Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2010., 10:02   #1
A ili B pitanje je sad

Eto ljudi imam jedno bitno pitanje.

Odnosi se na razinu matematike koja bi se uzela. Faksevi koje kanim upisati su novinarstvo/politologija, hrvatski studiji ili filozofski. Svi zahtijevaju matematiku b razine ( 5 posto), a četrdesetak posto otpada na ocjene ( svi razredi do sad s pet). E sad, ukoliko bi se uzela matematika b razine, a ostatak mature dobro napisao, zajedno s ocjenama, da li bi to bilo dovoljno za upad na te faksove to jest kako je bilo na upisima ove godine? Shvaćam da je puno sigurnije uzet a razinu, al nakon četiri godine pakla kod ponajgore profesorice matematike u svijetu, učit sve po prvi put za a razinu uz mogućnost da se upadne sa b razinom mi nema smisla.

Unaprijed hvala
Ljenjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 10:17   #2
5% i nije nešto
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 14:08   #3
Uzmi B razinu, ne trebaš se mislit.
Ja sam sa B razinom i ne baš najsjajnijim rezultatima bio na kraju 20/160 na politologiji. Isto tako sam upao na sve druge fakseve, neke s pomakom, neke odmah.
 
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 14:18   #4
Doduše, ako misli da moze A, ne bi škodilo jos malo bodova dobiti. Ipak je velika konkurencija.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 14:26   #5
Pa vidiš da ne može.
 
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 15:33   #6
5% je max. 50 bodova, neće to napraviti neku preveliku razliku. Radije dooobro nauči hrvatski
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 19:50   #7
A što ako samo jedan od deset izbora traži višu razinu?
I taj jedan je među prva tri mjesta. Inače ne volim matematiku
i stvarno želim pisat nižu razinu, jer nemam snage vježbati za višu.
Dakle, pisati i konkurirati za taj faks ili batalit i upisat nešto drugo.
(među ta prva tri se troumim i stvarno me svi isto zanimaju).
Phoebos Apollon is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 00:35   #8
pa ak fakultet traži A, onda moraš A...nema ti druge..
celtic_fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 09:27   #9
Da, fakat, niko se nije sjetio pitat ga dal je trenutni maturant ili stariji...

Jer ako je stariji, nije mu bitno, sve prihvaćaju.

Al ako je trenutni maturant, mora ispunit zahtjev faksa - ako mu traži A razinu, mora ju položit kao uvjet za konkuriranje na tom faksu.
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 10:08   #10
Ako možeš A, uzmi....normalno..pod uvjetom da ti faks traži b...jedino ako si 100% siguran da nećeš mijenjati faks i da ćeš upasti..
~*MiSs-AnDy*~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 00:53   #11
Quote:
Lady_D kaže: Pogledaj post
Da, fakat, niko se nije sjetio pitat ga dal je trenutni maturant ili stariji...

Jer ako je stariji, nije mu bitno, sve prihvaćaju.

Al ako je trenutni maturant, mora ispunit zahtjev faksa - ako mu traži A razinu, mora ju položit kao uvjet za konkuriranje na tom faksu.
I kak se onda to računa, tj. kolke su šanse za upasti starijem maturantu?
recimo, ja ću uzet hj-a, mat-b, eng-a...
i kakve ja imam šanse upast primjer na ekonomiju koja traži AAA??
celtic_fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 01:02   #12
A sad... Ekonomija (iako možda pitaš i samo primjera radi, ne osobne preferencije) je popularna i ljudi obično imaju dobre ocjene i uzimaju sve A razinu, al ako i ti imaš dobre ocjene i briljirao bi na hrvatskom i engleskom, upao bi. Znam jer sam ove godine namjeravala na ekonomiju, a nisam na matematiku uopće izašla i imala sam do upisa svega 20-30 ljudi ispred sebe (a ocjene su mi skoro očajne).
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2010., 21:21   #13
@Celtic

Nemas nikakve sanse za upast, tj. prijava ce ti biti automatski odbijena od strane sustava.

Ako traze AAA, onda tako moras i poloziti, ne mozes sa jednim od predmeta B se uopce ni prijavljivati.

Eto, nadan se da san ti pomoga.
__________________
dulce et decorum est pro patria mori
Brainfear is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 00:04   #14
Ma nije meni trebala pomoć, znal sam ja to otprije...
ali je Lady_D je to spomenula...

