Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2006., 16:11   #41
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Odneo me šejtan ako je to stvaranje realnije slike o Njemu


a kad tamo još je i pogrešna predodžba ostala u amanet

Kome treba silni Bog, ako ne ljudima a ne Bogu samom????
ovo sam naveo zbog toga zato sto oni postaju kako postoje neki manje silni bogovi i slicno, Estagfirullah, tako da ne vidim razlog ovakvoga odgovora od tebe...Nas Bog je silan Bog.......................(neka zavrsi recenicu)...a za tebe nije realna, stvarna slika da je Bog silan, hm (zar to nije jedno od Njegovih imena)...
kicho_tz is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2006., 20:00   #42
Quote:
ro rob kaže:




Pravi Bog toliko je silan da to što su ga zamijenili sa izmišljenom spodobom njemu ne predstavlja baš ništa.
Ljudi jadnici, manji su mu od najmanje žive amebe.
Toliko beznačajni da se uopće s njima ni ne bavi.
Pa tko još može vjerovati da se bilo kakvo ljudsko djelo može doticati silnoga Boga?
Snaga ne ponižava,niti se nadmeće. Čovjek je pod rukom Boga. Sotona postoji.
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2006., 20:29   #43
Privremeno
Quote:
arna kaže:
To ti je opet vračanje na pitanje : što je prije, kokoš ili jaje?
I ako smo mi stvorili sami sebe zahvaljujući razmnožavanju, zašto uopće imamo pojam o Bogu? Što će nam On? I kako su se samostvorili oni koji su se počeli prvi razmnožavati?

I kad odrežeš nokat, da li je on bio dio tebe, i da li si ostao živ ili si umro?

I ako Bog postoji radi samog postojanja, i nema veze s nama, kako onda uopće znaš da On apsolutno je, a mi apsolutno nismo?

I mogu ti reći da se ja uopće ne smatram iluzijom, jer kad bih se takvom smatrala ne bih ni postojala. A itekako postojim. No ne izvan i odvojena od Boga.
Što će nam On?

Zato da podgrijavamo naše iluzorne izmišljene veličine.
Zašto misliš da bi se Bog trebao baviti sa mnom, sa tobom, sa susjedom Perom, sa rođakinjom Katom, sa prijateljem Markom?
Tko smo mi da mu oduzimamo vrijeme? Nitko, iluzija, mislimo da jesmo, a nismo. Baloni, pustiš ih u zrak i nestanu.

Ne znam da On apsolutno je, ali osjećam.

Apsolutno će biti, nas neće biti. Ostati ćemo iluzija.
Pošto na nivou apsolutnog vrijeme ne postoji, iluzija smo i sada.
Na našem beznačajnom nivou, mislimo da nešto jesmo.
Isto to vjerovatno misle i ove dosadne muhe koje u ovo doba ne daju mira.

Lijepo je i čovjeku ugodno misliti da je značajan. Treba se zadržati na značenju koje imamo svojoj porodici, prijateljima, društvu itd...
Na nivou apsolutnog, na nivou Boga, na nivou Onog koji je, mi smo beznačajni.
Iluzija. Ništa.
On postoji zato jer postoji.
Osim Njega ne postoji ništa.
Sve drugo samo je varka.

Zadnje uređivanje ro rob : 19.09.2006. at 21:06.
ro rob is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2006., 20:36   #44
E, tebi stvarno nije lako.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2006., 22:45   #45
Quote:
angelina1 kaže:
svi mi dnevno služimo drugim "bogovima" tj dnevno imamo "ponudu" od strane sotone da pristanemo na njegov sjaj, pa u trenu pomislimo...yeaaaa
super..postalal sam PR manager...vouuuuu
.
.
.
.
uvijek je spreman da na naš znak ljubavi prema bližnjem otvori svoja vrata za nas

SILAN JE NAŠ BOG
na kojim si ti drogama ?????
__________________
''Gentlemen, you can't fight in here! This is the War Room!''
kaufman is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2006., 01:18   #46
Quote:
ro rob kaže:
Privremeno


Što će nam On?

