Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.07.2016., 12:43   #361
Molim samo da mi netko potvrdi sljedeće.

Znači na prvi izbor nisam trenutno upao, ali na drugi jesam (Piše mi pod najbolji odabir DA).

Ako sam dobro shvatio, ako se nesto ne promjeni na prvom izboru, upadam na drugi (osim ako mi se i na njemu nesto ne promjeni, ali nikako ne bi trebalo jer sam 30 i neki od 60 kojih se primaju).

Moje pitanje je da li do 18h ili poslije treba negdje explicitno potvrditi nekim klikom na neki gumb tipa "UPIŠI ME" na faks za koji sad ostvarujem uvjete ili je dovoljno ostaviti ga na drugom mjestu gdje i je i na njega se upisujem automatski ako se nesto ne promjeni na prvom?

Zahvaljujem!

Sretno svima sa upisima
qwertuzio is offline  
Old 18.07.2016., 13:06   #362
Quote:
qwertuzio kaže: Pogledaj post
Molim samo da mi netko potvrdi sljedeće.

Znači na prvi izbor nisam trenutno upao, ali na drugi jesam (Piše mi pod najbolji odabir DA).

Ako sam dobro shvatio, ako se nesto ne promjeni na prvom izboru, upadam na drugi (osim ako mi se i na njemu nesto ne promjeni, ali nikako ne bi trebalo jer sam 30 i neki od 60 kojih se primaju).

Moje pitanje je da li do 18h ili poslije treba negdje explicitno potvrditi nekim klikom na neki gumb tipa "UPIŠI ME" na faks za koji sad ostvarujem uvjete ili je dovoljno ostaviti ga na drugom mjestu gdje i je i na njega se upisujem automatski ako se nesto ne promjeni na prvom?

Zahvaljujem!


Sretno svima sa upisima
Ne trebaš ništa kliknut na nikakav gumb, ukoliko je takva situacija kako si objasnio (nisi upao na prvi već na drugi), samo tako ostavi i nakon 18h će te sustav automatski upisati na taj drugi izbor (ako nisi upao na prvi izbor) i dobit ćeš upisni broj pokraj te kolone "Najbolji izbor DA" s kojim ideš na upise na fakultet.
m4j415 is offline  
Old 18.07.2016., 13:23   #363
Quote:
jagusztav kaže: Pogledaj post
U čemu je problem?
u podne se zaključuje lista drž. mature (nakon riješenih žalbi), a u 18.00 prijava na fakultete.

u čemu je problem? u tome što nisam znala što se događa u 12, a što u 18. iz istog sam razloga postavila pitanje jel mi ključno 12 ili 18. hvala lijepa na odgovoru.
čokolada22 is offline  
Old 18.07.2016., 15:34   #364
Sto se dogadja u slucaju da npr.: prijavim jedan fax,prvi izbor redovno,drugi vanredno.I recimo na redovnom sam treca ispod crte,upisujem se vanredno gdje sam druga. I nekim cudom ovi svi ispred mene ne dodju na upis. Ja i dalje ostajem na vanrednom,a oslobadja se mjesto za jesenski rok,ili postoji mogucnost da onda mi vanredni upisemo redovno?
screppy is offline  
Old 18.07.2016., 16:41   #365
Quote:
m4j415 kaže: Pogledaj post
Ne trebaš ništa kliknut na nikakav gumb, ukoliko je takva situacija kako si objasnio (nisi upao na prvi već na drugi), samo tako ostavi i nakon 18h će te sustav automatski upisati na taj drugi izbor (ako nisi upao na prvi izbor) i dobit ćeš upisni broj pokraj te kolone "Najbolji izbor DA" s kojim ideš na upise na fakultet.
Ma i mislio sam da je tako, ali kada sam zvao taj faks koji je na drugoj poziciji za neke informacije, pitali su me da li sam ga potvrdio, pa me to zblesiralo.

Znaci, ostavljam kako je i onda cekam rang listu.

