Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2009., 22:45   #201
Lado, puno faktora mora biti potvrđeno da bi se nešto moglo tvrditi. Ne znam zašto si se toliko podredila astrološkim utjecajima, zvijezdama se treba poslužiti da iskoristimo njihove potencijale do maksimuma, a ne da postanemo njihovi robovi. Ne sviđa mi se ni ovaj tvoj opsesivni strah od razvoda, a ni ova zadnja odbojsnot prema astrologiji. Nisam analizirala tvoj slučaj, ali što da i dođe do razvoda jednoga dana, ako nešto mora biti neka bude. Možda ćeš baš ti prva poželjeti raskinuti taj brak. Nemoj se opterećivati, živi svoj život i nastoj učiniti ono što smatraš da je najbolje za tebe, a zvijezde neka ti služe kao usmjeritelji, a ne nešto za što se hvataš tako fatalistički.
black panthere is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2009., 07:13   #202
Quote:
Lada1 kaže: Pogledaj post
Zelim se jos posebno zahvaliti Lame Deer i S.C. sto su odvojili dosta svoga vremena i znanja da bi analizirali nase natalne karte i umirili moje strahove. Puno vam hvala na tome. Citam ih stalno iznova.

Moram jos sa vama da podijelim to da sam, u zelji da sebi dokazem kako astroligija ne moze predvidjeti razvod, nabavila podatke 6 razvedenih osoba i sa zaprepastenjem utvrdila da su svi imali, i na vasem forumu navedene, pokazatelje. Zapravo sam se tad istinski prepala i sebe bacila u stanje koje sam vam opisala.
Ali sam primijetila i to da se kod svih njih radilo o aplikacionim aspektima. Kod Dupora, kao i na nekim stranim sajtovima, naisla sam na to da su u pitanju losi aplikacioni aspekti, dakle, separacioni ne moraju praviti problem!?

