Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2015., 13:48   #4721
Quote:
Protected kaže: Pogledaj post
Dijagnoza je gastritis i to je općenito rečeno pod dg K29,upala svakako uglavnom antralno ,phd uzet poradi bakterijske inflitracije i moguće terapije potom ,a svakako i poradi stanja sluznice u tom dijelu ,leukoplakije su jedino pomalo zabrinjavajuće i zahtijevaju kontrolu i po mogućnosti njihovo rješavanje argon plazmom (APC)...presatati odmah pušiti i piti ako to činite .ostali nalaz uredan.Toliko mogu reći iz priloženog.
Hvala na odgovoru.
imam i nalaz od biopsije želuca: materijal su 4 komadića sluznice želuca. histološki s izraženom hiperemijom i edemom među mukoznim žlijezdama lamine proprije te mrljastim fokalnim infiltratom limfocita i plazma stanica. Helicobacter pylori negativan.
Molim Vas, ako nije problem da mi i ovo pojasnite.
Da li je to ujedno vezano s leukoplakijama na jednjaku, te da li se u svim bolnicama ili pak u pojedinim obavlja terapija argon plazmom (APC)..
Još jednom: hvala...
luvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2015., 16:27   #4722
hajde ljudi, nemojte biti tajnoviti, koje bolnice imaju najtanje cjevuljke a u kojoj se najmanje ceka? (zagreb drzavno, nema se para za sunce)
__________________
Bolje šutit nego ništa ne reć.
jednokratna nika is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2015., 19:59   #4723
Quote:
jednokratna nika kaže: Pogledaj post
hajde ljudi, nemojte biti tajnoviti, koje bolnice imaju najtanje cjevuljke a u kojoj se najmanje ceka? (zagreb drzavno, nema se para za sunce)
meni je merkur bio uredu i sestre su bile ljubazne, nije pregled ugodan ali sam preživjela , inače sam paničar ali sve je prošlo ok, pa eto preporučam merkur
vesela djevojka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 18:42   #4724
Quote:
luvena kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru.
imam i nalaz od biopsije želuca: materijal su 4 komadića sluznice želuca. histološki s izraženom hiperemijom i edemom među mukoznim žlijezdama lamine proprije te mrljastim fokalnim infiltratom limfocita i plazma stanica. Helicobacter pylori negativan.
Molim Vas, ako nije problem da mi i ovo pojasnite.
Da li je to ujedno vezano s leukoplakijama na jednjaku, te da li se u svim bolnicama ili pak u pojedinim obavlja terapija argon plazmom (APC)..
Još jednom: hvala...
Znači iz nalaza koji ste dobili evidentno se radi o upali i potvrdi dijagnoze od prije i za to ste od kolega pretpostavljam dobili terapiju,leukoplakije metodom APC bi trebale raditi sve naše kliničke bolnice u Zagrebu ,da sad ne promoviram nikoga.Metoda je jednostavna i ne boli gotovo ništa osim što duže traje gastroskopija kao takva.U biti spaljujemo plazmom sumnjiva mjesta.No,neće svaki gastrić pristati na to tako da znate unaprijed.Ostalo kao što sam i prije rekao.Prestati pušiti i piti odmah!
Protected is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2015., 11:00   #4725
bok,

volio bih čuti vaše mišljenje vezano za moj problem.
prije otprilike 2 mjeseca sam napravio gastroskopiju i ustanovljeno mi je da imam mnoštvo dubokih erozija po sluznici želuca te GE ušće insuficijentno.
što znači GE ušće insuficijentno ?

e sada, prije nego što sam krenuo s terapijom znalo mi je biti mučno ali ništa strašno. kada sam krenuo s terapijom (controloc 40mg), pred kraj druge kutije počele su se javljati teške mučnine.... prva takva mučnina je trajala oko 1 sat, preznojio sam se itd... ali je prošla. nakon toga što sam popio sve tablete odnosno dvije kutije do kraja i prestao piti tablete jer je tako doktor odredio. opet su se javile teške mučnine. i sad posljednja mučnina trajala je oko 4-5 sati
mučnina, slabost, jako lupanje srca, osjećaj srca u želucu... ali nisam povračao.

