Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2008., 21:20   #41
Quote:
malizia kaže: Pogledaj post


ima li ko savjet za mene ?

(btw meditirajuć na tu čakru (pušeći travu) odjednom osjetim neki veliki napredak, ne toliko osjetilno koliko ... konstruktivno..
primjerice i inače skladam melodije, a za meditacije s njom mi je na temelju zamišljenih zvukova došla i do teksta skupa s melodijom
kreativnost..... e a tu se bori moja lijenost da zadrži primat )
e pa da ... to je mjesto gdje je tvoja maternica, mjesto gdje se stvara i raste život, zato je njen potencijal kreativna energija. Očigledno nemaš manjak energije na tom mjestu, nego višak, ako ga preusmjeriš kreativno i pri tome budeš meditativna pojačat će se tvoje stvaralaštvo i time si automatski na nivou grlene čakre .... koja je isto centar kreativnosti, ali povezan za nelokaliziranim izvorom u nama - tj kreativnost koja se dešava kroz primanje inspiracije iz onostranog.

Čitala sam da su primjerice veliki stvaratelji, izumitelji i sl vrlo često bili u celibatu u naponu svog stvaranja. Kroz seksualnost se gubi ne samo energija, nego i ovaj specijalni kontakt odakle se crpe vizije i inspiracija ....
Jelena Ivanjicki is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2008., 21:27   #42
znači ovaj celibat bi meni bio najkorisniji trenutno?

ahh.... zato nikako do "ciljeva"

imam višak.. ne kužim
e da, a pisala sam tu na forumu da sam imala viziju broja 5

valjda je značilo 5-a čakra, sad kužim!

5-a čakra mi je ko ona crvena krpa, a ja sam toreador pun nagona u 2-oj

omg

ne mogu zamislit sebe drukčiju

p.s. i avatar mi nekako presexualan
duhovno, al baš zato još više sexualno
malizia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2008., 21:29   #43
Quote:
malizia kaže: Pogledaj post
ali to će me bacit u ego, u pitanja ..

zašto ja ono ovo radim?
nije ego, to si TI, tvoja inteligencija - pitanje je ispravno - ZAŠTO? Koji je motiv?

Ja sam eto zato da zadržim svu energiju u sebi i ne razbacujem je , da bi se sabrala i centrirala u svojoj sveukupnoj snazi. Osim toga naše društvo je natopljeno seksualnošću - celibat je divan način da se ona istraži. I na kraju razlozi su bili hedonistički, koliko god to paradoksalno zvučalo - iz mojih prethodnih eksperimenata sam shvatila da orgazam koji je eksplozija, ako ostane unutra je implozija koja ne samo hrani sve stanice, ne samo donosi bistrinu i čistoću nego uz pravilno preusmjeravanje energije dovodi do ekstatičnosti.
Jelena Ivanjicki is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2008., 21:30   #44
može li se meditirat samo s jednom čakrom ili uvik cili ritual

nekako mi se pari rizično samo s jednom da ne napraviš višak/manjak?

no ja izgleda očito znam što mi je činiti

jel tribam ja drugu otvorit pa je ostavit otvorenom da izađe taj višak ili ne ide to tako?

mene je i život osudia na celibat s obzirom na moju životnu nit najplatonskije platonske ljubavi, između malo kolebanja sa strane

ne kužim.... ako neko ima trenutno "sreće"u ljubavi, a drugi nema, onda je tom drugom TEŽE pri toj imploziji celibatskoj.....
i tako radi na sebi

o bože to je bila moja sudbina ... rastrganost između nagonskog i duhovnog, prejak intenzitet oboje :dassteppenwolf:

Zadnje uređivanje Dragan : 16.12.2008. at 09:13.
malizia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2008., 21:50   #45
Quote:
malizia kaže: Pogledaj post
može li se meditirat samo s jednom čakrom ili uvik cili ritual

nekako mi se pari rizično samo s jednom da ne napraviš višak/manjak?

no ja izgleda očito znam što mi je činiti
neznam Malizia ... Svi smo mi univerzumi za sebe ...... ali ako ne znaš što ti točno treba, kako meditirati, kako preusmjeravati energiju - ne igraj se sa celibatom - nego poseksaj se

poveži svoju duhovnost i seksualnost i uživaj u tantri ...

