Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2007., 22:46   #21
cure a kaj je sa mnom? meni su u mokraći našli masu bakterija, ph mi je normalan, leukociti malo povećani, a na gaćicama žuto (da prostite) i povremeno svrbi, ali dok piškim sve ok. išla sam na urinokulturu i u petak su mi gotovi nalazi.
čini mi se da sve to vučem već oko mjesec dana, a počelo je s gljivama i canestenom..
le piaf is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 22:49   #22
Cuj, tesko je reci ovako, sve ces vidjeti kad dobis nalaz. Taj zuti iscjedak moze biti od bakterija, a s druge strane, ja ga imam od prvog dana trudnoce, ali se gin. nije oko toga uzrujavala, cak mi je rekla da je to normalno u tom stanju, od hormona. Pricekaj nalaz pa ces vidjeti. Cinjenica je da smo u trudnoci osjetljivije nego ikad. Ja nikad u zivotu nisam imala s tim problema, a sada me napada svaki klinac.
Ollantay is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 20:19   #23
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
Imam streptokok grupe B 10 na 3.. rekla dok. da to nije velika koncentracija.. da nisam trudna nebi obazirali paznju.. ovako mi je rekla piti puno tekucine, cajeve (brusnica i uvin) i za tjedan dana ponoviti pretragu.. ako ce ga opet biti dati ce mi amoxil..
dakle da vam napisem sto se poslije izdesavalo...
streptokok je ostao tu, bez obzira na cajeve,.. u istoj koncentraciji (10na3).
dok. mi dala 2 kutije amoxila.. pila svakih 8h 10 punih dana.
Ponovo pretraga..
Bestije se nisu povukle, ali su sada u koncentraciji 10na2.. i dobila sam bakterije.. ..naravno, radi antibiotika, a nije mi bila dala uz amoxile i vaginalete..

I sta sada? Ima li tko slicnog iskustva? Kako se rjesio tih bestija?
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 22:12   #24
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
dakle da vam napisem sto se poslije izdesavalo...
streptokok je ostao tu, bez obzira na cajeve,.. u istoj koncentraciji (10na3).
dok. mi dala 2 kutije amoxila.. pila svakih 8h 10 punih dana.
Ponovo pretraga..
Bestije se nisu povukle, ali su sada u koncentraciji 10na2.. i dobila sam bakterije.. ..naravno, radi antibiotika, a nije mi bila dala uz amoxile i vaginalete..

I sta sada? Ima li tko slicnog iskustva? Kako se rjesio tih bestija?
draga Leonee, pogledaj par postova unazad pisala o tome. ja sam imala streptokok B, nisu mi htjeli dati antibiotik jer su mi rekli da bestija nece nestati...kad sam ponovila pretrage imala sam povisenu koncetraciju pa sam ipak dobila amoxil, ali bestija se nije povukla...dobila sam antibiotik na porodu i s bebom je sve u redu...ako budem imala jos djece opet moram dobiti antibiotik na porodu jer smatraju da ako si jednom pozitivna tako ostane iako mozes imati sterilan nalaz...nazalost tih bestija se ne mozes rjesiti. bit ce sve ok ne brini, vazno je da si sad saznala
Caroline is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 22:54   #25
Kako ih uopce poberes? ... Ja rijetko I izlazim van.. ..

Vidjela sam postove prije, samo se nemogu pomiriti s tim da moram dici ruke od njih.. U biti malo se bojim, jer prijateljica je rodila malenu puno prije termina radi nekog takvog razloga.. Kao dok.nisu sigurni zasto je doslo do toga.. Najvjerojatnije radi neke infekcije ...
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 23:12   #26
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
Kako ih uopce poberes? ... Ja rijetko I izlazim van.. ..