sad ne kužim, kako mi može biti gore nakon korištenja terapije ? osim toga evo posljednih dana se osjećam loše i slabo. ako malo hodam odmah mi dođe slabo kao da sam kopao kanale... u ponedeljak idem vaditi krv da vidim koliko imam željeza
jer navodno da ti ljekovi kao controloc (inhibitor protonske pumpe) može smanjiti količinu željeza i mogu dobiti anemiju, dal je to točno ?
jer se osječam slabo, umorno i onda ako idem nešto raditi uobičajeno odmah mi postane gore....

što vi mislite, zbog čega mi se situacija pogoršala, koji su mogući razlozi ?

hvala
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2015., 22:51   #4726
Quote:
BundyBoy kaže: Pogledaj post
bok,

volio bih čuti vaše mišljenje vezano za moj problem.
prije otprilike 2 mjeseca sam napravio gastroskopiju i ustanovljeno mi je da imam mnoštvo dubokih erozija po sluznici želuca te GE ušće insuficijentno.
što znači GE ušće insuficijentno ?

e sada, prije nego što sam krenuo s terapijom znalo mi je biti mučno ali ništa strašno. kada sam krenuo s terapijom (controloc 40mg), pred kraj druge kutije počele su se javljati teške mučnine.... prva takva mučnina je trajala oko 1 sat, preznojio sam se itd... ali je prošla. nakon toga što sam popio sve tablete odnosno dvije kutije do kraja i prestao piti tablete jer je tako doktor odredio. opet su se javile teške mučnine. i sad posljednja mučnina trajala je oko 4-5 sati
mučnina, slabost, jako lupanje srca, osjećaj srca u želucu... ali nisam povračao.

sad ne kužim, kako mi može biti gore nakon korištenja terapije ? osim toga evo posljednih dana se osjećam loše i slabo. ako malo hodam odmah mi dođe slabo kao da sam kopao kanale... u ponedeljak idem vaditi krv da vidim koliko imam željeza
jer navodno da ti ljekovi kao controloc (inhibitor protonske pumpe) može smanjiti količinu željeza i mogu dobiti anemiju, dal je to točno ?
jer se osječam slabo, umorno i onda ako idem nešto raditi uobičajeno odmah mi postane gore....

što vi mislite, zbog čega mi se situacija pogoršala, koji su mogući razlozi ?

hvala
moguće je da ti smanje željezo, zato ih ja sve rjeđe pijem, i ne samo željezo već i vitamin b, ja imam i gastritis i kamence u žući, al nastojim što manje piti lijekove, u biti ni nepomažu mi puno, uzmem si rennie kad mi je jaka žgaravica i ponekad ares.

meni su pogoršali krvnu sliku al nisam se osjećala ko ti, tako da je možda kod tebe i nešto drugo u pitanju
mik-mik is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 15:12   #4727
sad ću prestati skroz piti te lijekove pa ću vidjeti dal će mi biti bolje...
ako ne bude bolje, onda ne znam koje pretrage bi mogao napraviti ?

hvala
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 23:00   #4728
Quote:
BundyBoy kaže: Pogledaj post
sad ću prestati skroz piti te lijekove pa ću vidjeti dal će mi biti bolje...
ako ne bude bolje, onda ne znam koje pretrage bi mogao napraviti ?

hvala
Mislim da je bolje da se savjetuješ sa doktorom, pa onda vidi što češ napraviti, jer nemaju svi iste dijagnoze i nije svačji gastritis isti.
mik-mik is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2015., 09:50   #4729
Quote:
mik-mik kaže: Pogledaj post
Mislim da je bolje da se savjetuješ sa doktorom, pa onda vidi što češ napraviti, jer nemaju svi iste dijagnoze i nije svačji gastritis isti.
a znam...
baš sam pročitao u uputama od lijeka da postoji mogućnost da mi se smanji magnezij. taj manjak bi mogao uzrokovati slabost i ostalo...

