Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2008., 18:27   #21
Quote:
sasa62 kaže: Pogledaj post
Pusti ti Šestopalova, daj ti uzmi svoju kartu i bitnije događaje u tvom životu pa vidi da li je svaki taj događaj u tvoj životu imao "pokriće" u svim tim pokazateljima koje navodiš... tri u natalnim tri u progresijama i tri u tranzitu istovremeno i koliko događaja možeš na taj način pokriti....
Pa dobro jutro da sam upravo to napravila prije nego sam se uopće usudila napisat to šta sam napisala. I samo da znaš da mi je trebalo oko 2 godine da ga shvatim i primenim ....Svaki događaj imao je pokriće. Jesi ti uzeo Šestopalova - Prognostiku i proučavao događaje svog života, ako smijem pitat?
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 19:11   #22
Jesam ali bez Šestopalova...

Osnovni je problem, bilo kod prognoze ili ovakvog "gledanja unazad" je da "bilo koji aspekt može značiti bilo što" što nije točno jer može značiti puno toga ali se mora znati što zaista može značiti a što ne, odnosno s čime može biti povezano a s čime nikako nemože biti povezano...

Znači, razlučiti koji aspekt ( da li u natalu ili progresiji ili tranzitu ) "odgovara" određenom događaju ili se odnosi na nešto sasvim drugo...
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 19:41   #23
Quote:
sasa62 kaže: Pogledaj post
Jesam ali bez Šestopalova...

Osnovni je problem, bilo kod prognoze ili ovakvog "gledanja unazad" je da "bilo koji aspekt može značiti bilo što" što nije točno jer može značiti puno toga ali se mora znati što zaista može značiti a što ne, odnosno s čime može biti povezano a s čime nikako nemože biti povezano...

Znači, razlučiti koji aspekt ( da li u natalu ili progresiji ili tranzitu ) "odgovara" određenom događaju ili se odnosi na nešto sasvim drugo...
Pa zašto ga onda pobogu komentiraš ako ga nisi čitao? Hm, to te sigurno tjera onaj tvoj Merkur u Blizancima koji mora sve komentirat
Uopće neću prešutit da ovo šta si napisao uopće ne shvaćam što si htio reć.
Znaš šta, tvoj i moj Merkur su u kvadratu - ima li uopće smisla natezat se oko detalja oko kojih se natežemo?

Mislim da ako nekog zanima detaljnije i podrobnije o ovoj tematici neka čita iz knjiga. Ovo bi trebala biti samo referenca ili poticaj za daljnje čitanje.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 20:04   #24
Žao mi je što si ovo shvatila kao natezanje...
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 20:25   #25
Quote:
sasa62 kaže: Pogledaj post
Žao mi je što si ovo shvatila kao natezanje...
Tvom Merkuru u Blizancima je ovo zanimljiva rasprava, mom Merkuru u Ribama je ovo natezanje.
I naravno danas mi je tranzitni Merkur u opoziciji na nat. Uran, stoga bolje da šutim. trebala sam prije pogledat.
Toliko o tranzitima i opozicijama. I praćenju istih, s moje strane.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 08:53   #26
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Tranziti Jupitera

Tranziti Jupitera na:
Asc - u nepovoljnom aspektu rasipanje energija i novca. Vođenje života na višoj razini od vlastitih mogućnosti, samoopraštanje, velika potreba za neovisnošću, nehajan duh pomaman za užicima. Valja paziti na pretjerivanja u jelu (zbog krvotoka) i nadzirati slijepi optimizam. Opasnost od procesa i suparništva važnih i bogatih osoba.