Vidjela sam postove prije, samo se nemogu pomiriti s tim da moram dici ruke od njih.. U biti malo se bojim, jer prijateljica je rodila malenu puno prije termina radi nekog takvog razloga.. Kao dok.nisu sigurni zasto je doslo do toga.. Najvjerojatnije radi neke infekcije ...
dr. mi je rekla da se streptokok ne pobere nego je to bakterija koja normalno zivi u organizmu u odredjenoj kolicini i nije opasna, ali u trudnoci pada imunitet pa se koncentracija moze povecti i to predstavlja rizik za bebu. i ja sam jako pazila da ne poberem neku bestiju u trudnoci, nijednom ni u bazen nisam isla ali eto nije higijena u pitanju, nisi ti ni za sta kriva ni ja
pogledaj ovaj link http://www.gbss.org.uk/?gclid=CISYr_...FQ8rlAodE34kFg misli pozitivno, i ponavljaj u sebi: SVE CE BITI U REDU. i meni je bilo tesko dici ruke od njih, ali sam si mislila bolje tako nego se kljukati antibioticima ako nista ne pomazu...probaj mozda pomaze neki caj ili alternativna medicina, cure su pisale o tome...ja sam samo dr. slusala
Caroline is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 09:23   #27
A sada vise nisam sigurna za alternativne nacine lijecenja, kada amoxil nije pomogao!?.. ..
Danas idem doktorici, u ponedjeljak drugoj pa cemo vidit sto ce reci...
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 19:03   #28
cure evo još jedne u klub, također imam streptokok ali u urinu mi je pronađen, briseve nisam ni radila jer moja ginička kaže da nisu potrebni
sad me to muči, ona kaže ne treba jer pronađen je u urinu, pa odkud zna da nije i na vratu, ma joj sva sam u brizi.
uglavnom pijem amoxile, canesten sam već potrošila 3 vaginalete
u pon. sam 35 tj. sad me već frka hvata jer porod je blizu
ako ga se i nađe u rodnici a ne izlječi možda je bolje tražit carski rez
nemam pojma
Leeonee jel si pila klinčiće, kako se to pravi, jesu to oni što se kupe u trgovini
za vino??
__________________
što je moje moje je...a što nije bit će...
Leona is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 19:54   #29
Evo samo da vam kazem update, za one koje su (ili ce biti) u panici.. doktorica mi je rekla da nema potrebe za antibioticima (koncentracija je 10na2), nisam uzimala uopce vaginalete dok sam uzimala amoxil i sada nemam ni bakterija ..
dakle, nalaz je uredan

Leona, nije ni mene slala na briseve, samo urinokulturu. Ne brini, najvjerojatnije ce ti se uz amoxile bar smanjiti koncentracija gamadi.. Mozda nisi citala iskustava cura gore.. Streptokok B nije razlog za carski... Ubrizgati ce ti prije poroda penicilin i to je to. Samo naglasi da si u jednom periodu trudnoce (ili jos uvijek..) imas streptokok B (za svaki slucaj, ako to ne vide u tvojim nalazima).
Nebi trebalo biti problema u ovako visokoj trudnoci.. opasnije je da si ga imala u prvom tromjesjecju (frendica je imala spontani radi njega).
Nisam uzimala klincice (osim u paprenjacima ), pijem dosta vode, ponekad (kad se sjetim) caj od brusnice i kupila bi si susene brusnice u dm-u i grickala..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 21:15   #30
ima u dm-u kapsula na bazi brusnica koje su jako dobre za to
čuj nije loše piti iako nema beštije
drago mi je da si bolje
znači i tebi je rekla da ti ne trebaju brisevi?jesi ih uopće radila u trudnoći koji put
__________________
što je moje moje je...a što nije bit će...
Leona is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 21:58   #31
Quote:
Leona kaže: Pogledaj post
ima u dm-u kapsula na bazi brusnica koje su jako dobre za to
čuj nije loše piti iako nema beštije
drago mi je da si bolje
znači i tebi je rekla da ti ne trebaju brisevi?jesi ih uopće radila u trudnoći koji put
2-3mj prije trudnoce. u trudnoci ne.
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 22:02   #32
ni ja, baš imamo istu situaciju nas dvije
meni još ostala kutija amoxila, natačem se brusnicom ko luda, a nakon toga 5 dana pauze pa opet vadit urin, nadam se da će biti onda sve ok
__________________
što je moje moje je...a što nije bit će...
Leona is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 22:08   #33
ma mora biti..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 14:15   #34
bok curke,

moram napomenuti da je meni streptokok bio pronadjen kad su mi radili briseve a urin mi je bio sterilan. bestija u urinu se lijeci antibiotikom pa mi je zato logicno da ti je gin. dala antibiotike i nije te slala na briseve.

