Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2015., 11:08   #1761
Vidim da na ovoj temi ima stručnjaka iz ovog područja pa molim za pomoć kod izbora hidroizolacije za kupaonicu, koju marku odabrati (koju ste vi sebi stavili), koja je najkvalitetnija i koje su okvirne cijene? Može li se i da li je potrebno hidroizolaciju stavljati na plafon koji je spušten knaufom za kupaonice?

I još mi treba pomoć u odabiru marke fuga također za kupaonicu, znači koje su najkvalitetnije po vašem mišljenju?

Hvala
__________________
Nema predaje, ovo srce to ne priznaje!
Cacharel Amor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 17:13   #1762
na temu ugradbenog kotlića već je bilo rasprave za/protiv...
no po mom iskustvu gdje god da sam kakala (kafići, restači, u firmi..) di su ti niski kotlići (ugradbeni) nikad mi iz prvog pokušaja ne prođe što ima proć
čak i ako da prostite govno ode od prve, e onda mi se zavrti listić wc papira i nikako da ode pa po 3put vučem vodu.

što se to nikome ne događa?? svi se kunu da taj nisko kotlić fukncionira besprijekorno apsolutno da izgleda lijepo odnosno ovaj visoki izrazito gadno, sa onom cjevčugom...
ali ono..pa nije baš muhte ta voda da ću 30l istočiti radi jednog papirića. a 20 radi drekeca.
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 18:10   #1763
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
na temu ugradbenog kotlića već je bilo rasprave za/protiv...
no po mom iskustvu gdje god da sam kakala (kafići, restači, u firmi..) di su ti niski kotlići (ugradbeni) nikad mi iz prvog pokušaja ne prođe što ima proć
čak i ako da prostite govno ode od prve, e onda mi se zavrti listić wc papira i nikako da ode pa po 3put vučem vodu.

što se to nikome ne događa?? svi se kunu da taj nisko kotlić fukncionira besprijekorno apsolutno da izgleda lijepo odnosno ovaj visoki izrazito gadno, sa onom cjevčugom...
ali ono..pa nije baš muhte ta voda da ću 30l istočiti radi jednog papirića. a 20 radi drekeca.
evo mi imamo 3 godine već ugradbeni vodokotlić.
ne da nemamo problema s otjecanjem "sadržaja" nego me ujutro zna dočekati puna školjka papira jer klinci po noći idu na wc (piškiti ) i ne puštaju vodu, pogotovo mlađa curica (3god). tako da ujutro zna biti baš solidno papira unutra. znamo kako djeca racionalno troše wc papir
sve ode bez ikakvih problema.
nikad se nije dogodilo da sam 2 puta morala puštati vodu
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 18:23   #1764
kod nas je taj problem... papir ode, ali voda poslije ka**** ostane mutna pa moram ponovo puštati vodu
osim toga, ne opere fino školjku pa moram smišljati načine kako to da sama uradim prije nego iskoristim četku.....

to mi se nije dešavalo sa prastarom školjkom i neugradbenim vodokotlićem LIV koje smo koristili do prošle godine.. a sada se dešava, i to na dvije školjke, oba vodokotlića su neki GROHE, a školjke su LAUFEN PRO i VITRA

no, činjenica je da se školjke lakše operu ručno, vjerojatno je takav tip keramike koja se lako održava i da je generalno lakše održavati ugradbene vodokotliće i viseće školjke
trdlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 09:38   #1765
U procesu sam renoviranja kupaonice pa vas molim pomoć i savjete oko odabira tuša.

Srce kaže tuš od pločica u razini poda s kaljenom staklenom stijenom, a razum kaže niska kadica s kaljenom staklenom stijenom.

Tuš od pločica mi puno efektinije izgleda, ali strah me gljivica, utjecaja vode i kamenca na pločice itd. itd.