Zato da podgrijavamo naše iluzorne izmišljene veličine.
Zašto misliš da bi se Bog trebao baviti sa mnom, sa tobom, sa susjedom Perom, sa rođakinjom Katom, sa prijateljem Markom?
Tko smo mi da mu oduzimamo vrijeme? Nitko, iluzija, mislimo da jesmo, a nismo. Baloni, pustiš ih u zrak i nestanu.

Ne znam da On apsolutno je, ali osjećam.

Apsolutno će biti, nas neće biti. Ostati ćemo iluzija.
Pošto na nivou apsolutnog vrijeme ne postoji, iluzija smo i sada.
Na našem beznačajnom nivou, mislimo da nešto jesmo.
Isto to vjerovatno misle i ove dosadne muhe koje u ovo doba ne daju mira.

Lijepo je i čovjeku ugodno misliti da je značajan. Treba se zadržati na značenju koje imamo svojoj porodici, prijateljima, društvu itd...
Na nivou apsolutnog, na nivou Boga, na nivou Onog koji je, mi smo beznačajni.
Iluzija. Ništa.
On postoji zato jer postoji.
Osim Njega ne postoji ništa.
Sve drugo samo je varka.
Bog se bavi svima nama, na Njemu svojstven nacin, a to bavljanje nama mu predstavlja najmanji problem, toliko je silan i svemoguc da mu nista ne predstavlja prepreku...a mi ne mozemo oduzimati Bogu vrijeme, oduzimamo sebi veoma dragocjeno vrijeme, npr. postavljanjem bespotrebnih i krajnje ne logickih, ne osnovanih i pogubnih postova (kako ko)...On kaze budi i to bude...a taj primjer muhe, heheh , zar se ne stidis tako smijesnoga primjera - pa mi smo homosapiensi (razumna bica), to nas razlikuje od drugih bica - heheheheh, cuj isto tako vjerovatno misle i ove muhe...ccc
kicho_tz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2006., 07:52   #47
Quote:
kicho_tz kaže:
ovo sam naveo zbog toga zato sto oni postaju kako postoje neki manje silni bogovi i slicno, Estagfirullah, tako da ne vidim razlog ovakvoga odgovora od tebe...Nas Bog je silan Bog.......................(neka zavrsi recenicu)...a za tebe nije realna, stvarna slika da je Bog silan, hm (zar to nije jedno od Njegovih imena)...

Zgodno; treba li ta silnost tebi ili Njemu???
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2006., 09:10   #48
Quote:
ro rob kaže:
Tko smo mi da mu oduzimamo vrijeme?


Osim Njega ne postoji ništa.
Sve drugo samo je varka.
Pa znaš i sam da je vrijeme nešto što pripada čovjeku, nama je potrebno jer volimo brojeve, mogućnosti mjerenja, usporedbe... nije potrebno postavljati Boga u naše okvire poimanja vremena.

Pa da, i David je rekao slično ali ne isto. Govorio je o prolaznosti svega što je stvoreno i vječnosti Stvoritelja. Ali, nisu li i naše riječi tek ograničena mogućnost izražavanja onog što mislimo i osjećamo? Pozdrav
Dorina-kutija is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2006., 09:28   #49
Quote:
ro rob kaže:
Ne znam da On apsolutno je, ali osjećam.
Ovo sam propustila. Negdje gore si pisao,skraćeno rečeno o nemogućnosti spoznaje istinskog zla. Ajd pa recimo da je i to nedosttak mogućnosti govorno-pismenog izražavanja, jer oprosti kao bi ti ipak nazvao događaje nasilja i objesti itd.

Ali da, ti veliš da ga osjećaš. Kako? Možeš li primjerice zamisliti da živiš i više nikad ništa ne osjećaš, ništa, baš ništa...to je zlo iznad onoga što o tome sada znam i osjećam. Dakle ušlo bi u kategoriju neznaje iz čega proizlazi,haha,prema ND predrasude i arogancija. Ali nije samo to, i strah je tu zar ne? Strah od nepoznatog.

