Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.08.2009., 14:18   #41
Ja sam otvorila novu temu i tamo za početak stavila na udomljavanje svog miljenika iz Dubrovačkog azila
__________________
"...ako je istina da nema raja za njih, onda ne želim raj ni za sebe." Alex Munthe
Irenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 13:20   #42
Bok Sandra. Za početak, puno hvala na trudu i srcu. Prije godinu dana nam je uginula kujica i kuća je još uvijek u tugovanju, no nisam mogla prijeći preko tvog posta. Radi se o tome da su u moj život, svaki put slučajno, došle dvije seterice, ostale ukupno 23 godine i poznam te anđele. Na koji broj mobitela, mail te mogu kontaktirat? Možeš mi javit na mail [email protected]
Drž te se
Ivana
Nucnuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 16:53   #43
Drago mi je da se pokrenula akcija za Dubrovnik. ja sam još početkom ljeta nabavila Aničin broj i ponudila joj pomoć za oglašavanje na forumu, ali Anica mi nikad nije poslala podatke. drago mi je da je akcija zaživjela drugim kanalima. Rekla sam Anici da će forumaši sigurno pomoći. Od toliko svega što rade za životinje, Sandra je zaboravila napisati da imaju puno mačaka, mislim oko 60, nisam sigurna, na svojeem imanju. i da ponovim još jednom, ako vam je promaknulo, uglavnom sve financiraju same, čak su i podigle kredit. Imaju i radnika, čuvara, jer su im pse pokušali otrovati. Sigurno im je sad puno lakše, kad vide da im ljudi odasvud žele pomoći. Sigurna sam da će dobiti pomoći koliko ni nisu očekivale. Sandra, nisam primijetila br. žiro računa na koji bi ljudi mogli uplaćivati. I pozdrav Anici! Hvala vam na svemu što činite za jadne životinje.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 22:51   #44
Hvala LilyO!
Najprije se ispričavam u Anicino ime jer ti nije poslala podatke. I ja snosim odgovornost, jer mi je rekla za tvoju ponudu za pomoć, a jedina nam je isprika što živimo turbo brzim i stresnim životom, posebno ljeti kada nam je "radno vrijeme" 15-16 sati dnevno pa nam mnoge stvari promaknu ili jednostavno više ne znamo što prije napraviti.
I da, mačke!? Ima ih jako puno, više ih i ne brojimo. Srećom, sve ih uspijemo sterilizirati. Kad vidimo mačku, a posebno mačiće na cesti, nemamo izbora...samo ih donesemo doma. Posebno ako se radi o bolesnim ili ranjenim mačkama (dvije su potpuno slijepe, tri bez šapice,a nekoliko ih je bez jednog oka. Zadnje prinove su mačići stari otprilike dva tjedna, njih tri tigrasta mačića i još četiri mališana stara tek par dana. Čini mi se da ljudi u Dubrovniku više brinu za pse, za mačke obično kažu da će se same snaći (u što baš i ne vjerujem) pa je puno teže udomiti ih,a kamoli dobiti donaciju u hrani ili lijekovima i sl.
Imamo još jedu prinovu-mladog galeba slomljene noge. Držite fige, operacija je uspjela, nadamo se oporavku i maštamo o trenutku kada ćemo ga donijeti na plažu da "zaplovi" nad pučinom.

I zaista, puno nam je lakše kada imamo potporu svih ovih ljudi na forumu koji su uz nas. Žiro račun nisam objavila, jer nisam sigurna da li to mogu. Ako dobijem zeleno svjetlo, rado ću ga objaviti i biti zahvalna na svakoj donaciji.
Zasada, sretna sam zbog pokrenute aukcije predmeta za pomoć azilu i moralne potpore.
Hvala.
Lijepi pozdrav s juga od Anice i moje malenkosti.
sandra dbk is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 09:39   #45
Ajme galebić mali jadan
Držimo fige da se što prije oporavi

Moram vas sve ovdje izvjestiti da je moj mali miljenik Bo iz azila udomljen
Sandra ga je jučer udomila. Tražili smo zbilja prikladnu obitelj s puno ljubavi i strpljenja jer Bo treba vježbati svoju malu šapicu.
Kad mi je javila pune su mi oči suza bile. Znam da je cilj i bio naći mu dom ali....teško je...jako....srček moj mali je i spojio Sandru i mene. Da nije bilo njega nikada se ni ne bi upoznale i ne bi bila pokrenuta ova akcija
Mogu samo reći: Maleni moj lijepi Bo neka ti je sa srećom

Sandra, poslala sam zadnji predmet Misery i sad se nadam da bismo mogli početi s aukcijom...
__________________
"...ako je istina da nema raja za njih, onda ne želim raj ni za sebe." Alex Munthe
Irenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 09:44   #46
Bravo i sretno Bo!



p.s. joj moram i ja poslati za aukciju,opsss,kasnim!
wlenarsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 09:50   #47
Bravo Bo!

