Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > iOS

iOS Apple uređaji pokretani iOS-om

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2007., 19:43   #101
Apple je dokazano sranje!

Kamera mu je kurac!!! Neka ti padne jedan put pa ćeš vidit kakav je taj "tač" ka i sva ostala sranja.
SE W960i je odličan mob (iako mi je nokia no1) samo šta mi idu na živce one 3 tipke na dodir. I negdi sam gori pročita da je apple 1 mob sa 8gb memorije.
??? Nokia N91 8GB? Sada W960i????
Apple je pre grez mobitel i gromada. Pisalo je gori i da nije prevelik za svoje funkcije. Ako ti nije prevelika štruca kruva u đepu i jebeno loša kamera bez video snimanja i MMS-a onda OK.
I da bude još veće sranje, nema SIM karticu nego su stavili su čip koji ga veže samo za 1 mrežu.
aids3 is offline  
Old 18.07.2007., 11:01   #102
Quote:
JayDee kaže: Pogledaj post
Soma!??? Meni rekao 2 soma prije 7 dana! Ha ha ha.....Meni moj dolazi iz Amerike 27.07. , 2600 kn....frendica mi ga nosi...
trebao si kupit par komada,dobro bi zaradio tu,ak jos stignes,reci joj nek kupi..
tomy23 is offline  
Old 18.07.2007., 11:08   #103
Quote:
tomy23 kaže: Pogledaj post
trebao si kupit par komada,dobro bi zaradio tu,ak jos stignes,reci joj nek kupi..
Hoće li raditi na našu mrežu?
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Old 18.07.2007., 14:59   #104
Quote:
ZOsvald kaže: Pogledaj post
Hoće li raditi na našu mrežu?
Tmobile je potpisa ugovor sa appleom. Najvjerovatnije će radit al samo pod t mobile. još će ga oni "ulipšat" sa onim svojim rozim pizdarijama ka šta su uništili sve mobitele koje naruče.
aids3 is offline  
Old 18.07.2007., 18:31   #105
Quote:
aids3 kaže: Pogledaj post
Tmobile je potpisa ugovor sa appleom. Najvjerovatnije će radit al samo pod t mobile. još će ga oni "ulipšat" sa onim svojim rozim pizdarijama ka šta su uništili sve mobitele koje naruče.
Roze pizdarije....
__________________
Printing money with Forex trading
JayDee is offline  
Old 18.07.2007., 18:35   #106
Quote:
ZOsvald kaže: Pogledaj post
Hoće li raditi na našu mrežu?

E to neznam....zato sam naručio samo jedan komad za sebe.....tip iz oglasnika kaže da ih ima otključanih,(navodno ih je prodao 6)da rade na sve mreže, čekam svoga da ga lažno aktiviram, pa ću onda vidjet dal mogu šta napraviti u vezi SIM kartica.... Kako sada stvari stoje sa "otključavanjem" kod nas može raditi "samo" kao iPod,WiFi,PDA...uglavnom sve se može osim zvat ,primat pozive i SMS....to je 100% sigurno,eh sad MOŽDA prima naše SIM kartice...čekam 27.07.

Bumo vidjeli!


BTW da mi je bar nać tih 6 ljudi šta su kupili te otključane iPhoneove, da se uvjerim. Ako netko zna nekoga od njih,prijatelj od prijatelja,od prijateljice prijaelj itd,itd....nek snimi s fotićem ili mobitelom iPhone u akciji na našoj mreži i uploda na Youtube!
__________________
Printing money with Forex trading
JayDee is offline  
Old 18.07.2007., 18:39   #107
Quote:
aids3 kaže: Pogledaj post
Neka ti padne jedan put pa ćeš vidit kakav je taj "tač" ka i sva ostala sranja.
Neznam baš....http://www.youtube.com/watch?v=czCCavcnNd8
__________________
Printing money with Forex trading
JayDee is offline  
Old 20.07.2007., 12:09   #108
Negdje sam pročitao da za Amere nema SIM kartice, ni utora, već je sve fiksno na AT&T.
Nešto slićno kao pred 30-tak godina u Albaniji - mogli su kupiti radio na fiksnoj radio stanici- Radio Tirana - nema drkanja po eteru !
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Old 21.07.2007., 14:08   #109
Quote:
ZOsvald kaže: Pogledaj post
Negdje sam pročitao da za Amere nema SIM kartice, ni utora, već je sve fiksno na AT&T.
Nešto slićno kao pred 30-tak godina u Albaniji - mogli su kupiti radio na fiksnoj radio stanici- Radio Tirana - nema drkanja po eteru !
Šta ste zabrijali da nema SIMa ,naravno da ima!!!! Nemože mobitel radit bez...Bože! Zaključan je iPhone na AT&T mrežu,sa AT&T SIMom.....
__________________
Printing money with Forex trading
JayDee is offline  
Old 07.08.2007., 16:43   #110
Thumbs up

iPhone radi u HR ! Da,da kao telefon isto! - http://www.hackint0sh.org/forum/showthread.php?t=2215

