Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2011., 20:22   #801
Zna li itko koje mogućnosti postoje u srednjoj i južnoj Dalmaciji (puno proizvođača koncentrirano je oko Zagreba pa bi bilo problema oko dostave i montaže)?

Želje:
- što bolja zvučna izolacija (lift je prilično blizu ulaznih vrata i razmišljam o oblaganju čitavog tog zida sobe na koji se naslanja nekakvom izolacijom i gipsanom pločom; zajeb je što to znači da vjerojatno trebam čekati proljetne radove da bih kupio vrata zbog povećanja debljine zida na koji bi se ugrađivala)
- što bolja toplinska izolacija (već sam postavio prilično kvalitetnu drvo-aluminij stolariju pa su mi ulazna vrata najslabija točka; grijanje na struju)
- protuprovalnost nije uvjet (iako ne bih imao ništa protiv)
- volio bih (barem nešto) masivnija vrata klasičnijeg stila (pokušavam izbjeći ove moderne i tanke panele; parket će biti seljački pod druge klase)
stagediver is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 10:10   #802
Protuprovalna vrata

e koje je to sranje prošli smo cijeli grad ili su pre skupa ili su pre ružna, malo njih ima normalnu stranicu da ne moraš jahat do njih. ovi iz hlm-a su nam riješili problem za čas jebote sve smo riješili preko weba. vrata su super i cijena je odlicna http://www.hlmcentar.hr/protuprovalna1.asp?link=vrata:)
Ivan-zg01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2011., 11:25   #803
^^ Veliš, ništa ne košta, pa što ne probat..., tukci na forumu su vjerojatno jednako tulavi kao i moji kupci, a i modovi moguće odmaraju...

Ovo zadnje si vjerojatno i pogodio!
SCHNITZER is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2011., 08:43   #804
Quote:
Ivan-zg01 kaže: Pogledaj post
e koje je to sranje prošli smo cijeli grad ili su pre skupa ili su pre ružna, malo njih ima normalnu stranicu da ne moraš jahat do njih. ovi iz hlm-a su nam riješili problem za čas jebote sve smo riješili preko weba. vrata su super i cijena je odlicna http://www.hlmcentar.hr/protuprovalna1.asp?link=vrata:)
a jeste li kupili ta vrata?
cicko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2012., 13:19   #805
Protuprovalna vrata

Quote:
cicko kaže: Pogledaj post
a jeste li kupili ta vrata?
da!
Ivan-zg01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2012., 22:00   #806
Pozdrav svima,

evo gledam pp vrata i brave, i za vrata sam već suzio izbor na par firmi.
E sad kaj se tiče brave,
jel ima netko iskustva s biometrijskim bravama?

Vidio sam ovu - BFS-310 ( 3.5 kkuna )

Jel to bolje od sef/cillindar brava s obzirom na provaljivanje??

Molio bi ako netko ima kakva znanja o dobrim/lošim stranama tih biometrijskih brava da ih podijeli s nama tu na forumu.

Hvala,

D*
dfic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 09:40   #807
Quote:
dfic kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

evo gledam pp vrata i brave, i za vrata sam već suzio izbor na par firmi.
E sad kaj se tiče brave,
jel ima netko iskustva s biometrijskim bravama?

Vidio sam ovu - BFS-310 ( 3.5 kkuna )

Jel to bolje od sef/cillindar brava s obzirom na provaljivanje??

Molio bi ako netko ima kakva znanja o dobrim/lošim stranama tih biometrijskih brava da ih podijeli s nama tu na forumu.

Hvala,

D*
Loših strana (dobre!!!) biometrijske brave nema, osim visoke cijene.

Za ovu bravu sa linka nisam čuo, ali osobno ne bih nikad kupovao posebno bravu, posebno vrata pa to kombinirao... I iskreno, preružna mi je!
Obrati pažnju da uz stalno napajanje takva brava ima i rezervne baterije za slučaj da nestane struje!
Ako bi davao novce za to, onda zamišljam da to izgleda ovako nekako



Bolji talijanski proizvođači PP vrata imaju modela sa takvim bravama, pa se raspitaj malo!

*edit: sa aspekta sigurnosti i nema neke razlike... prednosti su jednostavnost korištenja, i to što nikad ne možeš izgubiti ključ (osim ako radiš u pilani)

Zadnje uređivanje Hrwoye : 07.01.2012. at 09:46.
Hrwoye is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 16:53   #808
Quote:
Hrwoye kaže: Pogledaj post
*edit: sa aspekta sigurnosti i nema neke razlike... prednosti su jednostavnost korištenja, i to što nikad ne možeš izgubiti ključ (osim ako radiš u pilani)
Nisu li negdje nekom vlasniku mercedesa S koji je imao tu neku biometrijsku bravu odsjekli prst? A da se nije pravio pametan, mogao je proc samo s kljucem i ukradenim autom Citao sam negdje prije par godina.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 14:05   #809
Thx Hrwoye.