budite mi sretne i glavu gore dobit cete zdrave bebice, samo sto nisu stigle
Caroline is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 18:01   #35
Evo samo da vam kazem da je moja prijateljica imala strepkok u trudnoci. Otkriven joj je negdje u 4 mjesecu i morala je na bolovanje i malo vise odmarat jerjoj je malo omeksao grlic maternice, ali nijeimala nikakvih problema i uredno je iznijela trudnocu i rodila zdravu curicu kojoj je sada skoro 2 godine. tako samo glavu gore, pijte cajeva i sve ce bit ok
Mznatizeljna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 00:48   #36
Leeonee kako si danas?
kako se osječaš
__________________
što je moje moje je...a što nije bit će...
Leona is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 08:09   #37
Quote:
Leona kaže: Pogledaj post
Leeonee kako si danas?
kako se osječaš
Nemoj van teme jer ces pobrati karton od moderatorice...

Ok, jucer sam bila kod privat.gin. I kaze da 10na2 nije velika koncentracija.. Ako je u mokraci da nije ni bitno.. Jedino ako je u porodjajnom kanalu.. Ali obzirom da sam 10 dana gutala Amoxile, da su I bile u porodjajnom kanalu, bestije bi nestale
Da.. I napomenuo mi je da obavezno prije poroda kazem da mi daju penicilin za svaki slucaj..
Sad sam mirna.. A I vidla sam sina kroz 3D pa sam I presretna jer je prekrasan...
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 11:28   #38
zašto , ma kakav karton, pa pitala sam te u vezi streptokoka kako si?
drago mi je da si sad mirnija, baš super
i dalje ti nitko neće briseve radit?
da ovo za penicilin na porodu to znam da, u zg ako si onda ti ga daju pod obavezno
__________________
što je moje moje je...a što nije bit će...
Leona is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 15:51   #39
Curke, i meni su pronašli streptokok grupe b u urinu (koncentracija 10 na 4). Trudna sam 8 tjedana i doktor se dvoumio hoce li mi dati nekakav antibiotik s obzirom da je u pitanju tek rana trudnoca (a sutradan je išao na godišnji). na kraju mi nije prepisao ništa i rekao je da se cuvam, utoplim, puno pijem i tako. Mene za nekoliko dana uhvatila temperatura (kažu da je moguće da je uzrokovana bakterijom) i otišla sam kod doktorice opće prakse koja mi je dala Klavocin. Kako mi je temperatura porasla, otišla sam na hitnu odakle su me poslali u bolnicu na ginekologiju. Nakon pretraga, ginić mi je prepisao Penbritin. Nisam više znala šta da pijem pa sam nazvala trećeg doktora koji mi je preporučio Ceporex. Evo već nekoliko dana pijem Ceporex po 2 tbl svakih 12 sati. Čitala sam vas i vi ste većinom dobile Amoxil a meni ga nitko nije ni spomenuo. Neke su mi trudnice rekle da su pile Novocef. Pa da čovjek poludi! Ja nisam stručnjak i vjerujem da sve ove tablete najvjerojatnije djeluju na bakteriju ali sigurno ne na isti način. Neke su vjerojatno štetnije od drugih i neke djeluju direktno na mokraćne kanale (ispravite me ako griješim). Zašto onda toliko drugačijih mišljenja? U istom danu 3 doktora za isti nalaz propišu drugačiji lijek? Ne znam stvarno, zbunjena sam. A za ovaj Penbritin (koji nije na listi lijekova HZZO-a) mi je jedan doktor rekao da se on gotovo više i ne primjenjuje i zato nije na listi, a meni ga u bolnici prepisali kao lijek koji je najbezazleniji i najbolji. I sad ti budi pametan!
sunshine2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2008., 18:37   #40
ej cure,

evo ja sam danas dobila nalaze i meni je pronadjen streptokok grupe B ali ne u urinu nego sam radila bris.. I ginekolog mi je rekao da mi ne trebaju antibiotici jer nebudu pomogli nego bi samo mogli stetiti bebi. Veli da je dovoljno da se na porodu dobi injekcija i da se beba nebu zarazila.

Ja sam uzasno zabrinuta, tesko mi je samo cekati pa sta bude. Inace sam u 37. tjednu..

Jel koja od vas imala streptokok i nije se lijecila antibioticima a da je ipak s bebom bilo sve ok?
arwen20 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:31.