Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2007., 17:31   #41
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Ako se poklope neke okolnosti, vrijeme može napraviti svoje.
nestabilna BH, eskalacija krize, oružani sukobi, nemogućnost Srbije da pomogne iz nekog razloga, ne ostavlja Srbima puno izbora.
Oni moraju biti u dobre sa HRvatskom, pa sve i da im se to ne sviđa.
Kao nekad Usora i Žepče što su morali bit u dobre sa Srbima.
Broj Srba u RS će se ionako smanjivati iz godine u godinu, budućnost im je neizvjesna iako sad sve izgleda dobro.
Rezultat se zbraja tek na kraju, BH je još uvijek protektorat, dok je tako budućnost joj je neizvjesna, samo ako se pokaže da može funkcionirati kao neprotektorat izgledi za ozbiljnu političku krizu koja bi mogla dovesti do rata su mali.
Ovo sve pod pretpostavkom da RS ekonomski i politicki slabi... sto sada nije slucaj...
milance11 is offline  
Old 21.08.2007., 19:16   #42
Sad nije, ali nije ni da cvjetaju ruže. Nije stvar što će i kako Srbi, nego kakvi će biti odnosi u cijeloj BH. Nema šanse da vječno bude protektorat, ovi što sad imaju previše slobodnog vremana će prije ili kasnije imat važnijeg posla.

E tad je sve moguće.

Prije ili kasnije će doći konačno obračun, možda za 200 god., ali hoće, osim ako natalitet ne učini svoje prirodnim putem.
Kexx is offline  
Old 21.08.2007., 20:42   #43
Po toj osnovi cemo za koju godinu imati novu Jugoslaviju,jer ce ekonomija da ucini svoje.
vladislav is offline  
Old 21.08.2007., 21:23   #44
Sumnjam da ce se ikada pripojiti Hrvatskoj i mislim da je to deplasirano jer sad imaju nesto sto tamo nikad nisu imali, svoj entitet...mozda samo da im se smanji teritorij na 40% da se smire ostala dva naroda i "njiima prst u uvo i pevaj."..ALI..istina je da njima Beograd nemoze biti mjesto kojem ce gravitirati jer su ruku na srce vec sad napredniji od njih a za koje desetljece bit ce za Beograd svicarska...To je apsurd ali mislim da ce mnogi iz Srb ije htjeti preseliti se u RS..pa to su radili vjekovima i prije..nece im biti strano:-)..zato i jesu tu di jesu...

Sto se tice jezika istina je da su oni u zadnjih 170 godina (ali mislim na Srbiju) od Vuka pa na ovamo uzeli hrpu hrvatskog izricaja i napustili svoj starosrpski i turcizme kojima su obilovali...
Vec od devedesetih na ovamo ne govore isto nego su uzeli dosta nasih rijeci a da toga nisu svjesni..bas bi netko trebao napraviti istrazivanje na tu temu...

Zapravo mi je cudno da jedan narod tako lako napusta svoj jezik i preuzima od drugoga bez ikakvog bitnijeg povoda...kao da se srame svog identiteta
__________________
Spavanje je gubljenje korisnog vremena - odmorit cemo se kad umremo:-)
FARGO NEW is offline  
Old 21.08.2007., 22:13   #45
Quote:
FARGO NEW kaže: Pogledaj post

Zapravo mi je cudno da jedan narod tako lako napusta svoj jezik i preuzima od drugoga bez ikakvog bitnijeg povoda...kao da se srame svog identiteta
Nije cudno jer kad se covjek sjeti vaseg plana kako 1/3 treba pobiti, 1/3 protjerati i 1/3 pokrstiti ja bih rekao da je to ipak "bitniji" povod. Zar ne?
M0ssad is offline  
Old 22.08.2007., 02:23   #46
Quote:
FARGO NEW kaže: Pogledaj post

Zapravo mi je cudno da jedan narod tako lako napusta svoj jezik i preuzima od drugoga bez ikakvog bitnijeg povoda...kao da se srame svog identiteta
To se omakne i Hrvatima u Vojvodini,koliko puta ih cujem tako. Idemo na fudbal (ne nogomet) ili danas je 17. mart (ne ozujak)...Pa sad moj zakljucak : Hrvati su cudan narod koji lako napusta svoj jezik i preuzima od drugoga bez ikakvog bitnijeg povoda...kao da se srame svog identiteta...

Janjevci kad pocnu da zanose torlacki... Gde ces vise?

