Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.08.2012., 00:33   #241
EliEliLama opet ima puna usta moje malenkosti i člana Ispravke.

Ovaj puta prijeti ubojstvom. Dvostrukim.

Do kada ćemo čitati ovakve neslane šale?
Remington is offline  
Old 20.08.2012., 00:37   #242
Quote:
Remington kaže: Pogledaj post
EliEliLama opet ima puna usta moje malenkosti i člana Ispravke.

Ovaj puta prijeti ubojstvom. Dvostrukim.

Do kada ćemo čitati ovakve neslane šale?
Nema straha uskrsnuti ćeš..

EliEliLama is offline  
Old 20.08.2012., 09:33   #243
Quote:
Remington kaže: Pogledaj post
EliEliLama opet ima puna usta moje malenkosti i člana Ispravke.

Ovaj puta prijeti ubojstvom. Dvostrukim.

Do kada ćemo čitati ovakve neslane šale?
Postovi izbrisani, kao trolanje (Remington ili Ispravka ili bilo tko drugi nije tema) i plis nemoj sad pretjerivati, bio je to sarkazam, ne znam samo tko je Jachin a tko Boaz
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Old 20.08.2012., 12:48   #244
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
Jachin a tko Boaz
Dvojac ko Simon and Garfunkel... nema bez njih dobre mjuze.


To su ti stupovi, zidarski stupovi masonerije.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Old 20.08.2012., 13:48   #245
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Dvojac ko Simon and Garfunkel... nema bez njih dobre mjuze.


To su ti stupovi, zidarski stupovi masonerije.
Masonski stupovi Jachin i Boaz su iz SZ (kao priti mac sve, jedno za raju a drugo za elitu)


*nesto nije u redu sa otvaranjem Piknika, cim se to uredi selim neke komentare tamo
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Old 23.08.2012., 23:40   #246
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
Nekoliko krscana je bilo vise puta kontaktirano, ali eto nisu bili za.
..pa, eto, oni su stoga krivi što pdf religija nema ni jednog moderatora kršćanske vjere? Mi ih kontaktirali, a oni, eto, odbili..

Ja sam se kao kršćanin dragovoljno javio za moda pa, eto, što je sa tim? Vidim da se više puta žarko i hrabro kontaktiralo sa nekim kršćanima koji ne žele biti modovi, a ovaj koji želi biti - njega ignoriraju? Tko tu koga..

Zašto je tako? Is it because I am christian?
Remington is offline  
Old 24.08.2012., 10:20   #247
Quote:
Remington kaže: Pogledaj post
..pa, eto, oni su stoga krivi što pdf religija nema ni jednog moderatora kršćanske vjere? Mi ih kontaktirali, a oni, eto, odbili..

Ja sam se kao kršćanin dragovoljno javio za moda pa, eto, što je sa tim? Vidim da se više puta žarko i hrabro kontaktiralo sa nekim kršćanima koji ne žele biti modovi, a ovaj koji želi biti - njega ignoriraju? Tko tu koga..

Zašto je tako? Is it because I am christian?
Lijepo od tebe što si se javio, ali to ne ide tako. Postoji procedura kako se biraju moderatori. Potencijalne moderatore kontaktiraju postojeći moderatori na određenom pdf-u. Ako te nitko nije kontaktirao, znači da se tebe ne smatra izglednim kandidatom. Pripadnost bilo kojoj vjeri nema nikakve veze s tim jer nas kao administraciju to apsolutno ne zanima.

Osim toga, o predloženom kandidatu raspravljaju svi moderatori Foruma, kao i administratori. Konačno odobravanje daje Anderlon.
__________________
I believe in God, but the only man I am afraid of is Keyser Soze
Life is a road of many signs
Cika Strile is offline  
Old 24.08.2012., 16:14   #248
Quote:
Cika Strile kaže: Pogledaj post
Lijepo od tebe što si se javio, ali to ne ide tako. Postoji procedura kako se biraju moderatori. Potencijalne moderatore kontaktiraju postojeći moderatori na određenom pdf-u. Ako te nitko nije kontaktirao, znači da se tebe ne smatra izglednim kandidatom. Pripadnost bilo kojoj vjeri nema nikakve veze s tim jer nas kao administraciju to apsolutno ne zanima.

