Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2008., 20:33   #61
Sam izgled i prilično jednostavna konstrukcija mi ne ulijeva baš neko povjerenje u te samostrele
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 09:16   #62
Samostreli

Želio bi kupiti jak samostrel a nisam siguran ni gdje ni koji. Znam da se je promjenio zakon oko snage pa za njega ne treba dozvola. Ima li kakav dobar dućan u RH sa pristojnim izborom i kakvo je stanje kod nas sa lovom gdje se koristi samostrel. Znam da se koristi ali gdje?
Ajmo znalci, podjelite informacije
__________________
Kupujem Lego kockice sa kutijama ili bez njih, može i na kilu :).Ponude na Pm ili email.
lakuda is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 09:22   #63
mislim da ti je najbolje otici negdje van kupovati , jer imas veci izbor i mozes dobiti i savjete od prodavaca , a treba ti jos i ponesto od opreme uz to
lov je dozvoljen kod nas samo u ogradenim lovistima
uz to , treba ti dosta vjezbe jer je strijela kudikamo sporija od metka , a i nacin na koji ubija je razlicit (krvarenje vs. hidrosatski sok)
svojevremeno je popularan bio barnettov commando , compound samostrijel snage 150#
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 10:28   #64
Gledao sam film "Prvi vitez",kao samostrel je bio lagan i praktičan kao pištolj...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 13:35   #65
postoje i pistolj-samostrijeli , ali to mi vise ulazi u kategoriju igracke , nego necega sto bi bilo upotrebljivo oruzje
usprkos prilicno velikoj snazi luka (onaj koji sam ja probao imao je 70#) domet je prilicno jadan
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 13:54   #66
Našao sam što me interesira. Strelice su 24", model od prije nekoliko godina. Cijena sitnica cca. 500 USD sa dostavom + pdv+carina. hvala na informacijama (mislim da će to biti jedini takav u RH)
__________________
Kupujem Lego kockice sa kutijama ili bez njih, može i na kilu :).Ponude na Pm ili email.
lakuda is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 14:02   #67
koji?
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 14:21   #68
bice slika kada dođe, ali mislim da će ti dužina strelice pomoći da skužiš koji je u pitanju jer očito nije standardna
__________________
Kupujem Lego kockice sa kutijama ili bez njih, može i na kilu :).Ponude na Pm ili email.
lakuda is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 15:50   #69
Šta oni sa lisnatom čeličnom oprugom kao lukom nisu jedni od bržih i jačih?
Čuo sam da se ti mogu mjerit sa pištoljima.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 20:27   #70
taj dio ti je dobro objasnjen na temi luk i strijele
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 21:04   #71
Imas super shop u cro, http://www.cico-sport.com/index.php
cijene su malo skuplje neko vanka, al racunaj da ce ti opalit veliku postarinu i carinu pa ces doc skoro na isto.
Ja sam prije mjesec dana narucio iz USA Barnett Wildcat C5, 150lbs natega i 320 fps brzine. Samostrel je pravi stroj, ako mislite nesto ozbiljnije s njima radit tipa lov debelo izbjegavajte Hunter-KZ i slicne. Prodaju se neki žblj kineski samostreli od kojih samo mozete debelo najebat kad van tetiva pukne u lice ili otkaze kocnica ( ako je uopce ima )

E sad kod mene je ovakav problem. Kad san ga narucivao san bas kopkako po netu i na par mjesta kao i u zakonu o oruzju iz 2007 je pisalo da se tetivna oruzja mogu slobodno nabavljati bez ikakve dozvole i nakdnaden registracije. No prije par dana san nesto opet isao trazit i nasao sam da se samsotreli sa nategom vecim od 45kg moraju registriat u roku od 8 dana nakon kupnje.
Jel mozda netko zna ista o tome? Sta se tice tih zakona u svakom stoji drukcije. Totalno sam zbunjen. Malo mi je frka otic na policiju pitat da me ne sjebu i oduzmu samostrel jer sam ulozio dosta par u njega.

Zadnje uređivanje nwonknu : 16.12.2008. at 21:54.
nwonknu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2008., 14:13   #72
Quote:
nwonknu kaže: Pogledaj post
E sad kod mene je ovakav problem. Kad san ga narucivao san bas kopkako po netu i na par mjesta kao i u zakonu o oruzju iz 2007 je pisalo da se tetivna oruzja mogu slobodno nabavljati bez ikakve dozvole i nakdnaden registracije. No prije par dana san nesto opet isao trazit i nasao sam da se samsotreli sa nategom vecim od 45kg moraju registriat u roku od 8 dana nakon kupnje.
Jel mozda netko zna ista o tome?
kopkaj još pa ćeš pronaći , oružje sa tetivom ne treba dozvola , bez obzira na snagu natega , imaš na netu na par mjesta objašnjenje
mazgov is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 14:43   #73
Koliki domet ima samostrel natezne snage 150Ibs?i općenito karakteristike dometa i preciznosti za njega....
michaela18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 15:04   #74
Quote:
lakuda kaže: Pogledaj post
Želio bi kupiti jak samostrel a nisam siguran ni gdje ni koji. Znam da se je promjenio zakon oko snage pa za njega ne treba dozvola. Ima li kakav dobar dućan u RH sa pristojnim izborom i kakvo je stanje kod nas sa lovom gdje se koristi samostrel. Znam da se koristi ali gdje?
Ajmo znalci, podjelite informacije
Postoji jedna mala tvrtka u ZG-u,koja se inače bavi svakojakoim visokotehnološkim novotarijama,a koliko znam napravili su nekoliko samostrela ali ne sa lukom već sa oprugom,tako da samostrel izgleda kao puška.Čak imaju vlastiti patentirani sustav za okidanje samostrela ,a svoje mišljenja i savjete ne naplaćuju i sigurno vam neće prodati ništa što je u suprotnosti sa zakonom.
Ne garantiram da će vam napraviti samostrel jer za svaki koji prodaju traže punoljetnost i nalaz od psihijatra,to znam jer je moj bratić od njih htio naručiti samostrel pa su ga glatko otkačili kada im nije donio nalaz.
On je naknadno pribavio nalaz ali ovi snjim više ne žele komunicirati.
[email protected]
Bule is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2009., 22:36   #75
Hajdmo opet od početka....