Za majstora keramičara se ne bojim da će loše odraditi posao. Provjeren je i ako idem na soluciju s pločicama znam da će hidroizolacija biti dobro obavljena.
F.C.B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 14:35   #1766
Mislim da je problem odlaska bilo čega iz školjke prvenstveno problem oblika školjke. Mi imamo ugradbeni vodokotlić, a imali smo ga i u starom stanu i nema problema s ispiranjem, čak sam se dosta dugo čudila koliko rjeđe koristim četku nego kad sam živjela kod svojih doma.
__________________
I'm not a conspiracy theorist, I'm a bullshit analyzer
Orlandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 12:02   #1767
kakve je kvalitete Kolpa san kupaonski namještaj? konkretno gledam set Zena 100. Kod nas cijena 11.700, u Sloveniji oko 9.000... jel se isplati tražiti nekog majstora ili uzeti tako nešto pa si donekle siguran u to što kupuješ i ako nešto niej u redu možeš normalno reklamirati i koliko toliko si zaštićen kao kupac? nažalost, svi znamo kakvih majstora ima danas.... ili zna tko otprilike kolika bi bila cijena tako nečeg?


Zadnje uređivanje nevrmajnd : 10.03.2015. at 12:15.
nevrmajnd is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 10:39   #1768
Quote:
nevrmajnd kaže: Pogledaj post
kakve je kvalitete Kolpa san kupaonski namještaj? konkretno gledam set Zena 100. Kod nas cijena 11.700, u Sloveniji oko 9.000... jel se isplati tražiti nekog majstora ili uzeti tako nešto pa si donekle siguran u to što kupuješ i ako nešto niej u redu možeš normalno reklamirati i koliko toliko si zaštićen kao kupac? nažalost, svi znamo kakvih majstora ima danas.... ili zna tko otprilike kolika bi bila cijena tako nečeg?
Pošto sam taman gotov sa uređenjem nove kupaonice, mogu ti reći da nikad više nebih kupio gotov element za ispod umivaonika i visece elemente. Pogotovo ne za tu cifru.

Ovo je moj umivaonik. Komplet sa umivaonikom 4000 kn u lesnini. 117 cm umivaonik, element je 105cm mislim. Dobre stvari sam vidio u ferotermu, po prihvatljivim cijenama.



No da trebam i viseće ormare, izmjerio bi dimenzije i otišao u elgrad i izabrao boju i materijal. Samo tražiš savjet jer trebaš materijal koji je otporan na vlagu.


Evo par slika moje kupaonice još dok nije bila završena 100%...

Gilbert is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 21:42   #1769
.

@gilbert
- kupaonicu je očito radio fušer

Na ugradbenom kotliću napraviti vidljivo napajanje vodom, gibljivo crijevo, kutni ventil i tako to

O ne poklapanju fuga kotlić-ostatak zida da ne govorim
Al lajsne na prozoru nisu rezane i spajane pod kutem nego stavljene jedna preko druge

Al lajsnama deblji dio okrenut prema pogledu..., no to još mogu prihvatiti, jer si mu možda ti rekao da baš tako želiš..pa ajde, OK

Koliko radi takav majstor po m2 u Kutini, 45 kn ili manje ?
__________________
...
keramičar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 09:54   #1770
To je tak tu u Kutini. 60kn po metru2. Ja sam rekao da bude voda spojena izvana, pošto je vodu radio drugi kolega, a bilo bi preširoko da su i ventil zatvorili sa kotlicem. Svjestan sam propusta, ima toga još osim ovog što si nabrojao, ali prihvatio sam pošto kod nas nema majstora da posao napravi kako spada.

Daj mi reci, jel normalno da se na svakom kutu stavlja silikon? Jer kutevi su im bili očajni, neravni, pa se nije moglo sfugirati, jer fuga ne bi bila ravna. Ovako su samo prekrili silikonom i to se ne vidi. I daj mi reci da li se pločica sa visokim sjajem može prerezati bez da rubovi budu otkrhnuti? Jer po rubovima oko prozora sve pločice su popucane, a oni se brane da na rezačicu ne mogu bolje prerezati pločicu. Ne kužim ovo za lajsne? kako misliš da su stavljane jedne preko drugih?

Moj problem je bio kaj nisam imao nikakvog iskustva, pa sam išao na povjerenje da će napraviti kako spada.
Gilbert is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 10:10   #1771
Quote:
Gilbert kaže: Pogledaj post
Pošto sam taman gotov sa uređenjem nove kupaonice, mogu ti reći da nikad više nebih kupio gotov element za ispod umivaonika i visece elemente. Pogotovo ne za tu cifru.

