Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2015., 20:54   #1
Smile Prava prilikom pisanja državne mature za osobe s invaliditetom

Dobra večer. Imam jedno veliko pitanje koje bi mi uvelike olakšalo sve životne muke. Ako ne tko zna koja prava mogu ostvariti kao osoba s invaliditetom prilikom pisanja državne mature. Točan postotak još nisam odredila ali sam nekih tridesetak posto jer hodam i pohađam redovnu nastavu samo imam oštećenu desnu stranu tijela i nemam finu motoriku,nisam baš precizna. Molim vas za pomoć jer se jako bojim državne mature i stalno razmišljam što ću i kako ću upisati nakon što završim gimnaziju. bojim se da će sav ovaj trud i muka pasti u vodu pa se raspitujem i brinem iako idem tek u prvi razred... molim sve koji ne misle pomoći i razumjeti me da jednostavno ignoriraju ovu temu,ali ipak se nadam da postoje dobri ljudi koji će se javiti na moju temu i pomoći mi nekim svojim iskustvima i saznanjima. unaprijed vam puno hvala
valerija141 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 22:13   #2
Quote:
valerija141 kaže: Pogledaj post
Dobra večer. Imam jedno veliko pitanje koje bi mi uvelike olakšalo sve životne muke. Ako ne tko zna koja prava mogu ostvariti kao osoba s invaliditetom prilikom pisanja državne mature. Točan postotak još nisam odredila ali sam nekih tridesetak posto jer hodam i pohađam redovnu nastavu samo imam oštećenu desnu stranu tijela i nemam finu motoriku,nisam baš precizna. Molim vas za pomoć jer se jako bojim državne mature i stalno razmišljam što ću i kako ću upisati nakon što završim gimnaziju. bojim se da će sav ovaj trud i muka pasti u vodu pa se raspitujem i brinem iako idem tek u prvi razred... molim sve koji ne misle pomoći i razumjeti me da jednostavno ignoriraju ovu temu,ali ipak se nadam da postoje dobri ljudi koji će se javiti na moju temu i pomoći mi nekim svojim iskustvima i saznanjima. unaprijed vam puno hvala
Koliko ja znam, najbolja opcija ti je dosta se na vrijeme informirati iako je to još daleko, mogu i ukinut maturu dok ćeš ti biti na redu.

Lijepo zamoliš, profesore, roditelje, itd.. da te malo informiraju tj raspitaju se na vrijeme za to, a sve to ima na internetu a i škole imaju te informacije što možeš dobiti a što ne.

KOliko ja znam možeš za vrijeme ispita državnih matura imati nekog tko će ti eventualno pomoći ako ti nešto zatreba, naravno znanje koje doneseš sa njim i pišeš, tako da ako naućiš nebi trebalo biti problema, sve ostalo valjda negdje već piše.
Komediruzecki is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2015., 10:22   #3
Unhappy

probala sam vec na sve moguce nacine saznati nesto. Pitala sam roditelje i reki su da ne zele tu temu vise cuti da nije vrijeme za to..da postoje vazniji problemi koje sad trenutno treba rijesavati da oni ne mogu razmisljati sto ce biti za tri godine.. Probala sam preko interneta ali nasla sam samo stare zakone iz 2010 ili starije.. a ako nađem nesto novije to se sve odnosi za invalide od 60% na dalje..stvarno ne znam sto da vise radim.. jako mi je stalo da sto bolje prođem i da izgradim svoju buducnost a ne da na kraju sveg taj trud padne u vodu i da ovisim o tuđoj pomoci do kraja zivota bez posla i zanimanja...
valerija141 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2015., 12:05   #4
Quote:
valerija141 kaže: Pogledaj post
probala sam vec na sve moguce nacine saznati nesto. Pitala sam roditelje i reki su da ne zele tu temu vise cuti da nije vrijeme za to..da postoje vazniji problemi koje sad trenutno treba rijesavati da oni ne mogu razmisljati sto ce biti za tri godine.. Probala sam preko interneta ali nasla sam samo stare zakone iz 2010 ili starije.. a ako nađem nesto novije to se sve odnosi za invalide od 60% na dalje..stvarno ne znam sto da vise radim.. jako mi je stalo da sto bolje prođem i da izgradim svoju buducnost a ne da na kraju sveg taj trud padne u vodu i da ovisim o tuđoj pomoci do kraja zivota bez posla i zanimanja...
Ništa te ne može spriječiti da ostvariš ono što želiš, ne brini se oko mature to je sitnica, napravi si samo vremena za sve i neće biti problema.

Onda ako nema za invalide ispod 60%, nema, onda ćeš pisati maturu kao i svi ostali, nauči kako spada i to je to.

Za primjer imaš na NCVVO stranici milione matura iz svih predmeta i možeš slobodno vidjeti kakvi se zadaci nalaze u tim ispitima, vježbati već sad i neće biti problema, ljudi se spremaju i 2 dana prije ispita na maturi pa prođu, nije to ništa teško.

Ja trenutno imam jedno 10gb raznih skripta, i sve moguće ispite i vodiče i pravila i kataloge za ncvvo-a, pa slobodno se javi privatnom porukom ako želiš da ti to podijelim.

Ne znam čemu se toliko brineš.
Komediruzecki is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2015., 13:27   #5
Pogledat cu na stranici prvo pa vam se onda javim ako bude trebalo.. ma strah me sta ako ne prođem maturu pa se zelim pripremati od pocetka a ne u zadnji cas. Hvala vam puno na pomoci
valerija141 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2015., 13:50   #6
http://dokumenti.ncvvo.hr/SS/2010-01...prilagodba.pdf
Eurifesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2015., 14:04   #7
Quote:
valerija141 kaže: Pogledaj post
Pogledat cu na stranici prvo pa vam se onda javim ako bude trebalo.. ma strah me sta ako ne prođem maturu pa se zelim pripremati od pocetka a ne u zadnji cas. Hvala vam puno na pomoci
Jel ti tko brani da se počneš spremati već sada? Nadam se da ne, takvog bi trebalo zatvorit!

Ako imaš vremena slobodno se pripremaj, ali ako pogledaš malo zadatke sa matura, uoćiti ćeš da je dovoljno samo da pratiš program gimnazije, imaš 4 i 5 i nećeš se ni morati sprematti za maturu, gimnazija će te spremiti. Nije ništa teže matura od toga, jer se matura radi po gimnazijskom programu barem ona na A razini. Odluči dobro što želiš ako imaš neku predodžbu, i onda vidi koje bi razine htjela polagati, i spremi se dobro i to je to.
Komediruzecki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:08.