To sam samo zapazila ali necu se vise petljati u astrologiju. Samo da se iz ovog sasvim izvucem i vise necu gledati ni zvijezde na nebu. Muka mi je od toga.
Curo draga ti si zrela za psihijatra, tebi ni četa astrologa ne može pomoći. Svaki natalni horoskop pruža bezbroj mogućnosti, fatalizam iznosi 10-15%. Nema tog astrologa koji te može "uništiti", ako je glup ne moraš ga slušati. Uništiti se možeš jedino sama svojim nebulozama. Zato idi hitno kod stručnih osoba dok još nije kasno. I želim ti sreću, da se središ i prestaneš fantazirati, život je prekratak da bi ga protratili na gluposti i izmišljotine
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 21:47   #203
Quote:
Veleta kaže: Pogledaj post
Kod tebe taj naglasak na Ribe može biti uzrok u tome što Ribama astralno pripada 7. polje, a to je tebi polje Ovna. S druge strane, Sunce se nalazi u šestom polju, gdje se od tebe očekuje akcija. Nije dovoljno samo vjerovati, već imati obavezu kao prema sebi tako i prema ostalome što te okružuje. Treba naučiti se da nada je zadnje što umire i ako je ona jaka, uvijek ćeš biti prvi, ali ne pitaj za vrijeme.
Sunce na prijelazu iz znaku u znak (a ti stupnjevi su prvi stupanj Ovna i 30 stupnja Ribe) su pod jakim utjecajem Urana. Kvalitetno razumijevanje i shvaćanja sebe (30 stupnja Ribe) i akcija (prvi stupanj Ovna) od tebe traže uspostavljanje sklada muških i ženskih energija koje postoje u svakoj osobi da dosegnu postavljene ciljeve.
Sunce u Ovnu traži od tebe individualnost u procesu iskoraka iz starog u novog, iz prošlosti u budućnost, ali i sklad energija jer dominacija jedne od suprotstavljenih energija može te dovesti u slijepu ulicu zbog čega se javlja gubitak nade i vjere.
Ribe pripadaju ženskoj energiji, Ovan muškoj energiji. Venera i Mars su ti u ženskim znakovima, stoga neutralni Uran traži ravnotežu. Zapravo mene više zabrinjava tvoj Saturn i Mjesec u Škorpionu. Oni bi te mogli sputati da krivo vjeruješ. Imaš veću obavezu prema sebi a tek onda prema okolini. Imaš urođenu svijest o životnim cilju koje ti daju energiju i volju, što ponekad ne mora biti u skladu s drugima, ali tu ne trebaš gubiti energiju. U što vjeruješ i čemu se nadaš, uz toleranciju tuđeg mišljenje i pogleda na svijet, ti si sebi prvi i to je ta energija Ovna u šestom polju.
Uz duzno postovanje,ali mislim da pogresno tumacis neke stvari.Unaprijed se ispricavam na eventualnom nesporazumu.ALI-svaku osobu psiholoski u astrologiji prvenstveno definiraju polozaj sunca,mjeseca i ascendent.I govorit covjeku s suncem u ovnu,a svim ostalim emocionalnim planetama u (osijecajnim)vodenim i/ili zemljanim znakovima da mora postici energetki nivo svog sunca je u najmanju ruku apsurd.Nadalje,uz saturn i mjesec u skorpionu nema teorije da bude naveden na "krivo",jer skorpion je najpronicljiviji znak i rijetko grijesi-ima besprijekorni "feeling"/intuiciju,i dapace s takvim skorpionom bi on prije mogao biti zahtjevan za okolinu u emocionalnom smislu,a ne za sebe.Osoba koja ima tako slabo naglasenog ovna,nikad nece moci "postati" ovan.A ovan u 6.polju mu se odnosi na zdravlje i svakodnevicu tipa neki svakodnevni posao-tu ce se ispoljavati ta ovnovska energija,ali nikako da ce on "biti ovan" u zivotu jer je prejaka voda u njegovom natalu.Ne znam sto si mislila pod onim "astralno" da 7.kuca pripada ribama,ali znam da 7.kuca astroloski pripada vagama i veneri,a ne ribama.
vixen27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 12:52   #204
Quote:
vixen27 kaže: Pogledaj post
Uz duzno postovanje,ali mislim da pogresno tumacis neke stvari.Unaprijed se ispricavam na eventualnom nesporazumu.ALI-svaku osobu psiholoski u astrologiji prvenstveno definiraju polozaj sunca,mjeseca i ascendent.I govorit covjeku s suncem u ovnu,a svim ostalim emocionalnim planetama u (osijecajnim)vodenim i/ili zemljanim znakovima da mora postici energetki nivo svog sunca je u najmanju ruku apsurd.Nadalje,uz saturn i mjesec u skorpionu nema teorije da bude naveden na "krivo",jer skorpion je najpronicljiviji znak i rijetko grijesi-ima besprijekorni "feeling"/intuiciju,i dapace s takvim skorpionom bi on prije mogao biti zahtjevan za okolinu u emocionalnom smislu,a ne za sebe.Osoba koja ima tako slabo naglasenog ovna,nikad nece moci "postati" ovan.A ovan u 6.polju mu se odnosi na zdravlje i svakodnevicu tipa neki svakodnevni posao-tu ce se ispoljavati ta ovnovska energija,ali nikako da ce on "biti ovan" u zivotu jer je prejaka voda u njegovom natalu.Ne znam sto si mislila pod onim "astralno" da 7.kuca pripada ribama,ali znam da 7.kuca astroloski pripada vagama i veneri,a ne ribama.
Uz dužno poštovanje tebi, toliko sam napravila astroloških analiza, tako da znam što sam ovoj osobi napisala. Što se tiče Škorpiona i njegove pronicljivosti koju ti naglašavaš, nije istina. Škorpionska energija može biti destruktivna i autodestruktivna. Autodestruktivna je dobra jer čovjek tad u sebi može poravnati energije, a destruktivna samo razara okolo i težak je okolini te ništa ne radi. Pronicljivost Škorpiona je samo u kombinaciji kad u sebi ima Neptuna, a opet ovisi u kojem se polju nalazi. Ne slažem se s tobom, da 6. polje pokazuje samo posao i zdravlje. Ako nekome želiš objasniti njegov psihološki profil, tad šesto polje ima sasvim drugačije značenje. Kad nekome objašnjavaš posao također mu gledaš od 1. do 12. polja gdje će pokazati kakav će biti na poslu. Isto tako, kad gledaš emocije ili veze, također je bitan cijeli krug. Sa mnogima sam se već oko toga sukobila jer jedno polje ne čini čovjeka pa tako ni jedno polje ne može označiti što će on biti. Primjerice, ako je nekome šesto polje Bik, treba se znati kojim poljem vlada Bik, što u tom polju ima, pa u kombinaciji s time i s onime što je u podznaku, pa gdje mu je Sunce i kako nastupa prema van (što pokazuje sedmo polje) možemo pričati o poslu. I ja znam da astrološki 7. polje pripada Vagi i Veneri, ali astralno pripada Ribama i Neptunu. A što znači astralno? Ako se baviš astrologijom, morala bi znati.
__________________
U životu MORAM samo živjeti i umrijeti, sve ostalo TREBAM ČINITI jer mi je to DUŽNOST...
Veleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 16:08   #205
Quote:
Veleta kaže: Pogledaj post
Uz dužno poštovanje tebi, toliko sam napravila astroloških analiza, tako da znam što sam ovoj osobi napisala. Što se tiče Škorpiona i njegove pronicljivosti koju ti naglašavaš, nije istina. Škorpionska energija može biti destruktivna i autodestruktivna. Autodestruktivna je dobra jer čovjek tad u sebi može poravnati energije, a destruktivna samo razara okolo i težak je okolini te ništa ne radi. Pronicljivost Škorpiona je samo u kombinaciji kad u sebi ima Neptuna, a opet ovisi u kojem se polju nalazi. Ne slažem se s tobom, da 6. polje pokazuje samo posao i zdravlje. Ako nekome želiš objasniti njegov psihološki profil, tad šesto polje ima sasvim drugačije značenje. Kad nekome objašnjavaš posao također mu gledaš od 1. do 12. polja gdje će pokazati kakav će biti na poslu. Isto tako, kad gledaš emocije ili veze, također je bitan cijeli krug. Sa mnogima sam se već oko toga sukobila jer jedno polje ne čini čovjeka pa tako ni jedno polje ne može označiti što će on biti. Primjerice, ako je nekome šesto polje Bik, treba se znati kojim poljem vlada Bik, što u tom polju ima, pa u kombinaciji s time i s onime što je u podznaku, pa gdje mu je Sunce i kako nastupa prema van (što pokazuje sedmo polje) možemo pričati o poslu. I ja znam da astrološki 7. polje pripada Vagi i Veneri, ali astralno pripada Ribama i Neptunu. A što znači astralno? Ako se baviš astrologijom, morala bi znati.
Vadis mi rijeci iz konteksta! Naravno da se gleda svih 12.kuca,ali ja sam govorila o konkretnoj situaciji,a ne opcenito kako si ti shvatila.Ne moras mi drzati prodike iz astrologije jer ju dobro poznajem,samo smatram da nisi u pravu i da covjeku dajes pogresne savjete.Sto se tice astralnih gluposti,ja se drzim egzaktnih stvari u astrologiji(i uvijek su dovoljne) i ostalo me ne zanima!Ako mi ikad u zivotu dode faza filozofiranja oko konkretnih stvari onda su se upustiti u filozofiju.Kad sam govorila o polozaju sunca,mjeseca i Asc onda sam govorila o prvoj slici koju stjecemo iz natala o nekoj osobi kao i glavnom nacinu definiranja licnosti iz natala i apsolutna svaka astroloska skola prvenstveno polazi od toga kao baze. Sto bi ti koja se razumijes u astrologiju trebala znati!
I ne mozes nekome tko ima sunce u ovnu govoriti da mora postici ovnovsku energiju u svemu i poceti filozofirati oko svih 12.kuca...on ima sunce u ovnu i to je dio licnosti koji ce najvise doci do izrazaju u onom podrucju zivota ovisno o kuci u kojoj mu je smjesteno to isto sunce.Naravno da bez obzira sto mu je mjesec u skorpionu,da nece imati istu percepciju stvari kao osoba koja je recimo strijelac sa mjesecom u skorpionu...Covjeku previse fanataziras i uvlacis ga u filozofiju a njegovo pitanje je bilo i vise nego jasno.I sama njegova izjava da se vise osijeca kao riba nego ovan je u cistoj kontradikciji sa svime sto pises.Pametujes bez potrebe.Iako respektiram tvoj izlet u psiholosku astrologiju.