Jel ti sad jasno sta si napisao?
__________________
Ko želi da ostavi alkohol
može ga ostaviti kod mene
Unared zahvalan
sdespot is offline  
Old 22.08.2007., 08:02   #47
Quote:
M0ssad kaže: Pogledaj post
Nije cudno jer kad se covjek sjeti vaseg plana kako 1/3 treba pobiti, 1/3 protjerati i 1/3 pokrstiti ja bih rekao da je to ipak "bitniji" povod. Zar ne?
pokrstiti malo teže, u stvari nemoguće ako je netko već kršten.
__________________
Ćetrdeset ćetri skakaća ćuvaju ćemernu ćupriju i ćućeći ćekaju ćitav dan po ćelopeku ispod košćele kaće se oćitovat...
Naša Kvačica is offline  
Old 22.08.2007., 10:18   #48
hercegbosna,oli danasnja tzv.b i h, je poviesna Hrvatska gruda od pamtivijeka,
tamo od stoljeca sedmog Hrvati disu.

ona je nase kosovo.

i nikad se ne smijemo pomiriti sa cinjenicom,da je trenutno okupirana.

NIKAD!
max.... is offline  
Old 22.08.2007., 11:31   #49
Quote:
max.... kaže: Pogledaj post
hercegbosna,oli danasnja tzv.b i h, je poviesna Hrvatska gruda od pamtivijeka,
tamo od stoljeca sedmog Hrvati disu.

ona je nase kosovo.

i nikad se ne smijemo pomiriti sa cinjenicom,da je trenutno okupirana.

NIKAD!
ovo je pak bolesno,je sve smo ludi za tim djelom BiH,nema kaj
lavagna is offline  
Old 22.08.2007., 12:34   #50
Quote:
max.... kaže: Pogledaj post
hercegbosna,oli danasnja tzv.b i h, je poviesna Hrvatska gruda od pamtivijeka,
tamo od stoljeca sedmog Hrvati disu.

ona je nase kosovo.

i nikad se ne smijemo pomiriti sa cinjenicom,da je trenutno okupirana.

NIKAD!
Prevedeno ovo znaci da od aneksije BiH od strane Austrougarske 1908. Hrvati, buduci da su tada bili u AU misle da je i BiH "povjesno" jihova...
kad bi se ...

Zadnje uređivanje WRITER1989 : 22.08.2007. at 13:41.
milance11 is offline  
Old 22.08.2007., 18:30   #51
Quote:
M0ssad kaže: Pogledaj post
ZNaci slazemo se (bez ulazenje u cifre) da su Hrvati ubijali Hrvate?
Partizani su 45' već imali 30% bivših četnika, koji su klali,palili i pljačkali po Hrvatkim selima, a i ti su uglavnom ubijali na Bleiburgu...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Received Infraction
Old 22.08.2007., 18:45   #52
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Partizani su 45' već imali 30% bivših četnika, koji su klali,palili i pljačkali po Hrvatkim selima, a i ti su uglavnom ubijali na Bleiburgu...
Ne moze jare i pare. Ili vas je bilo najvise u partizanima ili nije.
M0ssad is offline  
Received Infraction
Old 22.08.2007., 22:58   #53
Nemoj biti cinačan.
Skrenuli smo sa teme.
HB i jeste hrvatsko kosovo i ne treba ga se nikada odreći. Mada nemam nikakve veze sa Bosnom uvijek sam je nekako doživljavao kao svoju, hrvatsku
__________________
Kako oblikovati potpise?
Eagle30 is offline  
Old 23.08.2007., 17:13   #54
Zanimljiva rasprava ali nesto meni pade na pamet!

Danas mnogi kritiziraju Franju Tudjmana zato sto nije prihvatio ponudu Alije Izetbegovica da pokupi Zap. Hercegovinu (tu bi se ukljucio i Neum a vjerojatno nakon natezanja i par opcina u Posavini), pa da svi budeu sretni i zadovoljni u svojim drzavama, a BiH podijeljena ali ovaj put definitivno, raskomadana sa potpisima i sporazumima svih relevantnih domacih i stranih cimbenika.

A MOZDA SE DOGODI DA ZA NEKIH 50 ILI VISE GODINA TA ODLUKA FRANJE TUDJMANA BUDE SLAVLJENA KAO DRZAVNICKA MUDROST I KAO GENIJALNA DALEKOVIDOST JEDNE VELIKE HRVATSKE POVIJESNE LICNOSTI.

