Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2009., 23:24   #41
Standardno. Hladni oblozi i mirovanje. U slučaju bolova analgetik...
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 10:27   #42
bio na hitnoj noćas jer mi je noga natekla veličine lubenice i počelo je bolit i dok ležim, sjedim, ne samo dok stojim i dok postoji pritisak.

Slikao nogu, nema lomova kostiju ali epilog priče je - potrgani ligamenti u stopalu, oporavak cca 6-7 tjedana. Rekla žena da je razina boli tu negdje kao da mi je metak u nozi, dok hodam that is.

Odlazak do auta (imam lift u zgradi) mi je bio avantura, tuširanje da ne govorimo. Kako čovjek ne cijeni svijet bez boli dok ne dođe u ovakvu situaciju. Ubija me noga, otečena je pun kurac, noćas sam se samo vrtio po krevetu, 2 tablete protiv bolova ne pomažu, terapije osim leda i odmora za sada nema, rekli su da ako se nastave bolovi i ne oporavljam se dobro nakon cca tjedan dana (barem malo na bolje), da se javim u bolnicu da mi stave longetu.

Case closed, nadam se. Fala na pomoći Terminate.
Nimoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 12:23   #43
Pomoć..meni je isto nešto sa stopalom..palo je nešto..e sad nakon mjesec dana...rtg snimka...kaže vidi se vrentenasto zadebljenje subkapitalnog dijela 2. metatarzalne kosti s izraženom periostalnom rekacijom što bi dogovaralo stanju iza frakture ranijeg datuma. Osovina kosti je održana.
__________________
bože, meni tako malo treba,
ispod ovog svetog neba,
topla postelja i....(T.P.)
mppet is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 17:56   #44
Evo javljam se ...Nisam uopće nosila langetu, moj doktor je rekao..kao kost treba zarasti...malo više sam hodala i noga opet u predjelu fakutre natekla jel to normalno tako i koliko uopće je potrebno vremena za normalizaciju. Uskoro moram na jedan daleki put koji ne smije prologirati pa ne znam koliko vremenaje potrebno za zacijeljivanje u ovakvim slučajevim.
__________________
bože, meni tako malo treba,
ispod ovog svetog neba,
topla postelja i....(T.P.)
mppet is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 19:20   #45
Trebalo bi mirovati.
I teško je reći na osnovu postova koliko će trebati, ovisi, možda mjesec do dva, uz mirovanje.
__________________
Seeing beyond the obvious!
vigilanty is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 15:07   #46
Quote:
mppet kaže: Pogledaj post
Evo javljam se ...Nisam uopće nosila langetu, moj doktor je rekao..kao kost treba zarasti...malo više sam hodala i noga opet u predjelu fakutre natekla jel to normalno tako i koliko uopće je potrebno vremena za normalizaciju. Uskoro moram na jedan daleki put koji ne smije prologirati pa ne znam koliko vremenaje potrebno za zacijeljivanje u ovakvim slučajevim.
Kupi u biljnoj apoteci ARNIKA 30 c se zove,to su granule koje se uzimaju 3 puta po 3 na dan,stavljaju se pod jezik..i zbilja pomažu kdo takvih stvari i kod lomova..brže zacjeljuje..ja sam probao pred 2 tj kad sam imao pad na trticui zbilja djeluje već nakon 3 dana,ko nov sam..
bambus_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 21:39   #47
Uz napomenu da će to samo smanjiti oteklinu i bolnost. Dobro je kao pomoćno sredstvo, ali neće ubrzati cijeljenje pa režim mirovanja ostaje isti.
__________________
Seeing beyond the obvious!
vigilanty is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 13:15   #48
Mirovanje vrijedi svakako,ali prijatelji koji mi je te granule preporučio je bio slomio nogu,i kad je došao na kontrolu za tj dana slikat nogu opet doktori su se čudili kako je moglo tako brzo zarasti već,ali su mu svejedno stavili gips na tjedan dana još.Rekli su mu da se za taj prijelom gips longeta nosi tjedan dana pa gips 3 tjedna,i da trebaju terapije poslije toga,ali ono sve drugačije bilo na kraju.
bambus_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 21:01   #49
Nema baš logike da je uslijed navedenog preparata, nego je to uslijed nečeg drugog, ovisi i kakav je prijelom i gdje... A i nismo svi isti.
__________________
Seeing beyond the obvious!
vigilanty is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2009., 04:06   #50
strasan bol u stopalu, molim pomoc