Da mi je znat tko je taj dečko....
__________________
Printing money with Forex trading

Zadnje uređivanje JayDee : 07.08.2007. at 18:53.
JayDee is offline  
Old 09.08.2007., 13:20   #111
Copy/paste sa T-portala:

Quote:
iPhone stigao i radi u Hrvatskoj

Grupa entuzijasta, zaljubljenika u računala Macintosh i u sve vezano uz kompaniju s logotipom zagrižene jabuke, okupljenih oko web odredišta www.jabucnjak.hr, objavila je zanimljivu vijest o prvom dolasku mobitela iPhone, trenutno najpoželjnije telekomunikacijske naprave na svijetu
Foto: Jabucnjak.hr
U vijesti ne bi bilo ništa neobično s obzirom da je iPhone moguće kupiti u SAD-u te donijeti na naše prostore, a koristiti preko ugovorenog roaminga, no ekipa s jabučnjak.hr uspješno je 'hakirala' iPhone kako bi se bez problema spajao na T-Mobile mrežu.

Naravno, upozoravamo da je navedena radnja ilegalna s obzirom da je na uređaju potrebno nadograditi firmware te 'klonirati' SIM karticu. Da ne duljimo, prenosimo vam dio teksta s web odredišta www.jabucnjak.hr:

'Konkretan iPhone je modificiran na takav način da može koristiti T-Mobile mrežu poput bilo kojeg drugog mobilnog telefona. Primanje poziva, pozivanje i SMS radi normalno. Naravno, zbog EDGE mreže koja kod nas nije svuda raspoloživa, na internet se spaja bežičnom vezom gdje je dostupna. Sve internetske opcije iPhonea rade izuzev YouTube aplikacije.

Na internetu postoji više web stranica koje opisuju konkretan postupak modifikacije, tj. 'hakiranja', a Jabučnjak mora upozoriti da se radi o postupku koji nije nimalo jednostavan i, naravno, poništava garanciju na uređaj. Prema našim saznanjima, modifikacija je moguća kroz firmware iPhonea, ali i kloniranjem SIM kartice - što se može protumačiti i kao ilegalna radnja, iako se izvodi u dobroj namjeri. U svakom slučaju, ova vijest potvrđuje da iPhone može raditi u Hrvatskoj, a nama preostaje nadati se da ćemo ga svi uskoro moći kupiti i kod nas.'
cosanostra is offline  
Old 10.08.2007., 09:06   #112
Quote:
ZOsvald kaže: Pogledaj post
Negdje sam pročitao da za Amere nema SIM kartice, ni utora, već je sve fiksno na AT&T.
Nešto slićno kao pred 30-tak godina u Albaniji - mogli su kupiti radio na fiksnoj radio stanici- Radio Tirana - nema drkanja po eteru !
Ma nemoj!
Kako nebi mogo raditi bez sima?? Odakle ti ta bezvezna informacija??
Ako se malo bolje prisjetis prije dolaska VIP mreze bio je samo Cronet i on je nudio 099 mob (kao to je onda bilo jeftinije nego 098) i nije imo sim i radio je iskljucivo na pretplatu isto tako nije imo ni utor za sim!
Grga-000 is offline  
Old 10.08.2007., 13:04   #113
Nemrem vjerovat.

Ovo je must see.
rossonero is offline  
Old 10.08.2007., 13:38   #114
O moj Bože...
cosanostra is offline  
Old 08.09.2007., 14:04   #115
Pala cijena iPhonea za 200$. S 599 na 399.

Čudno mi je to, za trecinu pala cijena, jel to mozda zbog Google Phonea. Hmm.
Nije bas da se nije prodavao iPhone.
rossonero is offline  
Old 08.09.2007., 14:09   #116
Quote:
rossonero kaže: Pogledaj post
Pala cijena iPhonea za 200$. S 599 na 399.