Venera - nepovoljan aspekt - pretjerana potraga za užicima, ekstravagancijama, malenkostima. Nagnuće trošenju zbog hirova i zadovoljavanja taštine. U muškoj natalnoj karti ukazuje na odnose s rastrošnim ženama, dok u ženskoj označava moralnu slabost spram putenih poriva i taštine.
So true... a prvi put u zivotu se osjecam opusteno, nesputano...ali ako je do ovoga, onda ce se vjerovatno naplatiti cim prođe...
Leela is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 10:41   #27
Quote:
Leela kaže: Pogledaj post
So true... a prvi put u zivotu se osjecam opusteno, nesputano...ali ako je do ovoga, onda ce se vjerovatno naplatiti cim prođe...
Vrlo vjerojatno, ukoliko ti je inače Venera aflicirana u natalu.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 11:36   #28
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Tranzit Saturna

Saturn u jednom znaku provede oko 3 godine. U opoziciji i kvadratu donosi ograničenja, stagnaciju, prekide, zahtjeva više odgovornosti od koje nema konkretnog efekta. U trigonu i sekstilu stabilizira postojeće odnose, posao, napredak koji zahtjeva pojačan trud i rad. Saturnova konjukcija u tranzitu može biti i povoljna i nepovoljna u zavisnosti od položaja i aspekture planete koja prima konjukciju.
Tranzit Saturna na:
Sunce - konjukcija - zasluženi uspon ili pad, razdoblje konstruktivno za one koji imaju povoljno Sunce u natalnoj karti. Nove ambicije, ozbiljne, odgovorne poslove, jačanje i zrelost naravi. Nepovoljno za zdravlje i psihu.
Sunce - trigon, sekstil - poboljšanje opće slike života naročito zbog vlastitog ustrajnog truda i rada. Pokazatelj potvrde u poslu i društvenoj sredini. Odnosi sa službenim osobama i politička potpora koja olakšava ugled i zaštitu. Priznanja i nagrade za vlastite usluge. Razdoblje materijalne sigurnosti i fizičkog održavanja.
Sunce - kvadrat, opozicija - loš utjecaj na vitalnost, fizička i psihička oslabljenost, bolest oca ili supružnika. Zapreke, kašnjenja, bolna iskustva, pomanjkanje prilika i potpore. Osoba se osjeća moralno potištenom, postaje jogunastija i samoživija no obično, pokazuje se nedruželjubivom i može doživjeti pad društvenog položaja i prestiža. Nevolje ili neugodnosti u svezi s ocem ili mužem.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2008., 15:15   #29
Halo Saradonija,

Ovo si sve lijepo napisala i svaka ti čast.

Ja imam još jedan sistem koji sigurno djeluje: pogledaj kada ti Sunce, Merkur, Venera i Mars (to se rijetko dogodi) promjene znak. Tada se sigurno nešto ozbiljno dogodi. Recimo, imaš Merkur u Ribama (možda si vidovita?), kada je promjenio znak u Ovna (uglavnom svakih 15 godina) i šta se tada dogodilo. Nadam se da imaš više od 15 godina?

Pozdrav,
Stella
stella77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2008., 15:22   #30
i tercijarne direkcije su bitne ne znam zašto nisu navedene.

pisati ću kasnije o firdaru i profekciji.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2008., 15:36   #31
Halo Suspirium,

Fino bi bilo da napišeš o Tercijaru.

Meni je jedan Astrolog na Vedskom Forumu objasnio kako to ide (karte imam), samo moram naći to objašnjenje.

Znači ti ćeš biti advokat i astrolog? Ili šta?

LP,
Stella
stella77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2008., 15:53   #32
Najpoznatije astrološke prediktivne metode su:

Tranziti - su najpoznatija i najčešće korištena astrološka prediktivna metoda.
Planeti, na svom uobičajenom putu po nebu, "dodiruju" određene točke horoskopa i time utječu na promjene. Naravno, tranzitni utjecaji tzv. brzih planeta su vrlo neprimjetni jer traju izuzetno kratko, ali utjecaji tzv. sporijih planeta na osobne planete i točke određenog horoskopa svakako nije zanemariv. Kako je brzina svakog planeta odavno dobro poznata, može se sa sigurnošću predvijdjeti kada i kako će aktivirati određene natalne planete ili osjetljive točke horoskopa tj. život te osobe.

