Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.08.2012., 13:34   #41
nepostoji jeben yoga letenj.postoji samo yoga skakanje,skaces skaces I skaces I ojacas misice pa to mozes bolje I bolje,niko jos nije letio(boravio u zraku dulje od 1 sec).
solosaroman is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 14:47   #42
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Ovdje si pomiješao kult kao štovanje s kultom kao zajednicom gdje vođa zajednice gaji kult ličnosti prema sebi.
Pa gdje smo mi uopće pričali o kultu ličnosti, to više spada u politiku.
Kult prema tvojoj stranici
Quote:
Što je kult?
Moderna definicija kulta kontrole uma jest bilo koja grupa koja upražnjava kontrolu uma i varljive tehnike regrutacije. Drugim riječima kult prevari ljude da im se pridruže i prisili ih da ostanu. Ovo je definicija s kojom će se složiti većina ljudi. Osim samih kultova, naravno!
Prema stranici na koju ja upućujem, inaće stav RKC
Quote:
Kršćanska definicija kultom smatra vjersku skupinu koja niječe jednu ili više temeljnih biblijskih istina. Jednostavnije rečeno, kult je skupina ljudi koja naučava nešto što će uzrokovati da se osoba koja vjeruje u njihov nauk ne spasi.
Inače i sama RKC ima neke dogme koje i nemaju baš uporišta u bibliji.

Podjele kultova prema stranici na koju ti upučuješ:
Quote:
Tipovi kultova
Religijski]
Kultovi koji upotrebljavaju vjerski sustav kao svoju osnovu su vrlo česti. Njihov vjerski sistem može proizlaziti iz standardnog kršćanstva, hinduizma, islama, ili bilo koje druge religije, ili mogu izmisliti vlastiti vjerski sustav. Ono što ih čini kultom je činjenica da oni upotrebljavaju kontrolu uma, a ne ono u što vjeruju.

Komercijalni
Kultovi koji upotrebljavaju komercijalni probitak kao svoju osnovu se još nazivaju i "kultovi pohlepe"....

Samopomoć i savjetovanje
Kultovi koji upotrebljavaju "samopomoć" ili savjetovanje ili samo-poboljšanje kao njihovu osnovu, često ciljaju na poslovne ljude i korporacije...

Politički
Kultovi koji koriste ideale kao svoju osnovu vrlo su dobro poznati kroz povijest. Hitlerova nacistička Njemačka te Staljinov komunistički SSSR su klasični primjeri kontrole uma u vrlo širokom obujmu. U manjem obujmu bijeli i crni moćnici, teroristi te pobunjeničke skupine često upotrebljavaju oblike kontrole uma kako bi regrutirale i dominirale svojim članovima.
Oprosti ali pošto smo na religiji ja mislio....
Zazum is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2012., 14:38   #43
Nedavno sam bio kod mladog svećenika veznao za duhovnu obnovu.Da pojasnim, otišao sam ga pitati što on misli o tome i dali uopće radi takvu vrstu mise ili kako se to već službeno zove.On mi je odgovorio da čak to ne preporuča jel se vrlo malo zna o tom području i da je bilo nekih incidenata (pretpostavljam da je bilo psihičkih bolesnika čije se stanje pogoršalo) na jednoj od obnova, pretopostavljam na području župe iz kojeg razloga je lokalni biskup zabranio održavanje istih.Isto tako mi je rekao da kad određeni svećeni krene sa tom vrstom molitve da zamoli sve koje imaju psihičkih problema da napuste misu.

Sad me zanima o čemu bi se tu moglo raditi, o nedovoljnoj upućenosti određenih svećenika u tako nešto, neddostatku karizme ili čak bio rekao konkurenciji.

Pitam iz razloga što bi i sam želio otići jer kolega mi je bio radi ravnih stopala i nakon toga dobio lukove na stopalima.Iskreno i sam sam anksiozan i depresivan pa dali bi mi preporučili duhovnu obnovu.