hvala
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2015., 12:04   #4730
Quote:
BundyBoy kaže: Pogledaj post
bok,

volio bih čuti vaše mišljenje vezano za moj problem.
prije otprilike 2 mjeseca sam napravio gastroskopiju i ustanovljeno mi je da imam mnoštvo dubokih erozija po sluznici želuca te GE ušće insuficijentno.
što znači GE ušće insuficijentno ?

e sada, prije nego što sam krenuo s terapijom znalo mi je biti mučno ali ništa strašno. kada sam krenuo s terapijom (controloc 40mg), pred kraj druge kutije počele su se javljati teške mučnine.... prva takva mučnina je trajala oko 1 sat, preznojio sam se itd... ali je prošla. nakon toga što sam popio sve tablete odnosno dvije kutije do kraja i prestao piti tablete jer je tako doktor odredio. opet su se javile teške mučnine. i sad posljednja mučnina trajala je oko 4-5 sati
mučnina, slabost, jako lupanje srca, osjećaj srca u želucu... ali nisam povračao.

sad ne kužim, kako mi može biti gore nakon korištenja terapije ? osim toga evo posljednih dana se osjećam loše i slabo. ako malo hodam odmah mi dođe slabo kao da sam kopao kanale... u ponedeljak idem vaditi krv da vidim koliko imam željeza
jer navodno da ti ljekovi kao controloc (inhibitor protonske pumpe) može smanjiti količinu željeza i mogu dobiti anemiju, dal je to točno ?
jer se osječam slabo, umorno i onda ako idem nešto raditi uobičajeno odmah mi postane gore....

što vi mislite, zbog čega mi se situacija pogoršala, koji su mogući razlozi ?

hvala
Hm, a da nije kakva incipijentna hijatalna hernija?
Jesu li tegobe vezane uz nekakav specifičan položaj tijela, poslije obilnog obroka, masne&začinjene hrane?
UZV abdomena- žučni kamenci?

No, sve opisano uistinu može biti i posljedica neželjenog djelovanja IPP-a.
Mučnina spada u rijetke nuspojave te skupine lijekova.

GE ušće insuficijentno- u praktičnom smislu za tebo to znači otprilike ovo:
-dugotrajno (a možda i trajno) ne konzumirati masnu&začinjenu hranu
-jesti samo volumenom manje obroke
-ne lijegati bar 2h nakon objeda
-zalihe cigareta, žestice, crnog vina.. pokloni najgorem neprijatelju
Za početak sasvim dovoljno.
Inače, pučki rečeno, taj termin označava kako ti "ventil" između jednjaka i želuca ne funkcionira kako treba.
Naime, taj ventil treba propuštati hranu samo u smjeru od jednjaka prema želucu. A, kod tebe taj "ventil" najvjerojatnije propušta želučani sadržaj "gore", u jednjak, pa mogu nastati i zbog tog najnovije opisivane tegobe, kao i sve ostale tegobe koje si imao i ranije.

Opisane nuspojave svakako prijavi nadležnom gastroenterologu.

Dojavi kako se situacija odvija
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2015., 13:30   #4731
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Hm, a da nije kakva incipijentna hijatalna hernija?
Jesu li tegobe vezane uz nekakav specifičan položaj tijela, poslije obilnog obroka, masne&začinjene hrane?
UZV abdomena- žučni kamenci?

No, sve opisano uistinu može biti i posljedica neželjenog djelovanja IPP-a.
Mučnina spada u rijetke nuspojave te skupine lijekova.

GE ušće insuficijentno- u praktičnom smislu za tebo to znači otprilike ovo:
-dugotrajno (a možda i trajno) ne konzumirati masnu&začinjenu hranu
-jesti samo volumenom manje obroke
-ne lijegati bar 2h nakon objeda
-zalihe cigareta, žestice, crnog vina.. pokloni najgorem neprijatelju
Za početak sasvim dovoljno.
Inače, pučki rečeno, taj termin označava kako ti "ventil" između jednjaka i želuca ne funkcionira kako treba.
Naime, taj ventil treba propuštati hranu samo u smjeru od jednjaka prema želucu. A, kod tebe taj "ventil" najvjerojatnije propušta želučani sadržaj "gore", u jednjak, pa mogu nastati i zbog tog najnovije opisivane tegobe, kao i sve ostale tegobe koje si imao i ranije.

