Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.06.2012., 20:42   #901
da li netko ima iskustva s ovom tvrtkom:

http://www.pvcstolarija.co/

trebam obična ulazna vrata, ponuda mi se čini relativno solidna (u odnosu na ostale) - samo što ne rade građevinske radove.... :/
sorciere is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2012., 08:06   #902
PVC ulazna vrata

Quote:
sorciere kaže: Pogledaj post
da li netko ima iskustva s ovom tvrtkom:

http://www.pvcstolarija.co/

trebam obična ulazna vrata, ponuda mi se čini relativno solidna (u odnosu na ostale) - samo što ne rade građevinske radove.... :/
Lijepo je za male pare rijesit problem ulaznih vrata, ali ako ćemo iskreno PVC vrata su poluproizvod i rijetko koji proizvođač ima riješenje sa sigurnosnog aspekta. Po meni Pvc se stavlja tamo gdje nije bitna sigurnost kao neke pomoćne prostorije...

Pvc i obična sobna vrata imajo tu negdje istu sigurnosnu značajku. Prednost pvc-a je odlična termo izolacija ako je ispuna pvc okvira kvalitetna.

Alo ste baš navrli stavit pvc vrata na ulaz izbjegavajte staklo da ima, tražite cilindar za bravu euro oblika (kao kruška)-jer talijanski ovalni ne valjaju pišljive bobe, brava mora bit na više točaka zatvaranja ali na giljotinu.

Inače svi proizvođači prinuđeni da imaju što povoljnija vrata stavljaju sve jeftinije komponente pa tako kad preuzmete vrata odmah promijenite cilindar jer je to cilindar za prvu ruku da nije rupa u vratima. Prije krize neki nisu ni stavljali cilindar jer novi vlasnik ionako to sve mijenja.
safty-tipps is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 16:45   #903
Preinaka kvake na protuprovalnim vratima

Vrata s unutarnje strane imaju kvaku, a s vanjske strane na tom mjestu ništa, tj. imaju kuglu, ali malo odmaknutu prema sredini vratiju.
Budući da smo zbog toga već imali nezgodnih situacija, pala je odluka da se svakako i s vanjske strane ugradi kvaka.
Problem nastaje kod majstora, jer je to na moru, a majstori na moru su znate već kakvi, pa je to "sitan posao, jednostavan, pa im se ne da zbog toga dolaziti, pa bi bilo najbolje da si nađem nekog stolara da to napravi" i tak od toga ništa, pa sam se ja mislila ohrabriti da to sama probam napraviti.
Stoga molim forumaše za savjete i upozorenja na kakve probleme bih mogla naići.
Valjda treba prvo inbusom osloboditi kvaku, pa skinuti ukrasnu (okruglu) rozetu, ali ne znam što me onda čeka. Npr., ne znam koliko je debeli trn i hoću li kroz to u što trn ulazi moći s nekim dugačkim borerom izbušiti rupu na vanjskoj strani. Vrata su debela osam centimetara. To znači da, kad kupujem kvaku, moram odmah gledati da ima dovoljno dugačak trn da mi prođe skroz kroz vrata? Ili postoji komplet kvaka specijalno za protuprovalna vrata? I jesu li kompleti kvaka uvijek takvi da je trn čvrsto spojen za jednu kvaku, a druga se samo pričvrsti šarafićem, ili ima takvih kompleta kod kojih je trn odvojen od kvake tako da se i jedna i druga kvaka pričvršćuju za trn?

Svaki savjet je više nego dobrodošao. Strategija je da, ako zabrljam, zovem majstora i kažem da sad trebam hitnu intervenciju jer se vrata ne mogu zatvoriti.
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 12:46   #904
Za sve vrijedi ona stara " Koliko para toliko muzike". Ipak najeftinije nije dugoročno najbolje rješenje.




Quote:
safty-tipps kaže: Pogledaj post
Lijepo je za male pare rijesit problem ulaznih vrata, ali ako ćemo iskreno PVC vrata su poluproizvod i rijetko koji proizvođač ima riješenje sa sigurnosnog aspekta. Po meni Pvc se stavlja tamo gdje nije bitna sigurnost kao neke pomoćne prostorije...

Pvc i obična sobna vrata imajo tu negdje istu sigurnosnu značajku. Prednost pvc-a je odlična termo izolacija ako je ispuna pvc okvira kvalitetna.