Osim toga, o predloženom kandidatu raspravljaju svi moderatori Foruma, kao i administratori. Konačno odobravanje daje Anderlon.
Hvala Cika. Nisam ni očekivao da će me izabrati ali tribalo je pokušati, pa ako prođe, prošlo.

Hvala još jednom.
Remington is offline  
Old 25.08.2012., 03:13   #249
Jedno pitanje za Cika Strile. Ovdje sam dobio opomenu da vrijeđam religiju.

https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...postcount=2915

Ja mislim da sranje i nije baš neka uvredljiva riječ.

Neki slobodno vrijeđaju recimo teoriju evolucije koja je u znanstvenim krugovima činjenica poduprta sa hrpu znanstvenih dokaza. Pa se nitko od evolucionista na to ne buni.

Negdje sam načuo da bi se možda moglo malo kazniti i vrijeđanje i omalovažavanje Boga. Nadam se da sam u krivu Cika Strile jer bi to bilo zbilja previše. U ova dva posta sam iznjeo puno dokaza i činjenica da se Boga ili stvoritelja kada bi kojim suludim slučajem postojao može najgore uvrijediti i osuditi.

https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...postcount=2846

https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...postcount=2865
The Matrix 1991 is offline  
Old 25.08.2012., 11:13   #250
Quote:
The Matrix 1991 kaže: Pogledaj post
Jedno pitanje za Cika Strile. Ovdje sam dobio opomenu da vrijeđam religiju.

https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...postcount=2915

Ja mislim da sranje i nije baš neka uvredljiva riječ.

Neki slobodno vrijeđaju recimo teoriju evolucije koja je u znanstvenim krugovima činjenica poduprta sa hrpu znanstvenih dokaza. Pa se nitko od evolucionista na to ne buni.

Negdje sam načuo da bi se možda moglo malo kazniti i vrijeđanje i omalovažavanje Boga. Nadam se da sam u krivu Cika Strile jer bi to bilo zbilja previše. U ova dva posta sam iznjeo puno dokaza i činjenica da se Boga ili stvoritelja kada bi kojim suludim slučajem postojao može najgore uvrijediti i osuditi.

https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...postcount=2846

https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...postcount=2865
Ne bih rekao da si dobio opomenu, već dobronamjeran savjet. Ovo je mjesto gdje dolazi mnogo vjernika kojima njihova religija nešto znači. Reći da su religije sranje nije razina komunikacije koja je poželjna jer može odvesti u nepotrebni off, trolanje, ali i vrijeđanje. Mogli bi vjernici i za nešto do čega ti držiš reći da je sranje. Našao se ti uvrijeđenim ili ne, svejedno bih opomenuo na isti način. Takav način razgovora je nepotreban ovdje.

