Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2010., 00:08   #1001
Kao klijent zabe u vremenu od kolovoza 2007. do rujna 2008. godine otvorio sam trajni nalog sa mjesečnom isplatom od 50,00 kuna svakog 10. u mjesecu u korist moto-kluba u koji sam učlanjen sa svrhom zajedničkog prikupljanja novca za kupnju vikendice. Kako se je od te ideje s vremenom odustalo moto-klub je vršio povrat uplaćenog novca članovima koji su vršili uplate ali naravno uz izlist iz kojega je vidljiv broj uplata i ukupni uplaćeni iznos.
Supruga i ja preko zabe imamo tekuće račune, žiro račune, kreditne kartice, obiteljsku lepezu, stambeni kredit, obiteljskog bankara, internet bankarstvo te da sam sukladno traženjima banke otkazao slanje papirnatih izvadaka po mjesečnom prometu na računima. E sada kada meni treba obični papir na kojemu ću pokazati koliko je puta moj trajni nalog bio aktivan to ne mogu učiniti jer mi e-zaba dopušta pregledavanje transakcija po mojim računima samo godinu dana unazad. Zašto, pa to su moje transakcije koje mi uopće nisu na dohvat ruke kao što se volite reklamirati. Ukoliko mi djelatnica pretražuje poslovanje po računu to košta 3 kune po stranici za transakcije unutar godine dana i 30 kuna za starije transakcije pa mi ispada jeftinije platiti potvrdu od 50 kuna. Ali ja samo želim papir na kojemu će biti vidljive moje transakcije a Vi me prisiljavate da ih platim 50 kuna jer je drugi način još skuplji. Platio sam tih 50 kuna ali tražim novu banku jer što će mi usluge u kojima me onemogućavaju da si sam isprintam ta 2-3 lista papira.
Blue_Knight is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 00:32   #1002
moje pohvale zabi. platio sam zaostatak po jednom računu u iznosu od 6,00 kn i na taj iznos platio sam 10,00 kn provizije. to se zove "poslovnost"
skeletroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 18:48   #1003
Quote:
snjeska kaže: Pogledaj post
kao i milijunti put prije cu ponovit, banka koja covjeka drzi na crnoj listi mjesecima duze neg sto je potrebno unatoc tome sto mu je sud rekao da makne ovrhu zbog koje je na crnoj listi i time upropastio tog covjeka kod drugim banaka kao neredobitog platisu itd nema sto vise kod mene radit
i jos prodju nekaznjeno
HUB u svom SRI sustavu (kolokvijalno- Crna lista) drži evidentirane neuredne ili utužene klijente.
Ne banka, nego sustav, a banke iniciraju prijavu i odjavu s liste.
Nakon odjave, klijentova neurednost je evidentirana kao "zatvorena" sljedeće 3 godine.
Zbog toga nitko neće biti uništen i može dići kredit u drugoj banci ako su svi ostali parametri i kreditna sposobnost dobri...
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 12:12   #1004
Quote:
Lucas PG kaže: Pogledaj post
HUB u svom SRI sustavu (kolokvijalno- Crna lista) drži evidentirane neuredne ili utužene klijente.
Ne banka, nego sustav, a banke iniciraju prijavu i odjavu s liste.
Nakon odjave, klijentova neurednost je evidentirana kao "zatvorena" sljedeće 3 godine.
Zbog toga nitko neće biti uništen i može dići kredit u drugoj banci ako su svi ostali parametri i kreditna sposobnost dobri...
znam ja to, nego nije isto dal ti je lista zatvorena 8 mj prije il poslije ak me shvacas, i zatso sam ja morala njih naganjat da mi maknu kod sebe j zatvore, to su trebali automatski i odmah po rjesenju rijesit a ne da ja mjesecima isla doslovce svakih par dana kod njih, koliko sma zivaca tu potrosila za kaj
snjeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 22:35   #1005
Quote:
snjeska kaže: Pogledaj post
znam ja to, nego nije isto dal ti je lista zatvorena 8 mj prije il poslije ak me shvacas, i zatso sam ja morala njih naganjat da mi maknu kod sebe j zatvore, to su trebali automatski i odmah po rjesenju rijesit a ne da ja mjesecima isla doslovce svakih par dana kod njih, koliko sma zivaca tu potrosila za kaj
Apsolutno, ali mi je čudno to naganjanje mjesecima... Da li je odmah objašnjeno voditelju poslovnice da ih se moli da se napravi reklamacija HUB-u?
To se dešava, makar dosta rijetko jer bi trebalo biti "automatski"...
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 07:46   #1006
Quote:
Lucas PG kaže: Pogledaj post
Apsolutno, ali mi je čudno to naganjanje mjesecima... Da li je odmah objašnjeno voditelju poslovnice da ih se moli da se napravi reklamacija HUB-u?
To se dešava, makar dosta rijetko jer bi trebalo biti "automatski"...
gle dal zaista imam razlog lagat????
isla sam gotovo svaki tj od 9 mj pa do pocetka 11 mj, nekad i vise puta tjedno
sud je poslao rjesenja u 2 mj,ne samo njima vec i pbz i hpb gdje sam takoder imala racune i oni su me vec tad odblokirali,a zaba me je odblokirala tek kraj 10 pocetkom 11 mj, ne znma tocno datum
sud sam zvala vise puta cak su i oni s njima pricali itd i svejedno nisu me odblokiravalai jer jer ta koja kao fol odblokirava il sl na bolovanju ( to sam cula od veze u zabi??!!!) i zato sto im se nije svidjalo na rjesenju suda da mi se privremeno obustavlja ( rijec privremeno)
cuj rijec obustava znaci obustavu makar i privremeno kaj ne?????
sud je posizio s njima da je meni vec bilo neugodno i crvenila sam se da bi im na kraju poslao fax s jednom recenicom molim da se obustavi ovrha na mom racunu
i da rekli su mi da to kao sto se meni desilo desava se riejtko i kaj je najgire imala sam jos i vezu u zabi koja ih je pozurivala jer sam trebala dobit velike novce na racun i jos im je i tad trebalo vise od mj dana a njima je bilo u interesu jer taj novac je isao za zatvaranje neijeg kredita
i kaj da ja sad velim na to
bio je i voditelj poslovnice i sve i nikak koristi stalno su me prebacivali na svoju pravnu sluzbu d anjima slaju dopise bla bla bla
zene tam kaj delaju mislim da su me dobro zapamtile koliko sam cesto dolazila
znas sto znaci svaki dan razmisljat zasto se to ne rjesava na vrije,e gubit svoje privatno vriejme na odlaske tamo a cinit ti se ko da se nista ne rjesava
i kaj ja sad mogu njima???
apsolutno nista, ko ce meni vratiti sav moj trud i vrijeme a znamo vrijeme je novac