Čudno mi je to, za trecinu pala cijena, jel to mozda zbog Google Phonea. Hmm.
Nije bas da se nije prodavao iPhone.
Pa shvatili su da je cijena previsoka.
Freek is offline  
Old 12.09.2007., 20:05   #117
To mi je super, lik mixa sve stvari, samo upišite u YouTube "will it blend" i smijte se do mile volje!

Inače: 1000000 (milijun) Iphonea
http://www.net.hr/tehnoklik/page/200...1/0435006.html

Koliko su ga ljudi popljuvali, nisam mislio da će se tako prodavati!
Meni je on bez obzira na to bez veze , jedino mi se kod njega sviđa je gledanje filmova i int. str. na prelijepom velikom ekranu, a ako idem u tom smjeru, onda mogu kupiti neki prijenosni multimedijalni player!
Zallman is offline  
Old 17.09.2007., 10:43   #118
Quote:
Zallman kaže: Pogledaj post
Koliko su ga ljudi popljuvali, nisam mislio da će se tako prodavati!

Koji su ga to ljudi popljuvali? Misliš na one koji ga nisu ni kupili u prvom redu, a kamoli isprobali?

Quote:
Meni je on bez obzira na to bez veze , jedino mi se kod njega sviđa je gledanje filmova i int. str. na prelijepom velikom ekranu, a ako idem u tom smjeru, onda mogu kupiti neki prijenosni multimedijalni player!
Bez veze ti je što napokon imamo mobitel koji se s vremenom upgrejda novim mogućnostima, pa svaki put imaš osjećaj da imaš novi komad hwa u svojim rukama? Smeta ti što se napokon netko osmjelio odjebati telekomunikacijske kompanije i reći im da nemaju nikakvo pravo određivati što će biti i što će raditi na njihovom mobitelu?

Osim samog telefona i dodatnih mogućnosti kao što si spomenuo surfanje i mail, ne bi trebalo zaboraviti ni iPod i fotke.

A nije mi ni jasna usporedba s prijenosnim mm playerom - jel se može na njima surfati?
Postarlakogsna is offline  
Old 17.09.2007., 11:43   #119
Ja sam ga popljuvao i vjeruj mi ne samo ja, kad bi postavio anketu vidio bi koliko bi ljudi glasovalo za iphone. Iphone je šminkerski mobitel, vidiš npr. w960 od Sony Ericssona nije šminkerski mob, on se nije reklamirao 3 mjeseca prije prodaje, za njega se nije otvarao nikakav SE World. Jedino što smo od njega vidjeli je jedna reklama i nekoliko neovisnih pogleda. Želim ti reći kako je Iphone običan mob. Ima
dobar display (s njim multitouch), to priznajem, i player, ali kamera mu nema autofocus i samo je 2 megapikselna + ne može snimati video (http://www.gsmarena.com/apple_iphone-review-155p3.php), ne smiješ stavititi svoj ringtone, browser ne podržava flash i javu, ne posržava office dokumente (koji bi prekrasno izgledali). Ostale funkcije su ti kao ono prodavati led eskimima, Apple nas upoznava s Accelerometer sensor for auto-rotate pa što će mi to?! Ako želim landscape mode samo kliknem gumbić pa što je to tako teško?
Gle, nemam iphone, ali znam da bih poludio što nema normalne tipkovnice, znam da bih poludio sa 500 000 otiska prsta, znam da bih poludio kad bi mi pao jer mi se baš ne čini da ima čvrstu konstrukciju, znam da bih poludio kad bih negdje čekao i ne izvadio mob i ne odigrao neku zaraznu igricu, znam da bih poludio na trajanje baterije kad sam se naviknuo na dugotrajno trajanje baterije, znam da bih poludio sa svojim usranim fotkama s moba, znam da bih poludio u mraku jer sam naviknut na svjetlo w800-a, znam da bih poludio kad bi mi svi pitali: "a što će ti tako veliki novčanik, vidi ti se u džepu iz aviona?!", znam da bih poludio s ovim mobom iz jednog jedinog razloga zato jer imam iskustva! Bio sam i ja kao ti, svaki novi mob koji je imao lijepu maskicu sam htio imati,ali danas pazim na specifikacije. Tako sam pazio i na specifikacije w800-a
i još uvijek je po meni zvijer phone, a imam ga punih dvije g. Vjeruj mi, proći ćete hir za iphone nakon mjesec dana kad se makne s tebe taj "wow koji lud mob" efekt i tad ćeš shvatiti koliko taj mob (ne) vrijedi.
Zallman is offline  
Old 27.09.2007., 12:24   #120
Quote:
Zallman kaže: Pogledaj post
Iphone je šminkerski mobitel, vidiš npr. w960 od Sony Ericssona nije šminkerski mob, on se nije reklamirao 3 mjeseca prije prodaje, za njega se nije otvarao nikakav SE World. Jedino što smo od njega vidjeli je jedna reklama i nekoliko neovisnih pogleda.
To je samo i isključivo zato jer SE proizvodi koliko ono - 100tinjak različitih modela mobitela, dok je iPhone samo jedan i jedini. To što veliš o tri mjeseca reklame je glupost - predstavili su ga u siječnju i pustili u prodaju 6 mjeseci poslije - reklama je došla sama od sebe zbog njegovih mogućnosti, totalno drukčije filozofije rada, njegoveog inzistiranja na neovisnosti od telekoma, što nijedan SE nije do sada izveo..