Ako je nekome npr. 6.polje u biku,onda ces ici gledati vladara tog 6.polja samo ako je to isto 6.polje prazno,a ako nije prazno onda se vladar ide gledati samo kao dodatno pojasnjenje.Ma ja te nemam namjeru uciti osnovama analize natala.Ti si izmislila vlastitu astrologiju.

Sve i da si analizirala 1 000 000 natala i/ili sinstrija nisi u pravu i to ti je sama osnova/baza astrologije.Mozes totalnom pocetniku dati 100 natala da analizira,i pitam te-da li ce ta osoba nakon toga znati astrologiju?Broj analiziranih natala ne znaci nista,pogotovo ako nemas suglasnost nekog drugog koji se takoder bavi astrologijom.Covjek se moze baviti astrologijom 20godina i nakon tog vremena biti los astrolog.U tome o cemu ti pricas ne postoji "kontrola stete".Tako da ti ne moram reci da tvoj pokusaj "fasciniranja" sa brojem "izanaliziranih" natala nije "prosao".

Sto se tice tvog pokusaja analize skorpionke psihe,preciznije njihove (auto)destruktivnosti,molim te da se okanis toga jer ti stvarno ide lose.Tebi kao astrologu(kako se ti smatras) savjetujem da slobodno pogledas moj natal pa da vidis s kim pricas i da kad je rijec o skorpionima nemas pojma.Jako dobro znam sto stoji iza svakog pojedinog "objasnjenja" skorpiona kao i svaku mogucu manifestaciju.A ona tvoja kombinacija s neptunom(bez obzira na kucu) koju si spomenula je tek kompletno smijesna.Tek neptun donosi pomutnju i cak i da je super aspektiran,manjak realisticnosti i sklonost mastarenju.Skorpion je pronicljiv do srzi sam po sebi,i ne daj boze da mu se uplete neptun.Neptun se moze povezivati sa intuicijom,ali drugacije percepcije nego one koju ima skorpion.Skorpionka psiha je plutovska psiha,polagana,duboka i prodorna.Oni imaju ostru intuiciju,a to nema blage veze s neptunom i to ti govorim ja koja imam neptuna u 1.kuci.Skorpionima tek neptun potencijalo moze okinuti destruktivnost,pogotovo ako je kao meni u 1.kuci,ali sve ima svoja rjesenja pa tako i to.
vixen27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 23:15   #206
Podsjećaš me na Mariju Lončar. Ona sve znakove pljuje, osim Vodnjaka i taj je najbolji zodijački znak. Znam i još neke koji tvrde da su i Bikovi najbolji znakovi. Mogu ti samo reći jedno: za astrologiju treba imati jako razvijenu intuiciju, a takvih je veoma malo. Školskim načinom gledanja natalnih karti shvatila sam da ljudima nema se baš ništa pametno reći, osim: TO JE TAKO I NIKAKO VIŠ!E A astrologija je puno više od 6. polje znači posao. S druge strane, meni je jako bitna jedna stvar kad vidim natalnu kartu a to je ima li osoba inkranaciju sjetve ili žetve i gdje su indvidualni a gdje kolektivni znakovi, što je ispod horizonta a što iznad, a onda ostatak. Tvoja natalna karta me ne zanima jer moje mišljenje o Škorpionima zadržat ću za sebe jer u svojoj obitelji imam jako puno Škorpiona čak i one koji imaju stelije u tom znaku i po tvojim objašnjenjima oni bi trebali biti svi intuitivni, što je ravno utopiji, a po tebi bi blizanci (ne mislim na horoskopski znak) rođeni u Škorpionu sa petnaest minuta razlike bili isti ljudi, što je jednostavno neispravno. Na kraju krajeva, nijednu tvoju analizu nisam komentirala iako si mnogim ljudima davala krive savjete, ali u astrologiju, kao i u svemu, vrijeme pokazuje što je ispravno a što ne. Uostalom astrologija služi da se čovjeku pomogne da shvati sebe, a ne hoće li sutra upoznati osobu svog života ili će dobiti na lotu, jer ako nije svjestan samog sebe, nije ni okoline koja ga okružuje.
__________________
U životu MORAM samo živjeti i umrijeti, sve ostalo TREBAM ČINITI jer mi je to DUŽNOST...

Zadnje uređivanje Veleta : 11.08.2009. at 23:38.
Veleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2009., 00:29   #207
Quote:
Podsjećaš me na Mariju Lončar. Ona sve znakove pljuje, osim Vodnjaka i taj je najbolji zodijački znak. Znam i još neke koji tvrde da su i Bikovi najbolji znakovi.
Podsjeti me gdje sam ja rekla da su skorpioni najbolji???! Opet izvlacis rijeci iz konteksta! i dapce,ja bas volim vodenjake!
Kad sam rekla da se ne petljas u skorpione,onda sam pod tim jasno napisala da ih na temelju onog sto si ti napisala o njima,ne razumijes.Ja niti volim niti mrzim sve znakove.Sagledavam ih takve kakvi jesu sa svim i plus i minus stranama i svaki znak je zanimljiv na svoj nacin kao i svaki natal.
I nemoj svoje neke predrasude prenositi i/ili primjenjivati na mene,lijepo te molim.