Opisane nuspojave svakako prijavi nadležnom gastroenterologu.

Dojavi kako se situacija odvija
Bok,

hvala na pomoći

ovako, incipijentna hijatalna hernija je želučana kila ?
tegobe se javljaju neovisno o tome dal sjedim, ležim ili sl.. barem ja nisam primijetio neke razlike.
UZV abdomena sam napravio i gastroenterolog je napisao da je nalaz uredan. to sam napravio prije 2 mjeseca isto kada sam i radio gastroskopiju.

Kad veliš IPP, to misliš na inhibitori protonske pumpe. znači na lijekove poput Controloca ?
doktorica opće prakse je rekla da sada više ne pijem controloc, pa ćemo kroz par dana vidjeti dal će mi biti bolje.

prekjučer sam izvadio krv i nalaz je uredan i željezo je dobro. a još neznam zašto se osječam slabo i malo sam nestabilan na nogama kao da me zanosi, te mi se malo ruke tresu....

pročitao sam u uputama od controloca da uzimanjem ovog lijeka može doći do smanjenja magnezija. a ako dođe do toga onda su simptomi vrlo slični mojima.

što vi mislite ?

hvala

Zadnje uređivanje BundyBoy : 03.06.2015. at 13:47.
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2015., 17:37   #4732
Evo me, isto problemi sa zelucem.
Pocelo to negdje krajem prosle godine. Osjecala sam samo neku laganu bol, nije da mi se hrana vracala, bez crne stolice,...
Prosla sam dr. Krvna slika - uredna, ultrazvuk abdomena - uredan.
Dobila sam nesto za terapiju, pila i smirilo se.
Proslo tako par mjeseci i onda odjednom zabocka ili neka probadajuca bol koja traje par sekundi pa nestane ili osjetim da me boli neko vrijeme, ali nista uznemirujuce. Ostalih simptoma kao sto sam i gore navela i sada nema, osim sto sam jedino primjetila da vise stucam i podrigujem, tako je bilo i prvi put.
Stvar je bila da ako mi se nakon terapije, stanje ne stabilizira, da idem na gastroskopiju, ali se tada smirilo, ali je sada pocelo ponovno.
Ajde, ako cu morat, ajde, ali da mi se bas mili, ne. Od onih sam koji imaju fobiju od one cijevi sto se spusta dolje. Kazu ljudi da taj osjecaj nije bolan, jedino neugodan... Jel se moze time povrijediti nesto unutra?
Trenutno mi prolazi tisuce misli na tu temu kroz glavu. Mozda se nadje netko tko je bio u slicnoj situaciji pa neka slobodno podijeli svoja iskustva ili opcenito netko tko mi moze reci, kako se najbolje postaviti u situaciji ako dodje do toga da zbilja moram ici na gastoskopiju?
Hvala unaprijed!
summermorning is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 06:35   #4733
Pozdrav, pošto imam kronični gastritis, nekak držim (ukratko, imam klasičnu žgaravicu, a uzrok su stres, hrana, teži fizikalni poslovi gdje se treba saginjat/napinjat i sl) pod kontrolom žgaravicu, inače pijem emanera po potrebi, mada ih izbjegavam, općenito tablete..
Ak mi alternativna rješenja na pomognu tu onda uskače emanera, koje su bogomdane