Quote:
Želim ti reći kako je Iphone običan mob.
Ja bih ti spomenuo ponovo onaj pasus gore što sam napisao - on nije običan mb već prekretnica kojim će se povesti i ostali jači proizvođači. Do sada smo trpjeli da telekomi kompliciraju ionako komplicirana sučelja, da upropaštavaju izgled mobitela svojim "rozim pizdarijama" (kako se netko osvrnuo) i slično - kod iPhonea to neće biti slučaj, baš zato što je brand.
Dalje, iPhone zbog svoje specifikacije zahtijeva flat rate data paket za normalne pare i to uglavnom postiže (s obzirom da za sada znam samo cijene od AT&T i O2 u UK) pa i na tom području mijenja navike razmaženih telekoma koji samo žele što više para pobrati za sebe.

Quote:
Ima
dobar display (s njim multitouch), to priznajem, i player, ali kamera mu nema autofocus i samo je 2 megapikselna + ne može snimati video, ne smiješ stavititi svoj ringtone, browser ne podržava flash i javu, ne posržava office dokumente (koji bi prekrasno izgledali).
Display - jedan od najboljih na tržištu i skoro pa neuništiv.
Player - playa sve što ubaciš u iTunese a izbor je velik
Kamera - autofokus i video - to mu je definitivni minus (samo treba pričekati i vidjeti da li je to do softverskog dijela ili je problem u HWu) kojeg će vjerujem ubrzo popraviti - ako je do softvera - običnim updejtom, a ako je do hardwera onda sa modelom 2 generacije koji bi valjda imao i 3G tehnologiju Ako su ti kamera i snimanje bitni onda ovo nije mobitel za tebe
Ringtone - to uopče nije problem, postoje programčići s kojim si editiraš svoj RT i onda ga ubaciš u iPhone. Apple to ne podržava javno samo iz razloga da ne zasere još i više svoj odnos sa izdavačima. Obrati pažnju da SE nema svoj Music Store, a ni Nokia - pa ih pritom ni ne boli briga za ringtoneove. A kako čujem Nokia se sprema Appleovim stopama i otvoriti svoj Music store za mobitele - a onda ćemo vidjeti hoće li i dalje novi Nokijini mb podržavati taj feature

Flash i Java - i to mu je minus ako tako gledaš na to - flash je nužno zlo od kojeg bježim, a javu podnosim samo ako moram. Sada, postavlja se pitanje što Java ima raditi na webu, Javascript je ok, ali pure Java nije. A iPhone podržava Javascript i vu Web 2.0 tehnologiju. Opet, Youtube navodno prelazi na H.264 zahvaljujući dogovoru s Appleom, čime će slike biti bolje kvalitete za sve...

Office dokumenti - u krivu si, Office možeš pregledavati bez problema na iPhoneu, ali ono što ne možeš je editirati ih... Opet, moguće da to dodaju nekim od slijedećih updateova. Za sada im je to minus (nemogućnost editiranja).