Sekundarne progresije - ili tzv. metoda dan za godinu koristi predpostavku cikličnosti vremena i teoriju da je svaki dan nakon rođenja osobe zapravo predstavnih određene godine života. Tako se za predviđanje 30-te godine života gledaju planetarni položaji 30-tog dana nakon rođenja.

Primarne progresije - ili tzv. metoda stupanj za godinu također se koristi teorijom cikličnosti vremena. Ako se određeni (osobni) planet svake godine pomakne za 1 stupanj, s vremenom mijenja znak ili direkciju kretanja ili ukazuje na neki drugi način ukazuje na važnije životne promjene obilježene simbolikom tog planeta.

Profekcije - ili tzv. metoda znak za godinu su metoda koja se više koristila u srednjem vijeku, a u novije vrijeme ima ponovo sve više svojih pobornika. Planeti i točke horoskopa se direktiraju 30 stupnjeva za svaku životnu godinu tj. onoliko koliko je 1 astrološki znak.

Tercijalne progresije - su vrlo slične primarnim progresijama, ali je metoda puno dinamičnija obzirom da se Suncu daje brži ritam - ritam Mjeseca. U tom slučaju, progresivno Sunce u jednom prosječnom životnom vijeku (oko 84 god.) neće prijeći samo 1, već čak 3 kruga (koliko je otprilike potrebno Mjesecu).

Solarni lukovi - kao što i sam naziv pokazuje, slijede ritam Sunca. Metoda je vrlo slična primarnim progresijama, ali je ipak nešto dinamičnija i preciznija jer sve svi planeti direktiraju za približno 1 stupanj tj. točno onoliko minuta koliko Sunce prijeđe u jednom danu - što je različito u različitim godišnjim dobima.

Solarni povratak - se bazira na tzv. astrološkom rođendanu. Početkom nove životne godine smatra se onaj trenutak kada Sunce prijeđe cijeli krug i vrati se na svoje natalno mjesto - što je uglavnom nešto kraći period od kalendarske godine. Horoskop tog trenutka daje sliku godine koja predstoji.

Lunarni povratak - prati lunarni ili Mjesečev ciklus. Svakog mjeseca u godini, tranzitni Mjesec dolazi na mjesto svog natalnog položaja. Horoskop za taj trenutak obično ukazuje na budućnost narednog mjeseca tj. narednih 28 dana - do sljedećeg lunarnog povratka.

Postoje još neke, manje poznate metode kao što su npr. teorija harmonika, orbisni lukovi, konverzna progresija ili planetarni periodi... ali nije uputno izgubiti se u prašumi mogućnosti i podataka te na kraju ostati zbunjen. Svaka astrologinja ili astrolog obično izabere jednu najomiljeniju metodu koja najbolje odgovara njegovoj prirodi, a uz to još barem 2 "kontrolne" metode kojima bi se trebalo potvrditi ili opovrgnuti ono što se pronađe u prvoj. Osim toga, nije nevažno i pitanje na koje želimo dobiti odgovor. Ako nas zanima bliska budućnost, npr. sljedeći mjesec onda je lunarni povratak puno prikladniji od puno sporijih metoda kao što su primarne ili sekundarne progresije.

Svaka od ovih metoda ima neke svoje prednosti i nedotatke, ali nepobitno je da funkcioniraju - kako ili koliko precizno, ostaje na umijeću astrologinje ili astrologa koji je koriste.

izvor: http://www.grombol.com/pregled1.asp?...ologija&id=469


Dakle tercijarne direkcije su dan za mjesec, što bi značilo da prvih 12 dana nakon rođenja govori o 1 godini dana života, s time što možete pogledati točno za svaki mjesec.

to je najnovija prognostička metoda stara svega jedno 40 godina čini mi se ali jako je efikasna.