Nego kolko ih se dugo može/smije uzimat po potrebi?
zvonac_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 13:26   #4734
Quote:
summermorning kaže: Pogledaj post
Evo me, isto problemi sa zelucem.
Pocelo to negdje krajem prosle godine. Osjecala sam samo neku laganu bol, nije da mi se hrana vracala, bez crne stolice,...
Prosla sam dr. Krvna slika - uredna, ultrazvuk abdomena - uredan.
Dobila sam nesto za terapiju, pila i smirilo se.
Proslo tako par mjeseci i onda odjednom zabocka ili neka probadajuca bol koja traje par sekundi pa nestane ili osjetim da me boli neko vrijeme, ali nista uznemirujuce. Ostalih simptoma kao sto sam i gore navela i sada nema, osim sto sam jedino primjetila da vise stucam i podrigujem, tako je bilo i prvi put.
Stvar je bila da ako mi se nakon terapije, stanje ne stabilizira, da idem na gastroskopiju, ali se tada smirilo, ali je sada pocelo ponovno.
Ajde, ako cu morat, ajde, ali da mi se bas mili, ne. Od onih sam koji imaju fobiju od one cijevi sto se spusta dolje. Kazu ljudi da taj osjecaj nije bolan, jedino neugodan... Jel se moze time povrijediti nesto unutra?
Trenutno mi prolazi tisuce misli na tu temu kroz glavu. Mozda se nadje netko tko je bio u slicnoj situaciji pa neka slobodno podijeli svoja iskustva ili opcenito netko tko mi moze reci, kako se najbolje postaviti u situaciji ako dodje do toga da zbilja moram ici na gastoskopiju?
Hvala unaprijed!
Ma nemoj se toga plasit. Bio sam 4x na gastroskopiji (trenutno 23 god. prva gastroskopija sa 19). Neugodan je osjecaj to definitivno ali sta se moze. Jednom mi je gastroskopija trajala vise od 10 minuta ali sto se vise smiris stvarno, ko da ne osjetis tu sondu. Evo zadnji put bilo mi je tesko prvih minutu, mozda malo manje ali kasnije sam se smirio i gotovo da nista ne osjetis.... Osjecaj ti je slican onome kad guras prste da bi povracao i svaki put kad povracas tj. onaj trenutak bljuvanja ti se dogodi na gastroskopiji negdje do 10x max (tako barem meni). Naravno to je puno blazi osjecaj bljuvanja jer nemas sto izbljuvati (uglavnom budem 24h bez jela i oko 8 h bez tekucine prije samog pregleda). Nemoj se bojati perforacija (mogucnosti krvarenja sluznice koju bi pretraga mogla uzrokovati), statistika kaze da jedan na njih 10 000 (onih naravno koji se podvrgnu takvom pregledu) budu osteceni sondom. To se cesto dogada zbog toga sto netko ima stvarno slabu sluznicu i puno abnormalnih promjena na njoj, dakle sto se tice neke nezgode tu nemas brige.

Uglavnom, pregled traje 5-7 min, ukoliko se uzima biopsija nesto duze. Nazalost minute postaju sati na takvom pregledu ali opet, sto se moze...

Sve u svemu, ako imas problema sa jednjakom/zeludcem/dvanaesnikom/tankim crijevom (djelom tankong crijeva), gastroskopija je jedini pregled koji moze detaljno analizirati sto se stvarno dogada s tim djelovima, sve ostalo je bacanje novca i vremena.
lav_18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2015., 00:09   #4735
pozdrav, nisam nasla prikladnu temu pa bih ovdje zamolila tumacenje pasaze crijeva ako moze
evo nalaza:
Nakon peroralne aplikacije kontrastnog sredstva prikaze se uredna pasaza kroz jednjak i zeludac. Zeludac je urednog polozaja i velicine, no antrum zeluca i pilorus su usmjereni kranijalno i sezu gotovo do visine fundusa (zeludac poput slova U).
Konture zeluca su ostre, a sluznicki nabori izgledaju uredni.
Duodenalni kvadrant je uredne velicine, polozen vise lijevo sa kosim polozajem proksimalnog odsjecka.
Pocetne vijuge jejenuma su urednog polozaja, sirine lumena i sluznickog reljefa. Ostale vijuge jejenuma su nepravilno smjestene u desnom hemiabdomenu, sasvim prema lat.abd.stijenci (malrotacija? postop.adhezije?)te su sirokog lumena koji je promjera do oko 4-5cm i posljedicno reduciranih sluznickih nabora. Peristatika je slabija.
Ostatne vijuge ileuma su urednog polozaja i ocuvane prohodnosti te takoder prosirenog lumena i reduciranih sluznickih nabora. Konture su ostre a lumen je promjera do 4 cm. Kod danasnjeg pregleda ne uspije se jasno prikazati eventualne stenoze te se ona ne moze potvrditi, ali niti u potpunosti iskljuciti.
valvula bauchini se ne prikaze jasno zbog superpozicije crijevnih vijuga.
Cekum se prikazuje vrhom sasvim medijalno prevertebralno i lijevo paravertebralno te je prakticki horizontalnog polozaja.
pasaza vremenski protice sporije s obzirom na opseg resekcije vijuga jejenuma i ileuma.

puno hvala ako trebaju kakve dodatne info, vicite
kokoshka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2015., 19:29   #4736
Pozdrav....