Alo ste baš navrli stavit pvc vrata na ulaz izbjegavajte staklo da ima, tražite cilindar za bravu euro oblika (kao kruška)-jer talijanski ovalni ne valjaju pišljive bobe, brava mora bit na više točaka zatvaranja ali na giljotinu.

Inače svi proizvođači prinuđeni da imaju što povoljnija vrata stavljaju sve jeftinije komponente pa tako kad preuzmete vrata odmah promijenite cilindar jer je to cilindar za prvu ruku da nije rupa u vratima. Prije krize neki nisu ni stavljali cilindar jer novi vlasnik ionako to sve mijenja.
PETABRZINA is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2012., 17:46   #905
trebam stavljat pločice u hodnik. meštri to rade na način da lijepe preko starih. e sad, ulazna vrata od stana su protuprovalna diere i koja imaju lufta na dnu oko 0.5 cm. ta se vrata navodno nemogu skinuti jer su ugrađena u okvir .šta da radim.
novka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2012., 19:39   #906
Quote:
novka kaže: Pogledaj post
trebam stavljat pločice u hodnik. meštri to rade na način da lijepe preko starih. e sad, ulazna vrata od stana su protuprovalna diere i koja imaju lufta na dnu oko 0.5 cm. ta se vrata navodno nemogu skinuti jer su ugrađena u okvir .šta da radim.

"Meštri" uvijek rade kako im je najlakše. Nek razbiju stare pločice i onda stave nove. To je i kvalitetnije rješenje.
dr.BaZgA is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2012., 20:18   #907
Quote:
novka kaže: Pogledaj post
trebam stavljat pločice u hodnik. meštri to rade na način da lijepe preko starih. e sad, ulazna vrata od stana su protuprovalna diere i koja imaju lufta na dnu oko 0.5 cm. ta se vrata navodno nemogu skinuti jer su ugrađena u okvir .šta da radim.
sva vrata se mogu demontirati.Mogu se skinuti sa šarki,može se skinuti i okvir vrata koji je imbus vijcima pričvrščen na tkz slijepi štok-okvir.Slijepi štok je usidren u zid on je jedini krajnje fiksan,najčešće je zavaren...
bante is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2012., 00:56   #908
poz svima

jel mi mozete poslati na pm ili tu napisati kako se krecu cijene pp vrata od mitre i protekte... hvala unaprijed!

Citam sad postove unatrag... nije mi bas jasno, kod kupovine vrata sama biram bravu od onih koju nude...trebam cilindar bravu, ne sefovsku.

Mitra rollstop, jel to ok?
- Brava: cilindrična, "ROLLSTOP", sa cilindričnim klinovima
- Cilindar uložak: sigurnosni, sa 5 ključeva
- 7 pokretnih točaka zatvaranja na strani brave
- 4 nepokretne ("fiksne") točke zatvaranja na strani panta
- 2 čelična panta, moguće podešavanje u 3 osi

Protektum ima bravu sa kodiranim cilindrom:
http://www.protekta.hr/index.php?opt...rata&Itemid=57

Protectum koristi brave i okove ENTRA - nista ne pise koje ni kakve... valjda su cilindar..

na to da pripazim s tim bravama? najvjerojatnije je mitra najbolja s bravama? al mislim da ce i cjena bit dobra pa moguce idem s vratima protektor2, kakvu bravu da trazim?
Sad vidim u tehnickim karakteristikama da su im brave i okovi HOPPE i vidim na forumu da nije bas najcjenjenija marka jel tak jako loše il ipak sluzi cemu?

hvala unaprijed
__________________
potpis.

Zadnje uređivanje flawless : 14.07.2012. at 01:20.
flawless is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 01:46   #909
Pozdrav, imam pitanje, ako mi netko može pomoći jer na netu ne uspjevam naći odgovor. Kupio sam stan i dobio s njim Vighi protuprovalna vrata, sefovski ključ.

Vrata imaju mogućnost otvaranja kvakom ("kuglom") s vanjske strane, a ja bih to blokirao tako da se s vanjske strane mogu otvoriti samo ključem. Da li moram mijenjati kvaku ili postoji mogućnost podešavanja postojeće kvake?