mislim brzi su kad treba blokirat odmah u sekundu a kad treba odblokirat tj maknut da imam ovrhu treba im od 2 mj pa do kraja 10 mj??????
ne bi to ni znala da me nisu maknuli to da nisam trebala dobit pare, mislila sam s obzirom na druge banke gdje su maknuli da su i tu maknuli
u sam si i sama dijelom kriva i kaj ja mogu sad napravit s tim saznanjem da su me j.... u zdrav mozak mj, apsolutno nista i sad da ostanem kod njih???
to nek sanjaju
dal mogu ja tuzit tam nekog zasto to nije riejseno na vrijeme????
snjeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 19:32   #1007
Pozdrav! Imam jedno jako loše iskustvo sa zagrebačkom bankom i htio bih svima koji tamo imaju otvoren račun pokazati s kakvom gamadi imaju posla.
Prije 12 godina sam se zaposlio u jednoj firmi koja mi je otvorila račun u zb na koji mi je sjedala plaća. Kad sam otišao iz te firme (nakon nekih 4 mjeseca) zatvorio sam i račun u zb. Nakon godinu dana od zatvaranja računa mi je doma došla obavijest da sam im dužan nekih 7 kuna + kamate pa sam otišao tamo da vidim o čemu se radi jer sam račun davno zatvorio. Žena na šalteru mi je rekla da račun nikada nije bio zatvoren.Nije mi se dalo prepucavati na šalteru, a i bilo je još ljudi iza mene pa sam im dao tih par kuna i tražio da definitivno zatvore račun. Danas, nakon 11 godina mi je doma došla obavijest od zagrebačke banke da mi je račun kontinuirano od 9.9.'99 u nedopuštenom prekoračenju i da sam im dužan 56,39 kuna + 20 kuna za obavijest. Potvrdu o zatvaranju računa nisam čuvao 11 godina jer ni u snu nebih pomislio da je ovako nešto moguće, al evo- očito da je moguće. Od danas čuvam svaku jebenu najmanju uplatnicu jer nije to samo lopovska praksa zagrebačke banke nego nam je cjela država takva trula.
cortomaltese is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 21:28   #1008
Ja sve čuvam. Od otvaranja i od zatvaranja.