Ali ja ne želim živjeti životom straha, želim koračati s vjerom i ljubavi u srcu, s nadom u osmjehu, osjećati i spoznavati.
Dorina-kutija is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2006., 09:47   #50
Obicni Juda izdade Silnoga boga
kahtani is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2006., 09:56   #51
Quote:
brezovka kaže:
Ne vjerujem u Boga radi profita...već me k Njemu vuče nekakva neobjašnjiva ljubav.
Brezo, znaš da ljubav o kojoj govoriš nije neobjašnjiva. To je ona ista koju si dobila od Boga Oca, koju daješ a da ti nikad ne uzmanjka. Kao izvor koji ne presušuje...
Dorina-kutija is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2006., 14:37   #52
Quote:
Dorina-kutija kaže:
Ovo sam propustila. Negdje gore si pisao,skraćeno rečeno o nemogućnosti spoznaje istinskog zla. Ajd pa recimo da je i to nedosttak mogućnosti govorno-pismenog izražavanja, jer oprosti kao bi ti ipak nazvao događaje nasilja i objesti itd.

Ali da, ti veliš da ga osjećaš. Kako? Možeš li primjerice zamisliti da živiš i više nikad ništa ne osjećaš, ništa, baš ništa...to je zlo iznad onoga što o tome sada znam i osjećam. Dakle ušlo bi u kategoriju neznaje iz čega proizlazi,haha,prema ND predrasude i arogancija. Ali nije samo to, i strah je tu zar ne? Strah od nepoznatog.

Ali ja ne želim živjeti životom straha, želim koračati s vjerom i ljubavi u srcu, s nadom u osmjehu, osjećati i spoznavati.
Kako objasniti nasilje?
Bogom ne, a pogotovo ne izmišljenim moćnim zlim bićem zvanim vrag.
Nasilje je živim bićima prirođeno. Vukovi kolju ovce, uništavaju članove drugih čopora, bore se za prevlast u svom čoporu itd.
Ljudskii je mozak sinteza mozga gmazova, primata i svjesnog dijela.
U sebi nosimo hladnokrvnost zmije sa snagom gorile začinjenu sarkazmom i zlobom našeg svijesnog dijela. Zloba je, kao i dobrota čovjeku prirođena.
Tanka je granica između svjetlog i tamnog dijela.
I nikad se ne zna kada će iskočiti besćutnost aligatora. Ili žeđ za krvi kune lasice.
Ali to sa Bogom nema veze. To je nasljeđe naših zemaljskih predaka.

Strah?
Strah je osnovni ljudski osjećaj. Sve proizlazi iz straha.
Mržnja, osveta, volja za moći, agresija .....
Strah im je svima nadmoćan. Bez straha ne bi mogli postojati, strah im je osnovna pogonska snaga.
Kažu da svaka stvar ima svoju suprotnost, pa bi suprotnost straha bila ljubav.
Nisam siguran u to.
Mislim da je i ljubav - strah od nepripadanja, strah od napuštanja itd.

Boga se to ne dotiče.
On je iznad straha, iznad ljubavi, iznad mržnje, iznad svega.
Tamo gdje je On, tamo toga nema.
A pošto je jedina stvarnost upravo Bog, sve ostalo ne postoji.
Sve ostalo je iluzija.
Ne treba se bojati, straha, kao ni ljubavi, nema.
ro rob is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2006., 17:51   #53
Quote:
Dorina-kutija kaže:
Brezo, znaš da ljubav o kojoj govoriš nije neobjašnjiva. To je ona ista koju si dobila od Boga Oca, koju daješ a da ti nikad ne uzmanjka. Kao izvor koji ne presušuje...
Znam o toj ljubavi...hvala ti kutijice...mislim da znaš i ti.
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2006., 17:54   #54
Quote:
kahtani kaže:
Obicni Juda izdade Silnoga boga
Na ovakav bih upis mogla barem jednu ambasadu zapaliti. Imaš li prijatelju kakve vatre?
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2006., 17:57   #55
Quote:
ro rob kaže:
Kako objasniti nasilje?
Ali to sa Bogom nema veze. To je nasljeđe naših zemaljskih predaka.

