Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2016., 09:55   #1721
Quote:
m4j415 kaže: Pogledaj post
Ukoliko znaš engleski, razumiješ ga normalno tj. govoriš ga normalno (ko englez xD), tada ne bi trebalo biti problema. Prije 2 godine (ne znam kako je bilo prošle), imali smo problema sa slušnim dijelom (nerazumljivost, no dalo se slušat normalno), no to je najvjerojatno do uređaja. Što se tiče eseja, stvarno se možeš raspisati, a i nisu teške teme. Što se tiče pismenog dijela, tu treba više puta čitati tekst, budući da zna biti više točnih odgovora, a ti trebaš onaj najtočniji (tu dolazi do izražaja tvoje razumijevanje engleskog, a i to ti je dobra priprema za faks, za kolokvije ). Smatram da ne bi trebalo biti problema s engleskim na maturi, više se baziraj na ostalim predmetima (nemoj podcijeniti postotak bodova državne mature pri upisu za ove ostale predmete poput hrv i mat). Sretno
Hvala puno😁😊
ljuforumas is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2016., 16:49   #1722
Pozdrav

Izašla su rješenja engleskog jezika na višoj razini, jeste zadovoljni?
Jesam samo ja imala problema sa slušnim? Baš mi je bio zeznut, a test imam jdnu krivu.
aaaaaaa
irairica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2016., 16:57   #1723
Meni je slušni bia lakši od čitanja. U slušnom jedna greška za koju i dalje smatran da bi tribala bit točna. Zadnji zadatak čitanja mi je bio najgori. Al sve u svemu će bit oko 92%
0208aa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2016., 19:02   #1724
Koja je točno bila tema eseja, na NCVOO stranicama izašla sva ispitna pitanja osim teme eseja, ili je ja nisam uspjela pronaći
eennna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2016., 19:47   #1725
Nije mi dobro čim počnem čitat tuđe rezultate, pogotovo jer sam htjela na anglistiku.
Mene je slušni ubio, a stvarno sam trebala imat najmanje 90% sve skupa.
One najlakše zadatke ja sam uspjela sje*at, a "najteže" kao npr zadnji u readingu, riješit sve točno.
Anyway, 90% reading, 80% slušni
-griotte is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2016., 15:38   #1726
Ja sam sretna
Jedna greska na citanju, 2 slusanju. Samo da esej nisam sjebala ^^
WaterFlareon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:00.