Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.07.2012., 15:39   #1
Question Lista prioriteta

Da skratim. Medicina na koju nisam primljena se nalazi na mojoj listi prioriteta. Piše, obriši ono što ne želiš studirati.

E sad je pitanje tko tu koga ne želi?
Ipak sretnija sam sa fakultetom koji sam upisala više na listi prioriteta, pa je sve uredu.

Da brišem, ili ostavim? Hoće li biti razlike?
smotana_xp is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2012., 16:52   #2
Quote:
smotana_xp kaže: Pogledaj post
Da skratim. Medicina na koju nisam primljena se nalazi na mojoj listi prioriteta. Piše, obriši ono što ne želiš studirati.

E sad je pitanje tko tu koga ne želi?
Ipak sretnija sam sa fakultetom koji sam upisala više na listi prioriteta, pa je sve uredu.

Da brišem, ili ostavim? Hoće li biti razlike?
A gle, mislim da time oni samo upozoravaju one koji nisu baš još na "ti" s onime što točno žele studirati. Ako si upala na nešto prije medicine, a ako ti je medicina bila (ili jest) drugi ili koji već izbor, ostavi na popisu, nitko te neće kamenovati, mislim.
__________________
♥ ...Što te više volim, znam, ja sve više propadam...
Idi ti...kad ne mogu ja, nemam snage; slaba sam... ♫♫ ♥
Duhizproslosti is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2012., 16:58   #3
Quote:
smotana_xp kaže: Pogledaj post
Da skratim. Medicina na koju nisam primljena se nalazi na mojoj listi prioriteta. Piše, obriši ono što ne želiš studirati.

E sad je pitanje tko tu koga ne želi?
Ipak sretnija sam sa fakultetom koji sam upisala više na listi prioriteta, pa je sve uredu.

Da brišem, ili ostavim? Hoće li biti razlike?
Koliko ja to shvaćam, ako ti lista izgleda:
1. Medicina - izvan kvote
2. fakultet koji želiš studirati - unutar kvote
i sigurna si da Medicinu ne želiš studirati, obriši ju (ili zamijeni prioritete ako još možeš) jer bi se teoretski moglo desiti da prema konačnim rezultatima ipak upadneš na Medicinu i onda bi ju morala studirati (ili platiti kaznu).

Ako ti lista izgleda:
1. fakultet koji želiš studirati - unutar kvote
2. Medicina - izvan kvote
onda nema veze, jer ćeš biti upisana na taj prvi fakultet na koji si upala bez obzira upala na Medicinu ili ne.

No ne znam jesu li možda sad novo omogućili istovremeni upad na više fakulteta kako bi omogućili paralelno studiranje (u prošle 2 generacije nije bilo moguće paralelno studiranje odmah od 1. god.), pa bi možda bilo dobro da za svaki slučaj obrišete sve što ne želite, ali to su vam onda nekad negdje trebali tako reći ili napisati.
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2012., 17:04   #4
Quote:
smotana_xp kaže: Pogledaj post
Da skratim. Medicina na koju nisam primljena se nalazi na mojoj listi prioriteta. Piše, obriši ono što ne želiš studirati.

E sad je pitanje tko tu koga ne želi?
Ipak sretnija sam sa fakultetom koji sam upisala više na listi prioriteta, pa je sve uredu.

Da brišem, ili ostavim? Hoće li biti razlike?

Ako se nadaš da ćeš upasti na medicinu, ostavi.
Ako upadneš na nju ipak, a ne želiš ju studirati i ne upišeš ju, onda plaćaš kaznu.

Znači, kazne nisu za ljude koji ostave 15 smjerova na listi, nego za one koji na nešto upadnu a kasnije se ne pojave na upisu pa na taj način sjebu ljude. To je sve.
__________________
Delulu is the solulu.
Zla majkee is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2012., 17:46   #5
U prijevodu, za debile koji misle samo na sebe.
Cleary is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 12:22   #6
Quote:
smotana_xp kaže: Pogledaj post
Da skratim. Medicina na koju nisam primljena se nalazi na mojoj listi prioriteta. Piše, obriši ono što ne želiš studirati.