tantra kreće od energija onako kako ih je zatekla, ne mijenja ništa nego unošenjem svjesnosti u energiju je transformira

i to isto može biti samozavaranje, pa stoga toplo preporučam umjereni dobri stari seks. Oslobodit će te viška i onda ćeš biti mirna na svom duhovnom putu....
Jelena Ivanjicki is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2008., 22:00   #46
ali ne mogu se poseksat

jer sam po 100ti put platonski zaljubljena
(blaga riječ )
malizia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2008., 22:13   #47
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Ko se zadnji smeje najsladje se smeje.

A ti bi stvarno mogla da nam se pridruzis.

Ako ne zbog sebe, a ono zbog decka.
yeah right..!

evo, a što se tiče sadhane razmišljam o tehnikama komunikacije, disanja i eventualno preporađanju.. baš sam skinula nekoliko zanimljivih tekstova.. zapravo je motivacija na višem nivou ako se radi grupno, ili barem u dvoje.

recimo ja jednom godišnje radim period čišćenja vodom od 8 dana i puno mi je lakše izdržati to ako to još netko radi skupa samnom, barem prvih 2 - 3 dana, poslije je već jednostavnije
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2008., 22:28   #48
Quote:
malizia kaže: Pogledaj post
ali ne mogu se poseksat

jer sam po 100ti put platonski zaljubljena
(blaga riječ )
sad smo u off topicu ali eto samo još ovo:

ako ti se dešava već 100ti put
onda definitivno imaš obrazac

razbij obrazac svojih emocionalnih nagnuća

....i onda se poseksaj ....
Jelena Ivanjicki is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2008., 22:38   #49
ma ustvari.. nije 100-ti

nije obrazac...

zaljubljiva sam bila, pa kažem platonski jer sam ja po biti ipak platonik, no samo koji put je bilo čisto platonski.

NIJE obrazac, ovo je uspinjanje stepenicama

dakle, NE stagniram

nego je ovo moj put
svi imamo svoj

naučila sam se radovat tako da znam koliko zaslužujem i mogu to privući, tako da ne sumnjam da će ovaj put biti....
no ja očito vršim zadnje neke pripremne obračune sa sobom

nalazim se u terminu "indigo djeca"

otuda da osuda na celibat dok se ne uzdignem do određene visine, naime osjećam svoju misiju...i to da me ovakav put vodi k njoj..

nije to nikakav mazohizam, dapače to je odricanej pred veliku gozbu

juppii... zaboravila ja na ta istraživanja o indigovcima

Indigo dijete je osoba sa slijedećim karakteristikama:

1. Snažne volje
2. Tvrdoglav
3. Kreativan, sa umjetničkim osjećajem za glazbu, nakit, poeziju isl.
4. Sklon ovisnostima
..................................................

zato se teško i mijenjam zbog prejake volje
ako me i ko kuži

........Seksualnost nije za njih izražavanje muževnosti ili ženstvenosti, nego sposobnost duše da komunicira s drugom dušom. Seksualni odnosi su za indiga tako intenzivan oblik komuniciranja da ne mogu zamisliti seks koji služi samo za zadovoljenje fizičkih potreba. Oni pažljivo odabiru partnere, dajući prednost osobama koje intuitivno shvaćaju duhovnost razmjene seksualne energije pri spolnom činu i takva ih iskustva duhovno i fizički obnavljaju. Više im odgovaraju intenzivni, pa makar i rjeđi seksualni doživljaji, nego mnoštvo beznačajnih odnosa, pa stoga ponekad djeluju kao osobe koje seks ne zanima.......