Quote:
Školskim načinom gledanja natalnih karti shvatila sam da ljudima nema se baš ništa pametno reći, osim: TO JE TAKO I NIKAKO VIŠ!E
Ne mozes izmisljati novu astrologiju zato sto se tebi nesto ne svida u klasicnoj astrologiji.Ona je egzaktna i ima svoje zakonitosti empirijski ustanovljene.
Ja samo nastojim tipicno altriusticki(kako se vidi i iz mog natala)pomoci ljudima.Meni je vladar Asc-jupiter u domicilu u konjukciji sa uranom u 12.kuci i vjeruj mi da znam sto radim.Svi mi ucimo,i u astrologiji nikad ne mozes reci "Ok,sad znam sve!"-i ja ucim i dalje...S te strane se slazem s tobom,ali ljudi i jesu ti koji traze egzaktne odgovore zbog malog milijona razloga,a ja im samo ponekad dam odgovore.To nista i apsolutno nista ne govori o mojem poimanju astrologije kao takve niti na koji nacin ju ja koristim u svom zivotu i primjenjujem na sebe tako da opet nemoj generalizirati i uplitati mene u neke svoje predrasude.I nemoj molim te govoriti o intuiciji ti koja imas mjesec u jarcu u konjukciji sa saturnom.Stvarno nisi adekvatna osoba.Ono sto sam primjetila kod svih ljudi koji se bave astrologijom,jest da nikad ne zauzimaju stav kakav si ti primjerice zauzela spram skorpiona.To je lakrdija.Sorry,ali nisi objektiva,a u astrologiji to moras biti.

Quote:
a po tebi bi blizanci (ne mislim na horoskopski znak) rođeni u Škorpionu sa petnaest minuta razlike bili isti ljudi, što je jednostavno neispravno.
Gdje sam ja to molim te lijepo rekla????
Dapace,ako je netko roden tako da mu je Asc na kraju nekog znaka,njegov blizanac roden 15 minuta kasnije moze biti skroz drugi podznak i time i druga licnost...Stvarno ne znam od kud ti crpis sve te misinterpretacije iz mojih rijeci.Bavis se astrologijom,a niti ne citas egzaktno ono sto pise...svasta...

Quote:
Na kraju krajeva, nijednu tvoju analizu nisam komentirala iako si mnogim ljudima davala krive savjete, ali u astrologiju, kao i u svemu, vrijeme pokazuje što je ispravno a što ne.
Ja to ne osporavam,nisam savrsena,ali konstantno ucim.A povratne informacije ljudi su do sad bile potvrdne sa mojim prognozama.

Quote:
Uostalom astrologija služi da se čovjeku pomogne da shvati sebe, a ne hoće li sutra upoznati osobu svog života ili će dobiti na lotu, jer ako nije svjestan samog sebe, nije ni okoline koja ga okružuje.
Apsolutno se slazem,ali da ja ili netko drugi to ide stalno objasnjavati ljudima kad te u ocaju pitaju da li ce im se srediti posao,dobiti dijete i sl????Po tebi ocito 99% topica ovog foruma nema smisla,a ne razumijes glavni princip razlicitosti.Upravo tvoj stelij te ogranicava u tome jer je u rigidnom jarcu.I osim toga,jos si dosta mlada...ja isto imam stelij,ali u skorpionu,i tek kad te neki tranzit posteno "opali" po steliju vise puta i kad prodes neke muke ces shvatiti neke stvari.Sad ti ni ne mogu zamjeriti jer si mlada i tek sad ce te docekati saturn iz vage.
I molim te nemoj opet citati iz ovog posta nesto sto ne pise u njemu.