Vezano uz navedene postove, rekao si svoje mišljenje, ali svejedno smatram da stalno inzistiranje da je Bog, ukoliko isti postoji, debil, retardiran i slično nije ok. Rekao si jednom, čuli su te svi. Stalno ponavljanje takvih izraza će te samo dovesti da se takvi postovi brišu jer takav način komunikacije prema drugima nije poželjan.
__________________
I believe in God, but the only man I am afraid of is Keyser Soze
Life is a road of many signs
Cika Strile is offline  
Old 27.08.2012., 14:58   #251
Evo, mene zanima jel se radi išta na ovom podforumu...? MOlio bih da se malo pročita ovih zadnjih nekoliko aktualnih tema pa da se malo pogleda kakva se priča vodi... Sve se opet svodi na prepucavanja, vrijeđanja, gaženje po katoličanstvu, ponižavanje a veličanje antikatolika i sl. spika... Iskreno, meni se počelo gaditi i pisati lagano tu, ali ne mogu izdržati da nešto ne napišem kada vidim kakve se bljuvotine pišu tu protiv katolika i tako dalje........ Pa jel to itko nadgleda... Par puta sam JAVNO prozvao moderatore na neke postove, radi čega se ispričavam, i zahvaljujem EGU i ČIKA STRILE-u, no, dajte neka se to malo dovede u red, jer stvarno ovo više nema nikakvog smisla. Ja ne mogu doći niti na jednu temu da neprestano ne čitam kako netko sere po katolicima... Meni je toga pun kuki........ Ovaj podforum se pretvorio na kontinuirano istresanje ovakvih po malo ograničenih osoba koje ne smiju nikome ni riječi reći u svome životu, pa dođu ovdje i svoje loše dane i frustracije istresaju na katolicima jer ih preziru i mrze (i neka ne govore suprotno, jer je preočito kako gledaju na katolike i vjernike, kao i svi ostali)... SOrry, ali evo, danas mi je stvarno puko film totalno...!
__________________
Imagine the world the size of virus where we manipulate things with atoms.
Kamelot is offline  
Old 27.08.2012., 15:58   #252
Kamelot, ovo nije katolički forum. Komentari protiv katolićanstva nisu zabranjeni.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Old 27.08.2012., 16:21   #253
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Kamelot, ovo nije katolički forum. Komentari protiv katolićanstva nisu zabranjeni.
Ok... Ali, komentari protiv ateista? Mogu li ja s njima pričati na razini na kojoj oni pričaju sa mnom? Mislim, ipak je to podforum Religija... U skladu s tim bi ga trebalo i moderirati, a ne da se tamo oni iskomplexirani i isfrustrirani forumaši istresaju na katoličanstvu s nevjerojatnim lažima i mržnjom...

Ja stvarno razumijem da netko govori sve što je istina protiv katoličanstva, i neka i govori, i ja sam katolik pa nikad neću reći da je ispravo ono što pojedinci čine... Ali ipak, činiti sve da ispadne da su katolici i vjernici budale, to mislim da nije ni malo uredu. Jer, gledano realno, nikakav ateist, agnostik ovaj ili onaj, nije bolji ni od jednog vjernika, a toliko se uzdižu u nebesa jeb te kao da su svi neki bogovi i da su svi doktori svih mogućih i nemogućih znanosti, a sve što se kaže njima u želji za normalnim razgovorom se odmah tretira kao im se obraćaju djeca od 4 godine koja nemaju pojma ni o čemu... Onaj frik banirani tamo mene uvjerava da netko tko radi svoj posao laže, da izmišlja, da petlja gluposti i sl., a taj lik moj prijatelj i dobro znam što mi govori i ja to i čitao i proučavao i koješta... Mislim, svaka čast, reagirali ste na njegova provociranja, ali takvih ima svaki dan ovdje... I meni je stvarno pun kuki toga... A vidim i većini koji dijele moje misljenje...

Svaka tema koja se otvori, ne upišu se 3-4 posta, i odmah se krene s tim kak smo mi katolici mutavi, glupi, nerazumni, pro lajferi i kojekakve spike... Mislim da to nije ni malo uredu...! Tu se NE MOŽE voditi normalna rasprava, jer sve što se progovori, ovi ateisti su toliko pametni da nitko nije pametniji od njih i nitko ne zna NIŠTA ni blizu koliko oni znaju, a zapravo tu pojedinci nemaju pojma... Ja ću opet reći, nemam ništa protiv ateista, i imam ih i u svom okruženju i super su ljudi, ali ovi ovdje pojedinci e, potaknu me da mijenjam mišljenje o ateistima, jer stvarno sramote to što predstavljaju...