Bolje da nisam čitala neke ovdje postove, ali dobro....

Uglavnom....znam imati tu probadajuću bol u području želuca već godinu, dvije, traje otprilike minutu dvije da se ne smijem pomaknuti i onda prestane...nije svakodnevno bilo, dagađala se najčeće ili dok ležim u krevetu predjutro ili nakon što popijem više od jedne čaše coca- cole....zapravo najčešće nakon coca cole takoo da iako sam inače što se tiče bolesti - odmah se zabrinem, sada nisam baš to bila k srcu uzimala...i zna, svi će mi reći...zašto i dalje piješ coca colu? ali eto bila sam u fazi učenja i ona mi je najbolje pomagala...a kako kažem, ti bolovi bi se javljali pa ih ne bi bilo nekoliko mjesec i tako to...sve do sada prije tjedan dana kada sam opet bila pod stresom i pila to piće....stalno...i onda me počelo probadati i u leđima na trenutak jako....i više zbog toga od čega da krenem sam otišla doktoru jer sam mislila možda su bubrezi, itd..uglavnom krvna slika je super...i doktorica je rekla kada sam joj sve to opisala da je želudac, dala mi je da pijem Zipantola - 2 puta na dan, kao 2 tjedna i šta nesmijem jesti i piti...dakako čim više ne pijem colu nisam imala takvih bolova, samo nelagodu i blagu bol npr kada sam gladna i znala mi se hrana vraćati nekada u fazama kada sam pod stresom ali nikada zbog toga nisam išla kod doktora -e sada zašto ovo pišem je to da otkada pijem te lijekove -već 3 dana, ja se grooozno osjećam bolova nema, ali moje opće stanje je koma - sve su to nuspojave kakti napisane, ali svejedno pitam se što da radim??? znači - od bolova pri gutanju - mogu gutati, ali nekako malo otežano, do probavnih smetnji....vjetrova, mučnine, češći odlazak na wc pa do podrigivanja - koje nisam imala tako intenzivno prije - znači sve kontra! i opet sam otišla doktorici i ona se isto čudi, dala mi je sada lanzul da pijem i da vidim dakako kako će mi biti ali svejedno ja sam skeptična oko svih tih lijekova skupa!!!! inače da napomenem - i neke ostale lijekove ne podnosim, isto mi je muka bilo...jel to moj organizam možda tako na to reagira ili šta, jel uopće da nastavim to uzimati ili šta da radim??? Hvaala
__________________
Moda blijedi. Samo stil ostaje :) Prodaja Avon kozmetike
COCO CHANEL 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2015., 19:39   #4737
Quote:
BundyBoy kaže: Pogledaj post
bok,

volio bih čuti vaše mišljenje vezano za moj problem.
prije otprilike 2 mjeseca sam napravio gastroskopiju i ustanovljeno mi je da imam mnoštvo dubokih erozija po sluznici želuca te GE ušće insuficijentno.
što znači GE ušće insuficijentno ?

e sada, prije nego što sam krenuo s terapijom znalo mi je biti mučno ali ništa strašno. kada sam krenuo s terapijom (controloc 40mg), pred kraj druge kutije počele su se javljati teške mučnine.... prva takva mučnina je trajala oko 1 sat, preznojio sam se itd... ali je prošla. nakon toga što sam popio sve tablete odnosno dvije kutije do kraja i prestao piti tablete jer je tako doktor odredio. opet su se javile teške mučnine. i sad posljednja mučnina trajala je oko 4-5 sati
mučnina, slabost, jako lupanje srca, osjećaj srca u želucu... ali nisam povračao.

