Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2010., 13:16   #1
Bivacyn

Zna li itko gdje se može kupiti Bivacyn prašak? Znam da postoji, ali ga u lokalnoj ljekarni nemaju. Odnosno, farmaceutkinja mi je pokušala uvaliti Bivacyn sprej uz objašnjenje da je to sad to - prašak u spreju. Našto sam joj ja znalački odgovorio da prašak i sprej ne može biti zajedno i da znam da usporedno postoje i raspršivač, i prašak i krema, kako i piše na Lekovoj stranici. Jer ako primjenimo malo matematike - 150ml raspršivača košta nešto preko 60kn, a kutijica za posipanje s 3g praška košta oko 7kn, a u principu se raspršivač i prašak ne primjenjuju na istim tipovima ozljeda. S tim da je još stara svojedobno kupila tu kutijicu s 3g i ne bi čovjek vjerovao koliko unutra u biti ima praha, služila nas je skoro 10ak godina dok nedavno nije netragom nestala.

Pa dakle, zna li netko gdje se može kupiti Bivacyn prašak?
Slym is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 13:23   #2
Quote:
Slym kaže: Pogledaj post
Zna li itko gdje se može kupiti Bivacyn prašak? Znam da postoji, ali ga u lokalnoj ljekarni nemaju. Odnosno, farmaceutkinja mi je pokušala uvaliti Bivacyn sprej uz objašnjenje da je to sad to - prašak u spreju. Našto sam joj ja znalački odgovorio da prašak i sprej ne može biti zajedno i da znam da usporedno postoje i raspršivač, i prašak i krema, kako i piše na Lekovoj stranici. Jer ako primjenimo malo matematike - 150ml raspršivača košta nešto preko 60kn, a kutijica za posipanje s 3g praška košta oko 7kn, a u principu se raspršivač i prašak ne primjenjuju na istim tipovima ozljeda. S tim da je još stara svojedobno kupila tu kutijicu s 3g i ne bi čovjek vjerovao koliko unutra u biti ima praha, služila nas je skoro 10ak godina dok nedavno nije netragom nestala.

Pa dakle, zna li netko gdje se može kupiti Bivacyn prašak?
Meni je ovaj u speju puno bolji za primjenu. S ovim u bočici uvijek promašim mjesto. I prašak je otopljen u tom sprayu, btw. i možeš ga koristiti za tipove ozljeda kao i ovaj prašak u bočici.
Pitaj u onoj ljekarni na Dolcu. Tam svakog vraga imaju, a i nije im problem naručiti ak ti neš specijalno treba.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 13:33   #3
uglavnom ga ima svugdje, a sprej je zbilja preskup s obzirom da se brzo potroši...
ako baš ne uspiješ naći bivacyn, možda ti posluži Tyrosur, prouči upute, ne znam za što ti treba...

http://www.salveopharma.hr/hr/brand/tyrosur/
__________________
skupljačica snova
finky is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 17:25   #4
Bivacyn praška nema redovnim putem u ljekarni...
Za sada jedino u sprayu...Kod nas..
U Sloveniji je možda drugačije...
Antibiotski prašak koji služi istoj svrsi je Tyrosur 27,17 kn...
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 17:31   #5
onda su ga izbacili iz prodaje? ja sam svoj kupila prije dve tri godine, redovno, u ljekarni.
__________________
"This above all: to thine own self be true, And it must follow, as the night the day, Thou cans't not be false to any man " (Hamlet, ll.78-80)

Bowties are cool.
nephthys is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 17:33   #6
Više nema praška u RH. Slobodno koristi sprej, ima isto djelovanje.
harambasha is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 17:47   #7
Quote:
nephthys kaže: Pogledaj post
onda su ga izbacili iz prodaje? ja sam svoj kupila prije dve tri godine, redovno, u ljekarni.
Dvije,tri godine je dug period...Bivacyna nema već skoro 2 godine...
Neko je imao veću lil manju zalihu tak da ga godinu dana već sigurno nema u ljekarni...Spray je tek prije par mjeseci ponovno došao...Nažalos s kratkim rokom...
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 20:48   #8
Bivacyn sprej, prašak ili bilo koji drugi antibiotski pripravak najmenjen za kožu nemojte ni koristiti jer nema nikakvog smisla! Potrošiti ćete samo lovu beze a učinak možete imati jedino onaj psihološki da ste si kao nešto pomogli.

Iako ćete još dugo susretati praksu korištenja antibiotskih sprejeva u razno-raznim ambulantama...već neko vrijeme lokalna uporaba antibiotika smatra se potpuno pogrešnom praksom i valja ju izbjegavati!

Dobra i redovita toaleta rane ili ubodnog mjesta + eventualno korištenje hidrokoloidnih prevoja + eventualno antibiotik na usta ako je rana dublja i prljavija....smatra se dostatnim. Lokalno korištenje antibiotika može se samo razviti cross-rezistencija mikroorganizama i selekcioniranje opasnijih, hospitalih sojeva bakterija.

Znači, iako će se stariji kirurzi i ini medicinari na ovo propeti na stražnje noge...bivacyn i slične stvari slobodno zaboravite jer nemaju smisla niti koristi...
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 20:52   #9
a meni ga dao kirurg nakon vađenja (dijela) uraslog nokta...općenito, kada mi se tako nešto dogodi, stavim ga malo jednom i super reagira.

nije mi uopće ovo palo na pamet, logičnije mi je bilo da je korisnije to upotrijebiti lokalno, ma mjestu gdje je rana...no dobro
__________________
"This above all: to thine own self be true, And it must follow, as the night the day, Thou cans't not be false to any man " (Hamlet, ll.78-80)

Bowties are cool.
nephthys is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 21:33   #10
Quote:
nephthys kaže: Pogledaj post
a meni ga dao kirurg nakon vađenja (dijela) uraslog nokta...općenito, kada mi se tako nešto dogodi, stavim ga malo jednom i super reagira.

nije mi uopće ovo palo na pamet, logičnije mi je bilo da je korisnije to upotrijebiti lokalno, ma mjestu gdje je rana...no dobro
mala korekcija...

iznimka što se tiče lokalne uporabe antibiotskih stvari u nekim slučajevima može biti mupirocin ( Betrion ). I to u nekim slučajevima gdje je na koži izolirana MRSA ili je riječ o jasnim, značajnijim stafilokoknim žarištima na koži. Naglašavam "na koži" je mupirocin ne ide ( ne bi smio ići ) na sluznicu!
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 04:06   #11
Gdje se može kupiti taj Tyrosur?
Slym is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 13:38   #12
U svakoj ljekarni..bez recepta
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2021., 16:51   #13
Reaktiviram temu, ima li još uvijek negdje za kupiti bivacyn? Po mogućnosti prašak.
ingenious7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2021., 17:47   #14
Quote:
ingenious7 kaže: Pogledaj post
Reaktiviram temu, ima li još uvijek negdje za kupiti bivacyn? Po mogućnosti prašak.
Za Bivacyn ne znam, ali imaš Tyrosur prašak. U svakoj ljekarni, bez recepta, nama se pokazao ok.

Poslano sa mog PRA-LX1 koristeći Tapatalk
-skyfall- is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2021., 18:00   #15
Quote:
-skyfall- kaže: Pogledaj post
Za Bivacyn ne znam, ali imaš Tyrosur prašak. U svakoj ljekarni, bez recepta, nama se pokazao ok.

Poslano sa mog PRA-LX1 koristeći Tapatalk
Slažem se
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:38.