Zadnje uređivanje Dragan : 16.12.2008. at 09:12.
malizia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 10:11   #50
Quote:
malizia kaže: Pogledaj post
može li se meditirat samo s jednom čakrom ili uvik cili ritual

nekako mi se pari rizično samo s jednom da ne napraviš višak/manjak?

no ja izgleda očito znam što mi je činiti
ma nije bitno sto radis vec da duh usmjeris prema gore, ne trebaju ti nikakve cakre opce.. uostalom u gotovo svim religijama postoji celibat, a samo se manji dio (hatha yoga i tantra) bave (direktno) chakrama, kundalinijem... ako si vjernik to ce uciniti molitva, rituali, duhovna glazba... ako si "jnani" meditacija, kontemplacija... bitno je "prekalibriranje" uma na vise ciljeve.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 01:15   #51
da ali to mi nikako nije jasno kad se radi o čakrama, mogu zamislit da idem od donje prema gore, ali ne i kako ta energija ide gore?

mislim mogu zamislit nekako, al straj me da bi to trebalo zamišljat na točno određen način.. pa da ne falijem

krećem iz pozitive i mira pa me nije straj da će mi se ne znam šta dogodit, al te taktike stvarno ne znam

posebno mi nije jasno kod vizualizacije što svaka čakra ima svoju boju, a trebala bi preusmjerit sveukupno prema gore.... onda mi nije jasno kako da si to predočim.. da prebacujem iz jedne u drugu ?

:glupgluplji:

Zadnje uređivanje Dragan : 16.12.2008. at 09:12.
malizia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 09:39   #52
za bavljenje takvim "ezoterijama" treba ipak malo konkretnije upute i vodstvo, pusti te njuejdjarije sa odokativnim fantaziranjima o chakrama i inom koje su primjerenije za zenske casopise nego duhovni rad
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 16:02   #53
Pridružila bih se i ja eksperimentu u celibatu, ne samo eksperimenta radi, već i zbog vlastite individualne odluke (koja i nije toliko svjesna). Pod celibatom podrazumijevam izbjegavanje bilo kakve seksualne energije ili želje, koja se ne rađa (samo) u kontaktu sa suprotnim spolom, nego općenito u meni.

Ali prije toga imam nekoliko pitanja:

1. Ako pričamo o nekom preusmjerenju energija po čakrama, onda sigurno i ja nešto krivo radim ()? Ne znam kuda bi trebala putovati ta energija i kako ću znati gdje ide, samo znam da se ili uopće ne pojavljuje ili vrlo tiho tinja, što mi nije problem "ugasiti".

Ali naprosto mi je besmisleno fantazirati o nekim čakrama i vizualizirati isto, niti za to imam volje. Može li tu nastati neki problem?

2.

Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Neko mi jednom rece, da je za zene to uistinu lakse, ali da i efekti nisu tako snazni.
Kazu da bi zena prvo trebala da postane toliko ekstaticna i oslobodjena, da moze kao i muskarac, veoma lako i brzo doziveti orgazam, da bi joj celibat doneo slicne efekte.
To je i Yivanmukta spomenuo, dakle zašto kod žena "efekti" nisu isti kao kod muškaraca? Jasno mi je da postoji razlika u seksualnosti između muškog i ženskog spola, ali nikako ne ova koju je Dragan spomenuo (lako i brzo postizanje orgazma), pa mi je to teško prihvatiti kao razlog. Zato bih strašno voljela, ako netko ima volje, da mi to pojasni.

I 3. Kako znati da se bilo što događa upravo zbog ovog eksperimenta?
Lovecat is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 17:21   #54
Quote:
lovecat kaže: Pogledaj post
1. Ako pričamo o nekom preusmjerenju energija po čakrama, onda sigurno i ja nešto krivo radim ()? Ne znam kuda bi trebala putovati ta energija i kako ću znati gdje ide, samo znam da se ili uopće ne pojavljuje ili vrlo tiho tinja, što mi nije problem "ugasiti".

Ali naprosto mi je besmisleno fantazirati o nekim čakrama i vizualizirati isto, niti za to imam volje. Može li tu nastati neki problem?
Opusti se Pusti osjećaje, tj. energiju koju osjećaš da slobodno kola tvojim tijelom. Glavno je da ti energija zatomljene seksualnosti ne izaziva frustracije, a ako i izazove, samo je propusti.
Energija, tj. ono što pod tim podrazumijevamo, to 'nešto', već se samo naći put.
Koje čakre? Ma daj. Fantaziranje. Nemoj razmišljanjem o čakrama pokvariti proces koji se događa u tebi.
Želiš li nešto 'raditi', probaj lagano meditirati, čisto se opusti i promatraj svoje reakcije, osjeti sebe, naprosto.