Hvala
Nixon86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2012., 12:15   #44
Quote:
Nixon86 kaže: Pogledaj post
Nedavno sam bio kod mladog svećenika veznao za duhovnu obnovu.Da pojasnim, otišao sam ga pitati što on misli o tome i dali uopće radi takvu vrstu mise ili kako se to već službeno zove.On mi je odgovorio da čak to ne preporuča jel se vrlo malo zna o tom području i da je bilo nekih incidenata (pretpostavljam da je bilo psihičkih bolesnika čije se stanje pogoršalo) na jednoj od obnova, pretopostavljam na području župe iz kojeg razloga je lokalni biskup zabranio održavanje istih.Isto tako mi je rekao da kad određeni svećeni krene sa tom vrstom molitve da zamoli sve koje imaju psihičkih problema da napuste misu.

Sad me zanima o čemu bi se tu moglo raditi, o nedovoljnoj upućenosti određenih svećenika u tako nešto, neddostatku karizme ili čak bio rekao konkurenciji.

Pitam iz razloga što bi i sam želio otići jer kolega mi je bio radi ravnih stopala i nakon toga dobio lukove na stopalima.Iskreno i sam sam anksiozan i depresivan pa dali bi mi preporučili duhovnu obnovu.

Hvala
Mislim da je najvažnije dobro se duhovno pripremiti za takav događaj tj. za duhovnu obnovu. Tu mislim odlučiti da li si uistinu spreman primiti sve što ti iskustvo duhovne obnove može donijeti , prihvaćanje promjene, usredotočenost na djelovanje Duha Svetog , otvorenost darovima Duha Svetog, itd.
Naravno, prije svake duhovne obnove trebalo bi se ispovijediti da bi mogli u potpunosti primiti sve njene darove
Neve031 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2012., 23:02   #45
Quote:
Neve031 kaže: Pogledaj post
Mislim da je najvažnije dobro se duhovno pripremiti za takav događaj tj. za duhovnu obnovu. Tu mislim odlučiti da li si uistinu spreman primiti sve što ti iskustvo duhovne obnove može donijeti , prihvaćanje promjene, usredotočenost na djelovanje Duha Svetog , otvorenost darovima Duha Svetog, itd.
Naravno, prije svake duhovne obnove trebalo bi se ispovijediti da bi mogli u potpunosti primiti sve njene darove
slazem se, a preporucam obvezno poslusati i izvrsnog fra Ante Barisica.
chergi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 11:33   #46
Quote:
Nixon86 kaže: Pogledaj post
Nedavno sam bio kod mladog svećenika veznao za duhovnu obnovu.Da pojasnim, otišao sam ga pitati što on misli o tome i dali uopće radi takvu vrstu mise ili kako se to već službeno zove.On mi je odgovorio da čak to ne preporuča jel se vrlo malo zna o tom području i da je bilo nekih incidenata (pretpostavljam da je bilo psihičkih bolesnika čije se stanje pogoršalo) na jednoj od obnova, pretopostavljam na području župe iz kojeg razloga je lokalni biskup zabranio održavanje istih.Isto tako mi je rekao da kad određeni svećeni krene sa tom vrstom molitve da zamoli sve koje imaju psihičkih problema da napuste misu.

Sad me zanima o čemu bi se tu moglo raditi, o nedovoljnoj upućenosti određenih svećenika u tako nešto, neddostatku karizme ili čak bio rekao konkurenciji.

Pitam iz razloga što bi i sam želio otići jer kolega mi je bio radi ravnih stopala i nakon toga dobio lukove na stopalima.Iskreno i sam sam anksiozan i depresivan pa dali bi mi preporučili duhovnu obnovu.