Osnovna ideja je bila maknuti "bravu" iz jednadžbe, odnosno riješiti se mogućnosti provale s češljevima, lomljenjem mehanizma, boranjem ... ali koliko vidim ništa od toga
A i koliko vidim ova BFS-310 je samo dodatna brava.

Većina tih bio brava osim biometrije ima i klasičnu bravu, tako da se ( po meni ) gubi osnovna prednost biometrije.
To što se može otključavati bez ključa nije bitna stavka.
dfic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 09:20   #810
Ja sam u ... stavio ... vrata, ... i mogu reći da su to najbolja vrata na tržištu. Imaju čak i tri modela sa potpisom ... Malo su skuplja, ali još uvijek jeftinija nego u Italiji. Gledao sam i kod drugih šta se bave tim vratima, ali oni ne znaju ni što točno prodaju. Momci, montažeri su im genijalci. Sve montiraju za samo 2,5 sata i iza sebe sve počiste. Bravo ...!

Zadnje uređivanje City : 14.01.2012. at 18:30. Reason: Bravo, reklamo!
Dorita is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 13.01.2012., 09:27   #811
Thumbs up

Pogledaj... Oni su najbolji. Provjereno, ja imam njihova vrata.

Zadnje uređivanje City : 14.01.2012. at 18:29. Reason: Provjereno - reklama.
Dorita is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 17.01.2012., 14:56   #812
nasla sam sto sajtova al nigdje jasne cijene, kolika bi bila cijena PVC ulaznih vrata, bez ukrasnog panela sa strane, jednokrilna, s montiranjem i demontiranjem starih vrata, znaci nesto prosjecno, nista fensi - Zagreb?
__________________
Animals are more human than vice versa
Asin is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 03:28   #813
Protecta

Evo da i ja iznesem svoja iskustva sa Protectom.

Kao što su neki rekli prodaju talijanska vrata i dosta su skupi.
Kao i većina firmi koja se bave vratima ne izlaze na izmjeru dok nije sve plaćeno.
Prvi dio vrata (bez štokova, praga i dijela iznad vratiju) stavljen je brzo te je bilo rečeno da će kroz 2-3 dana dok se sve osuši ići ostali dio.
Trebalo mi je 14 dana da ih uspijem nagovoriti da konačno dođu i zatvore mi sve, jer je prašina ulazila ko blesava, puhalo je i sve se prljalo jer nije bilo štokova. Nakon što su mi majstori odgađali par dana, morao sam otić u poslovnicu i reći da nije u redu da tako skupu stvar moram ić molit njih tamo i da kak se to ponašaju. E nakon 2 tjedna stave oni štokove. Iskreno, to je tak nabrzinu napravljeno i tolko ofrlje da to nije normalno. Nisam majstor, al našao sam prilični broj grešaka. Naravno, neke stvari nisam mogao prešutiti kao što su užasno teško zaključavanje vratiju, gumica ispod vratiju koja se nije spuštala i doljni dio vrata di je metalna lajsna viril pol cm van izvan vratiju.
Majstori naravno ne mogu doći poslije 17 nikako, al ja mogu s posla izaći. I onda još zovem opet majstora, a on se ispričava da je zaboravio - katastrofa. Sredi on lajsnu, bravu i metlicu tako da metlicu sam morao sam sređivat jer mi je on reko prek telefona kako (ne da mu se ništa), iako bih trebao zamijenit cijela vrata pošto je metlica svinuta. Ključ se svinuo jer je nepotrebno dug i kada imam nešto u jednoj ruci i otvaram sam jednom rukom tu dolazi do svijanja ključa.
Vidim da ljudi imaju dobra iskustva i hvale Protectu, ali ja imam stvarno loša. Vrata bi mi prava firma promijenila, a svom majstoru dala otkaz kad se tako ponaša. Neki moji poznanici nisu mogli vjerovati kolko problema za tak puno novaca, i odlučili su ne uzimati kod njih.
Ne znam jel samo meni tako, al ja sam trebao uzeti još jedna vrata i oni mogu zaboraviti na mene al reklamu lošu ću im raditi, najviše zbog takvog ponašanja.

Ispričavam se na podužem postu.