Jednostavno bol je sve jaci na jednom konkretnom mjestu (cosak pete) izvinjavam se neznam kako bolje opisati. Boli cim hodam , stojim ma bilo kako .Boli i boli. Probala sam kojekakve ortopetske umetke za cipele no i dalje boli . Netko sa istim iskustvom? Dali ima pomoci ili sam osudena na ovu bol ?
Sarah_9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2009., 08:24   #51
Plantar fasciitis. Upala ligamenta stopala.
Imao ga dvaput. Ovaj puta je još aktualan. Bol je najjača ujutro, pojačava se hodanjem, tjelesnom aktivnošću.
Traje dugo. Liječenje je dugotrajno. Smanjenje tjelesne aktivnosti, protuupalni lijekovi ( otroped!), fizikalna terapija, ortopedski ulošci.
Inače, tu ozljedu "dobiju" ljudi koji se puno kreću ili imaju stojeći posao. nadalje, podložne su joj osobe s prekomjernom tjelesnom težinom. Naravno, pomaže joj i loša obuća...
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 12:58   #52
bolno stopalo

prije nekoliko dana sam normalno sjedila i kad sam se digla, nakon nekoliko koraka počelo me boliti stopalo , i još nije prestalo

nisam napravila nikakav nagli pokret, niti uganula, ni išta slično, zato nemam pojma što mi je... boli me dok hodam, i ako napinjem/istežem stopalo kao da ću stati na prste.... boli me unutarnji dio od svoda ravno prema palcu i stvarno bude toliko bolno da ne mogu više hodati
inače imam spuštena stopala i na žalost ne nosim uloške( jer ne pašu niti u jedne moje cipele/tenisice )

što da radim? što mi je?
__________________
See ya :)
coma black is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 15:21   #53
stopalo ti je u losem polozaju - trebas stopalo vratiti u normalniji (neutralniji) polozaj,
a to mozes sa ovim vjezbama:
http://www.youtube.com/watch?v=ifmkZ...layer_embedded

pogledaj filmic, sljedi upute, radi vjezbe u nizu kako je navedeno, jednom dnevno je dovoljno i bol ce se polako povlaciti i za par dana ce nestati
egoscue is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 17:06   #54
otečeno stopalo

prije jedno 10 dana ,navecer sam primjetila da mi je desno stopalo nateknuto , imam neku kvrgu na njemu, inace imam visoki rist i usporedila sam s lijevim stopalom i ovo je jedna postena kvrga, mislila sam da sam istegnula nesto pa sam mazala s deep reliefom i stavljala hladne obloge, to se malo smiri ,kao ne boli ,al nakon toga opet se bol javlja
vec sam naviknula hodati po vanjskoj strani stopala da me ne boli
ne sjecam se da sam se negdje udarila, nisam nigdje doskocila pa da me boli, ne sjecam se da mi je netko stao na nogu, da li moze puknuti tak koscica u nozi ili je neko istegnuce ligamenata popraceno kvrgom? ne mogu prste pomaknut dolje, prema gore je laganije, hvala na odgv

***naravno da cu ici kod doktora, medjutim ispiti su ,ja trebam nekak doc do faxa jer ova bolonja nema izbor rokova
majchy_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 10:18   #55
Gde se tacno nalazi kvrga?Jel modro?
Miloshke is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 08:35   #56
Bol u stopalu i iza koljena

Već duže vrijeme suprug osjeća bol u svodu stopala, koji ponekad djeluje otečeno, a od jučer i bol sa unutrašnje strane koljena iste noge. Ljekaru neće, a težak je da ga nosim
Savjeti, mišljenja?
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 20:55   #57
Natečeno stopalo i gležanj

Pozz, trebam bilo kakav savjet, prijedlog, ili pretpostavku o čemu bi se moglo raditi.