Zadnje uređivanje vixen27 : 12.08.2009. at 00:37.
vixen27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2009., 10:26   #208
S obzirom da si ti gledala moj horoskop, ja nisam ni rekla da sam stručnjak u astrologiji, ali za mišljenje sam pitala osobu koja je meni jako puno pomogla da shvatim svoj stelij i mogu ti reći da si sve krive činjenice navela. Preporučeno ti je da prvo naučiš kako funkcionira stelij na čovjeka pa onda o njemu pričaj. Kao prvo osoba kojoj nije bilo jasno zašto je Ovan, a ne Riba i zašto se više osjeća Ribom nego Ovnom samo sam mu htjela pomoći razjasniti, no međutim ti si se uplela sa svojom teorijom, kako je zbog toga što ima većinu planeta u Škorpionu. A sad da te nešto naučim: Škorpion nije vodena životinja već kopnena, karakteristike Škorpiona imaju više karakteristike zemljanog nego vodenog. Recimo kao što je primjerice kod Vodenjaka, oni imaju jaču karakteristiku vode nego zraka. O tome možeš naći kroz literaturu za astrologiju. S obzirom da on ima Veneru u Ribi, Venera ga energetski jače vuče, zato se osjeća kao vodeni znak Ribe. Ako nisi znala, svi planeti sagrađeni su od metala (malo prouči astronomiju), a isto tako ljudski organizam sagrađen je od metala. Na svakog jednako ne djeluje isti planet. Kod njega je Venera jača, a ona je Ovnovima strana i zato on ima osjećaj Ribe. Normalno, otuda proizlaze mnoge druge stvari. Na kraju krajeva to nije izmišljena astrologija, ali osoba koja mi je davala mišljenje pročitala je puno više o astrologiji nego ti. Literatura koja seže u drevnu astrologiju i ono što je jako bitno ako tebe netko gleda bilo indijskom, zapadnjačkom, kineskom ili kojom drugom ti moraš biti isto, a to samo možeš ako shvatiš što znači energetski krug. Pošto još uvijek ne znaš što znači astralno u astrologiji, još ti jako puno ostaje da naučiš o astrologiji. A što se tiče mog mjeseca on je ionako u izgonu i on je nebitan u mom horoskopu. Trebala bi znati da kad je nešto u izgonu čovjek se toga ne treba držati ko pijan plota jer on nema nikakvu funkciju, a dobar astrolog će ti objasniti zašto. Osoba koja mi pomaže u tumačenju astrologije, zna čovjeku kojem su znali reći da mu je najcrnije, znala mu je pokazati i svijetliju stranu jer polazište astrologije ti mora biti: Nijedan horskop nije loš. Svi su pozitivni. Teškoće koje određene planete zadaju treba preskočiti i znati odraditi, ali na sebi da bi mogao uopće funkcionirati u okolini. Još nešto da ti kažem za moju natalnu kartu: drugih sedam godina svojih života provela sam na energiji Mjeseca i znam koliko su se ljudi sa mnom namučili. Ali kad sam izašla iz te energije na energiju Merkura na kojoj sam još i sada, nisu mogli vjerovati da sam to ta osoba. Ali sigurno ne znaš što znači biti sedam godina na energiji jednog planeta u nekim slučajevima i četrnaest godina utjecaj nekog planeta, tako da radije ću preporučiti kvalitetne knjige da pročitaju (od stranih autora koje se mogu nabaviti kod nas) i isto će znati koliko im i ti napišeš, a možda čak neki shvate i više, ako znaju čitati među redovima, jer ti astrologiju čitaš od slova do slova. To ti savjet mog osobnog astrologa, a taj ima više godina nego ti.
__________________
U životu MORAM samo živjeti i umrijeti, sve ostalo TREBAM ČINITI jer mi je to DUŽNOST...
Veleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2009., 18:20   #209
Quote:
Veleta kaže: Pogledaj post
S obzirom da si ti gledala moj horoskop, ja nisam ni rekla da sam stručnjak u astrologiji, ali za mišljenje sam pitala osobu koja je meni jako puno pomogla da shvatim svoj stelij i mogu ti reći da si sve krive činjenice navela. Preporučeno ti je da prvo naučiš kako funkcionira stelij na čovjeka pa onda o njemu pričaj. Kao prvo osoba kojoj nije bilo jasno zašto je Ovan, a ne Riba i zašto se više osjeća Ribom nego Ovnom samo sam mu htjela pomoći razjasniti, no međutim ti si se uplela sa svojom teorijom, kako je zbog toga što ima većinu planeta u Škorpionu. A sad da te nešto naučim: Škorpion nije vodena životinja već kopnena, karakteristike Škorpiona imaju više karakteristike zemljanog nego vodenog. Recimo kao što je primjerice kod Vodenjaka, oni imaju jaču karakteristiku vode nego zraka. O tome možeš naći kroz literaturu za astrologiju. S obzirom da on ima Veneru u Ribi, Venera ga energetski jače vuče, zato se osjeća kao vodeni znak Ribe. Ako nisi znala, svi planeti sagrađeni su od metala (malo prouči astronomiju), a isto tako ljudski organizam sagrađen je od metala. Na svakog jednako ne djeluje isti planet. Kod njega je Venera jača, a ona je Ovnovima strana i zato on ima osjećaj Ribe. Normalno, otuda proizlaze mnoge druge stvari. Na kraju krajeva to nije izmišljena astrologija, ali osoba koja mi je davala mišljenje pročitala je puno više o astrologiji nego ti. Literatura koja seže u drevnu astrologiju i ono što je jako bitno ako tebe netko gleda bilo indijskom, zapadnjačkom, kineskom ili kojom drugom ti moraš biti isto, a to samo možeš ako shvatiš što znači energetski krug. Pošto još uvijek ne znaš što znači astralno u astrologiji, još ti jako puno ostaje da naučiš o astrologiji. A što se tiče mog mjeseca on je ionako u izgonu i on je nebitan u mom horoskopu. Trebala bi znati da kad je nešto u izgonu čovjek se toga ne treba držati ko pijan plota jer on nema nikakvu funkciju, a dobar astrolog će ti objasniti zašto. Osoba koja mi pomaže u tumačenju astrologije, zna čovjeku kojem su znali reći da mu je najcrnije, znala mu je pokazati i svijetliju stranu jer polazište astrologije ti mora biti: Nijedan horskop nije loš. Svi su pozitivni. Teškoće koje određene planete zadaju treba preskočiti i znati odraditi, ali na sebi da bi mogao uopće funkcionirati u okolini. Još nešto da ti kažem za moju natalnu kartu: drugih sedam godina svojih života provela sam na energiji Mjeseca i znam koliko su se ljudi sa mnom namučili. Ali kad sam izašla iz te energije na energiju Merkura na kojoj sam još i sada, nisu mogli vjerovati da sam to ta osoba. Ali sigurno ne znaš što znači biti sedam godina na energiji jednog planeta u nekim slučajevima i četrnaest godina utjecaj nekog planeta, tako da radije ću preporučiti kvalitetne knjige da pročitaju (od stranih autora koje se mogu nabaviti kod nas) i isto će znati koliko im i ti napišeš, a možda čak neki shvate i više, ako znaju čitati među redovima, jer ti astrologiju čitaš od slova do slova. To ti savjet mog osobnog astrologa, a taj ima više godina nego ti.
A sto sam ja bila pisala nego zasto se on osijeca vise kao voda nego kao vatra(ovan)???
Daj si potrazi strucnu pomoc...cijelo ovo vrijeme ti furas teroiju suprotne od moje(da te podsijetim-"moras postici energetski nivo ovna"!!!!!!) i uvjeravas me u nju,plus sto cijelo vrijeme "bacas" na mene tonu svojih predrasuda da bi sad u zadnjem postu napisala isto sto i ja u prvom! To je dokaz da ne znas citati(to je bio i glavni razlog zasto sam isla pogledati tvoj natal).Astrologija je egzaktna i ne mozes izmisljati novu astrogiju koja tebi pase!!!Ako si u stanju reci da skorpioni nisu vodeni nego neki psudozemljani znak onda stvarno bulaznis,i da je ljudsko tijelo sastavljeno od metala,ma ti bi se stvarno trebala bolje informirati...Nase tijelo je sastavljeno od ugljika(vjeruj mi,medicinarka sam).Tebi jednostavno niti jedna izjava ne drzi vodu.
Volis pametovati,a krcata si dezinformacijama.Daj se sredi!!!

