Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.05.2011., 06:30   #1
Domestos vs. varikina

koje su konkretne razlike u djelovanju i sastavu domestosa i varikine?

moze li domestos nesto sto varikina ne moze? osim odstopavanje... sta bi to cinilo domestos boljim od varikine i zasto? u cemu bi jedno bilo prakticnije i bolj od drugoga?
__________________
Iracionalna Emotivna Opsesija
twenty yebemty is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 12:18   #2
Meni je domestos samo za dezinficiranje i lakše čiščenje.
Nikad mi s njim nije ništa odštopano. Za to sam koristila one druge proizvode na kojima baš piše da su za odštopavanje i moraš ih izliti i cijelu noć da tako odstoji.
__________________
dobra curica http://www.youtube.com/watch?v=C-u5WLJ9Yk4
malibebach is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 14:13   #3
Domestos je po mojem iskustvu užasno agresivna i kompleksna kemikalija koju odavno ne koristim, jer mi nagriza oči i dišni sustav i nezaštićenu kožu kada ga koristim, pa onda bogami nikako nije dobra za zdravlje ni na dulje staze. Plus je onako gelast, i teško se ispire. Inače mi je bio super samo za čiščenje drvenog nelakiranog parketa na vikendici kojeg bi fino izbijelio. Tko drži do zdravlja i okoliša, ne čisti s Domestosom.

Varikina je lužina -natrij hipoklorit, i koristi se razrijeđena za izbjeljivanje rublja, i dezinfekciju suđa i većih površina. Ne koristi za odštopavanja, jer nije toliko jaka. Ni nju baš ne volim koristiti.

Meni su općenito fuj te kemikalije - izbjegavam ih koliko god mogu -za odštopavanje cijevi i dezinfekciju unutrašnjosti WC školjke koristim solnu (klornu) kiselinu (OK, i ona je vrlo agresivna kemikalija, treba paziti itd. ali nije tako kompleksna ko Domestos, lako se neutralizira vodom, i lako se ispire), sve ostalo izbjegavam, koristim samo VIM, detergent za suđe, sol, sodu i Marc kao dezinficijans, ponekad Pronto za namještaj, amen.
*Arnica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 15:56   #4
Quote:
*Arnica* kaže: Pogledaj post
Domestos je po mojem iskustvu užasno agresivna i kompleksna kemikalija koju odavno ne koristim, jer mi nagriza oči i dišni sustav i nezaštićenu kožu kada ga koristim, pa onda bogami nikako nije dobra za zdravlje ni na dulje staze. Plus je onako gelast, i teško se ispire. Inače mi je bio super samo za čiščenje drvenog nelakiranog parketa na vikendici kojeg bi fino izbijelio. Tko drži do zdravlja i okoliša, ne čisti s Domestosom.

Varikina je lužina -natrij hipoklorit, i koristi se razrijeđena za izbjeljivanje rublja, i dezinfekciju suđa i većih površina. Ne koristi za odštopavanja, jer nije toliko jaka. Ni nju baš ne volim koristiti.

Meni su općenito fuj te kemikalije - izbjegavam ih koliko god mogu -za odštopavanje cijevi i dezinfekciju unutrašnjosti WC školjke koristim solnu (klornu) kiselinu (OK, i ona je vrlo agresivna kemikalija, treba paziti itd. ali nije tako kompleksna ko Domestos, lako se neutralizira vodom, i lako se ispire), sve ostalo izbjegavam, koristim samo VIM, detergent za suđe, sol, sodu i Marc kao dezinficijans, ponekad Pronto za namještaj, amen.
Ajmeeee, netko je spavao na kemiji u školi i to dubokim snom......
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 18:40   #5
domestos je baš dobar onako ljigav, kad mi smrdi iz sifona i odvoda fino šiknem pa se onako sav raskeca i uhvati i do ujutro sve fino pobije
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 22:26   #6
ok al jel ima neke konkretne prednosti u koristenju jednog ili drugog u svrhu dezinfekcije?
__________________
Iracionalna Emotivna Opsesija
twenty yebemty is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:29.