Strah?
Strah je osnovni ljudski osjećaj. Sve proizlazi iz straha.
Mržnja, osveta, volja za moći, agresija .....
Strah im je svima nadmoćan. Bez straha ne bi mogli postojati, strah im je osnovna pogonska snaga.
Kažu da svaka stvar ima svoju suprotnost, pa bi suprotnost straha bila ljubav.
Nisam siguran u to.
Mislim da je i ljubav - strah od nepripadanja, strah od napuštanja itd.

Boga se to ne dotiče.
On je iznad straha, iznad ljubavi, iznad mržnje, iznad svega.
Tamo gdje je On, tamo toga nema.
A pošto je jedina stvarnost upravo Bog, sve ostalo ne postoji.
Sve ostalo je iluzija.
Ne treba se bojati, straha, kao ni ljubavi, nema.
rr, zvučiš jako usamljeno i izgubljen u svijetu iluzije kaoja te se kao ne dotiče. Što te zadesi...da joj tako zboriš?

Da, strah je jedina emocija s kojom se čovjek rađa, ostale se doslovce uče-dakle uključena je spoznaja, ona ide zajedno s osjećajima. Ako spoznaješ onda nešto i osjećaš. Pa pitah te kako osjećaš Boga. Čini se da je tvoj odgovor u tome da On je tamo, ja sam ovdje i nijedno nije važno, prvo je samo sebi dostatno a drugo je iluzija.
Nije tako...ti ipak nešto osjećaš, spoznaja ti funkcionira ali između je, dopusti izraz, rupa koja tvoje izjave čini obeshrabrujućim.
Prva poslanica Korinćanima 13 s naglaskom na 13 stih. Pozdrav
Dorina-kutija is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2006., 18:28   #56
Quote:
Dorina-kutija kaže:
Da, strah je jedina emocija s kojom se čovjek rađa,
Ne bih se s time složila. Jer onda bi svi ljudi imali iste ili slične osjećaje strahova, a nemaju. I čega misliš, da se beba boji? I po čemu misliš da se boji?

Čovjek sam stvara svoje strahove.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2006., 22:59   #57
Quote:
Dorina-kutija kaže:
rr, zvučiš jako usamljeno i izgubljen u svijetu iluzije kaoja te se kao ne dotiče. Što te zadesi...da joj tako zboriš?

Da, strah je jedina emocija s kojom se čovjek rađa, ostale se doslovce uče-dakle uključena je spoznaja, ona ide zajedno s osjećajima. Ako spoznaješ onda nešto i osjećaš. Pa pitah te kako osjećaš Boga. Čini se da je tvoj odgovor u tome da On je tamo, ja sam ovdje i nijedno nije važno, prvo je samo sebi dostatno a drugo je iluzija.
Nije tako...ti ipak nešto osjećaš, spoznaja ti funkcionira ali između je, dopusti izraz, rupa koja tvoje izjave čini obeshrabrujućim.
Prva poslanica Korinćanima 13 s naglaskom na 13 stih. Pozdrav
Pročitao dotičan stih i primio na znanje.