E sad je pitanje tko tu koga ne želi?
Ipak sretnija sam sa fakultetom koji sam upisala više na listi prioriteta, pa je sve uredu.
Jos ga nisi upisala. Ako postoji sansa da izadjes iz kvote, sistem te automatski stavlja na sjedeci izbor. Ako upadnes na to drugo...a ustvaro to i ne zelis studirati i neces doci na upis, kao prvo uzela si nekome drugome mjesto, a kao drugo slijedi (navodno) novcana kazna.
Ako si 100% sigurna da ces upasti na ovo na cemu trenutno jesi upala, mozes ostalo brisati.
Osim, ako ti je medicina draza, a ispod kvote si, nema razloga da ju ne ostavis....mozda se posreci pa upadnes. Nema veze ak je ostalo na listi, a ne upadas na to.
Quote:
Da brišem, ili ostavim? Hoće li biti razlike?
Ako nesto stvarno ne zelis studirati, brisi - da se ne desi da upadnes. Sve drugo moze ostati, ali obavezno poredano po prioritetima.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 13:15   #7
Ja stvarno ne kuzim sta su ostavili ovako dugacak okvir za potvrde lista i mijenjanje prioriteta...samo nabijaju nervozu ljudima i sire nekakve neizvjesnosti, posebno onima koji su na rubnim djelovima lista.

Rezultati su izasli manje vise svima prije skoro tjedan dana a jos neki ljudi ne mogu znati 100% jesu upali ili nisu. Mislim, meni je to malo smijesno i nakaradno i samo se igraju sa ljudskim zivcima. Sta imas mislit 20 dana oces li studirati X ili Y, to das nekakav okvir od 24 h sata nakon prvih finalnih rezultata i cao djaci, to se treba brze rijesavati. A ne ovakve igrarije.

No eto, po nekoj logici, vecina ljudi je ionako dosada valjda izabrala sebi sto su htjeli i liste su manje vise definirane +/- koje mjesto, no to je valjda sada to.

Svejedno...debilno!!!
Toodoom is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 14:06   #8
Zaboravio si da uvijek postoji mogućnost greške u ispravljanju. Do danas u 12:00 su se ljudi još mogli žaliti pa im treba još par dana da riješe te žalbe. Subota i nedjelja su im vjerojatno neradni pa su zato tek u ponedjeljak konačni rezultati.
evomene is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 14:19   #9
Quote:
evomene kaže: Pogledaj post
Zaboravio si da uvijek postoji mogućnost greške u ispravljanju. Do danas u 12:00 su se ljudi još mogli žaliti pa im treba još par dana da riješe te žalbe. Subota i nedjelja su im vjerojatno neradni pa su zato tek u ponedjeljak konačni rezultati.
Sve ja to razumijem, ali isto svejedno mislim da se radi o predugackoj trakavici.
Ili lijepo neka vrate prijemne, pa odmah isto popodne ispravljeni, znas jesi prosao/nisi...pogledas jesi ispod ili iznad crvene crte, sutra/preksutra indeksi i pici!!!

Jebali ih privremeni rezultati, zajedno i sa privremenim listama, oglednim listama, nezakljucanim listama, listama sa ajvarom i lukom, privremenim nesluzbenim listama, finalnim zakljucanim listama, listama sa prigovorima i bez prigovora, i sa zadovoljenim i nezadovoljenim uvjetima i svim ostalim verzijama koje su izbacene u posljednih 10 dana.