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 03.05.2008. at 22:20. Reason: caps lock
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2008., 18:24   #33
Quote:
stella77 kaže: Pogledaj post
Halo Saradonija,

Ovo si sve lijepo napisala i svaka ti čast.

Ja imam još jedan sistem koji sigurno djeluje: pogledaj kada ti Sunce, Merkur, Venera i Mars (to se rijetko dogodi) promjene znak. Tada se sigurno nešto ozbiljno dogodi. Recimo, imaš Merkur u Ribama (možda si vidovita?), kada je promjenio znak u Ovna (uglavnom svakih 15 godina) i šta se tada dogodilo. Nadam se da imaš više od 15 godina?

Pozdrav,
Stella
Misliš primarnom direkcijom? Merkur mi je na 27 Riba, dakle ušao u Ovna kad sam imala tri god. - nesjećam se šta se desilo, u Bika će uć za 5 godina....i ne nisam vidovita...hahah.
Kako to misliš uglavnom svakih 15 godina? Ako misliš na primarne direkcije onda planeti treba 30 godina za jedan znak...
p.s. nisam ja to napisala prepisala sam iz knjige Merkur u Ribama - plagijator
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2008., 18:57   #34
Saradonija,

Pošto je Merkur brz on pređe najbrže od jednog znaka do drugog (jedino Mjesec je brži).

U stvari ideš od rođendana i brojiš dane kada Merkur pređe iz jednog znaka u drugi, to je odprilike 15 dana - znači 15 godina. To su neke vrste progresija a ne takve da prave neke aspekte sa natalnim planetama.
Pokušaj pa češ vidjeti. Isto je sa Venerom, samo ona treba više dana/godina. Sunce treba oko 30 dana. Ako je vanjska planeta bila kod rođenja pri kraju znaka onda se i ona računa.

Pozdrav,
Stella
stella77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2008., 20:45   #35
Quote:
stella77 kaže: Pogledaj post
Saradonija,

Pošto je Merkur brz on pređe najbrže od jednog znaka do drugog (jedino Mjesec je brži).

U stvari ideš od rođendana i brojiš dane kada Merkur pređe iz jednog znaka u drugi, to je odprilike 15 dana - znači 15 godina. To su neke vrste progresija a ne takve da prave neke aspekte sa natalnim planetama.
Pokušaj pa češ vidjeti. Isto je sa Venerom, samo ona treba više dana/godina. Sunce treba oko 30 dana. Ako je vanjska planeta bila kod rođenja pri kraju znaka onda se i ona računa.

Pozdrav,
Stella
Možeš li navest navest primjer jer nisam sigurna da sam shvatila. Hvala.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2008., 11:47   #36
Saradonija,

Moj primjer: merkur je iz ovna prešao u bika poslije 15 dana od mojeg rođenja, znači bio je na 0 stepeni bika. Sa drugim riječima sa 15 godina ja sam otišla od kuće. Merkur inače znači nešto u vezi sa promjenama: odlaskom, dolaskom, učenjem nečega novoga.
Venera znači promjene u ljubavi. Da li će ta ljubav biti sretna ili ne to zavisi od njezinih i ostalih aspekata.
Ja sam jednom pisala u strani Forum: šta znači kada sunce promijeni znak? Dobila sam odgovor, to je isto kao kada iz Slovenije odem u Austriju.
Pošto su te progresije rijetke, to su i važniji događaji.

Oprosti, mene je teško razumijeti, jer preskačem sa jednog jezika na drugi. Inače nisam neki dobar učitelj, da bi to lijepo objasnila.

Pozdrav,
Stella
stella77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2008., 20:03   #37
Quote:
stella77 kaže: Pogledaj post
Saradonija,

Moj primjer: merkur je iz ovna prešao u bika poslije 15 dana od mojeg rođenja, znači bio je na 0 stepeni bika. Sa drugim riječima sa 15 godina ja sam otišla od kuće. Merkur inače znači nešto u vezi sa promjenama: odlaskom, dolaskom, učenjem nečega novoga.
Venera znači promjene u ljubavi. Da li će ta ljubav biti sretna ili ne to zavisi od njezinih i ostalih aspekata.
Ja sam jednom pisala u strani Forum: šta znači kada sunce promijeni znak? Dobila sam odgovor, to je isto kao kada iz Slovenije odem u Austriju.
Pošto su te progresije rijetke, to su i važniji događaji.