Nemoj još slati za aukciju da se ne zaključa, moram ti poslati.
__________________
If a dog will not come to you after having looked you in the face, you should go home and examine your conscience.
Slucajnigost is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 14:50   #48
A da još stavite slike, barem nekih pasa u ovaj ili posebni topic, pa neka i oni ovim putem traže dom. Jadni koliko ih treba pomoć! Kad bi se samo provodili zakoni. Ništa bet sterilizacija i kažnjavanja veterinara koji ne provode zakone o zaštiti životinja. I što mi je još nevjerojatno je to da Sandri i Anici nitko od Dubrovčana ne pomaže volontirajem. Anica je rekla da se tu i tano pojave neko volonteri, ali kad vide koja je to šljaka, uteknu da se više nikad ne pokažu. Tim više se divim požrtvovnim volonterkama Dubravice koje ne samo sa su stalno tamo nego se i nagledaju užasa o kojima je nama teško i čitati. Još jednom hvala Anici i Sandri i svima koji će im pomoći. Nažalost trenutačno nisam u prilici dati donaciju i njima imam 5 životinja, naravno udomljenih, a trenutačno sam bez posla. Svježe ostala.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 15:15   #49
Ajmo ljudi šaljite Misery slike predmeta da krenemo s aukcijom
ajmo ajmo.... baš sam nestrpljiva
__________________
"...ako je istina da nema raja za njih, onda ne želim raj ni za sebe." Alex Munthe
Irenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 16:49   #50
sanjabela is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 17:11   #51
sanjabela is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 17:15   #52
evo par slikica od pasa koji se nalaze na žarkovici





sanjabela is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 17:19   #53

[URL="http://photos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs241.snc1/8830_140308339360_850694360_2224441_4040532_n.jpg"]
sanjabela is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2009., 00:03   #54
Dragi prijatelji!
Danas nam je stigla kućica za pse kako je Macakmedo i obećala!
Veeeeliko hvala Macakmedo!
Ovu noć maleni štenci, zaklonjeni od bure, spavaju u najljepšoj i najeksluzivnoj kućici.
Ti i dečko ste se zaista potrudili!
sandra dbk is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2009., 12:50   #55
Quote:
sandra dbk kaže: Pogledaj post
Dragi prijatelji!
Danas nam je stigla kućica za pse kako je Macakmedo i obećala!
Veeeeliko hvala Macakmedo!
Ovu noć maleni štenci, zaklonjeni od bure, spavaju u najljepšoj i najeksluzivnoj kućici.
Ti i dečko ste se zaista potrudili!
BRAVO Macakmedo

Hvala ti od srca!!!!!!!!
__________________
"...ako je istina da nema raja za njih, onda ne želim raj ni za sebe." Alex Munthe
Irenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2009., 12:54   #56
Quote:
Nucnuc kaže: Pogledaj post
Bok Sandra. Za početak, puno hvala na trudu i srcu. Prije godinu dana nam je uginula kujica i kuća je još uvijek u tugovanju, no nisam mogla prijeći preko tvog posta. Radi se o tome da su u moj život, svaki put slučajno, došle dvije seterice, ostale ukupno 23 godine i poznam te anđele. Na koji broj mobitela, mail te mogu kontaktirat? Možeš mi javit na mail [email protected]
Drž te se
Ivana
Sandra mi je poslala mail sa slikom seterice jer se za sada još ne snalazi sa stavljanjem slika na forum. Pa evo ljepotice;

__________________
"...ako je istina da nema raja za njih, onda ne želim raj ni za sebe." Alex Munthe
Irenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2009., 15:38   #57
pasići su
držim im fige da nađu svoj topli dom pun ljubavi i pažnje..
belize is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2009., 14:47   #58
Irena , Sandra puno hvala na slikici. A što da kažem, prelijepa je seterica..Trenutno imam proces pregovora i razgovora s mamom
koja ne želi "brzo zamijeniti" našu kujicu. U svakom slučaju, molim vas kontakt telefon ili e-mail. Veliki pozdrav i čuvajte te živine
Nucnuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2009., 16:38   #59
Kad god mi je umrla neka životinjica plakala sam dok nisam nabavila novu.
Sjećam se kako sam plakala za svojom malom zamorčicom koja je bila s nama 7,5 god. Mislila sam da će mi srce puknuti od tuge. I nisam mogla prestati plakati dok mi mama ubrzo nije donijela doma malo biće staro 2 tjedna, sićušno da je stalo u dlan. Bio je to mali zamorčić. Uglavnom, hoću reći da kad si i najtužnija ne možeš a da se ne smiješ kad vidiš tu malu lopticu koja je došla u tvoje ruke s punim povjerenjem da se za nj brineš

Nucnuc, ovo je poruka za tvoju mamu
__________________
"...ako je istina da nema raja za njih, onda ne želim raj ni za sebe." Alex Munthe
Irenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2009., 22:28   #60
Kad bi barem sva ta draga bića mogla živjeti dulje....
Vjerujem Nucnuc da je tvojoj mami i tebi bolno i teško "zamijeniti" svoju ljubimicu. Treba vremena...ja to razumijem. Vjerujem, isto tako, da dolazak novog ljubimca podsjeća na izdaju. Ipak, taj osjećaj izdaje manje je prisutan ili ga uopće nema kad se uzima odbačena životinja. Takvoj životinji pružit ćeš siguran dom koji će biti puno ljepši od onog u kojem je sada, jer niti jedan azil, ma kako lijep bio, ne može se usporediti sa pravim domom i obitelji u kojoj će životinja provesti ostatak života. U azilu nemamo dovoljno ruku za sve ih dodirnuti; nemamo dovoljno vremena pružiti im sve ono što žele i trebaju. Ti to možeš, Nucnuc.
I kad osjetiš, i ti i mama, da ste spremne, možeš me kontaktirati na tel. 091/591-8434 ili na email adresu: [email protected]
I da,kao što Irenna kaže, i kad si najtužnija ne možeš se ne nasmijati kad vidiš tu malu lopticu....
sandra dbk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:43.