Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.03.2008., 19:40   #161
Ispočetka je bilo puno pa je to dr. prevukao, pa mu se opet zaljepilo bez obzira što smo svaki dan nekoliko puta to prevlačili, pa je opet dr. odljepio. Sad on sam nateže, svaki dan al svejedno se malo uvatilo s donje strane glavića. Ne znam, mislim i da mu je kožica pri vrhu malo uža jer dota teško nategne. Dr. ne reagiraju al meni se to ne ćini normalno.
vusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 19:52   #162
Nema brige do treće godine
Većina dječaka se rađa s fiziološkom fimozom i kožica se ne može prevući preko glavića penisa. Ta pojava je sasvim normalna i opravdana - u prvim mjesecima života, fiziološka "povezanost" prepucijuma sa penisom predstavlja prirodnu zaštitu glavića od štetnog uticaja amonijaka iz mokraće.
Kod većine dječaka, prepucijum se potpuno odvaja od glavića penisa u toku prve tri godine života. Da biste potakli taj prirodni proces, treba povremeno prevlačiti kožicu, naročito u toku kupanja, zato što topla voda povoljno utječe na rastezanje kože. Međutim, to morate raditi veoma pažljivo i bez upotrebe sile!
Ukoliko se kožica, do djetetove treće godine, još uvek teško prevlači preko glavića ili uopče ne može prevuči- ne dižite paniku. U trećoj godini života skoro 50% dječaka ima fiziološku fimozu, odnosno unutrašnja strana prepucijuma im je i dalje slepljena za glavić. Ne trebate biti zabrinuti, osim u slučaju da je otvor prepucijuma toliko uzak da djete ne može normalno piškiti.
__________________
13.09.2007. Roko,Roko!
*Mistique* is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 19:53   #163
našem je sinu sestra u klaićevoj prevukla s 4mj. i oštetila malo pa mu je tako sraslo s jedne strane
nefrologinja nam je rekla da prevlačimo svaku, do svaku drugu večer i čistimo "sir" jer je to čak preporučljivo
ja sam pitala je li u vodi, rekla je ne - poslije kupanja
__________________
ljubim jana rasplakana, nasmijana, srcu odabrana
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 20:57   #164
Ja ne mogu malom ništa naći dok se kupa--- pišo se u vodi stisne i svisne
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 09:13   #165
Quote:
ksenija_2 kaže: Pogledaj post
Ja ne mogu malom ništa naći dok se kupa--- pišo se u vodi stisne i svisne
Pa ne kupaj ga u hladnoj vodi
Dado_Dixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 13:16   #166
Čitam kako vam preporučuju da perete te naslage u piši i kapate s uljem, meni je ped rekao da ga normalno perem, da se čak ta sva naslaga ni nemora sva oprati jer prirodno štiti od infekcija.Imali smo samo jednom problema kad je malog bolio pišo i malo pocrvenio pa nam rekli da peremo u kamilici i to je prošlo.
Agata1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 13:19   #167
agata i ostale curke, ja više nisam pametna. mm na internetu (na stranim sajtovima) stalno čita kako se to bijelo ni slučajno ne skida jer to štiti od infekcija. pošto na šalati ne čitaju internet oni lijepo sve to skidaju i kažu nama da i mi to obavezno radimo. pa ajd ti budi pametan i pruži djetetu adekvatnu brigu i zaštiti ga od nove infekcije
Štrumpfeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 13:25   #168
nama nefrologinja rekla da to bijelo tek stvara upalu
__________________
ljubim jana rasplakana, nasmijana, srcu odabrana
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 13:30   #169
kažem ti tashi: ajd budi pametan.
ja to skidam poslije kupanja s vaticom i uljem
Štrumpfeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 14:07   #170
Quote:
Štrumpfeta kaže: Pogledaj post
agata i ostale curke, ja više nisam pametna. mm na internetu (na stranim sajtovima) stalno čita kako se to bijelo ni slučajno ne skida jer to štiti od infekcija. pošto na šalati ne čitaju internet oni lijepo sve to skidaju i kažu nama da i mi to obavezno radimo. pa ajd ti budi pametan i pruži djetetu adekvatnu brigu i zaštiti ga od nove infekcije
To trebaš skinuti jer ako ostaviš, to ti je uzgajalište za bakterije. Ako ostaviš preko dana, probaj pomirišati navečer. Što misliš otkud miris, ako ne od bakterija? A na internetu svašta piše.