Katastrofa šta se tu radi...
__________________
Imagine the world the size of virus where we manipulate things with atoms.
Kamelot is offline  
Old 27.08.2012., 17:16   #254
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Komentari protiv katolićanstva nisu zabranjeni.
Kamelote, moramo se složiti sa Egom jer i ja kao Katolik nemam ništa protiv komentara protiv katolićanstva, izlama ili ostalih religija...
Remington is offline  
Old 27.08.2012., 18:08   #255
Quote:
Remington kaže: Pogledaj post
Kamelote, moramo se složiti sa Egom jer i ja kao Katolik nemam ništa protiv komentara protiv katolićanstva, izlama ili ostalih religija...
E pa meni smeta. Ali ok, nist mi nece smetati ako znam da se prema njima mogu odnowiti kao oni prema meni....
__________________
Imagine the world the size of virus where we manipulate things with atoms.
Kamelot is offline  
Old 27.08.2012., 18:37   #256
Quote:
Kamelot kaže: Pogledaj post
E pa meni smeta. Ali ok, nist mi nece smetati ako znam da se prema njima mogu odnowiti kao oni prema meni....
Bravo to je kršćanski oko za oko zub za zub..



Neka Strile striže kao bog stara zaveta ovde dobar je podržavam Čiku..
Nepogrešiv je i shvatio je da komarac je deva.
EliEliLama is offline  
Old 27.08.2012., 18:38   #257
Quote:
Kamelot kaže: Pogledaj post
Ok... Ali, komentari protiv ateista? Mogu li ja s njima pričati na razini na kojoj oni pričaju sa mnom? Mislim, ipak je to podforum Religija... U skladu s tim bi ga trebalo i moderirati, a ne da se tamo oni iskomplexirani i isfrustrirani forumaši istresaju na katoličanstvu s nevjerojatnim lažima i mržnjom...

Ja stvarno razumijem da netko govori sve što je istina protiv katoličanstva, i neka i govori, i ja sam katolik pa nikad neću reći da je ispravo ono što pojedinci čine... Ali ipak, činiti sve da ispadne da su katolici i vjernici budale, to mislim da nije ni malo uredu. Jer, gledano realno, nikakav ateist, agnostik ovaj ili onaj, nije bolji ni od jednog vjernika, a toliko se uzdižu u nebesa jeb te kao da su svi neki bogovi i da su svi doktori svih mogućih i nemogućih znanosti, a sve što se kaže njima u želji za normalnim razgovorom se odmah tretira kao im se obraćaju djeca od 4 godine koja nemaju pojma ni o čemu... Onaj frik banirani tamo mene uvjerava da netko tko radi svoj posao laže, da izmišlja, da petlja gluposti i sl., a taj lik moj prijatelj i dobro znam što mi govori i ja to i čitao i proučavao i koješta... Mislim, svaka čast, reagirali ste na njegova provociranja, ali takvih ima svaki dan ovdje... I meni je stvarno pun kuki toga... A vidim i većini koji dijele moje misljenje...

Svaka tema koja se otvori, ne upišu se 3-4 posta, i odmah se krene s tim kak smo mi katolici mutavi, glupi, nerazumni, pro lajferi i kojekakve spike... Mislim da to nije ni malo uredu...! Tu se NE MOŽE voditi normalna rasprava, jer sve što se progovori, ovi ateisti su toliko pametni da nitko nije pametniji od njih i nitko ne zna NIŠTA ni blizu koliko oni znaju, a zapravo tu pojedinci nemaju pojma... Ja ću opet reći, nemam ništa protiv ateista, i imam ih i u svom okruženju i super su ljudi, ali ovi ovdje pojedinci e, potaknu me da mijenjam mišljenje o ateistima, jer stvarno sramote to što predstavljaju...

