Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2013., 23:11   #861
Quote:
Zbunky kaže: Pogledaj post
Osudujem sve te ljude i protiv sam nosenja krzna ali imam jedno pitanje.
Zasto oni te zivotinje ne ubiju prije nego im oderu krzno? Neznam kakko bolestan moras biti da pustis zivotinju bez krzna da umire satima. Strašno.
Stave ih u nekakve komore gdje im puste plin, ali taj plin nije u dovoljnoj koncentraciji da životinju ubije već ju samo omami. Ona se kasnije probudi usred agonije deranja krzna.

Na nekim farmama su zabranili ovaj način ubijanja pa ih usmrćuju elektrošokovima kroz analni otvor.

Čak i da ih ubiju na humaniji način, oni i dalje te životinje drže u kavezima gdje one potpuno izlude, hrane se ostacima drugih životinja koje su uginule u istim tim kavezima od gladi, hladnoće i šoka. Ima hrpa slika na internetu, ovo je samo par takvih link1, link 2, link3.
Quote:
posavac55 kaže: Pogledaj post
Što se čudite ljudskoj vrsti ?

Što radi ta primitivna vrsta u ratovima , od Hrvatske , Afganistana , Iraka , Sirije itd .

Na strani sam životinja , ali svjestan da će biti uništavane i iskorištavane dok je ljudske vrste !
Ne čudim se. Možemo bar informirati ljude o tome što kupuju. Čovjek ima izbor ne kupiti jaknu s kapuljačom koja je "ukrašena" krznom neke lisice, mačke, psa, ili drugih životinja.
Eto, o tome se radi i zato se diže halabuka. U principu je vrlo jednostavno doskočiti ovom problemu. Ako nema kupaca, tržišta, onda neće imati kome prodati krzno, a ako nemaju kome prodati prestat će se time baviti.

Loše je u svemu tome što mnoge poznate osobe vraćaju krzno u modu, npr. Beyonce koja nam uskoro stiže u Zagreb, skupa sa svojim mužem Jay Z-em, nosi krzno, naručuje takvu odjeću, itd.

Ne samo ona. Tu su Lady Gaga, Jennifer Lopez, Madonna, Kate Moss, Kim Kardashian, Sarah Jessica Parker, Rihanna, Rick Ross, mnogi dizajneri, i ostali koje uopće nije briga.
Lady Gagi su nedavno, u veljači na njen rođendan, aktivisti bacili crvenu boju na auto.

Zadnje uređivanje Lozimka : 10.04.2013. at 23:51.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 11:38   #862
Quote:
Lozimka kaže: Pogledaj post
Loše je u svemu tome što mnoge poznate osobe vraćaju krzno u modu, npr. Beyonce koja nam uskoro stiže u Zagreb, skupa sa svojim mužem Jay Z-em, nosi krzno, naručuje takvu odjeću, itd.
Meni baš Beyonce nije jasna. Ja sam očito jako naivna jer pošto se ona predstavlja jako dobrom osobom, pozitivnom, pomaže ljudima, mislila sam i da poštuje životinje. Sviđala mi se ona ko osoba kakvom se predstavlja. A kad ono ona nosi krzno. I još sam na jednom o topicu pročitala da obožava nositi krzno mučenih životinja. To iskreno ne vjerujem, ali ako je tak onda nek ide sve k vragu.

Ako je neka osoba navodno dobra jer poštuje ljude, pomaže im, a istovremeno se prema životinama odnosi ko prema smeću ili smatra da se samo za ljude treba brinuti i pomagati, a životinjama ne jer su to niža bića nedostojna ljubavi i pažnje, za mene to nije dobra osoba pa da je neznam kakav 'dobročinitelj'.

Quote:
posavac55 kaže: Pogledaj post
Postoji uzgoj životinja koje se kolju za proizvodnju mesa . Koža - krzno je dio životinje koje se iskorištava na različite načine .

Postoje divlje životinje koje se love ili uzgajaju za meso i krzno .

Imam lovački ispit , ali se nemam vremena baviti sa lovom . Gulio sam kožu lisica koje je stric ubijao . Ako ih se razmnoži puno prave puno štete i šire bjesnoću .

Da li je bolje oguliti kožu lisice ili ju zakopati sa lisicom ?

Moj je stav da je korisnije oguliti kožu i koristiti ju korisno !
To rade ljudi na planetu Zemlja i tako će biti .

Jasno da sam za maksimalnu zaštitu i očuvanje svih vrsta u prirodi u razumnom broju !
Iako mi se nimalo ne sviđa ubijanje lisica jer ih je navodno previše, neznam kakve to veze ima s uzgojem krzna. Životinje koje se iskorištavaju za krzno kolko znam se najčešće uzgajaju za tu svrhu, pate u kavezima, nakon toga umiru u mukama i dok se iskoriste to izgleda ovak: http://i.imgur.com/2OYfJ.jpg.
__________________
This world ain't exactly what my heart expected...
... but I know it will be ...

