Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2011., 12:46   #1
Kako bezbolno odbiti to da budem kuma?

Evo vec tri sedmice pokusajem sta da smislim kako da se izvucem...Naime prijateljica mi se udaje pocetkom marta,prije godinu dana sam obecala da joj budem kuma....

Medjutim,desile su se neke okolnosti zbog cega sam izgubila naklonost i povjerenje prema njoj,kao prvo posvadjale smo se prilikom cega mi je rekla stvari koje su me jako povrijedile,zatim slavila je zaruke a mene nije zvala na slavlje i jos bilo je nekih sitnih stvari,ja i ona jos uvijek smo u kontaku,odemo nekad na kafu ali vise uopce nije kao sto je prije bilo a to da sam kuma stoji jer sam joj OBECALAali jednostavno ja jos vise ne osjecam takvo prijateljstvo prema njoj da bi joj bila kuma...

E sad,kako se izvuci iz svega toga a da ne ostanemo u losim odnosima jer mislim da ako to odbijem necemo vise u zivotu progovoriti,sta raditi,mislila sam mozda da se napravim bolesna,da negdje moram otici itd ili kako joj u facu to reci a da je ne povrijedim,stvarno neznam sta da radim,imate li vi kakav prijedlog?
nedodirljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 12:48   #2
A možda ni ona ne želi da joj ti budeš kuma, ali se osjeća obaveznom jer ste se tako dogovorile?
Objasni joj kako si objasnila nama. Možda i ona odahne i složi se s tobom.
rusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 12:49   #3
Najbolje je da se otruješ nekoliko dana prije svadbe, salmonela recimo, i fino to vrijeme provedeš u bolnici. Ova neugodna situacija će proći, ti ćeš se fino tjedan dana izležavati i čitati, da ne pričam kak je bolnica puna doktora .
__________________
Osvitli mu! Bila bi šteta da padne i slomije vrat a da to nitko ne vidi.
vrrrlet is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 13:00   #4
Quote:
nedodirljiva kaže: Pogledaj post
Evo vec tri sedmice pokusajem sta da smislim kako da se izvucem...Naime prijateljica mi se udaje pocetkom marta,prije godinu dana sam obecala da joj budem kuma....

Medjutim,desile su se neke okolnosti zbog cega sam izgubila naklonost i povjerenje prema njoj,kao prvo posvadjale smo se prilikom cega mi je rekla stvari koje su me jako povrijedile,zatim slavila je zaruke a mene nije zvala na slavlje i jos bilo je nekih sitnih stvari,ja i ona jos uvijek smo u kontaku,odemo nekad na kafu ali vise uopce nije kao sto je prije bilo a to da sam kuma stoji jer sam joj OBECALAali jednostavno ja jos vise ne osjecam takvo prijateljstvo prema njoj da bi joj bila kuma...

E sad,kako se izvuci iz svega toga a da ne ostanemo u losim odnosima jer mislim da ako to odbijem necemo vise u zivotu progovoriti,sta raditi,mislila sam mozda da se napravim bolesna,da negdje moram otici itd ili kako joj u facu to reci a da je ne povrijedim,stvarno neznam sta da radim,imate li vi kakav prijedlog?

jedino sto cu ti reci je da popricas s njom i da budes iskrena
ma kakav god ishod bio
ja sam najboljoj frendici bila naravno vjencana kuma a ona se u braku totalno promijenila i sad se jedva i cujemo, a kamoli vidimo
for what it's worth ja jos uvijek zelim da i ona meni bude kuma jer smo odrasle zajedno i sve smo prolazile zajedno i nadam se danu kad cemo si ponovo biti barem dio onoga sto smo bile prije

ali ako ti nemas takav odnos s tom frendicom, bolje odustani sada nego da places kasnije, reci joj sve iskreno sto te muci i smeta
velim...kakav god ishod bio, uvijek se isplati biti iskren
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 13:20   #5
Quote:
nedodirljiva kaže: Pogledaj post
..

Medjutim,desile su se neke okolnosti zbog cega sam izgubila naklonost i povjerenje prema njoj,kao prvo posvadjale smo se prilikom cega mi je rekla stvari koje su me jako povrijedile,...

Jel ti se ikad ispričala za te stvari koje ti je rekla a koje su te povrijedile ili ste samo prešle preko toga?
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 13:28   #6
Quote:
nedodirljiva kaže: Pogledaj post
Evo vec tri sedmice pokusajem sta da smislim kako da se izvucem...Naime prijateljica mi se udaje pocetkom marta,prije godinu dana sam obecala da joj budem kuma....

Medjutim,desile su se neke okolnosti zbog cega sam izgubila naklonost i povjerenje prema njoj,kao prvo posvadjale smo se prilikom cega mi je rekla stvari koje su me jako povrijedile,zatim slavila je zaruke a mene nije zvala na slavlje i jos bilo je nekih sitnih stvari,ja i ona jos uvijek smo u kontaku,odemo nekad na kafu ali vise uopce nije kao sto je prije bilo a to da sam kuma stoji jer sam joj OBECALAali jednostavno ja jos vise ne osjecam takvo prijateljstvo prema njoj da bi joj bila kuma...