Hvala
Što radi Duh Sveti u ovom slučaju? Izgleda da je i on digao ruke od duševnih bolesnika. Kako je počelo, izgleda da će te mise biti jako puste. Jer je zbog krize svakim danom sve veći broj ljudi koji su u qurtzu

http://www.zdravobudi.hr/Default.aspx?sid=7003

Depresivni poremećaji u stalnom su porastu i ovakva predviđanja bila su poznata i prije pojave ove ekonomske krize. Ova ekonomska kriza zasigurno će povećati udio bolesnika koji boluju od depresivnih i anksioznih poremećaja, zatim udio bolesnika koji boluju od poremećaja vezanih za različita sredstva ovisnosti te se očekuje i povećanje kriminaliteta. Psihijatrijska struka se mora pripremiti na ta predviđanja, kao i liječnici opće medicine koji su doktori prvog kontakta i kojima će se ovi bolesnici vjerojatno prvima obratiti.


http://www.zadarskilist.hr/clanci/28...zivcanog-sloma

Zadnje uređivanje krena : 13.10.2012. at 11:41.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2014., 11:35   #47
Da podignem temu...
Da li zna netko hoce li uskoro fra Drazen Radigovic
odrzati duhovnu obnovu?!
Jaranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2014., 12:04   #48
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Išao sam provjeriti neke stvari. Kao na primjer dogmu o istočnom grijehu u sklopu teorije o evoluciji. Ili o odnosu crkve i parapsihologije (npr. hodanje po vatri ili krivljenje žlica ili yogijsko letenje)
Totalno razočarenje. O tome se ne govori na duhovnim objavama. Govori se samo o dogmama. A ja znam se o njima, ali ne znam zašto ja skakućem kada radim yoga-flying po TMu.
Crkva se tu elegantno izjasnila: to sotona radi.
A ja odgovaram: onda su Indijci sotonisti već 4000 godina

Ja sam jako sretan čovjek: na kilometar od mene imam:
Bolobanića http://www.msgr-bolobanic.com/
i
AYUS-a http://www.ayus.hr/

Kako sada njih pomiriti ?
Haha, zanimljivo sto si ti isao tamo traziti, hahaha.
A i tema je zeznuto postavljena, zapravo nema teme, trazi se informacija koja se je mogla googlat. Trebalo bi je malo prosiriti, a vidim da se i jest prosirila lol.

Duhovna obnova hrvatskog naroda ne bi se sastojala u konferencijama tzv obnove, vec najprije u samom ustrojstvu crkve kojoj vecina pripada, a iz te obnove trebala bi onda teci i u narod.
Trebalo bi pod br. 1 pogasiti sva marijanska svetista, te sve procesije sa relikvijama, izbaciti iz crkvi kipove, slike, izbaciti oltare, staviti jednostavnu propovjedaonicu, "provjetriti" sve one koji su se zavjetovali na svecenicku sluzbu odnosno procistiti tko tu ima sluzbu i koju, vidjeti tko tu ima poziv i za sto, pozatvarati samostane, dopustiti im da se zene, jer ima puno neozenjenih muskaraca i neudatih zena(narocito jos i zbog rata), dakle opcenito ne opterecivati narod i drzavu da placaju za njihovu egzistenciju, neka zive i rade kao i svi drugi, a ako zele zivjeti zajedno, to nije zabranjeno, ali neka onda zive po vjeri kao i apostoli, kao sto rece Pavao koji nikad nije volio biti na teret drugima, svi procitati barem jednu evangelizatorsku knjigu npr. Mir s Bogom od Billy Grahama ili Isus nasa sudbina od Willhelma Buscha da cuju poruku Evandjelja, poceti proucavati Bibliju, procistiti katekizam od nebiblijskih dogmi i papinskih bula, spaliti sve molitvenike i reci ljudima da zazovu Boga svojim rijecima i zamole ga za duhovnu obnovu i krstenje Duhom Svetim. Kao sto kaze Izaija:
'Ako se moj narod ponizi i zazove moje ime, iscijelit cu ga.' (parafr.)

Kad se tako ta crkva procisti, onda ce moci evangelizirati narod. Za pocetak bi mogla prestat govoriti protiv drugih crkvi koje to cine i prestati sebe uzdizati iznad crkvi koje su biblijske novozavjetne crkve. Neka ljude poticu da posjecuju crkve koje propovijedaju Bibliju, kako bi se ljudi mogli spasiti. Jer bitno je da se ljudi obrate i spase, a ne da obdrzavaju religiju.
Jer jedno govore njihovi koncili a drugo svecenici sa oltara. Oni i te kako ne dozvoljavaju svojoj pastvi da idu pasti na druge livade bogatije travom.
Misle da su oni "majka".
Pogledajte da li Bog Biblije poznaje ikakvu "majku".