Oprosti, mene je teško razumijeti, jer preskačem sa jednog jezika na drugi. Inače nisam neki dobar učitelj, da bi to lijepo objasnila.

Pozdrav,
Stella
Hvala, shvatila sam, govoriš o sekundarnim direkcijama koje funkcioniraju po principu 'dan za godinu'. Osim promjene koje se dešavaju kad planeta promjeni znak, dešavaju se i kad planeta promjeni kuću. Pogledaj si i to.
Kod svake je osobe različito jer sve zavisi na kojem se stupnju nekog znaka planeta nalazila po rođenju. Tako npr., ako ćemo o Merkuru - komunikacija, učenje itd. s obzirom da mi je na 27 Riba, u Ovna je ušao kad sam imala 3 god, a u Bika 27 - tad sam naslikala svoj prvi tarot koji sam nezadovoljno bacila, jer kad je Merkur u Ribama s ičim ikad zadovoljan...
I nema potrebe za ispričavanjem, nismo u školi, ne odgovaraš za ocjenu
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 11:06   #38
koja je razlika izmedju tog solarnog i lunarnog???
InaLina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 12:02   #39
ako si početnica ostavi si lunar za kraj.

jednostavno - lunarni horoskop govori o događanjima kroz mjesec dana, solar je za cijelu godinu, na osnovu solara možeš dobiti i polugodišnji horoskop. dakle imaš legiju prognostičkih metoda.

u popularno dnevnoj astrologiji najčešće se koriste tranziti a posebno je važno gledati sporije tranzite.

no kada nas klijenti pitaju za krupne promjene u životu moramo ići redom gledati primarne direkcije, sekundarne progresije, pa i tercijarne na kraju, zatim imamo solarnu kartu i lunarnu kartu. iz solarne karte vršimo i derivacije pa dobivamo takozvane eneide da vidimo horoskope za 40 , 80 , 120 dana itd.

moćne su i arapske tehnike firdara i profekcije.

bitno je samo krenuti od početka.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 00:51   #40
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Ti si se baš nameračio na moje postove Nisam ja ovo gore izmislila nego Šestopalov-valjda čovjek zna šta govori. 'Replicirat' ću ovo boldano:
1. Ne bih se složila da postoje događaji koji nisu vidljivi u natalu. U natalu je sve vidljivo, treba znat pročitat.
2. Ovo slijedeće boldano nisam baš shvatila što si htio reći. Pokazatelji u natalu uvijek su presudni i kao uzrok, i kao sam tijek događanja i ishod.
3. Broj primarnih i inih direkcija, tranzita, itd. služe da se lakše odredi vrijeme događaja, mislim preciznije.
4. snaga događaja ovisi o percepciji osobe kojoj se događaj događa. Kakva je percepcija osobe vidi se kroz natal.
5. Ne postoji nebitna planeta u natalu. To što se događaj događa u unutrašnjosti osobe ne znači da je manje bitno ukoliko bi se dešavao na fizičkom planu.
E svaka ti cast,na jednom forumu su me ispljuvali sto sam tvrdila ovo boldovano,i jos mi analizirali moju natalnu da mi objasne kako ne trebam da se bavim astrologijom zato "lupam gluposti".
To je samo pokazatelj kako ljudi "reaguju" kada ni sami ne znaju da objasne neku informaciju-kad neko nema sta da ponudi(mislim na znanje)onda se brani pljuvanjem po drugima.
Drago mi je sto imam priliku da ovo cujem od nekoga ko zna sta govori..
Emilly2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:14.