Al da je čudno je. Trebalo bi vidjeti zastaru, pa možda to osporiti.
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 21:59   #1009
Ajme , plakao sam na neke postove ovdje , suze su mi krenule. Jedan je napisao , neznam sad tocno , bilo je rijec kod kojeg osobnog bankara ici

"idi kod bilokojeg , najbolje kod nijednog"




aaa

Nisu mi jasni neki od vas , jel ocekujete da ce zato sto imate vise od godinu dana racune u nekoj banci sad treba vas na ulazu mali crnac lepezom hladiti?Pa imaju lepezu nude vam ju al ju necete
ivo patijera is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 22:49   #1010
ma meni je ovo malo čudno ... zašto? govori se o dugu od 56 kn (zanemarimo sad ovih 2o kn to je najnoviji trošak) koje se nakupilo tokom 11 godina ...
e sad, unazad godinu dana postoji mjesečna naknada za vođenje koja je 5 kn mjesečno, prije toga je bila godišnja naknada od 20 kn ... izvodi se naplaćuju nekoliko godina i to mjesečno, pa je i to trošak ... tokom 11 godina oni su, ako račun nije zatvoren slali izvode i obavijesti o novoj kartici ... kad se to sve zbroji tokom razdoblja od 11 godina to bi bilo duga daleko, daleko više a sukladno tome i prije bi dobio opomenu da postoji dug ... a ako si dobio opomenu valjda si dobivao i izvode
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 01:56   #1011
Račun je trebao biti zatvoren, kartica je bila vračena, račun je bio na nuli. Nikakva izvješća nisu poslana,nikad niti jedna obavijest, živim cijelo vrijeme na istoj adresi na kojoj sam živio i tada tako da nisu mogli fulati. Nisam ziher za zastaru, moraju me prvo tužiti da bih mogao ganjati zastaru, ali ne vjerujem da bi to prošlo jer su produžili rok, a i neda mi se tlačiti s tim. Napominjem da sam tada već drugi put zatvarao taj isti račun.

Zadnje uređivanje cortomaltese : 31.03.2010. at 02:05.
cortomaltese is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 21:34   #1012
Koliko traje zatvaranje par računa štednji i tak to?
Čekala bi da istekne zadnji dan štednje i onda otišla otkazat sve račune u zagrebačkoj, jel to može odmah ono, potpiši tamo - vamo i evo ti keš, gud baj, ili je nužno da idem 2 puta???
__________________
Var inte rädd, det finns en mörklagd hamn Du ser den inte nu, men färdas dit. En dag skall du bekänna högt Hans namn Hans kärleks frid som ingenting begär
romantic_ass is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 23:46   #1013
Obična štednja? To sve pozatvaraš u jednom naletu. Samo pazi da poneseš sve kartice za račune, token ako imaš i pazi kod potpisivanja (budući da će biti više papira) te da ti daju tvoj primjerak. Na kraju, ako si "hardcore" tražiš papir da kod njih nemaš nikavih računa i da im ništa nisi dužna da ne bi bilo nakon 4-5 god. stigne da si dužna neku naknadu...
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 15:31   #1014
Danas idem zatvoriti račun u Zabi ... naime, pred godinu dana sam otvorio kod njih devizni(trebalo mi kod zapošljavanja) i uplatio 10eura da se nađe nešto gore. I od onda mi svaki mjesec šalju obavijest i skidaju naknadu od nekih 0,7 eura ... i tako sam sad nakon cca godine dana ja nekih par eura u minusu ... račun nije vidio nikakvog prometa osim prvotne uplate.

Pretpostavljam da mi neće dati da zatvorim račun dok ne podmirim to dugovanje ... ako ostavim račun otvorenim, ići ću u minus u nedogled ... jel mi oni mogu prisilno naplatiti taj minus?
Batina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2010., 16:04   #1015
Batina, da svaki mjesec ce ti skidati po 0,69 eur za vodjenje racuna i svaki mjesec ti salju izvod na kucnu adresu.
Taj devizni kod njih je besplatan jedino ako imas mjesecno prosjecno saldo na racunu veci od 1000 eur.

Na taj nedozvoljeni minus na deviznom imas i zatezne kamate koje se po danu obracunavaju. Ima instrumenata kako se banka naplati mogu ti povuci pare s nekog drugog racuna u njihovoj banci; nekada ce ti poslati opomenu da si duzan pa ce ti i to dodatno naplatiti, bolje ga zatvori ili uplati ili imaj na njemu min. 1000 eur
akcija1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 09:09   #1016
@akcija1, jesi ziher za ovo preko 1000 eur???? zaba???? ja na njihovim stranicama vidim da je besplatan samo za korisnike platnog asistenta, lepeza, paketa i za klijente starije od 65 god. nigdje nema naznačeno da nakanda ovisi o prosjećnom stanju računa
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 10:57   #1017
mislim da je to točno ....
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 22:01   #1018
Na račun od 47 kuna provizija banke 10 kuna zato jer sam njihov klijent pa kolko bi bilo da nisam?
A koje tek peripetije imao s pokušajem podizanja kredita, tražio namjenski kredit oni meni obradili nenamjenski pa iznos rate jedan,drugi pa treći začudo papiri gotovi drugi dan isplata isto nakon ovjere kod bilježnika .Ali ja popizdio i odbio taj lihvarski kredit i otišo u drugu banku.
mrkva666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 22:41   #1019
možeš objasniti ovo s kreditom ...
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 23:21   #1020
zatvorila sam svoj jedini račun u ZABA-i, najbezobraznijoj banci u hrvata. sretna sam
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:51.