Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2011., 12:03   #21
Quote:
uran101 kaže: Pogledaj post
Bok!

Može preporuka literature za matematiku (A razina) i fiziku?

Našao sam "Matematika u 24 lekcije" i "MATEMATIKA za državnu maturu - viša razina" (Ivica Bagoje), jel radio netko po tome?

Preporuka za fiziku?
Korak 1: skini sve zadatke sa prijašnjih matura
korak 2: rješavaš ih dok ne uspiješ u sat i pol riješit sve točno
korak 3: nemoj zakasnit na sam test
__________________
gimnazije u zagrebu
treehill is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 12:19   #22
a teško je reći koje su pripreme najbolje kad u trinomu, pomaku, di god imaš po 10 profesora matematike, npr. i ne znaš koji će te zapast..

ali ako nisi siguran da će ti se dat ić svake subote na pripreme i tamo stvarno pratiti, nemoj ih ni upisivat, to ti je bacanje novaca.. 90% ljudi upiše pripreme pa ne dolazi ili dolazi, a ne rade ništa.. nije dovoljno samo UPISATI pripreme..

bit će ti dosadno kao u školi, vjerojatno ćete i zadaće imat, ali ako ćeš se trudit, onda ti se svakako isplati dat novce za to..
__________________
volim jutro, samo kad bi došlo malo kasnije... :)
mali_micek is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 13:03   #23
Quote:
treehill kaže: Pogledaj post
Korak 1: skini sve zadatke sa prijašnjih matura
korak 2: rješavaš ih dok ne uspiješ u sat i pol riješit sve točno
korak 3: nemoj zakasnit na sam test
Stariji maturant, trebam malo ipak obnoviti gradivo. Zato mi treba preporuka literature. Već sam naručio "Matematika u 24 lekcije" pa ću prvo po tome, a kasnije po fizici.

Jel ok "Fizika u 24 lekcije"?

Vidim da su knjige poveće, 550 str, jesu stvari dobro objašnjene unutra?
uran101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 10:10   #24
Quote:
uran101 kaže: Pogledaj post
Stariji maturant, trebam malo ipak obnoviti gradivo. Zato mi treba preporuka literature. Već sam naručio "Matematika u 24 lekcije" pa ću prvo po tome, a kasnije po fizici.

Jel ok "Fizika u 24 lekcije"?

Vidim da su knjige poveće, 550 str, jesu stvari dobro objašnjene unutra?
Moje pitanje će biti odgovor, a što fali udžbenicima? Online možeš naći većinu materijala koji ti trebaju, popis poglavlja ti je na ncvvo. A te fore Matematika u 24 lekcije i slično nebih isprobavao. Uzmeš par polovnih udžbenika i starih testova i peri deri....
__________________
gimnazije u zagrebu
treehill is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 11:17   #25
Uzeo sam već "...24 lekcije", tako da ću otuda krenuti. Imam već iskustva sa raznim materijalima za učenje, nakon što se prođe jedan, lako se pređe na drugi. A te udžbenike iz srednje škole nemam već dugo vremena, tko zna gdje su, tako da mi je ovo praktičnije. Već sam na par mjesta vidio da ljudi vele da su ovakvi udžbenici gdje je sve odjedinjeno obično puni težeg gradiva od onog što se uistinu pojavljuje na ispitima državne mature.
uran101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 21:11   #26
Quote:
uran101 kaže: Pogledaj post
Uzeo sam već "...24 lekcije", tako da ću otuda krenuti. Imam već iskustva sa raznim materijalima za učenje, nakon što se prođe jedan, lako se pređe na drugi. A te udžbenike iz srednje škole nemam već dugo vremena, tko zna gdje su, tako da mi je ovo praktičnije. Već sam na par mjesta vidio da ljudi vele da su ovakvi udžbenici gdje je sve odjedinjeno obično puni težeg gradiva od onog što se uistinu pojavljuje na ispitima državne mature.
baš to i je problem, npr. prošle godine je na višoj razini točno rješenje za zadnja zadatka nosilo četvrtinu bodova na testu. A bili su TEŠKI, jer ih u tim pripremnim knjigama nije bilo, ni sličnih...provjeri sam...
__________________
gimnazije u zagrebu
treehill is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 22:56   #27
trebate se na vrijeme počet pripremat
matika is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 00:40   #28
krajem 4 mjeseca za A razinu je i previše, ak se piše tamo 20. i nekog petog
__________________
: ' (
Gademz! is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 00:44   #29
Quote:
treehill kaže: Pogledaj post
baš to i je problem, npr. prošle godine je na višoj razini točno rješenje za zadnja zadatka nosilo četvrtinu bodova na testu. A bili su TEŠKI, jer ih u tim pripremnim knjigama nije bilo, ni sličnih...provjeri sam...
što nije predzadnji zadatak bila ona derivacija i graf
to nije bilo teško i takvih zadataka ima koliko oććeš di oćeš
__________________
Ci giudichiamo adulti come per invenzione perdiamo tempo urlare ma senza ascoltare
very_confused1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 00:46   #30
da derivacija neka lagana i graf mali brežuljak i to je to
onaj zadnji je bil ne teži nego gluplji jer se tražil lom nekakav, pa nismo na fizici čovječe
__________________
: ' (
Gademz! is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 01:06   #31
da, trebalo je neku udaljenost računati nešto bezveze, kutovi i torkuti slični
savjet: nemojte zaokruživati brojeve u međukoracima nego radite sa svim znamenkama
__________________
Ci giudichiamo adulti come per invenzione perdiamo tempo urlare ma senza ascoltare
very_confused1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 01:07   #32
na 12 decimala