Haj ljudovi. Eto tu sam novi, prijavio se na forum samo zbog ove teme.

Sad, koliko sam shvatio, BD-Zg je davao nekakve savjete oko kupnje samostrela i opreme, ali su neki njegovi postovi izbrisani, pa me to dosta zbunjuje. Ne znam koji se savjeti dijele za koji model samostrela.

Odmah da kažem, nemam namjere sam praviti nikakve strijele.
Kao što je ZgSash napomenuo ranije, potisne sile koje utječu na strijelu su je..ne.
Pogledati ovdje : http://www.youtube.com/watch?v=ZI_17jgEdAI

Nadalje, podosta sam se potrudio informirati se o cijenama i isplativosti kupnje samostrela.

Par korisnih linkova za buduće samostrel-entuzijaste:

http://www.hunter-kz.hr/index.php
http://www.izfotelje.com/index.php
http://www.pazmany.hr/
http://www.monster-rbs.hr/index.php
http://www.asmc.de/
http://cico-sport.com/hr/

Eh sad, pošto živim u malenom gradiću, izbor samostrela je... pa, očajan.
ALI, ja ne mislim ganjati divljač po šumi, niti se igrati ˝Ulovi strijelu zubima˝ sa bratom. Treba mi tek tako radi povremenog davanja oduška upucavanjem strijela u poljski wc ili stari auto.

Konačno, zanima me TOČNO što mislite o ovom modelu:
http://www.hunter-kz.hr/index.php?ba...id=139&eid=162

Ima ga kod mene za kupiti, košta 280 kn.
I kvragu, ali nemam još 100-tinjak kuna za dodati ne bih li kupio bolji.

Znači, samo zajebancija, ništa ozbiljno. Isplati li se ili ne?

HVALA SVIMA !!!!
DiSanti is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 08:33   #76
za perfomanse samostriejla najvaznije je koliko dugo tetiva djeluje na strijelu
dakle , onaj koji ima dulji "nateg" je u pravilu bolji
sto se kvalitete tice , tu se zaista ne bih usudio nesto predlagati , jer vrijedi kao i u svemu drugome da kvaliteta kosta
prilikom kupovine obrati paznju posebno na izradu mehanizma za zapinjanje i okidanje ,jer to je kljucni dio koji prvi odlazi

sto se strijela tice, molim te da budes jako oprezan sto stavljas i ispucavas iz samostrijela , jer potencijalno moze doci do ozbiljnih ozljeda u slucaju rasprsnuca strijele
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2009., 22:56   #77
kupio bih luk i strijelu za rekreaciju, početnik sam i zanima me na sto trebam obratiti paznju?
vladom is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2009., 20:36   #78
Quote:
vladom kaže: Pogledaj post
kupio bih luk i strijelu za rekreaciju, početnik sam i zanima me na sto trebam obratiti paznju?
obrati pažnju da u blizini ima neki streličarski klub gdje ćeš dobiti prve upute , tek potom probaj i malo treniraj s klubskim lukom , kupnja ide tek na kraju
luk se odabire prema veličini streličara i prema njegovoj snazi , naravno u početnika se uzima slabiji luk , a potom kako se uvježbava i jača nateg uzima se jači luk
ukoliko uzimaš luk s promjenjljivim limbovima (krakovima) tada rukohvat (osnova) ostaje ista , a mjenjaju se limbovi , i kao po veličini , tako i po snazi ( sili) natega
nađi nekog znalca da te praktično uputi , štivo je veliko , nemože se ništa na brzinu
bokacco is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2009., 00:35   #79
Tražim neki jeftini, relativno kvalitetan, precizan i umjereno jak samostrel.
Je li ovaj takav?
SomebodySomone is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2009., 09:33   #80
samostrel

ja imam samostrel hortonov 225lb tko je neozbiljen bolje da ne kupuje ovakve stvari pošto je to opasnije negoli puška.Buši vreću s pijeskom kao da je nema
domet je skoro 1000m ubija na 300. pazite ljudi što radite iako već kupujete nemojte kupovati one najjeftinije pošto bi mogli nastradati niti sami praviti strijele
nena0303 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:26.