Ovo je moj umivaonik. Komplet sa umivaonikom 4000 kn u lesnini. 117 cm umivaonik, element je 105cm mislim. Dobre stvari sam vidio u ferotermu, po prihvatljivim cijenama.



No da trebam i viseće ormare, izmjerio bi dimenzije i otišao u elgrad i izabrao boju i materijal. Samo tražiš savjet jer trebaš materijal koji je otporan na vlagu.


Evo par slika moje kupaonice još dok nije bila završena 100%...
zašto ne? 4000 si platio samo ovo. pa toliko dođe i moje. umivaonik je neki kerrock, vele dobar materijal... a elgrad, šta mogu doći tamo sa slikama i dimenzijama i reći hoću to i to? mislim da ne baš..
nevrmajnd is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 10:16   #1772
I ja mislim da nije samo tako, nemam iskustva pa ne znam točno, ali znam da bi te ispalo 3x jeftinije. I ja sam gledao takve komplete, ali 1000+ kn za ogledalo je smiješno. Ne znam, 11 700kn mi dijeluje astronomski, a ne dijeluje mi nešto spešl. Dečko koji je meni radio kupaonicu dosta radi u suradnji sa elgradom, većinom kuhinje ali radi i elemente za kupaonicu...pa prenosim njegove rijeci da je isplativije kod njih kupiti po mjeri, sam biraš materijal i boju, mehanizme zatvaranja, nosivost ladica...
Gilbert is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 16:00   #1773
Gilbert gdje si kupio tus kabinu i cijena ako nije problem?
Ja se bojim tih staklenih jer sam citala o lomu al plasticnih vise i nema...
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 22:01   #1774
Svuda sam gledao po Zagrebu, i ovo je bio best buy. Izgleda više nego dobro, a cijena je povoljna. Oko 900 kn je bila staklena stijena, a vrata oko 1050kn. Kupljeno u Ferotermu.

Iskreno ne znam procijeniti kvalitetu, majstor kaže da je kvalitetno. Gledao sam "brand name" stijene, i samo stijena je cca 5-6 somova Kupio sam i metalne police što "vise" na stijeni, ali sam maknuo baš zato što mi ne izgleda zdravo da metal ima doticaja sa staklom.
Gilbert is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 10:31   #1775
Dobar dan, kupili smo kuću, koju treba potpuno renovirati. Ima žena kojima je kuhinja bitna, ja imam opsesiju sa kupatilima. Po trenutnom projektu, jedno kupatilo će biti u prizemlju, a jedno na spratu. Neće biti velika, oko 2m širine i 3 m dužine (još gledamo postoji li mogućnost za proširenje barem jednog)

Znači kupatilo će biti samo kupatilo, bez veš mašine, samo lavabo, wc šolja, bide i u donjem želim odraditi tuš kabinu od zida do zida u pločicama, a na spratu kadu. U svom stanu već imam takav tuš, od zida do zida (90 cm širine, 1,70 širine), ali na žalost imala sam veliku muku sa majstorima kad smo pravili to kupatilo, a i ja nisam imala iskustva. Na kraju imam lijepe pločice na kojima se vidi kamenac (koji se ne može skinuti) fuge nisu u boji pločica (pa sam ih morla beton bojom ručno farbati), u to doba u BL nije bilo kupiti šinu za odvod (tj bila je na jednom mjestu ali cijena je bila stravična, znam da bi mene izašla oko 500 eur), tako da je pod rađen sa klasičnim četvrtastim odvodom, sa nekim malim pločicama (isto mozaik pločica nije bilo u odgovarajućoj boji)...Sve u svemu to kupatilo obožavam, ali ono ima mnogo mana, koje želim da izbjegnem prilikom rada na novom kupatilu.

Znači da li ovdje ima neko ko radi takva kupatila pa da mi može napisati tačan proces izolacije i pripreme površine za takvu tuš kabinu, takođe zna li neko kakve su trenutno kod vas cijene tih odvodnih šina, jer bi mi nagim na samo jednu stranu odgovarao, tada ne bih morala stavljati mozaik pločice (jednostavno su mi dezeni ovdje dostupni izuzetno ružni i dalje preskupi).