Za tako nesto samo treba da se jednom u bliskoj buducnosti poklope odredjene okolnosti. Politicke, ekonomske pa i strateske.
Ringo59 is offline  
Received Warning
Old 23.08.2007., 17:15   #55
Quote:
Ringo59 kaže: Pogledaj post
Zanimljiva rasprava ali nesto meni pade na pamet!

Danas mnogi kritiziraju Franju Tudjmana zato sto nije prihvatio ponudu Alije Izetbegovica da pokupi Zap. Hercegovinu (tu bi se ukljucio i Neum a vjerojatno nakon natezanja i par opcina u Posavini), pa da svi budeu sretni i zadovoljni u svojim drzavama, a BiH podijeljena ali ovaj put definitivno, raskomadana sa potpisima i sporazumima svih relevantnih domacih i stranih cimbenika.

A MOZDA SE DOGODI DA ZA NEKIH 50 ILI VISE GODINA TA ODLUKA FRANJE TUDJMANA BUDE SLAVLJENA KAO DRZAVNICKA MUDROST I KAO GENIJALNA DALEKOVIDOST JEDNE VELIKE HRVATSKE POVIJESNE LICNOSTI.

Za tako nesto samo treba da se jednom u bliskoj buducnosti poklope odredjene okolnosti. Politicke, ekonomske pa i strateske.
Drugim rijecima mislis da cete dobiti veci dio "kolaca" u buducnosti>?
M0ssad is offline  
Old 23.08.2007., 17:19   #56
Quote:
Ringo59 kaže: Pogledaj post
Zanimljiva rasprava ali nesto meni pade na pamet!

Danas mnogi kritiziraju Franju Tudjmana zato sto nije prihvatio ponudu Alije Izetbegovica da pokupi Zap. Hercegovinu (tu bi se ukljucio i Neum a vjerojatno nakon natezanja i par opcina u Posavini), pa da svi budeu sretni i zadovoljni u svojim drzavama, a BiH podijeljena ali ovaj put definitivno, raskomadana sa potpisima i sporazumima svih relevantnih domacih i stranih cimbenika.

A MOZDA SE DOGODI DA ZA NEKIH 50 ILI VISE GODINA TA ODLUKA FRANJE TUDJMANA BUDE SLAVLJENA KAO DRZAVNICKA MUDROST I KAO GENIJALNA DALEKOVIDOST JEDNE VELIKE HRVATSKE POVIJESNE LICNOSTI.

Za tako nesto samo treba da se jednom u bliskoj buducnosti poklope odredjene okolnosti. Politicke, ekonomske pa i strateske.
Pa nije ni to nemoguće, recimo da:

1. Hrvatska bude primljena u NATO i EU
2. Odnosi zapad / Islam se ozbiljno naruše do granice svjetskog sukoba, onda je moguće od Hrvatske kao članice NATO-a bude zatraženo uvesti red u BiH, a Srbija recimo da uvede red na Kosovu itd.


Ni pod 1 ni pod 2 nije nemoguće, ako se uporedi situacija od prije 20-tak godina i danas, nekako mi vuče na tu stranu.
__________________
Ćetrdeset ćetri skakaća ćuvaju ćemernu ćupriju i ćućeći ćekaju ćitav dan po ćelopeku ispod košćele kaće se oćitovat...
Naša Kvačica is offline  
Old 23.08.2007., 17:51   #57
Quote:
M0ssad kaže: Pogledaj post
Drugim rijecima mislis da cete dobiti veci dio "kolaca" u buducnosti>?
Nista ja ne mislim, nego razmatram razne mogucnosti.
Devedesete su me naucile da su u politici moguci i raspleti koji bi se samo dvije godine ranije smatrali kao fantastika.
Pa se pitam, a zasto su tako zastoko mnogi bili protiv hrvatske drzave kao takve.

Pa onda pogledam zemljovid i mnogo mi toga bude jasno.
Ringo59 is offline  
Old 23.08.2007., 18:26   #58
Quote:
Naša Kvačica kaže: Pogledaj post
Pa nije ni to nemoguće, recimo da:

1. Hrvatska bude primljena u NATO i EU
2. Odnosi zapad / Islam se ozbiljno naruše do granice svjetskog sukoba, onda je moguće od Hrvatske kao članice NATO-a bude zatraženo uvesti red u BiH, a Srbija recimo da uvede red na Kosovu itd.