Katastrofa šta se tu radi...
Pa forum se zove "religija" ne "ovdje govorimo samo lijepo o religiji". I nisam baš primjetio da je ateizam ikad bio pošteđen ovdje. Dapaće. Dok se ne radi o osobnom vrijeđanju ili skretanju s teme (trolanju), negativni komentari na religiju nisu kao takvi zabranjeni.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Old 27.08.2012., 18:40   #258
BTW. kad si već tu, EliEliLama, tebe moram upozoriti da si korak od duljeg udaljavanja s foruma religija. Pripazi na ponašanje.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Old 27.08.2012., 18:54   #259
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
BTW. kad si već tu, EliEliLama, tebe moram upozoriti da si korak od duljeg udaljavanja s foruma religija. Pripazi na ponašanje.
Samo reci na koje vrijeme si me planirao šutnuti pa da sam odem na taj period bez da ti napišeš na koliko pa da ti ovaj jako popularni odf bude još posječeniji.
Samo reci slobodno..

EliEliLama is offline  
Old 27.08.2012., 19:19   #260
Quote:
Kamelot kaže: Pogledaj post
Ok... Ali, komentari protiv ateista? Mogu li ja s njima pričati na razini na kojoj oni pričaju sa mnom? Mislim, ipak je to podforum Religija... U skladu s tim bi ga trebalo i moderirati, a ne da se tamo oni iskomplexirani i isfrustrirani forumaši istresaju na katoličanstvu s nevjerojatnim lažima i mržnjom...

Ja stvarno razumijem da netko govori sve što je istina protiv katoličanstva, i neka i govori, i ja sam katolik pa nikad neću reći da je ispravo ono što pojedinci čine... Ali ipak, činiti sve da ispadne da su katolici i vjernici budale, to mislim da nije ni malo uredu. Jer, gledano realno, nikakav ateist, agnostik ovaj ili onaj, nije bolji ni od jednog vjernika, a toliko se uzdižu u nebesa jeb te kao da su svi neki bogovi i da su svi doktori svih mogućih i nemogućih znanosti, a sve što se kaže njima u želji za normalnim razgovorom se odmah tretira kao im se obraćaju djeca od 4 godine koja nemaju pojma ni o čemu... Onaj frik banirani tamo mene uvjerava da netko tko radi svoj posao laže, da izmišlja, da petlja gluposti i sl., a taj lik moj prijatelj i dobro znam što mi govori i ja to i čitao i proučavao i koješta... Mislim, svaka čast, reagirali ste na njegova provociranja, ali takvih ima svaki dan ovdje... I meni je stvarno pun kuki toga... A vidim i većini koji dijele moje misljenje...

Svaka tema koja se otvori, ne upišu se 3-4 posta, i odmah se krene s tim kak smo mi katolici mutavi, glupi, nerazumni, pro lajferi i kojekakve spike... Mislim da to nije ni malo uredu...! Tu se NE MOŽE voditi normalna rasprava, jer sve što se progovori, ovi ateisti su toliko pametni da nitko nije pametniji od njih i nitko ne zna NIŠTA ni blizu koliko oni znaju, a zapravo tu pojedinci nemaju pojma... Ja ću opet reći, nemam ništa protiv ateista, i imam ih i u svom okruženju i super su ljudi, ali ovi ovdje pojedinci e, potaknu me da mijenjam mišljenje o ateistima, jer stvarno sramote to što predstavljaju...

Katastrofa šta se tu radi...
Svaki post za koji smatraš da je neprimjereno odnošenje prema bilo kome iz bilo kojih razloga, ne samo vjerskih - prijavi. Ne spuštaj se na takve razine, prijavi postove. Ja prvo što radim svako jutro dok pijem kavu je pregled prijavljenih postova s Religije. Dakle, netko će sigurno vidjeti i reagirati.

Kolega Ego je dobro rekao, ne možemo zabraniti ljudima da iznose stavove koje imaju, a koji se ne sviđaju drugima. No, zato možemo svi poraditi na tome kako te stavove iznijeti, a da se nitko ne nađe uvrijeđenim. Nije to ponekad lako, ali je moguće. Treba malo vremena, strpljenja, ali i obostrane volje i želje.
__________________
I believe in God, but the only man I am afraid of is Keyser Soze
Life is a road of many signs
Cika Strile is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:27.