Recite mi jebem ti, jesam li upisan ili nisam pa da mogu dalje nastaviti sa svojim sugavim zivotom.
Toodoom is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 22:26   #10
Quote:
Toodoom kaže: Pogledaj post
Recite mi jebem ti, jesam li upisan ili nisam pa da mogu dalje nastaviti sa svojim sugavim zivotom.
..ja se stvarno ispričavam, ali s ovime se moram složiti. Svaka čast, kolega.
__________________
♥ ...Što te više volim, znam, ja sve više propadam...
Idi ti...kad ne mogu ja, nemam snage; slaba sam... ♫♫ ♥
Duhizproslosti is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 22:43   #11
Kak je prošo prijemni?
Cleary is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 02:15   #12
Quote:
Toodoom kaže: Pogledaj post
Recite mi jebem ti, jesam li upisan ili nisam pa da mogu dalje nastaviti sa svojim sugavim zivotom.
__________________
"Crno je, u teškom vremenu živimo, a živimo jadno i sramotno. Utjeha je samo što će oni koji budu poslije nas živjeli, preturiti preko glave još teža vremena, i pominjati naše dane kao sretne."
Alice_05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 12:23   #13
Quote:
cleary_555 kaže: Pogledaj post
Kak je prošo prijemni?
...aah... Bolje da ga nije bilo.
__________________
♥ ...Što te više volim, znam, ja sve više propadam...
Idi ti...kad ne mogu ja, nemam snage; slaba sam... ♫♫ ♥
Duhizproslosti is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2012., 13:39   #14
Quote:
Duhizproslosti kaže: Pogledaj post
...aah... Bolje da ga nije bilo.
Šta si i ti polagao državnu maturu?
__________________
"Na putovanje na koje bi najviše volio otici. Bilo bi putovanje s tobom, da mi pokazes. Ono naljepše što imaš. Svoju dušu" (Rogelio) LQNPA <3
Matilde is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2012., 23:18   #15
Quote:
Matilde kaže: Pogledaj post
Šta si i ti polagao državnu maturu?
Jes, normalno da sam polagala* državnu maturu...

BTW piše ti u potpisu *zaljubljenica.. Mislim da ti to sve govori...
__________________
♥ ...Što te više volim, znam, ja sve više propadam...
Idi ti...kad ne mogu ja, nemam snage; slaba sam... ♫♫ ♥
Duhizproslosti is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2012., 15:35   #16
Quote:
Duhizproslosti kaže: Pogledaj post
Jes, normalno da sam polagala* državnu maturu...

BTW piše ti u potpisu *zaljubljenica.. Mislim da ti to sve govori...
Šta misliš upisati?
__________________
"Na putovanje na koje bi najviše volio otici. Bilo bi putovanje s tobom, da mi pokazes. Ono naljepše što imaš. Svoju dušu" (Rogelio) LQNPA <3
Matilde is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 00:16   #17
Quote:
Matilde kaže: Pogledaj post
Šta misliš upisati?
..a filozofski...

Ti..??
__________________
♥ ...Što te više volim, znam, ja sve više propadam...
Idi ti...kad ne mogu ja, nemam snage; slaba sam... ♫♫ ♥
Duhizproslosti is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 00:37   #18
Ugl. jedno ogromno pitanje. Dakle, kako je moguće da pravo upisa postignu oni koji su faks koji je (recimo) meni na prvome mjestu stavili na 12. mjesto...? Zar taj netko nije upao ni na koji faks prije..??? Ja sma mislila da se takvi koji upadnu na svoj prvi meni brišu s liste što bi značilo da još neki mogu upasti...??

Ako ima neka dobra duša da mi to objasni. Stvarno ne kužim kako se oni s 12. mjjestom upisuju? Što je s prvih 11 nan njihovu popisu, pa neće se upisati na više njih..??
__________________
♥ ...Što te više volim, znam, ja sve više propadam...
Idi ti...kad ne mogu ja, nemam snage; slaba sam... ♫♫ ♥
Duhizproslosti is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 00:50   #19
Quote:
Duhizproslosti kaže: Pogledaj post
Ugl. jedno ogromno pitanje. Dakle, kako je moguće da pravo upisa postignu oni koji su faks koji je (recimo) meni na prvome mjestu stavili na 12. mjesto...? Zar taj netko nije upao ni na koji faks prije..??? Ja sma mislila da se takvi koji upadnu na svoj prvi meni brišu s liste što bi značilo da još neki mogu upasti...??

Ako ima neka dobra duša da mi to objasni. Stvarno ne kužim kako se oni s 12. mjjestom upisuju? Što je s prvih 11 nan njihovu popisu, pa neće se upisati na više njih..??

To se i ja pitam. Ima ih takvih vise, meni fale 3 midta za upasr, al nidta od fakulteta jer je sve konacno
__________________
Be careful what you wish for because it might come true
JustLookAround is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 00:50   #20
nisu upali na prvih 11. U zadnjih tjedan dana je 100 puta ponovljeno da ako je netko unutar kvote, a faks mu je tek 10. izbor, znači da nije upao na prethodnih 9 i male su šanse da će se micati s liste.
evomene is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:49.