E sad,kako se izvuci iz svega toga a da ne ostanemo u losim odnosima jer mislim da ako to odbijem necemo vise u zivotu progovoriti,sta raditi,mislila sam mozda da se napravim bolesna,da negdje moram otici itd ili kako joj u facu to reci a da je ne povrijedim,stvarno neznam sta da radim,imate li vi kakav prijedlog?
Ne bih rekla da se ona tog obećanja sjeća i da te smatra kumom. Njezino ponašanje tako ne pokazuje. Možeš je onako na blef pitati tko će joj biti kuma na svadbi pa ovisno o odgovoru nastaviš razgovor.
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 13:29   #7
Quote:
electric_barbarella kaže: Pogledaj post
kakav god ishod bio, uvijek se isplati biti iskren
i'm a barbie girl, in a barbie world....
__________________
U Hrvatskoj komunistička partija još uvijek djeluje, samo pod drugim imenom - socijaldemokratska partija.
j.a. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 13:44   #8
Quote:
nedodirljiva kaže: Pogledaj post
E sad,kako se izvuci iz svega toga a da ne ostanemo u losim odnosima jer mislim da ako to odbijem necemo vise u zivotu progovoriti,sta raditi,mislila sam mozda da se napravim bolesna,da negdje moram otici itd ili kako joj u facu to reci a da je ne povrijedim,stvarno neznam sta da radim,imate li vi kakav prijedlog?
jesi li uopće sigurna da ona još uvijek želi tebe za kumu?

mogla bi je pitat...onako informativno

al da, mislim da se isplati biti iskren! ukoliko ti se nije ispričala za to što je rekla i što te povrijedila, malo je glupo da joj budeš kum, a više nemaš isto mišljenje o njoj!
budi iskrena, pa kud puklo
__________________
Ne zanima me kakav mi novčanik ima dragi - ja nisam površna i vanjština mi nije tako bitna, važno mi je ono unutra. :o :D (© Nica)
Kad narastem, bit ću moderator! :lux:
MalaMulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 14:06   #9
imala sam skoro pa identičnu situaciju. naime, moja tadašnja najbolja prijateljica me pitala oću li joj biti kuma cca god. dana prije vjenčanja. i naravno pristala sam.
u tom se periodu ona preselila izvan Hrvatske ,a nas smo se dvije skroz udaljile( ne zbog preseljenja već zbog njenog ponašanja). ukratko, promijenila se, postala bezobrazna i par puta me dobrano iskoristila za neke stvari. meni više nije bilo ni na kraj pameti biti joj kuma, a primjetila sam da ni ona to više ne spominje.
uglavnom, dok sam smišljala kako reći da joj neću biti kuma jer više nemamo ni približno dobar odnos kao prije, saznala sam da ona već ima drugu kumu,bez da me obavijestila o tome
da skratim priču, reci joj sve što si i nama rekla, da jednostavno imaš osjećaj da više niste tako dobre. sretno
zija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 14:27   #10
Quote:
MalaMulica kaže: Pogledaj post
jesi li uopće sigurna da ona još uvijek želi tebe za kumu?

mogla bi je pitat...onako informativno

al da, mislim da se isplati biti iskren! ukoliko ti se nije ispričala za to što je rekla i što te povrijedila, malo je glupo da joj budeš kum, a više nemaš isto mišljenje o njoj!
budi iskrena, pa kud puklo
Da,sigurna sam,jer me je skoro nazvala i rekla da su ona i buduci muz odabrali datum tako da znam da se pripremim,do prije godinu dana kad me je za to pitala odmah sam pristala jer smo stvarno bile super frendice,a sad i kad sjednemo da pricamo sve je sa nekakvim pretvaranjem,isto kao da sretnem nekog poznanika i ispricamo se na ulici,meni je stvarno zao sto je do toga doslo i mislila sam i ako nastavim da budem kuma da cemo popraviti odnos ali nista se ne mijenja

A sigurna sam ako joj sve u facu kazem da ce izbiti rat da necemo vise nikad progovoriti,mislila sam i reci da ja taj put oko svadbe ne mogu podnijeti iz zdravstvenih razloga,jer zbog te svadbe moram putovati 5 sati u jednom i 5 sati u drugom smjerua puteve na duge relacije jako tesko podnosim...

Mislim ipak da biti kuma treba biti sa srcem a ne preko srca
nedodirljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 14:38   #11
Quote:
j.a. kaže: Pogledaj post
i'm a barbie girl, in a barbie world....