Zahvaljujem
qwertuzio is offline  
Old 18.07.2016., 18:06   #366
Piše još nekom "Rezultati nisu dostupni."?
barakapetbe is offline  
Old 18.07.2016., 18:09   #367
meni
screppy is offline  
Old 18.07.2016., 18:10   #368
Quote:
screppy kaže: Pogledaj post
meni
Sad mi je pak sve normalno i dobio sam upisni broj.
barakapetbe is offline  
Old 18.07.2016., 18:23   #369
Quote:
barakapetbe kaže: Pogledaj post
Sad mi je pak sve normalno i dobio sam upisni broj.
jel treba furat domovnicu i rodni list na upis?

piše tam nešto da ne treba ako se ima OIB.
Dex Durex is offline  
Old 18.07.2016., 23:11   #370
Ne trebaju ti ti podaci. Osim toga, na stranicama faksa koji ćeš upisati bi trebalo pisat što se sve nosi.
Rakkatakka is offline  
Old 19.07.2016., 16:57   #371
i na kraju, jesu svi upali gdje su htjeli???

ja sam cijelooo vrijeme bila 13 ili 14 od 10, i na kraju u 6 sati sam ipak bila 9-a na listi
poplava09 is offline  
Old 19.07.2016., 18:11   #372
Quote:
poplava09 kaže: Pogledaj post
i na kraju, jesu svi upali gdje su htjeli???

ja sam cijelooo vrijeme bila 13 ili 14 od 10, i na kraju u 6 sati sam ipak bila 9-a na listi

na kojem studijskom programu ti se to uspjelo desit? fkt si srećković/ka
čokolada22 is offline  
Old 20.07.2016., 08:22   #373
Pozdrav

Kako ide sa ovim dokumentima o državnoj maturi ,poslala sam 17.7 zamolbu da mi na moju adresu posalju ,hoce to doci ovaj tjedan il trebam ic u Zagreb za to
__________________
And peace all around may be your fortune.
Ostat ćemo sami ti i ja u svijetu kome rod i ne treba
Nevera is offline  
Old 20.07.2016., 11:41   #374
zašto ne mogu prijaviti engleski višu razinu za jesenski rok?
kocelot is offline  
Old 20.07.2016., 12:31   #375
Quote:
čokolada22 kaže: Pogledaj post
na kojem studijskom programu ti se to uspjelo desit? fkt si srećković/ka
stvarno jesam!!! haha

pomorski menadžment split
poplava09 is offline  
Old 20.07.2016., 15:48   #376
Quote:
kocelot kaže: Pogledaj post
zašto ne mogu prijaviti engleski višu razinu za jesenski rok?
Jer još "traje" ljetni rok, pa tek su došli rezultati ljetnog roka prije 2 dana. Prijave za jesenski rok počinju tek kasnije, piše u pravilniku kada.
m4j415 is offline  
Old 20.07.2016., 19:55   #377
Quote:
m4j415 kaže: Pogledaj post
Jer još "traje" ljetni rok, pa tek su došli rezultati ljetnog roka prije 2 dana. Prijave za jesenski rok počinju tek kasnije, piše u pravilniku kada.
Prijave su pocele danas. Provjeri prije nego sto napises dezinformacije.
Vjerojatno je neka greska sustava. Probaj sutra, a ako nece ni tad zovi ih.

Poslano sa mog D6603 koristeći Tapatalk
bed-boy11 is offline  
Old 18.09.2016., 16:51   #378
Pozz svima,

zanima ne sto mislite isplati li se upisivati pripreme i polagati drzavnu maturu iduce godine? Ove vise ne stignem, nisam bila mogucnosti, ali rado bih pokusala iduce godine i studirala ako upadnem
Pitam to jer sam na vise mjesta vec procitala da se naveliko razmslja o ukidanju drzavne mature.
Ne zelim uloziti vrijeme i trud, pa na kraju i nemali novac na to, da bi ispalo da na kraju ukidaju..
crazy dog lady is offline  
Old 18.09.2016., 17:37   #379
Quote:
crazy dog lady kaže: Pogledaj post
Pozz svima,

zanima ne sto mislite isplati li se upisivati pripreme i polagati drzavnu maturu iduce godine? Ove vise ne stignem, nisam bila mogucnosti, ali rado bih pokusala iduce godine i studirala ako upadnem
Pitam to jer sam na vise mjesta vec procitala da se naveliko razmslja o ukidanju drzavne mature.
Ne zelim uloziti vrijeme i trud, pa na kraju i nemali novac na to, da bi ispalo da na kraju ukidaju..
Priča o ukidanju je stara koliko i državna matura sama, tako da od toga sigurno nema ništa slobodno ti uči.
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Old 21.09.2016., 15:21   #380
jel ima zimskog roka? naime roknila sam engleski
kocelot is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:23.