Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.03.2008., 13:52   #1
Manzoku sushi take- away

Bio tko?
Nalazi se u Gajevoj, preko puta Turbo Limacha (ne mozete fulati, reklama je prilicno vidljiva). Sinoc bacio oko (bilo je zatvoreno oko 21:30). Navodno imaju fini futomaki (debeli rolani sushi). Idem danas kusati. Za cijene jos ne znam (navodno je 5 kn komad, bez obzira kaj uzmete, makizushi, nigirizushi...), ali moraju biti nize od Takenoka (ako nista drugo, zato sto sushi ne jedete u lokalu).
kaeovo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 15:21   #2
bas sam danas prosla pored i iznenadila se.ovakvih stvari definitivno fali u Zagrebu. čim probam, a nadam se da cu uskoro, javim dojmove.
Lilivanili is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 18:53   #3
Quote:
kaeovo kaže: Pogledaj post
Bio tko?
Nalazi se u Gajevoj, preko puta Turbo Limacha (ne mozete fulati, reklama je prilicno vidljiva). Sinoc bacio oko (bilo je zatvoreno oko 21:30). Navodno imaju fini futomaki (debeli rolani sushi). Idem danas kusati. Za cijene jos ne znam (navodno je 5 kn komad, bez obzira kaj uzmete, makizushi, nigirizushi...), ali moraju biti nize od Takenoka (ako nista drugo, zato sto sushi ne jedete u lokalu).
Dojmovi, molim...
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 21:13   #4
i mene zanima...i pojasnite malo razliku između jednog, drugog i trećeg jer meni je to sve isto...
__________________
Devils Advocate
sasa80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 00:12   #5
danas sam tamo bio i nisam ga pronašao

kako kako?

idem sutra opet : guzonja :
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 01:22   #6
^
nalazi se ispod "dobrog zvuka" prema zelenom valu.
ti si ga trazio kod turbo limacha na uglu gajeve i tesline?
Lilivanili is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 02:27   #7
Ja bio s frendicom i frendom. Ostali i na drugoj rundi. Uglavnom, velika porcija (osam komada, wasabi, >domaci< dzumbir te soja sos - Kikkoman) = 36 kn, mala porcija (4 komada) = 18 kn. Zalogaji su izdasni. Mali makizushi je inace 5 kn po komadu, a veliki (futomaki) je 7 kn po komadu. Majstor se zove Djuro (ne dajte se zavarati, majka mu je Japanka) pa cu ja Manzoku zvati "Kod Djure". Ipak imaju i stol pa se moze pojesti (ali s nogu, nema sjedenja). Djuro moze rolati i sushi po zelji (makizushi - onaj motani u algi ili motani bez alge, ali sa sastojcima po vasem ceifu, ako bas dodjete kad rola). Imaju i nigirizushi, ali nisu imali svjezu ribu (vele da su malo sfalili sa sastojcima i sirovinama jer nisu ocekivali ovoliku potraznju te hitno traze pomocnike/ce). Ja sam vrlo zadovoljan i doci cu opet.

Vise o vrstama sushija: http://en.wikipedia.org/wiki/Sushi

BTW, imaju i sushi rolan u prsut. Pa tko voli... U jednom trenutku rekoh Djuri da bi bilo super kad bi u nekoj doglednoj buducnosti imali i dostavu, a on veli da ce biti i toga. No najprije moraju vidjeti koliki je zapravo realni interes za ovakve stvari.

P.S. Imajte strpljenja ako se odlucite na sushi take away. Bar dok ne zaposle dodatne ljude. Ne moze majstor Djuro narolati koliko ljudi zele pojesti...

P.P.S. U lokalu mozete kupiti i neke sastojke za japansku kuhinju (ocat od umeboshija, mirin, tamari umak i slicno). Ima i nekoliko vrsta cajeva u plasticnim bocama od 0,5 L, ali nismo kusali... Mozda neki drugi put.

Zadnje uređivanje kaeovo : 01.04.2008. at 02:59.
kaeovo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 09:42   #8
Bio.
Zasada odlično. Kaeovo je sve opisao pa neću ponavljati. Inače, i ja sam maznuo veliku porciju i sve je bilo za 5.