To što nešto osjećamo, ja ili netko drugi, potpuno je irelevantno.
Osjećaji čovjeku štete. Ukoliko nema osjećaja, nema ni razočarenja.
Pravi čovjek morao bi biti bez osjećaja - bilo kakvih, dobrih, loših, pravih , krivih. Ali nema puno pravih ljudi, možda nijednog.
Najgori osjećaj, osjećaj neman, osjećaj užas, car među odvratnim osjećajima svakako je samilost.
Samilost, to je najpokvarenija stvar kojom možemo počastiti drugog.
Nemojmo mrziti, budimo samilosni, bolje ćemo uništiti onog kojeg ne volimo.
A možemo učiniti i najgoru moguću stvar - biti samilosni prema drugome iz uvjerenja.
A, što bi taj drugi više volio da ga samo obično mrzimo!
Ili ga ohrabrimo, pružimo mu lažnu nadu, zabijmo mu još jedan nož u leđa!
Nemamo se mi što međusobno ohrabrivati.
Moramo jedan drugome reći istinu.
Koju ne znamo, pa izmišljamo svašta.
Razne crtane filmove, o raju, o paklu, o ljubavi, o samilosti, o ohrabrenju,o...
Jer objektivnu istinu ima samo Bog.
Neće je valjda priopćiti raznim zemaljskim spodobama.
Takvi ne znaju istinu, pa je izmisle i proglase istinitom.
A oni koji ne znaju istinu, njih nema.
Evo, još jedan dokaz da ne postojimo.
Pozdrav.
ro rob is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2006., 06:58   #58
Quote:
arna kaže:
Ne bih se s time složila. Jer onda bi svi ljudi imali iste ili slične osjećaje strahova, a nemaju. I čega misliš, da se beba boji? I po čemu misliš da se boji?

Čovjek sam stvara svoje strahove.
Dopunit ću se - strah od gubitka podloge, to je jedina emocija s kojom se rađamo, znanstveno utvrđeno i predavano na psihologiji. Sad dolaze različite komponente počev od individue pa do okruženja i situacija iz čega proizlazi tisuće kombinacija pa razlikujemo jednostavne , složene, uvjetovane itd. emocije, a one uključuju neki vid spoznaje...prema sve složenijim i apstraktnijim-želim istaknuti razvojnu paralelu.

Nadam se da skraćeno objašnjenje znanstvene studije o nastajanju emocija zadovoljava. Pozdrav
Dorina-kutija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2006., 07:15   #59
Quote:
ro rob kaže:
Pročitao dotičan stih i primio na znanje.

To što nešto osjećamo, ja ili netko drugi, potpuno je irelevantno.
Osjećaji čovjeku štete. Ukoliko nema osjećaja, nema ni razočarenja.
Pravi čovjek morao bi biti bez osjećaja - bilo kakvih, dobrih, loših, pravih , krivih. Ali nema puno pravih ljudi, možda nijednog.
Najgori osjećaj, osjećaj neman, osjećaj užas, car među odvratnim osjećajima svakako je samilost.
Samilost, to je najpokvarenija stvar kojom možemo počastiti drugog.
Nemojmo mrziti, budimo samilosni, bolje ćemo uništiti onog kojeg ne volimo.
A možemo učiniti i najgoru moguću stvar - biti samilosni prema drugome iz uvjerenja.
A, što bi taj drugi više volio da ga samo obično mrzimo!
Ili ga ohrabrimo, pružimo mu lažnu nadu, zabijmo mu još jedan nož u leđa!
Nemamo se mi što međusobno ohrabrivati.
Moramo jedan drugome reći istinu.
Koju ne znamo, pa izmišljamo svašta.
Razne crtane filmove, o raju, o paklu, o ljubavi, o samilosti, o ohrabrenju,o...
Jer objektivnu istinu ima samo Bog.
Neće je valjda priopćiti raznim zemaljskim spodobama.
Takvi ne znaju istinu, pa je izmisle i proglase istinitom.
A oni koji ne znaju istinu, njih nema.
Evo, još jedan dokaz da ne postojimo.
Pozdrav.
ro robe daj razmisli čemu robuješ. Stalno iznosiš suprotnosti koje jedna drugu negiraju ali nijedna ne dobija prvenstvo-ostaje ništavilo u iskazu. Naše postojanje jest ograničeno ali nije beznačajno do spoznaje nepostojanja.

Bog je rekao istinu zemaljskim spodobama. To je u istoj knjizi iz koje si pročitao stihove o Ljubavi.
Ivan 15:12-17, jedan primjer.
Dorina-kutija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2006., 07:58   #60
Quote:
brezovka kaže:
Znam o toj ljubavi...hvala ti kutijice...mislim da znaš i ti.
...kao košuta...znaš tu pjesmu...
Dorina-kutija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:13.