Zadnje uređivanje Aarie : 11.04.2013. at 11:58.
Aarie is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 17:16   #863
Quote:
Annari kaže: Pogledaj post
Ako je neka osoba navodno dobra jer poštuje ljude, pomaže im, a istovremeno se prema životinama odnosi ko prema smeću ili smatra da se samo za ljude treba brinuti i pomagati, a životinjama ne jer su to niža bića nedostojna ljubavi i pažnje, za mene to nije dobra osoba pa da je neznam kakav 'dobročinitelj'.
Ja sam ju oduvijek voljela slušati. Mama mi je čak kupila album Destiny's child. Kada je krenula u solo karijeru prestala sam ju slušati, ali da je ovako bezosjećajna to nisam očekivala.
Quote:
Annari kaže: Pogledaj post
Iako mi se nimalo ne sviđa ubijanje lisica jer ih je navodno previše, neznam kakve to veze ima s uzgojem krzna. Životinje koje se iskorištavaju za krzno kolko znam se najčešće uzgajaju za tu svrhu, pate u kavezima, nakon toga umiru u mukama i dok se iskoriste to izgleda ovak: http://i.imgur.com/2OYfJ.jpg.
Da, točno. Ali nije da ih samo uzgajaju već i metalnim klopkama (koje su zabranjene u 70 država zbog okrutnosti) love vukove, lisice, i ostale divlje životinje. Tako uhvaćene pate danima jer se ne mogu izvući iz klopke, a onda im živima ili mrtvima odrape krzno kao i onima iz kaveza. Ubijaju sve, od medvjeda, vukova pa do mačaka i pasa (za hranu i odjeću).
U Africi lavove, tigrove, slonove zbog bjelokosti itd. i sve to onda opet ide na kinesko tržište. Krzno se vratilo u modu i krivolovci & industrija će učiniti sve da zarade na tome.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 17:34   #864
Quote:
Lozimka kaže: Pogledaj post
Ja sam ju oduvijek voljela slušati. Mama mi je čak kupila album Destiny's child. Kada je krenula u solo karijeru prestala sam ju slušati, ali da je ovako bezosjećajna to nisam očekivala.
Ja ju volim slušati i sad dok je u solo karijeri, činila mi se dobrom osobom i sviđala mi se, no nakon ovog više ne .

Quote:
Lozimka kaže: Pogledaj post
Da, točno. Ali nije da ih samo uzgajaju već i metalnim klopkama (koje su zabranjene u 70 država zbog okrutnosti) love vukove, lisice, i ostale divlje životinje. Tako uhvaćene pate danima jer se ne mogu izvući iz klopke, a onda im živima ili mrtvima odrape krzno kao i onima iz kaveza. Ubijaju sve, od medvjeda, vukova pa do mačaka i pasa (za hranu i odjeću).
U Africi lavove, tigrove, slonove zbog bjelokosti itd. i sve to onda opet ide na kinesko tržište. Krzno se vratilo u modu i krivolovci & industrija će učiniti sve da zarade na tome.

Meni je tolko teško shvatiti kak to ljudi mogu raditi. Jednostavno ne shvaćam. Jako mi je teško prihvatiti to sve i što više informacija znam i mijenjam se, to mi teže pada svakodnevan život među ljudima koje nije briga za svijet, životinje, biljke..
__________________
This world ain't exactly what my heart expected...
... but I know it will be ...
Aarie is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 18:28   #865
Učlanila sam se u mnoge facebook grupe koje to prate, i mogu reći da je ovo što sam tu linkala i napisala samo vrh sante leda.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 17:13   #866
Bas sam se sokirala kad sam cula da gule krzno za zivih zivotinja. Mislim, nije li jednostavnije zivotinju ubiti prije? Inace sam osobno protiv masovnog uzgoja zivotinja radi krzna, hrane, bilo cega.
Makar, takav nacin guljenja krzna je samo u Kini i slicnim zemljama,zar ne?
JolinarMalkshur is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 17:53   #867
Quote:
JolinarMalkshur kaže: Pogledaj post
Bas sam se sokirala kad sam cula da gule krzno za zivih zivotinja. Mislim, nije li jednostavnije zivotinju ubiti prije? Inace sam osobno protiv masovnog uzgoja zivotinja radi krzna, hrane, bilo cega.
Makar, takav nacin guljenja krzna je samo u Kini i slicnim zemljama,zar ne?
Trebali bi, ali to je industrija kao i ostale. Vrijeme je novac. Radnik ne stigne ubiti sve životinje, ili nema uvjeta, i onda ju samo odere. One ostanu žive i do 10 minuta nakon što im oderu krzno.

Ne mogu si zamisliti kakvu bol živo biće osjeća dok mu netko drapa krzno/kožu.

O Kini se najviše govori u medijima, ali mislim da to rade svuda gdje uzgajaju i/ili love divlje životinje za krzno.

Čak i da ih ubiju, one opet trpe u kavezima. Kod mnogih se razvije oblik neurotičnog ponašanja što uključuje trčanje u krug, griženje vlastitih udova, itd.

Zadnje uređivanje Lozimka : 12.04.2013. at 18:04.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:03.