Da pogledala sam tvoj natal,jer volim astrologiju.Da imas imalo pojma o zaljubljenicima u astrologiju,onda te to ne bi trebalo ni malo cuditi.I molim te nemoj mi pricati o selijima,jer ja imam jedan takav.Ja bi tebi mogla o stelijima pricati toliko da ne znam kad bi stala jer sam prozivjela i "udare" na njega i lijepe aspekte i znam natalano tumacenje.Postedi me svojih gluposti.
A ako ti je ta osoba(tko god bila) rekla za mj0saturn ista drugacije od mene onda si stvarno pogresno informirana tim vise sto je saturn u jarcu u domicilu i jos u konjukciji sa tvojim mjesecom.Ljudi definitvno pretjeruju sa stelijima i steliji ih cesto znaju cak i fascinirati(isprobala na svojoj kozi),a u praksi je zivot s njima malo drugaciji. Za dvije i pol godine se javi i reci onda nesto o svom steliju.Ovo je stvarno preporuka.Onda ces otprilike i znati o cemu ti pricam.
I btw-navedi mi jednog astrologa koji je u stanju reci (pogotovo u zenskom horoskopu) da mjesec nije vazan kako si ti napisala.Tebi fali daska u glavi!

Sto se tice mog poznavanja astrologije,ja nisam ekspert,a sa svojim planetama u djevici u 9.kuci i "zavidnom" samokticnoscu sumnjam da cu ikad u zivotu biti u stanju to i reci tim vise ako uracunamo i kvadrat jupitera na "djevicu" zbog cega ja tesko znam stati u ucenju.Ali,da bi se astrologija uopce pocela uciti treba poceti od neke baze,i nastaviti nadogradivati znanje stoga tvoj komentar "citanja astrologije od rijeci do rijeci" je jednostavno glup i nemoras se skrivati iz suknje ili hlaca nekog "svog" astrologa.Ni taj nema pojma ako astrologiju tumaci na nacin koji ti iznosis jer ti je on/ona tako rekao.A dokaz da nema pojma o pojmu jest cinjenica da je on/ona bio/bila u stanju reci da tvoj mjesec nije vazan.CISTI NONSENS!!!! S osobom koja je u stanju opce takvo nesto napisati nemam o cemu razgovarati. Nemas pojma,i silne tvoje fanatazije me ne zanimaju ni malo! U milijon slucajeva si dokazala sa svojim izjavama da nema pojma o astrologiji.Ja za razliku od tebe,ako nesto ne znam,to i priznajem,ali ono sto znam-tu sam cvrsta ko stijena i nemoj si ni truditi nametnuti sa svojim fantazijama. Meni se cini da ce tebe tvoj neptun skupo kostati u zivotu.Nije svaki aspekt pozitivan,pa makar bio on i u konjukciji.Kvadarti i opozicije motiviraju covjeka iako ne na lagan nacin,a silne konjukcije(vjeruj mi,zivim s njima svaki dan) su tek izazov jer ponekad zna izostati motivacija za napraviti nesto konkretno u zivotu iz razloga sto ti je jednostavno dobro u zivotu,a ljude nikad ne motiviraju lijepe stvari.
Mene stvarno zanima da li ti uopce ista konkretno u zivotu uopce radis osim sto lebdis od jedne fantazije do druge i zavaravas se sama sa sobom,jer si prepuna fantazija i iluzija i vec za svoju dob si previse zastranila...To ti radi upravo tvoj neptun u steliju.Mozda te sad kvadratura za kvadraturom tranzitnog saturna na tvoj stelij prizemlji.Ako ne,onda si stvarno potrazi pomoc za svoje dobro,jer zivot je realna stvar i kao takvog ga treba i zivjeti.