Energija, ako je pustiš, sama nađe svoj put.
Zatomljivanjem seksualnosti oslobađa se velika količina energije, naprosto jer je to temeljna energija vezana za ovaj svijet, za ovaj naš život.
Njenim kumuliranjem, dobili smo bazu za preobrazbu, energija koja bi se inače potrošila na nešto drugo, sada je imamo u većoj količini, opet za nešto drugo – recimo za 'duhovne potrebe'.

Recimo da se energija 'diže' s nižeg(temeljnog) na viši nivo. Tu bi se onda moglo pričati o čakrama, jer se energija počinje kolati i prolaziti kroz čakre. Ali, to te ne mora zamarati, jer to je ionako proces koji ti ne možeš vidjeti, nego eventualno osjetiti. Ali to opet, nije ništa special što se i inače ne događa u ljudskom tijelu i duhu.

Quote:
3. Kako znati da se bilo što događa upravo zbog ovog eksperimenta?
Što ti očekuješ?
__________________
Ja uopće ne tražim sreću, samo neki sklad isprekidan ekstazama. (FB)
Bruna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 19:30   #55
ja vidim promjene, defnitivno.
ne toliko nakon celibata, koliko u činjenici da mi je i on, kao i prestanak pušenja i pijenja kave, te nošenja piercinga doša spontano..

jednostavno, kad je put ispravan onda ne postoji mišljenje/drugaopcija

p.s. ojačala mi je potreba za razumijevanjem, ja drugih i drugi druge... zbog svega toga sam primjerice jučer zaplakala ko dite, vidjevši da drage osobe ne mogu tolerirat svih, onda sam se zapitala tko bi me osim jedne osobe uopće moga razumit
dakle što više opada moja želja za mišljenjem o sexu (a opada)..to više raste moja duhovna potreba za partnerom.
to je ko neki krug.
jer upravo zbog novootkrivene duhovne potrebe za partnerom (ne bilo kojim jel), sam prestala mislit na sex, jer kad bi mislila na njega i mene kako se sexamo, to bi mi postalo realno i javila bi se frustracija...
daklen il ćemo se sexat il nećemo al ja frustrirana il slaba neću bit

zato mi je pms bia svjetski
malizia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 19:48   #56
s druge strane...možda ja ne mislim na sex..no sex. energiju osjećam između sebe i muškaraca..

naime s osobnim duhovnim razvojem dogodilo mi se da mogu puno bolje prihvaćat ljude, čak i ka mi kao "ne pašu", čitaj mom egu.. lakše se "zaljubim" u ljudske osobnosti (oba spola)
volim ljude više nego prije

e sad aš zao što osjećam tako, platonski.. iznenadilo me što mi onda dođe i ta sex. privlaćnost na mahove..... totalno spontano, ne kao produkt neke privlačnosti na temelju razmišljanaj o toj osobi i sl...
jednostavno struji....

znam da me neko zaključa u sobu s nekim muškim, da ne bi dugo čekala... ne s bilo kim nego onima koje cijenim
dok prema jednoj osobi koju sam upoznala (i zbog koje sam u celibatu) ne osjećam na taj način... nego ono svaki njegov pokret mi je extaza.. tako da sex odma ne bi bio potreban, sex kao tek dio palete, koji ustvari traje ciejlo vrijeme

onda su se ovi oko mene zabrinuli i kao pripremaju me što ako bi on ta sex prije mene pa nije zato loš
hahahahahaha
i onda si ga ja fino baš ko za inat predočim golog i ništa
ne mislim ništa, nego mi je to prirodno, ne izaziva mi klasičnu želju iz koje izlazi fustracija nego onu čistu.... kad je gol u mojim mislima kao da i nije .. ne zato jer me ne bi napaljiva nego jer ne osjećam istočni grijeh s njim