sad ne kužim, kako mi može biti gore nakon korištenja terapije ? osim toga evo posljednih dana se osjećam loše i slabo. ako malo hodam odmah mi dođe slabo kao da sam kopao kanale... u ponedeljak idem vaditi krv da vidim koliko imam željeza
jer navodno da ti ljekovi kao controloc (inhibitor protonske pumpe) može smanjiti količinu željeza i mogu dobiti anemiju, dal je to točno ?
jer se osječam slabo, umorno i onda ako idem nešto raditi uobičajeno odmah mi postane gore....

što vi mislite, zbog čega mi se situacija pogoršala, koji su mogući razlozi ?

hvala
Ej, morala sam ti odgovoriti na ovo - ja sam znala i znam imati takve mučnine ali nisam do sada nikada pila nikakve tablete, pa nije zbog toga, nego u mom slučaju mislim da je vezano sa previše hrane - preteške i vruće a možda u sklopu sa lijekovima koje sam pila/ pijem - željezo koji teško padaju da želudac...baš kako si rekao, meni je znalo tako pozlit da sam mislila da cu umrijeti - opća slabost, znojenje, mučnina iako nikada nisam povraćala, crenjenje pred očima....i trajalo bi od nekoliko minuta do nekoliko sati, ali nakon jela uvijek! takoo da, obrati kada ti se to događa i zašto..što se tiče opće slabosti...ako nije željezo, mislim ako ti je krvna slika u redu onda vjerojatno nije ništa strašno, ali onda nek ti promjene lijekove ako budeš opet morao piti to..
__________________
Moda blijedi. Samo stil ostaje :) Prodaja Avon kozmetike
COCO CHANEL 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2015., 08:50   #4738
Quote:
COCO CHANEL 23 kaže: Pogledaj post
Pozdrav....

Bolje da nisam čitala neke ovdje postove, ali dobro....

Uglavnom....znam imati tu probadajuću bol u području želuca već godinu, dvije, traje otprilike minutu dvije da se ne smijem pomaknuti i onda prestane...nije svakodnevno bilo, dagađala se najčeće ili dok ležim u krevetu predjutro ili nakon što popijem više od jedne čaše coca- cole....zapravo najčešće nakon coca cole takoo da iako sam inače što se tiče bolesti - odmah se zabrinem, sada nisam baš to bila k srcu uzimala...i zna, svi će mi reći...zašto i dalje piješ coca colu? ali eto bila sam u fazi učenja i ona mi je najbolje pomagala...a kako kažem, ti bolovi bi se javljali pa ih ne bi bilo nekoliko mjesec i tako to...sve do sada prije tjedan dana kada sam opet bila pod stresom i pila to piće....stalno...i onda me počelo probadati i u leđima na trenutak jako....i više zbog toga od čega da krenem sam otišla doktoru jer sam mislila možda su bubrezi, itd..uglavnom krvna slika je super...i doktorica je rekla kada sam joj sve to opisala da je želudac, dala mi je da pijem Zipantola - 2 puta na dan, kao 2 tjedna i šta nesmijem jesti i piti...dakako čim više ne pijem colu nisam imala takvih bolova, samo nelagodu i blagu bol npr kada sam gladna i znala mi se hrana vraćati nekada u fazama kada sam pod stresom ali nikada zbog toga nisam išla kod doktora -e sada zašto ovo pišem je to da otkada pijem te lijekove -već 3 dana, ja se grooozno osjećam bolova nema, ali moje opće stanje je koma - sve su to nuspojave kakti napisane, ali svejedno pitam se što da radim??? znači - od bolova pri gutanju - mogu gutati, ali nekako malo otežano, do probavnih smetnji....vjetrova, mučnine, češći odlazak na wc pa do podrigivanja - koje nisam imala tako intenzivno prije - znači sve kontra! i opet sam otišla doktorici i ona se isto čudi, dala mi je sada lanzul da pijem i da vidim dakako kako će mi biti ali svejedno ja sam skeptična oko svih tih lijekova skupa!!!! inače da napomenem - i neke ostale lijekove ne podnosim, isto mi je muka bilo...jel to moj organizam možda tako na to reagira ili šta, jel uopće da nastavim to uzimati ili šta da radim??? Hvaala
Ma gle, sve je to ok (ajmo rec). Evo ja na controlocu 40mg i imam tezinu na zeludcu, skinuo se s toga i sve nestaje odma. Nuspojeva su nuspojave. Pogledaj si detaljnije na googlu o njima. Postoji uvijek skupina nuspojava s kojima se covijek ne bi trebao zamarat (doslovce ignorirati) a postoji i ona druga skupina kod koje se treba obratiti lijecniku i nakon toga najvjerojatnije dode do promjene lijeka. Mislim da tu nema druge nego izdrzati terapiju. Naravno nuspojave bi trebale nestati 2-3 dana nakon uzimanja lijeka. Ukoliko i dalje traju neke tegobe uzrokovane nuspojavama tada definitivno treba otici lijecniku.
lav_18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2015., 10:48   #4739
Bok društvo!
Radila sam gastroskopiju ( s biopsijom ) 3 puta do sad, i preživjela sam