Quote:
Ostale funkcije su ti kao ono prodavati led eskimima, Apple nas upoznava s Accelerometer sensor for auto-rotate pa što će mi to?! Ako želim landscape mode samo kliknem gumbić pa što je to tako teško?
Nije teško ali je jedan od nepotrebnih radnji. Nisam se jednom iživcirao traženjem gumbića za rotate, a svi su mali i blizu

Quote:
Gle, nemam iphone, ali znam da bih poludio što nema normalne tipkovnice, znam da bih poludio sa 500 000 otiska prsta, znam da bih poludio kad bi mi pao jer mi se baš ne čini da ima čvrstu konstrukciju, znam da bih poludio kad bih negdje čekao i ne izvadio mob i ne odigrao neku zaraznu igricu
Eto, diskvalificiraš samog sebe u startu jer pričaš o nečemu što nisi ni vidio

Tipkovnica - svi su ludili zbog toga i navikli se nakon 3 dana. Meni je čudno bilo jer sam znao tipkati naslijepo dok bi recimo s nekim razgovarao ili nešto, što sada više nije moguće. No ovo je evolucija, klasične tipkovnice će izumrijeti na ovaj ili onaj način

Otisci prstiju - ne vide se kad je ekran upaljen, uopće i baš nimalo.

Padanje - opet glupost - dao sam u ranijem postu, mislim na 3 stranici link gdje je tip na sve moguće načine pokušao oštetiti iPhone (pod sve moguće mislim na varijante koje se mogu desiti, poput padanja i grebanja) i ništa. Skalpelom je grebao po ekranu zaboga!

Igrice - i one će doći i to službenim putem. A neslužbenim ih isto tako već imaš

Quote:
znam da bih poludio na trajanje baterije kad sam se naviknuo na dugotrajno trajanje baterije, znam da bih poludio sa svojim usranim fotkama s moba, znam da bih poludio u mraku jer sam naviknut na svjetlo w800-a
Za bateriju si u pravu, no ako ti je ona bitna - onda ne kupuješ ove napredne smartphoneove nego neki W810 i trpi Fotke s moba bi te živcirale, ali pošto ti se mob prilikom syncanja sa kompom automatski pokupi i fotke na kompu, odnosno fotke koje si digitalcem napravio imao bi kakvu kvalitetu gledati... U mraku bi poludio zbog čega??? Jer nema baterije? Skineš jedan mali file, aktiviraš ga i eto ti boljeg svjetla nego na ikojem W800 jer cijeli ekran daje maksimalnu svjetlinu Provjereno.


Quote:
znam da bih poludio kad bi mi svi pitali: "a što će ti tako veliki novčanik, vidi ti se u džepu iz aviona?!"
Ali ga pretjeruješ, doista
iPhone * Height: 115 mm * Width: 61 mm * Depth: 11.6 mm
SE W800* Height: 100 mm * Width: 46 mm * Depth: 20.5 mm

Dakle, smeta ti što je iPhone centimetar i pol viši i centimetar širi unatoč tome što je isto tako centimetar tanji? Opet ti velim, nisi ga imao u ruci i ne znaš o čemu pričaš, sve je samo FUD na osnovu poluinformacija. Volio bih čuti tvoje reakcije nakon što jednoga budeš imao prilika isprobati.

Quote:
znam da bih poludio s ovim mobom iz jednog jedinog razloga zato jer imam iskustva! Bio sam i ja kao ti, svaki novi mob koji je imao lijepu maskicu sam htio imati,ali danas pazim na specifikacije.
Ali ja nisam takav, u 5 godina sam promijenio dva mobitela Nokiu 3310 i SE T610. Skoro sam kupio W810 baš zbog par stvari koje ima a koje su mi pod obaveznim, ali se onda pojavio iPhone. Sad čekam da vidim kako će se stvari razvijati, a 610 još vjerno radi, makar je sav izgreban i zaguljen.

Quote:
Tako sam pazio i na specifikacije w800-a
i još uvijek je po meni zvijer phone, a imam ga punih dvije g. Vjeruj mi, proći ćete hir za iphone nakon mjesec dana kad se makne s tebe taj "wow koji lud mob" efekt i tad ćeš shvatiti koliko taj mob (ne) vrijedi.
Hir me već trebao proći s obzirom da sam upoznat s njegovim specsima još od početka godine, a onda i reakcijama ljudi koji su ga kupili i koristili. Ti si svjestan da je 90% ljudi super zadovoljno? Ne onih poput tebe koji ga držali još nisu, nego oni koji ga koriste svakodnevno?

Jedino što ovome mobitelu fali za consumer populaciju su MMS i 3G, te poboljšana kamera i snimanje. Za business klasu još par featurea i to je to.
Shvaćaš li razliku u imanju mobitela koji se updejta i poboljšava svaki put kad proizvođač izda novi Firmware ili Software update, za razliku od svih ostalih koje moramo nositi na servis ako želimo novije mogućnosti i pritom platiti nemalu svotu? Način kako su mobiteli i telekomi funkcionirali se mijenja, to je sigurno
Postarlakogsna is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:03.