LP
saint4256 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 10:59   #814
firma Blindo - Split

Da li je neko od vas imao iskustva sa firmom Blindo iz Splita jer bi trebala zamijenit vrata od stana u zgradi, dakle uzet neka PP vrata.

http://www.blindo.hr/onama.html

Već sam ih kontaktirala i sve zvuči načelno OK, ali bi voljela čuti neko iskustvo iz prve ruke prije nego što krenem u realizaciju. Bilo kakav info o njima je dobrodošao.

Unaprijed hvala, Chlea
Chlea is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 00:35   #815
Vidim da se svašta prodaje i da se svakako montiraju protuprovalna vrata.
Ljudi nemojte nasjedati na brze montaže gdje je sve gotovo za 2 sata i još je i očišćeno. To može biti kad stave brzosušeću pjenu i turbovijke. I onda ti provalnici izvale vrata sa štokom za 15 sekundi. Protuprovalna vrata moraju biti kvalitetno usidrena u zid, sidra zavarena za štok i dobro sve požbukano, a za to treba malo više vremena. Kod mene su radili cca 5 sati.
omikron is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2012., 15:32   #816
proučila sam friškije postove ovdje i na kraju smo se odlučili za protectum vrata
jedan veliki plus za njih je bio cjenik na stranici i vrata su došla oko 5 000 kn (protector 2)
prvenstveno smo htjeli smanjit buku sa stubišta, pa nam je protuprovalna strana vratiju bila skoro pa nebitna jer ako lopov hoće uć' onda će kod nas prije kroz balkon nego na vrata

majstori su došli u vrijeme koje smo dogovorili, korektno obavili svoj posao, očistili za sobom uključivši i stara vrata i štokove, popravili oštećenja na zidovima i bili spremni odgovarat na moja pitanja

vrata su prekrasna i kvalitetna, ali smo mi očito imali prevelika očekivanja oko buke sa stubišta, mislili smo da se ništa neće čuti sa stubišta, ali svejedno čujemo glasove i korake pa smo reklamirali i ljudi su stvarno bili brzi u javljanju i objašnjavanju zašto i kako
da, znam, kvaliteta zidova blablabla
ali rijetko se može pročitat iskustva s bukom pa evo nek se nađe
naravno da se usisavač, bušilica čuje poput umiljatog predenja mačke kad su vrata zatvorena, i to što navode na svojoj stranici jest činjenica - buka će se ublažiti

ova vrata su nakon starih 'papirnatih' odličan izolator buke, ali ako očekujete gotovo potpunu tišinu sa stubišta - vjerojatno nećete dobiti
možda su to samo naša osjetljiva uha nakon života uz horvaćansku, i kao što rekoh prevelika očekivanja
__________________
'Come, and trip it as ye go,
On the light fantastick toe.'
*RE* is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 00:01   #817
Najbolji sigurnosni cilindri

Quote:
The|One kaže: Pogledaj post
Sve je to divno i krasno ali zaboravljate cinjenicu da ako vam netko zeli uci u stan taj ce i uci. Najkvalitetniji cilindri na trzistu, a to su KABA GEMINI S i ABLOY PROTEC se otvaraju specijalnim alatima u 30 sekundi. Obicnu pin bravu moze amater procesljati za 10 sekundi. Protuprovalna vrata i sigurnosni cilindri su za pristojne lopove i gospodu, ako se netko namjerio uci onda vam nece pomoci nista.

Toliko o sigurnosti
Ovaj post nije najsretnije složen jer odražava mišljenje 1 čovjeka koji ne zna statistiku i profil provalnika koji je složila hrvatska policija.

U zadnjih nekoliko godina MUP RH ima odličnu statistiku provalničkih krađa koja je rađena po uzoru na odlično organiziranu, njemačku policiju.
Prema toj statistici najveći broj provalnika (preko 90%) su zapravo amateri između 15 i 30 godina starosti, a prema iskustvu s terena njihovo znanje se svodi na tehnike koje su najdjelotvornije i ne traže puno vještine (npr. lomljenje i čupanje cilindra te izbijanje brave vrata iz prihvatnika u okviru vrata montiračem/pajserom).

Provala na vratima koja su slabo zaštićena stvarno može se odigrati u nekoliko sekundi do 30 sekundi maksimalno. Uz viši rang sigurnosnih cilindara u modularnoj varijanti uz to još zaštićeni sa sigurnosnim štitom nasilne provalničke tehnike na cilindar se produljuju poprilično, a pošto jedan provalnik nema vremena to predstavlja zaista veliku prepreku.