Riječ je kao što naslov veli o natečenom stopalu i gležnju.
Primjetio sam ga/pojavio se, prvi put u 8.mj prošle godine nakon što smo igrali badminton jedno 4 tjedna svaki dan sat vremena. Rekoh ajd to je nekaj privremeno i čekao sam, čekao, čekao....sad je dosta.
To točno izgleda tako da je naprimjer nakon trčanja/sporta lijevo stopalo i gležanj sa vidljivim žilama i mišićima, a dotično desno ni približno jer se od "buhtle" od gležnja i stopala nemogu istaknut-i to je svak idan tak.

Nema apsolutno nikakvih bolova ni pod kojim uvjetom, plivanje, trčanje, bilo kaj noga ne boli.

Kolko se sjećam taj desni gležanj sam na nogometu zadnji put krivo stao, al onak pošteno, tak da je podlijev bio do pola noge prema koljenu, a doktor je po sjećanju spominjao neku košćicu maleolu???

Thx
xamaxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 21:59   #58
Unhappy Bol u stopalu - svaki dan sve gora bez obzira na promjenu obuče

rekreativno igram kosarku, podloga - asfaltirano igraliste na kvartu. do prije tjedan dana nisam imao nikakvih problema. koristim nike air amp 2 tenisice zbog gleznjeva. u cetvrtak smo uz basket odigrali i rundu malog nogometa, a ja sam igrao u navedenim tenisicama s povišenim dijelom oko pete (reko bi da je nagib 5-10 %) nisam ziher jel to bio razlog, ili ucestalo vjesanje na kos i pokusaji zakucavanja, ali na odraznoj nozi kad sam doso doma i skinuo ju osjetio sam bol. od tada sam igrao svaki dan s problemom (nisam igro u onim šuzama nego u rendom skejtericama dvsovim) ali nakon malo igre skroz bi ga zanemario. sad stalno imam potrebu kad dodem doma i izujem se ic s noznim prstima gore dolje dizat i spustat cijelo stopalo. guglo sam i jedino logicno bi mi bilo da sam dobio Mortonov neurinom il tak nes, pa neznam jel to doma mogu kak vjezbat po malo il moram ic ortopedu za to. procito sam da taj neuronim ne prolazi sam od sebe, a neznam jel to stvarno hitno za ic jer sad sljedecih par dana je slavlje po zavrsetku skole pa jel me moze ko savjetovat, rec kaj misli i jel bi to stvarno hitno trebo ic na pregled?
__________________
..I am the passenger - and I ride and I ride.. I ride through the city's backsides, I see the stars come out of the sky..
ThePassenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 22:41   #59
nedavno sam imao bolove u stopalu. nekih tjedan dana. mislio sam promjenit obuću, ali nisam.
uglavno, počeo sam paziti kako stajem, jer sam primjetio da to utjeće, ali nisam baš siguran da je zbog toga nestalo.
imao sam nekoliko dana kada sam bio doma i nisam nešto puno hodao, i stvar je nestala da nisam ni primjetio.
vjerojatno se radi o nekakvom preopterečenju stopala. treba malo odmora i štednje stopala. nestat će samo od sebe.
ak ne prođe kroz 2 ili 3 tj., možda razmislit i o doktoru
Glavni frajer kaže: is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 22:50   #60
a taman sam mislio sad kad mi je gotova skola, pocet s air alert programom za vertikalni odraz da se mogu ujesen izivljavat na kosu, pa neznam jel bi bilo bolje otic kod doktora odma, pa nek da uloške dok ja radim vjezbe za odraz.. imo sam uloske prije godinu i pol za klizenje noge prema unutra i rekli su mi da ti ulosci najbolje pomazu pri pokretima s nogom, tipa trcanja i to.. pa valjda bi onda i ovi tak..
__________________
..I am the passenger - and I ride and I ride.. I ride through the city's backsides, I see the stars come out of the sky..
ThePassenger is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:05.