Rade svaki dan osim nedeljom od ?? do 22h.

I da, i meni su rekli da će biti dostave.
daz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 11:44   #9
jucer smo djuru opkolili i nismo mu dali zivjeti. covjeku svaka cast, ne prestaje rolati, ali nadam se da ce uskoro fakat dobiti pomoc. jer nije sushi hamburger da ga samo bacis na plocu. jako fini sushiji, i lijepo smo ga ugnjetavali da nam stavlja sastojke koje smo mi hteli.
preporucujem, al stvarno treba strpljenja.
preporucujem i bilokome ko ima za ulozit da otvori nesto slicno, jer mislim da potencijala i smisla svakako ima.

uzivajte
__________________
you'll shoot your eye out,kid!
la-di-da is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 12:41   #10
Prvi put čujem za ovo! Idem danas nakon posla probat

E ak je prvotravanjska šala...
Joža pl. Purgerski is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 13:32   #11
joj sad ću i ja morat otić probat...vidim radi do 22h...valjda bu i u 21h jednako fino ko i po danu

jadan Djuro...
__________________
Devils Advocate
sasa80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 19:25   #12
Ćao ja sam Đura, a ovo su Đurine kućne čarolije!

daklem, uspješno pronašao mjesto, jučer sam ga omanuo za 100m!

uglavnom ostadoh ugodno iznenađen, lijepo uređeno, prekrasni posteri sa manga likovima, bambus i tak

uzeo veliki suši za doma i 2 Makizushi za poklopat usput. evo maloprije završio borbu sa štapićima, jaaaaakooooo finooooo

cijene su umjerene

đura jadan mi se učinijo umoran, biće da se namotao sušija, ali svejedno jako ljubazan,pohvale

uglavnom da zaključim, počesto ću svraćat u Manzoku.
vrlo ugodno osvježenje na gasto brzogiz ponudi Zagreba (za razliku od DFa )
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 20:18   #13
hehehe, tip koji ga je otvorio mi je frend, al ću mu nahvalit Djuru sad
Ja sam bila samo na otvorenju, nisam neki fan sushija... Što biste mi preporučili ko vegetarijancu?
Innocent is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 20:44   #14
zamoli đuru da ti smota jednoga sa kiselin đunbiron, kuvanim šparogama i malo mrkve, potoćaj u soja sos i navali

a wasabi jako lijepo paliiii ofkors ako voliš zapaljivo
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 20:53   #15
Nemojte zezat
Sutra sam tamo
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 20:54   #16
volim, of kors
idem probat iz ovih stopa, ak ne bude dobro
Innocent is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 20:56   #17
Imaju li slatki soja sos ili samo slani?
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 23:52   #18
Auuuuuuu.... Nahvaliste Đuru!!

Siguran sam ne bez razloga!!!

Idem ovih dana!!

Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 00:00   #19
Kako ranije danas najavih, svratio sam! I ugodno se iznenadio.

Malo mjestashce lijepo uredjeno, s lijepih logom i nazivom koji znaci "uzitak" iliti "uzivancija" - tako mi rekoshe.

Sushi super super, posluga ljubazna, cijene umjerene. Nije bilo nigirija, ali mi je ljubazni decko (polukose oci, savrsen purgerki - vjerujem da je to "Djuro") slozio 4 kom s lososom.

Bravo za one koji ga otvorishe, sad se i Hiro Nakamura moze teleportirati u Zagreb i ne ostati gladan...
Joža pl. Purgerski is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 01:35   #20
moj dečko i ja smo bili danas tamo....prostor je lijepo sređen, ugodna mjuza, tip koji tamo radi ljubazan.....pola sata prije zatvaranja nam je išao rolati sushi od tune jer je više nije bilo.....pita te što želiš unutra, nabroji što ima, mi uzeli sve što se može, dobra kombinacija....8 kom (velika porcija) dođe 40 kn, od lososa 36 kn velika, a mala 18 kn...sve je lijepo upakirano u posudice za van, može se i tamo jesti, al ima samo stol bez stolica.....đumbir je

osim toga ima i razne salate, a za one koji ne vole ribu, ima i vegetarijanski sushi....

uglavnom, dojam je super....baš ono što treba zagrebu.....jedva čekam ići opet
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:51.