I još jedno pitanje (čitam temu od 70te stranice, pa ću možda i sama naići na odgovor) da li se kod ugradbenih kotlića uvijek mora raditi onaj "ormarić" u kome stoji taj ugradbeni kotlić i ako ne, kolika mora biti debljina zida da bi se on ugradio u zid?

I još jedno pitanje, ima li neko iskustva sa tuš pregradama od brušenog stakla, koliko su zahvalne za održavanje, jesu li stabilne, šta je sa gljivicama? Ja mrzim klasične, plastične pregrade, pomične ili nepomične, uvijek se na uglovima skuplja buđ, neovisno o čišćenju, plus u kući će biti beba, tako da korištenje nekih opasnijih sredstava ne dolazi u obzir barem prvih par godina. Svekrva u kući ima tuš kabinu i kadu sa pomičnim vratima, sve super kvalitetno, redovno se čisti i riba, i uvijek ima žutog oko spojeva. Ja sam jednom kupila i sonu kiselinu i neko DM sredstvo, ništa, gdje je crnilo ušlo u silikon tu ne može ništa, dokle sam mogla četkicom za zube doprijeti tu se kao i skinulo (iako nakon mjesec-dva, opet ista priča). Ja na svom tušu imam običnu zavjesu, onu što se može prati u veš mašini, i definitivno mi je najzahvalnija za održavanje.

Npr. operem psa, pokupim dlake, pokvasim cijelu tuš kabinu i našpricam, sačekam 15 min i tušom sve saperem, a zavjesu ubacim na pranje. Uz minimum truda sve lijepo, uredno i miriše.
__________________
........aegri somnia.......
rastko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 21:19   #1776
Cao
Trazim savjet.
Kupili smo ovakve plocice:
http://jovanoviczr.com/images/Jovano...er/slika_6.jpg

Ovih donjih tamnijih 11 kvadrata, gornjih 8 kvadrata.
Kupatilo je malo, ni jedan zid se ne vidi kako treba.
Na jednom zidu su vrata i do njih umivaonik sa ormaricem iznad kojeg je ogledalo;
Na drugom zidu (suprotnom) je kada i kosina iznad nje cijelom duzinom jer je kupatilo u potkrovlju;
Na trecem zidu je radijator a na cetvrtom wc solja i prozor.

Nas problem je sto ne znamo kako bi iskombinovali ove dvije boje, ima li neko slucajno neki prijedlog, slicicu?
Hvala unaprijed

EDIT: vise nam se svidjaju tamnije pa nam je zelja da budu vise zastupljene.

Zadnje uređivanje City : 24.04.2015. at 01:20.
umlrds is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 23:54   #1777
Plan je bio tamnije pločice u donjem dijelu, bordura pa svjetlije pločice?

MaryM is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 11:42   #1778
@neznamništa i @keramičar, postovi su vam premještni na temu Potražnja za majstorima.


Ova se obavijest ne komentira na temi.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 07:17   #1779
Molim savjet:da li je bolje stijena+vrata ili klizna? I još imam dvojbu da li 90x90 ili 120x80?Još bi ova 2.varijanta bila ljepša,ne znam da li i puno skuplja?
mativa2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 14:31   #1780
Arrow

Imate li iskustva sa kadama Aquaestil? Kada koja je dosla u mom minijaturnom kupatilu (graditelj tvrdi da nije bilo moguce ubaciti tush kabinu) je bas velika, pa sam mislila da promijenim i stavim malu http://www.aquaestil.hr/view_product.asp?pid=88 + ono zastitno staklo sa strane prema umivaoniku. Sa manjom kadom cu dobiti prostor za odlaganje, jer ovako kako je nema uopste prostora za prljavi ves, ciste peskire i ostale stvari u kupatilu. Evo tlocrta, pa mi dajte neku sugestiju. Unaprijed hvala

http://i.picresize.com/images/2015/06/18/NvGQ2.jpg
papavero is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:32.