Ni pod 1 ni pod 2 nije nemoguće, ako se uporedi situacija od prije 20-tak godina i danas, nekako mi vuče na tu stranu.

Eh, mali narodi, velike ambicije, i geopoliticko rezoniranje na nivou 19. stoljeca.

Jesi li ti uopce svjestan koliko si srpskih stereotipa o Hrvatima potcrtao sa ovim gore?

Hrvati, faktor koji ce da uvodi stabilnost, ni vise ni manje nego trebaju da prvo iza njih stane NATO i EU, pa onda da se desi svjetski sukob, i onda ce konacno biti priznati kao iskonski europski prosvjetitelji zapadne orijentacije time sto ce im mocni NATO udijeliti veliku cast uvodjenja reda u susjedne nemirne krajeve pune barbara (ilitiga deder ginite za nas) dok mocne NATO snage stoje iza njih. Velika potvrda hrvatskih hiljadugodisnjih dostignuca i stremljenja i na papiru - tako da hrvatski narod vise nikad ne bi sumnjao u svoje iskonske kapacitete.

Ne pisem ovo zlonamjerno, ali to je toliko stereotipski ne samo za Hrvate nego za sve lokalne dinarce. Isto ko kad nasi prizivaju veliki halifat sa Bosnom u njemu koji ce da uvodi reda na Balkanu i sire.

Covjece Bozji, ajd pogledaj proliferaciju nuklearne tehnologije prije 50 godina, pa je pogledaj danas, pa projektiraj istu za 50 godina, pa mi fino reci cemu silne armade i NATO i EU kada je jedan kreten sa dovoljno tehnologije, recimo nekom prljavom bombom, u stanju da pritiskom na dugme Zagreb, Beograd ili Sarajevo pretvori u fantom gradove nenaseljive iducih par stotina godina. Ako kretenima to jos uvijek nije siroko dostupno danas, ajmo razmislit kako ce da bude za 50tak godina.

Profitirati na margini velikih sukoba se istinski moglo do prije 100 i nesto godina kada su bitke vodjene sa onih krasnim puskama i samokresima sto su se punili sprijeda.
Nekoobicnoime is offline  
Old 23.08.2007., 23:56   #59
Quote:
sdespot kaže: Pogledaj post
To se omakne i Hrvatima u Vojvodini,koliko puta ih cujem tako. Idemo na fudbal (ne nogomet) ili danas je 17. mart (ne ozujak)...Pa sad moj zakljucak : Hrvati su cudan narod koji lako napusta svoj jezik i preuzima od drugoga bez ikakvog bitnijeg povoda...kao da se srame svog identiteta...

Janjevci kad pocnu da zanose torlacki... Gde ces vise?

Jel ti sad jasno sta si napisao?
jasno mi je bilo jos kad sam napisao braco. .pa na ovom forumu sam naisao na par linkova na srpske forume gdje ljudi pozivaju na povratak srpskom jeziku i izbacivanju hrvatskih tudjica...Vojvodjanski Hrvati zive u Srbiji i normalno da govore standardni srpski jezik (ako takav uopce postoji)..a valjda znaju i svoj iz domovine iz koje su njihovi preci dosli kojim vadlja govore medju sobom..a ako ne govore ...dakle zisku?
__________________
Spavanje je gubljenje korisnog vremena - odmorit cemo se kad umremo:-)
FARGO NEW is offline  
Old 24.08.2007., 08:00   #60
Quote:
Nekoobicnoime kaže: Pogledaj post
Eh, mali narodi, velike ambicije, i geopoliticko rezoniranje na nivou 19. stoljeca.

...


Profitirati na margini velikih sukoba se istinski moglo do prije 100 i nesto godina kada su bitke vodjene sa onih krasnim puskama i samokresima sto su se punili sprijeda.
Zašto 19. stoljeće? Pa i u posljednjem, 20. stoljeću, nakon oba svjetska rata je bilo puno promjena granica, zar ne? ne vidim zašto to ne bi bilo moguće opet?

Atomska bomba može razoriti grad, ali zašto bi pobjedničkoj strani bio cilj da ga razori ako ga može iskoristiti?
__________________
Ćetrdeset ćetri skakaća ćuvaju ćemernu ćupriju i ćućeći ćekaju ćitav dan po ćelopeku ispod košćele kaće se oćitovat...
Naša Kvačica is offline  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:40.