ON: Ako si obećala, onda ispuni obećanje, bez obzira na sve. Obećanje je obećanje. I sljedeći put- think twice.
Ašatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 14:43   #12
Što god da izmisliš - saznat će se kad tad. S druge strane, nemoguće je da ona nije zamijetila promjenu u vašim odnosima, pa ipak želi da joj budeš kuma - možda iz lijenosti, a možda jer stvarno još uvijek ima lijepe osjećaje prema tebi. Možda vam se odnosi poprave i zbližite se opet, ne možeš znati što će se dogoditi. Loše je tako paliti mostove.
__________________
babe i dide uvik prde i to besramno ako su oni u blizini u tome je izlaz © PO LITRE
Nanuša is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 14:46   #13
prvo mi je u oči upao naslov: "to da budem kuma", valjda kako odbiti kumstvo.

drugo, reci joj.
ti se ustručavaš njoj reći da te njeno neprikladno ponašanje povrijedilo, a ona s druge strane nema problema ne pozvati kumu na proslavu zaruka? nikad, ali nikad neću shvatit ovaj tip ljudi po kojemu svi mogu pljuvat, skakat, iživljavat se, a oni će se i dalje bojati reći im da odjebu.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 14:54   #14
Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
ti se ustručavaš njoj reći da te njeno neprikladno ponašanje povrijedilo, a ona s druge strane nema problema ne pozvati kumu na proslavu zaruka? nikad, ali nikad neću shvatit ovaj tip ljudi po kojemu svi mogu pljuvat, skakat, iživljavat se, a oni će se i dalje bojati reći im da odjebu.
Ne znam čemu uopće razmišljanje o mogućnosti da ova očekuje da joj bude kuma kad je očito da više nisu prijateljice.
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 15:08   #15
o tome da i ne govorim, naravno.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 16:38   #16
nedodirljiva,

Ovo što sam ja zaključila ti se neće svidjeti, ali poslušaj me i nemoj pošiziti.

Meni se čini da si ti umislila da ti je ona tako dobra, 'iznudila' kumstvo, posvađala se jer nisi skužila da ona nije tvoja best friend (inače se ne bi posvađale), nagovarala da se nađete na kavi, i sad si ti skužila da nije više poželjno da se pojaviš na njezinom vjenčanju, ali ne možeš si to priznati pa umjesto toga želiš glumiti facu, jer dok ste vi bile 'naj frendice', ti si bila sve samo ne cool. O da, kad te 'skoro nazvala' da 'potvrdite' datum, vjerojatno si ti fulala ton koji govori 'zašto uopće pitaš' ili nešto tako.

Možda samo imam veliku maštu, ali meni to objašnjava njeno ponašanje bolje nego mišljenje da te ona počastila kumstvom, a ne proslavom zaruka, pa ste se posvađale, otišla na kavu i onda te ona 'nazvala da potvrdite datum'.

I da moje mišljenje nije točno, oko 89% ti je vjerojatnost da si ti njena bivša kuma. Možda si ti još od onih rijetkih koji i nakon nečeg takvog uživaju počast kume, prijateljice, cure... uglavom, još su u takvim nekim povlaštenim ili počasnim pozicijama s osobama s kojim su se tako udaljili ili posvađali,
ali ako ti ne želiš biti kuma, a nju će stvarno povrijediti 'otpis' izmisli nešto zbog čega te neće moći zamjeriti naprimjer... otrovanje samonelom, slomljena noga, jako važna i nezamjenjiva obveza.... Ali prvo se uvjeri da si još njena kuma, da ti se ne naruga (ako ti to jako smeta).
Tommygun is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 16:44   #17
ovisi što ti paše više.

A) reci joj da misliš da ste se udaljile dosta i da misliš da sigurno ima netko tko bi joj bio bolji izbor nego ti, netko tko nije/za kog ne smatra da je - tu ubaci par stvari koje ti je rekla kad ste se svadile a da su te povrijedile. da je ne želiš izgubiti kao prijateljicu, no da misliš da vaš odnos nije - više, još uvijek - na onom mjestu na kojem biste si bile i kume.

B) reci joj da ne želiš/ne možeš biti kuma nekome tko te povrijedio kao ona, bez obzira na sve.
__________________

moj mali mačić
anonymous_13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 17:09   #18
Ne možeš izmisliti bolest jer žena bude morala tražit kumu tjedan dana prije svadbe. ajd budi normalna i lijepo joj reci, SAD, odmah, tako da si stigne naći novu.
__________________
"mislim meni je ovo samo dokaz da matematika kakvu se nauči u školama, da je netočna..a onda se to odražava da pogrešno razmišljate. " Hvaljen Isus i Crvenkapica!
jevgenija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 17:17   #19
Quote:
jevgenija kaže: Pogledaj post
Ne možeš izmisliti bolest jer žena bude morala tražit kumu tjedan dana prije svadbe. ajd budi normalna i lijepo joj reci, SAD, odmah, tako da si stigne naći novu.
S ovim se potpuno slažem.
Osim toga, i ja sam probala pokrpati jedno prijateljstvo kumstvom, ali nije išlo. I sad mi je žao što sam se uopće upuštala u to.
__________________
Storm in a canyon.
mmimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 17:22   #20
Quote:
jevgenija kaže: Pogledaj post
Ne možeš izmisliti bolest jer žena bude morala tražit kumu tjedan dana prije svadbe. ajd budi normalna i lijepo joj reci, SAD, odmah, tako da si stigne naći novu.
stvarno jebalo vas to glumatanje bolesti i ine gluposti
pa nemaju vise 15 godina da im treba pisati lazne ispricnice zasto ne mogu doci u skolu

nek bude iskrena s tom curom i kaze joj o cemu se radi, kriste dragi
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:20.