Što se tiče najboljih cilindara na hrvatskom tržištu možemo naći veliki izbor:
1) na prvo mjesto sam smjestio velikana svjetske sigurnosti, DOM diamant - jedini čelični cilindar s modularnim tijelom
2) KABA je napravila dobar cilindar, model "star"
3) KESO 4000, Keso i dalje radi dobre cilindre
4) TITAN T200, krasan cilindar na prvu, savršen mehanizam u tradiciji kvalitete TITANA
...

Svima koji si mogu priuštiti dobar cilindar neka to učine i time će sigurnost svojeg doma barem malo unaprijediti...
safty-tipps is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 00:13   #818
Sigurnosne brave i sigurnosni cilindar

Quote:
mravac82 kaže: Pogledaj post
mislim da je takva situacija sa naoruzanim provalnicima u trenutku kada je netko u stanu jako jako rijetka osim naravno ako ste sa nasim podzemljem tikve sadili...

bas sam provjerio i MUL-T-LOCK cilindri u Kolnoa-i se krecu oko 200-400 kn, pa me zanima sta mislite o "obicnim" vratima sa takvim cilindrom obzirom da je neki generalni zakljucak da provalnici ionako ne provaljuju bagerom vrata nego obijaju bravu...
Ako su obična drvena vrata u pitanju i pri tome nisu puna nego "kartonska" dobro pojačanje takvih vrata su poprečne brave.

Najčešća je TITAN 793 brava.
http://www.ideja.hr/brave/sigurnosne...a-titan-900-mm

Inače poprečne brave su dobre iz više kutova:
1) učrvšćuju samo vratno krilo
2) osiguravaju od otvaranja 2 strane vrata - stranu gdje su panti i stranu gdje je kvaka
3) svakog neozbiljnog provalnika će odvratiti i zaštiti Vaš stan jer to za neozbiljne provalnike predstavlja preveliku prepreku (za njih preko 90%).

Svakako je najbolje "kartonska" vrata zamijeniti s vratima od punog drveta i na njih staviti dodatne brave i ostale sigurnosne elemente (klinove protiv podizanja vrata, sigurnosni štit, dobar sigurnosni cilindar i brava...).
safty-tipps is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 00:38   #819
Nekopirajući ključevi i kod kartica

Quote:
Metallic Crnac kaže: Pogledaj post
Kada mi prodavač kaže da su ključevi "nekopirajući" i da ih se može kopirati samo uz predočenje "kod kartice", što to točno znači?

1 - da to nije legalno ali teoretski se može, ili:
2 - tehnički nije izvedivo napraviti kopiju ključa bez kod kartice
1 - veliki broj ključeva se samo predstavlja da se ne mogu kopirati, a mogu se. Zapravo mali broj ključeva se ne može kopirati

2- tehnički je moguće kopirati ključ koji nije zaštićen-patentiran pa postoje sirovi-neobrađeni ključevi od kojih se rade duplikati i bez kartice, ali kartica predstavlja dokaz vlasništva nad tim ključevima. Kod nekih "mikey mouse" ključeva kartica je samo ukrasna i nema pravu funkciju. Inače kod ozbiljnih proizvođača svaki broj na kartici ima svoje značenje, odnosno šifru koja označava kombinaciju zaključavanja koja je pohranjena u tvornici ili servisnom centru.
Kod cilindara koji su patentirani (kodirani) ne postoje sirovi-neobrađeni ključevi nigdje nego samo kod ovlaštenih servisnih centara pa samo tamo možete napraviti duplikat, ali samo uz predočenje kartice. A postoje i cilindri s jedinstvenim profilom koji ima samo 1 prodavač i kopije takvih ključeva možete raditi samo kod toga prodavača.
safty-tipps is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 00:40   #820
zamjena cilindra prilikom kupnje stana od bivšeg vlasnika?

Quote:
ajrin22 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

molila bih za savjet (uputu) što činiti ... Naime kupujemo stan sa protuprovalnim vratima (vlasnik kaže da su koštala oko 13 000 kn prije par godina, no meni kao neznalici to ne znači previše) i zanima me je li potrebno prilikom preuzimanja ključa isplatom zatražiti majstora za promjenu cilindra te mogu li mi to napraviti pretežno sve firme za takva vrata ili se moram obratiti onoj od koje su kupljena...?

Unaprijed hvala!
Možete se obratiti bilo kojem ključaru-bravaru koji će Vam ujedno i preporučiti najbolju opciju cilindra za Vaša protuprovalna vrata...Jeli TITAN, DOM, KABA ili nešto treće ovisi o tome s kime ključar-bravar ima ugovor o servisu.
safty-tipps is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:55.