Zadnje uređivanje vixen27 : 12.08.2009. at 18:41.
vixen27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2009., 22:08   #210
nije da mi se bas svaki dan dogodi da se cure potuku radi mene, al zaista nije potrebno, pa ljudi smo, mozete me obje imat
hehe, ma hocu reci, nije bitno, sto ce biti samnom budemo vidjeli pa vam javim u buducnosti ko je od vas 2 bil u pravu
energiju mozete trosit na svrsishodnije stvari
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2009., 23:40   #211
Toliko si gluposti nalupetala, da me zanima koja ti je to bila prva knjiga iz astrologija. Koliko znam, kad idem doktoru da mi napravi krvnu sliku, u toj slici se vidi jako puno kemijskih elementa pa čak i metala, a jedno od bitnih je željezo. Pretpostavljam da si taj dio propustila, nisi odslušala taj sat ili predavanje. Tako da svatko od nas privlači na drugačiji način planet. A svaki planet u sebi sadrži kemijske elemente. Naravno, da bi se to znalo, ne trebaju se samo čitati astrološke knjige, nego nešto i iz astronomije, fizike, geografije itd... Nekome mjesec je bitan u horskopu, ali moj je u IZGONU!!!! Ali ti očito ne znaš što znači kad je neki planet u izgonu i ne bi mi ga stalno nabacivala uz Saturna. S druge strane, rođena sam pod fazom mladog Mjeseca, a njegova je energija drugačija nego energija punog Mjeseca, ali što to tebi vrijedi objašnjavati, jer za tebe očito Mjesec ima jednu fazu i na svakoga djeluje jednako. Osobno, moje mišljenje, o osobama koje imaju ASC u Strijelcu te se još prva kuća veže na Jarca nije mi baš nešto impresionirajuće. Ne skrivam se iza tog astrologa kako ga ti nazivaš, nego ga jako poštujem. Spominjajući tvoje komentare drugima i poznavanje ''tvoje astrologije'', njezin komenatar je bio :''Najbolje da si svatko uzme rječnik astrologije i neka si sam objasni svoj natalni.'' Astrolozi koji stalno barataju kvadrat, konjukcija, trigoni, stelij; moraju znati što oni znače. Na kraju krajave ne događa se nešto zbog trigona ili konjukcije ili kvadrata. U svakom horoskopu postoji uvijek planet koji pokreće sve, a isto tako postoji i onaj koji usporava. Trigon je trokut kao što i postoji ljubavni trokut: netko ostaje, netko ispada, tako i sa planetima. Kvadrat je kao ring - trčiš iz kuta u kut, negdje moraš stati, ne možeš vječito trčati; tako se treba naći i planet koji pokreće kvadrat kao i stelij jer u steliju jedan pokreće a drugi se nadovezuju, samo ga treba pronaći. No, tebi nešto objašnjavati jednostavno se ne isplati, a osoba koja meni pomaže da shvatim astrologiju, ima definitivno više znanja nego ti i moram ti reći da joj nisi ni do koljena. Bez obzira na sve svoje prednosti koje gledaš kroz kuće u svom natalu, sačekaj dok ti Saturn zatvori prvi krug, pa ćemo onda moći razgovarati. Ne plašim se svog Saturna u svom znaku, kao ni u tranzitu jer kad netko kvalitetno objasni njegovo značenje i funkciju i pogotvo što bih u pojedinim situacijama trebala raditi, uvijek je u pravu. Sebi si samoj jako samodopadna i sve ideš iz perspektive: ''Ja imam ovo ondje, ja imam ovo ovdje i to mi je zato tako...'' Znaš ima jedna priča o škorpionu i kornjači. Bili su dobri prijatelji i trebali su preći vodu. Pošto škorpioni ne podnose vodu, kornjača se ponudila da mu pomogne. Kad je kornjača zajedno sa škorpionom stigla na kopno, škorpion ga je usmrtio. Kad ga je kornjača, zadnjim snaga, pitala da zašto je to učinio, jer su oni ipak bili prijatelji, škorpion je samo rekao: ''Ja sam ipak samo škorpion''. Škorpioni su najosvetoljubive osobe.
__________________
U životu MORAM samo živjeti i umrijeti, sve ostalo TREBAM ČINITI jer mi je to DUŽNOST...
Veleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2009., 23:43   #212
Quote:
pic kaže: Pogledaj post
nije da mi se bas svaki dan dogodi da se cure potuku radi mene, al zaista nije potrebno, pa ljudi smo, mozete me obje imat
hehe, ma hocu reci, nije bitno, sto ce biti samnom budemo vidjeli pa vam javim u buducnosti ko je od vas 2 bil u pravu
energiju mozete trosit na svrsishodnije stvari
Znam koje su ti dobre kvalitete, pa nikad se ne zna...
__________________
U životu MORAM samo živjeti i umrijeti, sve ostalo TREBAM ČINITI jer mi je to DUŽNOST...
Veleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2009., 23:49   #213
Za vixen27: ako ćeš se u životu držati samo činjenica, veoma ćeš loše proći. Einstein je davno ustanovio i relativan pojam što je puno jače od činjenice, ali razgovarati s nekim koji ima Neptuna u Strijelcu i još k tome u prvoj kući, znači psiha, a u devetom polju cjepidlačnu Djevicu s Venerom i Marsom, što drugo reći nego: samodopadna osoba.

P.S.
Je l' ti znaš koliko treba Saturnu da napravi puni krug, pa da mi onda dođe na moj stelij, a to sigurno ne će biti za dvije i pol? Stvarno trebaš puno učiti...
I još nešto: znaš li ti što znači prazna kuća u natalu u nečijem horoskopu. U mom slučaju, ne bit toliko lupetala. A znaš li ti zašto u natalnim kartama postoje prazne kuće, a neke su krcate planetima? Da znaš, isto ne bi toliko lupetala...
A moj Neputn i te ''fantazije i iluzije'' koje ti spominješ, upravo mi pomažu u mom poslu. Napisati dramu i postavljati je na scenu i rad sa glumcima, izvlačiti iz njih najbolje, to ne može svaka osoba. Sretna sam što imam beskrajnu maštu, jer u životu uspijevaju samo oni ljudi koji se znaju igrati, jer život je jedva velika igra i pozornica. No to nije moja izmišljotina, to su rekli drugi, ali to reći osobi koja barata sa činjenicama i samo priznaje stvarnost, ne isplati se ništa govoriti.
__________________
U životu MORAM samo živjeti i umrijeti, sve ostalo TREBAM ČINITI jer mi je to DUŽNOST...

Zadnje uređivanje Veleta : 13.08.2009. at 00:03.
Veleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 12:21   #214
Quote:
Veleta kaže: Pogledaj post
Kada sam ti postavila pitanje išla sam iz perspektive natalnih karata ljudi koji nas okružuju. Cijenim tvoju načitanost ALI s obzirom da sam imala prilike vidjeti i čuti dosta interpretacija kod iščitavanja (meni vrlo bliske osobe) natalnih karti, u praksi to djeluje sasvim drukčije. Slažem se da treba postojati opći klišeji, no individualnost natalne karte ima široki spektar značenja, npr. znak sa Suncem, znak u bilo kojoj kući kao i znak s bilo kojim drugim planetom u polju.