al nažalost frustracije se moraju negdi ispoljit tako da me drmaju u vidu čudnog odnosa prema hrani
malizia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2008., 09:41   #57
Quote:
lovecat kaže: Pogledaj post
To je i Yivanmukta spomenuo, dakle zašto kod žena "efekti" nisu isti kao kod muškaraca? Jasno mi je da postoji razlika u seksualnosti između muškog i ženskog spola, ali nikako ne ova koju je Dragan spomenuo (lako i brzo postizanje orgazma), pa mi je to teško prihvatiti kao razlog. Zato bih strašno voljela, ako netko ima volje, da mi to pojasni.
Nemate spermu. Muskarac najvise energije izgubi ejakulacijom. Tu je i drugi dio price neke unutarnje cistoce pa i fizickih promjena (hormoncici i sto vec) usljed seksualne zelje i to je zajednicko, medjutim muskarci navodno (trebao bi bit istovremeno muskarac i zena da mogu usporedit sa sigurnoscu ) vise energije gube samim cinom pa time i vise "ustede" suzdrzavanjem. Neki autori zbog toga usporedjuju to vise sa menstruacijom kod zena nego sa seksualnom aktivnoscu, no mislim da to i nije potpuno tocno jer tu ima i ovih drugih elemenata unutarnje cistoce ili bolje receno usmjerenosti uma na "vise" ili "nize" interese.. a sad koliko se tko "trosi" seksom.. to zaista samo zena moze rec, sa muske strane mogu samo govorit
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2008., 16:59   #58
Quote:
malizia kaže: Pogledaj post
dakle što više opada moja želja za mišljenjem o sexu (a opada)..to više raste moja duhovna potreba za partnerom.
Da.. zato jer si želju za zadovoljavanjem tjelesne potrebe pretočila u potrebu za odnosom s nekim duhovnom kompatibilnim partnerom.
Fokus ti se pomiče na ono što ti u biti treba, što treba svima nama. Kvalitetan odnos s Drugim, u ovom slučaju suprotnog spola.
Ljudi su skloni izdvajati seksualni odnos iz odnosa općenito, tako da je najnormalnije ga upražnjavati bilo s kim, ako je prilike, samo da bi se zadovoljila potreba za seksom, za izbacivanjem energije iz sebe, te vrste. Navikli su višak izbaciti, jer ne znaju ga reciklirati, pretvoriti u nešto drugo.
Ne znaju zatvoriti krug.
U biti ovime što si rekla, oslikava se i razlog mog celibata.
__________________
Ja uopće ne tražim sreću, samo neki sklad isprekidan ekstazama. (FB)
Bruna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2008., 18:01   #59
Zanimljivo je uočiti da ljudi raspravljaju o sexu svaki puta kada se pokrene tema celibata. Kako će se netko 'odlučiti' 'biti u celibatu' , a nije iskusio sve ljepote sexa i podsvjesno to želi? Celibat nije capucino pa možeš 'odlučiti' popiti ga ili ne. To je duboko intimno iskustvo svakoga, a to znači da može trajati cijeli život, dio života ili s prekidima, onako kako osoba osjeća, i o tome ne mora podnositi nikome račune, niti se treba osjećati superiornim . Ne radi se tu o tehnikama, odlukama, već o stanju uma, duha i tijela, o svijesti o sebi i drugima, o vjeri koja je ugrađena u svako biće, da ima uvijek nešto bolje, drugačije, i da čovjek nije definicija života u rastu, hranjenju i razmnožavanju.
__________________
Anđele moj mili, svojom snagom me zakrili.
albaharija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2008., 18:05   #60
neko se gadno šali s ovim smajlijem uz naslov teme

ja ću puknit

ovo me "ubija"

za poludit..

sva slabost koju imam u sebi izlazi na vidjelo i masturbira s mojim mozgom

naime u zadnjih po godine sam se riješila strahova i sumnji, i taman kad misliš kako si divan
naime
moja duhovnost raste sve više, no to mi ne pomaže ništa jer su sve moje preostale slabosti porasle dvostruko

a odnose se na nesređenost bioritma i prehrane, ovisnost (forum npr )... a budući da uz to imam realne probleme (ilitiga put prema kruhu što život znači i ine stvari), a nemam tu "intimnu bazu" za utjehu, okrjepu, razonadu i tako to ...

moj konačan odgovor je :










ps. koja je ono utjeha...
da bi sad trebal provalit nekakva energija za što?
malizia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:00.