Zadnje uređivanje tkototamopjeva : 06.06.2014. at 12:10.
tkototamopjeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2014., 14:24   #49
Quote:
solosaroman kaže: Pogledaj post
nepostoji jeben yoga letenj.postoji samo yoga skakanje,skaces skaces I skaces I ojacas misice pa to mozes bolje I bolje,niko jos nije letio(boravio u zraku dulje od 1 sec).
Vremenom, ako budeš dovoljno trenirao, možda postigneš nešto ovako I to je nekih 15 sec letenja.
Palenholik is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 10:11   #50
Pozdrav! Samo bih htjela podijeliti svoje iskustvo sa duhovne obnove fra Ive u Šurkovcu. Tamo sam krenula pred dvije godine, ukupno sam bila 15 ak puta.
Doživjela sam to jako pozitivno prvih nekoliko puta, čak 4-5 puta... sve dok se nisam potpuno prepustila i opustila... sa 12 godina sam dobila psorijazu koja se prije 5 godina proširila na nogu, na glavi sam imala malu izraslinu, jednu sam operirala a druga je ostala, molila sam i molila za ozdravljenje, predala sve svoje brige... nakon nekoliko tjedana, bili smo na svadbi i ja sam bezveze prošla rukom po tom mjestu gdje mi je bila izraslina, nestala je. Psorijaza se također potpuno povukla, uskoro će biti godina dana.
Nešto posebno je bilo na blagdan Duhova, bilo je više od 5000 ljudi, stajali smo oko crkve... Riječima se to ne može opisati. Tako da, treba proći i vidjeti, čak i nekoliko puta, a onda suditi jer svatko će to doživjeti na svoj način!

LP!
tynci is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2015., 08:01   #51
Quote:
tynci kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Samo bih htjela podijeliti svoje iskustvo sa duhovne obnove fra Ive u Šurkovcu. Tamo sam krenula pred dvije godine, ukupno sam bila 15 ak puta.
Doživjela sam to jako pozitivno prvih nekoliko puta, čak 4-5 puta... sve dok se nisam potpuno prepustila i opustila... sa 12 godina sam dobila psorijazu koja se prije 5 godina proširila na nogu, na glavi sam imala malu izraslinu, jednu sam operirala a druga je ostala, molila sam i molila za ozdravljenje, predala sve svoje brige... nakon nekoliko tjedana, bili smo na svadbi i ja sam bezveze prošla rukom po tom mjestu gdje mi je bila izraslina, nestala je. Psorijaza se također potpuno povukla, uskoro će biti godina dana.
Nešto posebno je bilo na blagdan Duhova, bilo je više od 5000 ljudi, stajali smo oko crkve... Riječima se to ne može opisati. Tako da, treba proći i vidjeti, čak i nekoliko puta, a onda suditi jer svatko će to doživjeti na svoj način!

LP!
Tynci, možeš li mi reći, molim te, kada se održavaju te duhovne obnove, jedno mjesečno, svaki tjedan, ima li nekakav raspored?
ivana1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 00:08   #52
Ne vidim smisla u tome..To je jedna vrsta religioznog druzenja.
Slusa se o teoriji crkve..
Ali obnova duha moze biti i sa dobrim drustvom na rostilju.
__________________
Glavni menadzeri banaka i drugi koji su odgovorni za financijske krize trebaju biti tretirani kao pocinitelji zlocina protiv covjecnosti - J.Saramago
Gunnaway Judah is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2015., 14:00   #53
Bio sam kod fra. Ive Pavića u Šurkovcu tri puta i svaki put je bilo jako pozivitvno. Svašta se tamo može vidjeti i doživjeti...Imate svjedočenja ljudi na službenoj stranici Šurkovca kao i rasporede putovanja. Potrebna je samo otvorenost i predanje, a ne kočnica i onda sve ide i dođe s vremenom. Treba otići i doživjeti pa onda pričati
svijest123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:48.