Otvorivši Edisonovu natalnu kartu, s obzirom da je bio dupli Strijelac, njega je nešto drugo tjeralo na izradu za njega savršene žarulje, a to je vjerovanje da mora imati unutarnju sliku koju on vidi u sebi da je pretoči van je 2. polje Vodenjaka (unutarnja slika mora se pretočiti van) i 3. polje Riba (intuicija i vjera u nju).
Curo draga ti previše filozofiraš a premalo odgovaraš! Samo drugima prodaješ pamet umjesto da odgovaraš na pitanje ljudi kojima to treba. I iskreno ja nisam nikad čuo za tu "tvoju" astrologiju, ili ti je to od tog tvog lika, ajde reci mu da se uključi na forum ako je tako dobar astrolog. A ako radi uživo reci mu da i ja radim uživo ali se zato ne foliram i to sa totalnim glupostima! Daj se sredi!
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 12:37   #215
Quote:
zvjezdoznanac kaže: Pogledaj post
Curo draga ti previše filozofiraš a premalo odgovaraš! Samo drugima prodaješ pamet umjesto da odgovaraš na pitanje ljudi kojima to treba. I iskreno ja nisam nikad čuo za tu "tvoju" astrologiju, ili ti je to od tog tvog lika, ajde reci mu da se uključi na forum ako je tako dobar astrolog. A ako radi uživo reci mu da i ja radim uživo ali se zato ne foliram i to sa totalnim glupostima! Daj se sredi!
Frajeru dragi, ako samo čovjeku odgovoriš na pitanje sa sistemom ''to ti je tako zato što ti je tu to a tamo to i zbog toga ne možeš ovo jer ti ono onakvo'', onda nemoj ni ljudima odgovarati. Ako mu ne možeš pomoći dublje objasniti neke stvari. Na kraju krajeva, astrolog daje smjernice, a odabir je čovjekov. To što sam rekla za Edisona iza toga stojim, a kad naučiš dublje gledati stvari, onda mi se javi.
P.S. Taj lik je uvijek uključen na forumu i prati. To što sam Fish postavila pitanje, bilo je iz nekih znatiželjnih razloga i cijenim njezine stavove, jer ona stvarno puno čita.
__________________
U životu MORAM samo živjeti i umrijeti, sve ostalo TREBAM ČINITI jer mi je to DUŽNOST...
Veleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 12:43   #216
Quote:
Veleta kaže: Pogledaj post
Frajeru dragi, ako samo čovjeku odgovoriš na pitanje sa sistemom ''to ti je tako zato što ti je tu to a tamo to i zbog toga ne možeš ovo jer ti ono onakvo'', onda nemoj ni ljudima odgovarati. Ako mu ne možeš pomoći dublje objasniti neke stvari. Na kraju krajeva, astrolog daje smjernice, a odabir je čovjekov. To što sam rekla za Edisona iza toga stojim, a kad naučiš dublje gledati stvari, onda mi se javi.
P.S. Taj lik je uvijek uključen na forumu i prati. To što sam Fish postavila pitanje, bilo je iz nekih znatiželjnih razloga i cijenim njezine stavove, jer ona stvarno puno čita.
Ma nemoj ti meni o svojim stavovima i glupostima, pročitao sam par tvojih postova, samo zbunjuješ ljude svojim fantazijama! Astrologija je egzaktna i sve što ona sadrži se primjenjuje u tumačenju natalnih karti! Sve ostalo je obično sranje, a ako ti to ne kužiš tu ti ne četa astrologa ne može pomoći! Daj reci tome liku da se javi, porazgovarao bi sa njim, vidim da te je totalno poremetio, pa ne moraš ti zato zbunjivat ostale ljude koji se ne kuže, ti si već u banani!!!
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 12:45   #217
Quote:
Veleta kaže: Pogledaj post
Da, on je bio genije i nisam pod vjerom smatrala ''neka vjera'', već vjera u sebe, u svoju intuiciju da on to može napraviti savršeno. Vjera u svoje mogućnosti.
Ajde izloži svoj natal da svi vidimo od kud ti vjera da možeš pisati takve gluposti! Ako te je to drugi naučio onda te ne krivim, ali reci mu nek se javi a ti smjesta prestani sa astralnim i intuitivnim fantazijama!!!!
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 12:51   #218
Quote:
zvjezdoznanac kaže: Pogledaj post
Ajde izloži svoj natal da svi vidimo od kud ti vjera da možeš pisati takve gluposti! Ako te je to drugi naučio onda te ne krivim, ali reci mu nek se javi a ti smjesta prestani sa astralnim i intuitivnim fantazijama!!!!
Astral i intuicija nisu fantazija već stvarnost, a s nekim koji ima Sunce u izgonu, ne isplati se raspravljati, a planet Zemlja je sloboda svakog čovjeka da može izraziti svoje mišljenje, pa ne vidim tko si ti da ćeš nekome zabraniti što će reći ili ne.

P.S. Ne izlazi iz okvira teme, a sa Fish sam samo razmjenila mišljenje o kreativnosti u promjenjivim znakovima. Tvoja visina me ne zanima, a mišljenje možeš napisati samo u okviru teme.
__________________
U životu MORAM samo živjeti i umrijeti, sve ostalo TREBAM ČINITI jer mi je to DUŽNOST...
Veleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 13:00   #219
S obzirmo da hoćeš s tom osobom razgovarati, trebaš možda broj mobitela?
__________________
U životu MORAM samo živjeti i umrijeti, sve ostalo TREBAM ČINITI jer mi je to DUŽNOST...
Veleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 13:46   #220
Quote:
Veleta kaže: Pogledaj post
S obzirmo da hoćeš s tom osobom razgovarati, trebaš možda broj mobitela?
Neću ja trošiti svoje impulse na tog tvog lumena, reci mu da se javi na forum i neka javno objasni kako je Škorpion više zemljani nego vodeni znak, a Vodenjak više vodeni nego zračni? I da 7.kuća više prirodno odgovara Ribama nego Vagi? Takvih nebuloza vjerujem ne bi pročitao ni u dječjem vrtiću!!!
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:00.