Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.06.2009., 16:17   #1
Mješovita hiperlipidemija?

Upravo dobio poštom nalaze iz poloklinike. Imam mješovitu hiperlipidemiju?
Kolesterol 6,7
trigliceridi 2,27
hdl kolesterol 1,06
ldl kolesterol 4,61
Što je uopće mješovita hiperlipidemija?
Jeli to znači da mogu zaboravit sve masno ili?
UMFOR is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2009., 00:15   #2
Nalaz nije baš zadovoljavajući. Miješana hiperlipidemija znači da ti je istovremeno povišen kolesterol i trigliceridi. Bolest je najčešće uvjetovana genetskom predispozicijom. Morat ćeš prijeći na poseban režim prehrane (manje masna hrana, masti mogu činiti do 30% ukupnog unosa kalorija). Po potrebi se prepisuju lijekovi. Uglavnom, posavjetuj se sa liječnikom...
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2009., 16:49   #3
tnx
Naknadno sam primjetio da su mi pronašli i helicobacter pylori.
Može li to biti povezano i koliko je to opasno?
UMFOR is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2009., 19:46   #4
Quote:
UMFOR kaže: Pogledaj post
tnx
Naknadno sam primjetio da su mi pronašli i helicobacter pylori.
Može li to biti povezano i koliko je to opasno?
To ne bi trebalo imati nikakve povezanosti, barem ne izravne. Helicobacter može prouzrokovati gastritis i peptičke ulkuse (čir na želucu). Vjeruje se da je u razvijenim zemljama ima oko 40% odraslog stanovništva kod kojih najčešće ne uzrokuje nikakve posljedice. Liječnik će ti po potrebi prepisati terapiju antibioticima.
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 10:47   #5
Quote:
tErMiNaTe kaže: Pogledaj post
To ne bi trebalo imati nikakve povezanosti, barem ne izravne. Helicobacter može prouzrokovati gastritis i peptičke ulkuse (čir na želucu). Vjeruje se da je u razvijenim zemljama ima oko 40% odraslog stanovništva kod kojih najčešće ne uzrokuje nikakve posljedice. Liječnik će ti po potrebi prepisati terapiju antibioticima.
Hvala! Idem do doktora za dan dva
UMFOR is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2010., 18:19   #6
Question

Quote:
Termination kaže: Pogledaj post
Nalaz nije baš zadovoljavajući. Miješana hiperlipidemija znači da ti je istovremeno povišen kolesterol i trigliceridi. Bolest je najčešće uvjetovana genetskom predispozicijom. Morat ćeš prijeći na poseban režim prehrane (manje masna hrana, masti mogu činiti do 30% ukupnog unosa kalorija). Po potrebi se prepisuju lijekovi. Uglavnom, posavjetuj se sa liječnikom...
Ima li pojava hiperlipidemije ikakve veze sa štitnjačom, i da li stres može biti uzok pojave hiperlipidemije(ili eventualno višegodišnje uzimanje lijekova iz psihijatrijskog domena)??

Zadnje uređivanje Forester : 23.10.2010. at 19:01. Reason: dopuna
Forester is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2010., 20:53   #7
Hipotireoza može prouzrokovati hiperkolesterolemiju (povećanje vrijednosti kolesterola). Tu sam se nagledao svega i svačega.

Emocionalni stres također može uzrokovati hiperlipidemiju.

Neki lijekovi koji se koriste za liječenje bolesti iz domene psihijatrije (npr. antidepresivi, antipsihotici) mogu za nuspojavu imati debljanje pacijenta, ali mi nije poznato da ijedan može prouzročiti hiperlipidemiju, što ne znači da ne postoji takav lijek. Poznato je da hiperlipidemiju mogu prouzročiti kontraceptivi na bazi estrogena, glukokortikoidi, neki beta blokatori...
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:53.