes nou tamo se broj muslimana smanjio za 20% u zadnjih 15 godina. ode sve u saraj`vo.
dudu is offline  
Old 09.02.2007., 18:38   #80
Vredi ponoviti:

Tokom celog rata u BiH, za vreme opsade Sarajeva, logora po Manjaci i Prijedoru u kojima je bilo hiljade njihovih sunarodnika, etnickom ciscenju Podrinja sa sve dogadjajima u Srebrenici u kojima je nastradalo onoliko njihovih sunarodnika koliko je nastradalo, BOSNJACI U SANDZAKU NISU SMOGLI SNAGE DA SE OKUPE I ODRZE JEDAN JEDINI PROTESTNI SKUP u Novom Pazaru ili drugde, a kamoli sta vise. Pa u jednom "fasistickom" Beogradu drzali su se protestni skupovi (naravno, neuporedivo malobrojniji od onih "drugih", ali ih je makar bilo) za mir povodom opsade Sarajeva i zlocina u Srebrenici, itd. I neko mi prica bajke o Bosnjacima Sandzaka, kao "oni ce se odvojiti", pa bre onda kad su imali najvise razloga da dignu glas, bili su manji od makova zrna... Steta, za prosperitet svake zemlje, pa i Srbije, neophodno je da postoji dovoljno kriticke gradjanske svesti kako kod vecinskog naroda tako i kod manjina!
__________________
17.2.2008. - odbrojavanje je počelo. Biće srpsko ponovo!
Klačko is offline  
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:10.