Dado_Dixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 20:46   #171
ne znam što je pravilno danas, ali vam mogu reći kako sam ja. od rođenja sam pomicala kožicu recimo jednom dnevno, neki put jednom u dva dana, tak daleko koliko je išlo, vrlo nježno. jednog dana prigodom kupanja je jednostavno kožica se dala posve prevuć (čak sam se malo prepala, nisam očekivala). kad je imao 3 god. naučila sam ga da to sam radi prilikom kupanja, i od tad je to to. jednom na godinu ga pitam da mi pokaže kak mu ide, ove godine puni 10 i više neću ništa gledati. u cijeloj priči je najgori dio bio dobiti ga da sam nauči. eto to je to, bez bolova i bez trauma.
s druge strane frendici ( kod njenog sina) je pedijatrica rekla da ne dira, ma da skratim nakon bolnih kirurgovih povlačenja (pred školu),završio je na obrezivanju, i još ima traume.
cinober is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 21:54   #172
U rodilištu "Sveti Duh" nam je simpatični pedijatar rekao da ne diramo ništa.ništa!
dod is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 08:37   #173
Cure i dečki zanima me kako svojim pelenašima okrenete pišu pri stavljanju pelene. Tu isto ima puno različitih mišljenja i razloga. Meni su neke mame rekle da pišu stave prema gore, neke prema dolje, ped (muški) mi je rekao da što je Bog stvorio da visi da treba visjeti-znači prema dolje. Primjetila sam da mu jedna teta u vrtiću okrene gore, a druga prema dolje. Više ni sama nisam bila pametna od svih različitih savjeta i iskustava i meni se činilo normalnije da pišo bude prema dolje.Kak je to kod vas?
Agata1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 08:54   #174
Quote:
dod kaže: Pogledaj post
U rodilištu "Sveti Duh" nam je simpatični pedijatar rekao da ne diramo ništa.ništa!
Ne poznamo "simpatičnog pedijatra" ali ni mi ništa ne diramo.
Quote:
Agata1979 kaže: Pogledaj post
ped (muški) mi je rekao da što je Bog stvorio da visi da treba visjeti-znači prema dolje.
Ravnali smo se ovom logikom, ispada da smo opet slušali nečijeg pedijatra
Tinkili is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 08:59   #175
Quote:
Agata1979 kaže: Pogledaj post
Cure i dečki zanima me kako svojim pelenašima okrenete pišu pri stavljanju pelene. Tu isto ima puno različitih mišljenja i razloga. Meni su neke mame rekle da pišu stave prema gore, neke prema dolje, ped (muški) mi je rekao da što je Bog stvorio da visi da treba visjeti-znači prema dolje. Primjetila sam da mu jedna teta u vrtiću okrene gore, a druga prema dolje. Više ni sama nisam bila pametna od svih različitih savjeta i iskustava i meni se činilo normalnije da pišo bude prema dolje.Kak je to kod vas?
Kak padne!
I ja sam u početku stavljala pišu prema gore,ali onda sam čula 100 različitih mišljenje sa sto strana i odlučila ne namještati pišu.To nek mu radi cura kasnije.
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 10:42   #176
Quote:
Dado_Dixie kaže: Pogledaj post
Pa ne kupaj ga u hladnoj vodi
Pa ni ne kupam ga u hladnoj vodi
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 10:45   #177
Quote:
MarinkaD kaže: Pogledaj post
Kak padne!
I ja sam u početku stavljala pišu prema gore,ali onda sam čula 100 različitih mišljenje sa sto strana i odlučila ne namještati pišu.To nek mu radi cura kasnije.
Na ovo zadnje:

Ja nisam nikad ni čula da pišu treba namještat
Ja ga ne namještam. Pišo mu ide prirodno gore () u njegovu lijevu stranu i tako ga zamotamo u pelenu.
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 11:02   #178
Quote:
Štrumpfeta kaže: Pogledaj post
kažem ti tashi: ajd budi pametan.
ja to skidam poslije kupanja s vaticom i uljem
i mi, prevučemo do glavića i očistimo poslije kupanja vaticom i uljem..
ispočetka mi bio totalni bad ali sad je super
a on se smiiijeeee
__________________
ljubim jana rasplakana, nasmijana, srcu odabrana
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 11:10   #179
Simpatični pedijatar ima malo više "istočno "prezime,ali ne mogu se nikako sjetiti.Rekao je da pišulin mora prirodno "sjesti" u pelenu,ništa lijevo,desno ,s bande...Osipić ima tri i po godine i nema nikakvih problema s pišulinom.( Već četvrti put ima uši,ošišali smo ga na nulu ,izgleda kao logoraš, ali to ovdje nije tema).
dod is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 19:16   #180
Quote:
Goga_fina kaže: Pogledaj post
Moj ima 7,5 god. i kožica se još neda skroz prevući, sa jedne strane ide, a sa druge je sljepljena. Na pregledu za školu je dokica rekla samo da svakodnevno prevlači kod tuširanja, onako do granice boli. Nedavno si je malo jače povukao, pa se jedan dio odljepio, ali ostatak se još neda
isti slučaj je i kod mog sina, 6,5 god. doktor mu je već dva puta prevlačio, i opet se zaljepilo s jedne strane, kod tuširanja ili kupanja obavezno on sam prevlači al još ništa. valjda će biti ok.
vusa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:26.