Lady, od kud ti ta informacija? od ptičice sa grane ili?
celtic_fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 00:20   #15
Ove godine sam polagala državnu kao stariji maturant, pa valjda znam pravila. Još sam istaknula da to vrijedi samo za starije jer se iz autorovog posta nije dalo razabrat dal je trenutni maturant ili stariji. Isto tak sam naglasila da ako je trenutni, obavezno mora polagat onu razinu koju ga faks traži. *papiga*

edit
nijednom starijem maturantu prijava neće biti/ nije bila odbijena...
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 00:22   #16
Quote:
Brainfear kaže: Pogledaj post
@Celtic

Nemas nikakve sanse za upast, tj. prijava ce ti biti automatski odbijena od strane sustava.

Ako traze AAA, onda tako moras i poloziti, ne mozes sa jednim od predmeta B se uopce ni prijavljivati.

Eto, nadan se da san ti pomoga.
stariji maturanti ne moraju uopće pisati maturu, ali će onda biti uskraćeni za taj određeni broj bodova.

samo oni koji sad završavaju školu moraju položit maturu kao uvjet za upis na faks.

bar bi tako trebalo biti

edit: gospođa moderator je već odgovorila
__________________
Ci giudichiamo adulti come per invenzione perdiamo tempo urlare ma senza ascoltare
very_confused1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 00:34   #17
Quote:
Lady_D kaže: Pogledaj post
Ove godine sam polagala državnu kao stariji maturant, pa valjda znam pravila. Još sam istaknula da to vrijedi samo za starije jer se iz autorovog posta nije dalo razabrat dal je trenutni maturant ili stariji. Isto tak sam naglasila da ako je trenutni, obavezno mora polagat onu razinu koju ga faks traži. *papiga*

edit
nijednom starijem maturantu prijava neće biti/ nije bila odbijena...
a lijepo onda...
celtic_fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 00:54   #18
I ja sam isto u ovoj dilemi.. Planiram FER upisati i ne znam da li da uzmem hrvatski i engleski A ili B razinu. Engleski jezik mi nije problem uzeti A razinu ali hrvatski me vec brine dosta.. Procitala sam da zbog nacina bodovanja koji je na FER-u, da ipak ne trebam da se zamaram sa tim previse pa mogu i B razinu? :/
Morrigan69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 01:08   #19
Quote:
Morrigan69 kaže: Pogledaj post
I ja sam isto u ovoj dilemi.. Planiram FER upisati i ne znam da li da uzmem hrvatski i engleski A ili B razinu. Engleski jezik mi nije problem uzeti A razinu ali hrvatski me vec brine dosta.. Procitala sam da zbog nacina bodovanja koji je na FER-u, da ipak ne trebam da se zamaram sa tim previse pa mogu i B razinu? :/
na feru je ove godine, pa će valjda tako biti i sljedeće, bilo potrebno samo položiti hrvatski i engleski, znači postotak rješenosti je nosio 0 bodova, ali je prosječna ocjena sa 3 obavezna predmeta nosila 8% (a razliku između A i B nisu radili tj. jednako je bila vrijedna petica sa jedne i sa druge razine)
tako da, uzmi B ako misliš da ćeš rješiti bolje, jer ti tih par bodova ti može a i ne mora puno značiti
__________________
Ci giudichiamo adulti come per invenzione perdiamo tempo urlare ma senza ascoltare
very_confused1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 01:21   #20
Quote:
Ljenjak kaže: Pogledaj post
Eto ljudi imam jedno bitno pitanje.

Odnosi se na razinu matematike koja bi se uzela. Faksevi koje kanim upisati su novinarstvo/politologija, hrvatski studiji ili filozofski. Svi zahtijevaju matematiku b razine ( 5 posto), a četrdesetak posto otpada na ocjene ( svi razredi do sad s pet). E sad, ukoliko bi se uzela matematika b razine, a ostatak mature dobro napisao, zajedno s ocjenama, da li bi to bilo dovoljno za upad na te faksove to jest kako je bilo na upisima ove godine? Shvaćam da je puno sigurnije uzet a razinu, al nakon četiri godine pakla kod ponajgore profesorice matematike u svijetu, učit sve po prvi put za a razinu uz mogućnost da se upadne sa b razinom mi nema smisla.

Unaprijed hvala
Meni se čini da je bolje uzeti razinu A. Koliko znam, A=1.6B.
Dakle, riješiš li ti razinu B ama baš sve sve sve točno, a tvoj prika riješi razinu B samo 65% - on će imati više bodova od tebe.
__________________

Unfortunately, in America, babies are not found in cola cans. I asked my mother when I was four and she said they came from eggs laid by rabbis. If you aren't Jewish, they're laid by Catholic nuns. If you're an atheist, they're laid by dirty, lonely prostitutes.
sun.shine is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:54.