Sad moram ponovo, ali ovaj puta moram raditi i višestruke biopsije i to tankog crijeva, radi celijakije na koju dr sumnja.
Iskreno, nekak sam cendrava, jer sam zadnjih godinu i pol imala tolko zdravstvenih problema da mi je bilo muka i pomisliti još i na gastroskopiju ... tak da, kak sam zadnji put radila 2006., imate neki savjet di su sad dobri?
Prije sam radila na Rebru ( užas - grubi, živčani ... a ja, iako očito znam biti privatno cendrava, na pretragama sam kuš ... odgulim kaj trebam i to je to, pa nisu imali razloga biti tak nadrkani ), a kasnije u Dubravi kod Karduma. Mislila sam opet otići njemu, ali kad sam pitala da me naruče kod nejga, rekli su mi da oni ne znaju koji dr kad radi, pa me nemreju kod njega naručiti.

Znam da sam sad baš Cvilidreta, ali jesam, pa zato, please, savjet od vas, tj. vaša iskustva.

Hvala!
Sophsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2015., 10:48   #4740
Quote:
sophie7 kaže: Pogledaj post
Bok društvo!
Radila sam gastroskopiju ( s biopsijom ) 3 puta do sad, i preživjela sam

Sad moram ponovo, ali ovaj puta moram raditi i višestruke biopsije i to tankog crijeva, radi celijakije na koju dr sumnja.
Iskreno, nekak sam cendrava, jer sam zadnjih godinu i pol imala tolko zdravstvenih problema da mi je bilo muka i pomisliti još i na gastroskopiju ... tak da, kak sam zadnji put radila 2006., imate neki savjet di su sad dobri?
Prije sam radila na Rebru ( užas - grubi, živčani ... a ja, iako očito znam biti privatno cendrava, na pretragama sam kuš ... odgulim kaj trebam i to je to, pa nisu imali razloga biti tak nadrkani ), a kasnije u Dubravi kod Karduma. Mislila sam opet otići njemu, ali kad sam pitala da me naruče kod nejga, rekli su mi da oni ne znaju koji dr kad radi, pa me nemreju kod njega naručiti.

Znam da sam sad baš Cvilidreta, ali jesam, pa zato, please, savjet od vas, tj. vaša iskustva.


Hvala!
A gle, privatnik je tu jedina solucija. Vjeruj mi moraju te na blazi nacin tretirati nego li ovi (zapravo isti) doktori u drzavnim bolnicama. Ipak placas (cini mi se da je 500kn bez biopsije). Istrazi sama po netu pa vidi di ces.

Sto se tice samog pregleda, pa bila si 3x, sve znas... Bio sam ja 4x imam 23 godine i jos me sigurno do kraja zivota (ajmo rec da cu zivjet jos 25 god. vise mi ni ne treba iskreno) ceka 5-6 gastroskopija. Vec sam puno pisao o tom pregledu ali nista strasno, mislim da sve znas.
lav_18 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:50.