Ne mogu naći tko prodaje Vighi vrata u Splitu, izgleda da su se svi zastupnici za Vighi pozatvarali. :/
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 12:56   #910
Quote:
safty-tipps kaže: Pogledaj post
Lijepo je za male pare rijesit problem ulaznih vrata, ali ako ćemo iskreno PVC vrata su poluproizvod i rijetko koji proizvođač ima riješenje sa sigurnosnog aspekta. Po meni Pvc se stavlja tamo gdje nije bitna sigurnost kao neke pomoćne prostorije...

Pvc i obična sobna vrata imajo tu negdje istu sigurnosnu značajku. Prednost pvc-a je odlična termo izolacija ako je ispuna pvc okvira kvalitetna.

Alo ste baš navrli stavit pvc vrata na ulaz izbjegavajte staklo da ima, tražite cilindar za bravu euro oblika (kao kruška)-jer talijanski ovalni ne valjaju pišljive bobe, brava mora bit na više točaka zatvaranja ali na giljotinu.

Inače svi proizvođači prinuđeni da imaju što povoljnija vrata stavljaju sve jeftinije komponente pa tako kad preuzmete vrata odmah promijenite cilindar jer je to cilindar za prvu ruku da nije rupa u vratima. Prije krize neki nisu ni stavljali cilindar jer novi vlasnik ionako to sve mijenja.

pa nisam "navrla" , ali je to u okviru dostupnih ponuda i prihvatljivih cijena - bilo jako solidno rješenje.

vlasnik je osobno došao sve izmjeriti, i poslao mi ponudu. također je angažirao svog partnera za zidarske radove, pa je i taj dio riješen. za razliku od drugih kojima sam poslala (specifične) dimenzije i upit za građevinski dio - ali se nisu udostojili ni dati ponudu za te dimenzije / radove - već za standardna vrata. sve ostalo na upit ... kakav još upit osim konkretnog mogu dati???


cilindar je euro oblika, 5 točaka zaključavanja...
majstori su došli na vrijeme, sve odradili, sve počistili, račun je ispostavljen NAKON izvršenih radova (nikakav avans nije tražen).

ja zadovoljna.
sorciere is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 12:59   #911
Quote:
PETABRZINA kaže: Pogledaj post
Za sve vrijedi ona stara " Koliko para toliko muzike". Ipak najeftinije nije dugoročno najbolje rješenje.
tjah... znam osobu koja je stavljala pichler vrata... za puno para...
isporučena kriva boja, kriva brava, razbijene pločice, zidarski radovi nisu odrađeni do kraja... gazdarici se nije dalo ustati, da majstorima otključa skladište (izjave radnika), pa su se "snašli" s onim što su imali...

tako da ni puno para - puno muzike, nije uvijek točno .
sorciere is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2012., 22:19   #912
Pozdrav,

kako na netu nemogu naći ništa konkretno zanima me dali netko ima iskustva sa firmom H.L.M. Centar , konkretno sa protuprovalnim vratima iz njihove ponude: http://www.hlmcentar.hr/protuprovalna1.asp?link=vrata:

ja i supruga smo u potrazni za protuprovalnim ulaznim vratima i želja nam je čim više se informirati i po mogućnosti naći najbolju kombinaciju uloženo/dobiveno

svi prijedlozi su dobrodošli, cjenovni rang je do nekih 6000 kn



Pozzz

Zadnje uređivanje efz : 16.08.2012. at 22:45.
efz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2012., 01:46   #913
http://www.youtube.com/watch?v=qaXCCGdNhwk
Jesu li kineska protuprovalna vrata koja se prodaju kod nas kvalitetnija od ovih na gornjem linku?
BrunoIV is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2012., 09:44   #914
To je to. To su ona kineska vratašca za 1.000-2.000 kn.
FED is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2012., 13:14   #915
Quote:
BrunoIV kaže: Pogledaj post
http://www.youtube.com/watch?v=qaXCCGdNhwk
Jesu li kineska protuprovalna vrata koja se prodaju kod nas kvalitetnija od ovih na gornjem linku?
Ovakva identična prodaju veliki centri (Metro, Brico store, Pevec...).
Ali ne kužim što su rusi htjeli pokazati ovim videom? Što očekivat od vrata za 800kn?
Po meni, to su idealna vrata za neke ostave, šupe i sl.
Za stan - samo u slučaju da uopće nemaš vrata pa da koliko-toliko smanjiš propuh.