__________________
: ' (
Gademz! is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 23:32   #33
Quote:
Power_of_mind kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

u školi su nam dijelili zcp-ove letke za pripremu za maturu pa me zanima da li netko ima iskustva sa njima? Vidim da imaju modul koji počinje 15.1.2011. pa se još stignem prijaviti. Inače mislim na fer, a i vidio sam da imaju paket tehnički (mat A + fiz).

Ako netko ima bilo kakva iskustva sa njima, molim neka napiše

Evo i link http://www.zcp.hr/
Ej!Ja sam isla na pripreme za medicinu u zcp jos za vrijeme kada su bili prijemni i imam samo rijeci pohvale za njih-dosta se nauci na njima i profesori su zbilja dobri i maximalno se trude,..u svakom slucaju ja bi na tvojem mjestu otisla na njih (ako vec i nisi) jer mozes samo dobiti...ja iz predmeta koji su mi bili na pripremama nisam imala nikakvo znanje, pa sam s pripremama dosta toga naucila!
*the lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 15:06   #34
meni su rekli da je za pripremu fizike dobra knjiga Nade Brković, iako nisam ju još nabavila. zanima me iz cega se vi pripremate za fiziku??
Lili Rose is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2011., 17:23   #35
Da dignem malo temu.. Jel itko išao u Trinom na pripreme za eseje iz hrvatskog i engleskog i kako je prošao?
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 10:56   #36
Ja sam bio u trinomu na pripremam iz fizike,biologije i kemije i jako sam zadovoljan.Bez njih vjerojatno ne bih prosao prijemni
__________________
Follow your dreams.
gogica_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 21:52   #37
Quote:
gogica_man kaže: Pogledaj post
Ja sam bio u trinomu na pripremam iz fizike,biologije i kemije i jako sam zadovoljan.Bez njih vjerojatno ne bih prosao prijemni
Znači dobri su? Kako si napisao? Ja ovu jesen planiram upisati pripreme
Pertinacia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2011., 11:41   #38
Pa dobri su,i fizika i kemija,jedino je biologija malo dosadna jer sve ponavljaš, ali ti daju korisne informacije. Pa napisao sam dobro,reci cu sve kad dodju rezultati da se sad ne ureknem
__________________
Follow your dreams.
gogica_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2011., 13:34   #39
Quote:
gogica_man kaže: Pogledaj post
Pa dobri su,i fizika i kemija,jedino je biologija malo dosadna jer sve ponavljaš, ali ti daju korisne informacije. Pa napisao sam dobro,reci cu sve kad dodju rezultati da se sad ne ureknem
ok,hvala
Pertinacia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2011., 11:35   #40
Ja sam bio u pomaku fizika. Ako ćeš radit redovno imaš 100% osigurano, ako ne nešto više od 60% ko ja
__________________
Cellular Tower Maps
sipe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:44.