U dućanima koji prodaju isključivo PP vrata se mogu naći i kineska ali su ta u pravilu puno kvalitetnija - gledaj da imaju drvenu oblogu i punjenje kamenom vunom, i da prodavač ima rezervne dijelove za slučaj da nešto "zapne".

Ali opet, i ta bolja kineska se ne mogu mjeriti sa talijanskim modelima.
Hrwoye is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2012., 18:45   #916
Ima neko iskustva s PP vratima firme Virtus Interijeri? Sad imaju na akciji vrata snizena s 3.500 kn na 2.500 kn, ali ne pisu nikakve specifikacije na letku (osim 10 točaka i set od 5 ključeva), a i web sajt im je u izradi...
frulex is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 20:50   #917
Brava za protuprovalna vrata

Bok svima,
imam jedno pitanje za znalce.
Stvar je ovakva:
Kupili smo novi stan i sve je u redu, ali brate, ulazna protuprovalna vrata su katastrofa živa.Lošije još u životu nisam vidio.
E sad pošto je sve novo i uređeno žena neda da mijenjamo cijela vrata, pristala je na zamjenu brave.
Pitanja su slijedeća:
Može li se tu staviti bilo koja protuprovalna brava ili na šta treba paziti?
Koju bi mi bravu preporučili kao neki najbolji omjer cijene i kvalitete ili neki srednji rang brave.
Imam jedno mjesec dana za odluku i ugradnju.
Zahvaljujem i očekujem vaše odgovore.
Lp
morpheusda is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 10:13   #918
Gdje se na području Požega-Daruvar-Pakrac-Lipik-Novska-Kutina, mogu kupiti solidna protuprovalna vrata sa ugradnjom?
libertas30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2012., 20:15   #919
Quote:
morpheusda kaže: Pogledaj post
Bok svima,
imam jedno pitanje za znalce.
Stvar je ovakva:
Kupili smo novi stan i sve je u redu, ali brate, ulazna protuprovalna vrata su katastrofa živa.Lošije još u životu nisam vidio.
E sad pošto je sve novo i uređeno žena neda da mijenjamo cijela vrata, pristala je na zamjenu brave.
Pitanja su slijedeća:
Može li se tu staviti bilo koja protuprovalna brava ili na šta treba paziti?
Koju bi mi bravu preporučili kao neki najbolji omjer cijene i kvalitete ili neki srednji rang brave.
Imam jedno mjesec dana za odluku i ugradnju.
Zahvaljujem i očekujem vaše odgovore.
Lp
Jel možeš staviti sliku?

Jel misliš baš na bravu kao što je ovo:


ili misliš na cilindar kao ovo:

ili misliš na kvaku:


Često ljudi brkaju...

Imaš ovdje par savjeta pa vidi:
http://www.titandom.com/protuprovaln...cni-ulosci.php
safty-tipps is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2012., 12:17   #920
Pozdrav, vidim da nije tema baš jako aktivna, ali možda se netko javi.

Naime, kupila sam protuprovalna vrata, od firme koju su mi mnogi preporučili, uključujući ljude tu na forumu. Neću ime spominjati dok ne vidim kako će se to sve riješiti.

Ugradili su mi vrata prije tri dana, stavili privremeni cilindar jer su majstori još u stanu i moraju još staviti lajsne i futer štok. No to nije bitno. Naime, meni se ta vrata užasno teško otvaraju. Otključaju se relativno OK (iako mislim da bi i to trebalo ići puno glađe), a onda kada treba još jednom okrenuti ključ, onako da se vrata otvore, to ne ide. S vanjske strane imam fiksnu kuglu, ne mogu se vrata otvoriti bez ključa. A da bi ih otvorila s ključem trebam dvije ruke, s jednom potegnuti vrata k sebi, s drugom okrenuti ključ i tek onda mogu ući unutra. Ne znam sad koliko sam dobro objasnila. Da li je itko imao takvo iskustvo?

Nisam nikada prije imala ovakva vrata i nisam sto posto sigurna kako bi trebala funkcionirati, ali čini mi se da ovo nije OK. Zvala sam ih i pokušavaju me uvjeriti da to tako mora biti. Doduše obećali su da će opet doći vidjeti. Ja sam prilično uvjerena da to tako NE mora biti i da bi mi se tako ponašala nekakva jeftina kineska vrata, a da za ova to nije prihvatljivo ponašanje.

Što mislite?
__________________
No matter how much you struggle or strive, you can't get out of this life alive.
enchica1982 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:43.