Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.11.2012., 19:40   #81
Poštovanje, ovako imam isto takvih problema sa grlom: točnije osjećajem knedle u grlu kad jedem hranu (bilo kakvu) nemam nikakvih problema, kad pijem tekućinu nemam nikakvih problema (osim kad eksam onda na 5-6 gutljaju osjetim nekakvo stezanje tj problem sa gutanjem ali i dalje mogu gutati) najveći problem je pljuvačka tj osjećaj da je nešto u grlu pa ja to probam progutati i tako 5,6 puta i onda se osjećaj "knedle" samo inezivira, prije mjesec i pol sam imao upalu grla dali su mi clavocin ali do kraja se problem nije rješio (popio jednu dozu clavocina)...bitno je spomenuti da sam se bacio cigareta ima mjesec i pol (razlog već spomenuta upala grla) i da sam prije 3,4 godine kad sam se zadnji put bacao cigareta ima problem sa disanjem tj nisam mogao udahnuti punim plućima sad taj problem nemam ali imam drugi...dalje općenito sam strašno opterećen, stresan posao (i noćni rad je tu) problemi kod kuće itd itd..nalazi KKS,DKS,Jetrne probe i masnoće sam prije mjesec dana radi sve super...štitnu nisam radio ali ne bih rekao da je ona u pitanju (mama mi je imala i brzu i sporu sad pa znam sve simptome) podloge za psihičke tegobe ima (malo sam opsesivno kompulzivan kad su u pitanju moje dnevne obveze ili poslovne tj uvjek moram provjeriti dvaputa (pa čak i više) kad nešto kompliciranije radim jer me strah grešaka (tj nije me strah nego mrzim griješiti) i znam da to ne bih trebao sebi raditi ali to je jače od mene (kad imam malo vremena a puno posla onda ipak ne provjeravam po sto puta znači impa ima nade za mene :-) )....sad recimo kad ne gutam pljuvačku intezivno sojećaj knedle se smanjio ali ipak je tu...šta mogu pokušati prije nego odem Otorincu na pregled, sva moguća grgljana sam već iskušao (kadulju, sodu bikarbonu, sol/ocat/voda-otopina, matična mliječ, septoleta, angala, tantum verde, neoangine ma sve....i ne vrijedi puno)....molim pomoć ako tko može savjetom bio bih zahvalan
mali17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 22:21   #82
Pozdrav..ima li itko preporuku kakvu, slično iskustvo?
mali17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 22:04   #83
Quote:
mali17 kaže: Pogledaj post
Poštovanje, ovako imam isto takvih problema sa grlom: točnije osjećajem knedle u grlu kad jedem hranu (bilo kakvu) nemam nikakvih problema, kad pijem tekućinu nemam nikakvih problema (osim kad eksam onda na 5-6 gutljaju osjetim nekakvo stezanje tj problem sa gutanjem ali i dalje mogu gutati) najveći problem je pljuvačka tj osjećaj da je nešto u grlu pa ja to probam progutati i tako 5,6 puta i onda se osjećaj "knedle" samo inezivira, prije mjesec i pol sam imao upalu grla dali su mi clavocin ali do kraja se problem nije rješio (popio jednu dozu clavocina)...bitno je spomenuti da sam se bacio cigareta ima mjesec i pol (razlog već spomenuta upala grla) i da sam prije 3,4 godine kad sam se zadnji put bacao cigareta ima problem sa disanjem tj nisam mogao udahnuti punim plućima sad taj problem nemam ali imam drugi...dalje općenito sam strašno opterećen, stresan posao (i noćni rad je tu) problemi kod kuće itd itd..nalazi KKS,DKS,Jetrne probe i masnoće sam prije mjesec dana radi sve super...štitnu nisam radio ali ne bih rekao da je ona u pitanju (mama mi je imala i brzu i sporu sad pa znam sve simptome) podloge za psihičke tegobe ima (malo sam opsesivno kompulzivan kad su u pitanju moje dnevne obveze ili poslovne tj uvjek moram provjeriti dvaputa (pa čak i više) kad nešto kompliciranije radim jer me strah grešaka (tj nije me strah nego mrzim griješiti) i znam da to ne bih trebao sebi raditi ali to je jače od mene (kad imam malo vremena a puno posla onda ipak ne provjeravam po sto puta znači impa ima nade za mene :-) )....sad recimo kad ne gutam pljuvačku intezivno sojećaj knedle se smanjio ali ipak je tu...šta mogu pokušati prije nego odem Otorincu na pregled, sva moguća grgljana sam već iskušao (kadulju, sodu bikarbonu, sol/ocat/voda-otopina, matična mliječ, septoleta, angala, tantum verde, neoangine ma sve....i ne vrijedi puno)....molim pomoć ako tko može savjetom bio bih zahvalan
Treba učiniti dobar pregled vrata te na osnovu kl, stanja UZV vrata te ev. TSH.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 20:04   #84
Exclamation Blagi osjecaj stiskanja u vratu

Postovani,

Prije svega pozdrav svim forumasima. Ja sam malo lutao raznim forumima sa zeljom da sebi pomognem djelomicno tj. da se malo opustim prije nego posjetim ORL Specijalistu.

Kako je to sve pocelo?
Inace se bavim internacionalnim poslovanjem. To je posao koji trazi puno vremena i trosi mnogo energije kao i zivaca. Naime, sjedeci za kompjuterom vise od 5 sati dnevno razgovarajuci sa osobama koje su dalje od vas pa cak i ponavljajuci vise puta iste stvari u namjeri da dokazete ono sto je problem, vi trosite svoje zivce. Ja sam jedne veceri bio na skypu, razgovarao sa prijateljem u Zagrebu i vjerujte mi od silne muke, nisam vise mogao da pisem. Poceo sam da se davim sjedeci na stolici za kompom. Ali bukvalno, me steglo u vratu kao da me neko davi rukom ili da imam stijenu u grlu.

Tog momenta sam poceo da se gubim. Udahnuo sam duboko i progutao misleci samo da je osjecaj drzanja sline dugo u grlu. Ali to nije bio problem. Osjecaj stiskanja u grlu vladao je regijom ispod Jabucice oko dusika ili jednjaka. Gutanje sasvim normalno i bez poteskoca, disanje u nosu tkđ. uredno. Psihicka nestabilnost, napad panike u momentu javljanja stiskanja ucestalo ponavljanje.

Ustao sam sa stolice, u soku. Otvorio prozor da dodjem do zraka. Mislio sam da mi ponestaje zraka, drzeci se za vrat. Sta covjekova psiha ucini niste svjesni. Prosetao sam malo po sobi, sjeo.. Od muke nisam mogao pogledati Komp. Ako sam to ucinio, vjerujte mi stanje bi mi se pogorsalo.

Sta se dogadjalo prije toga?

5 dana prije sam bio prehladjen, nisam isao doktoru nego sam gripu pokusao izbiti sa "Tilol Hot" pripravkom za vrucu vodu. To je Paracetamol 500 mg i Vitamin C u prahu. Dan poslije otisao sam na zabavu, gdje sam popio Crno vino sa coca colom, naravno kada je toga nestalo pio sam i pivo.
2 dana poslije jednog jutra odem na ispiranje uha.. Jer nista nisam cuo...
Problema sa grlom nisam imao samo ruzan osjecaj prilikom gutanja, sluz itd.. Naravno od pica itd...

Vracam se na sadasnje vrijeme kada imam povremeno stiskanje u grlu.
Doktor opce prakse dao mi je XCIKLAV 650 mg, i neke tabletice misleci da je u pitanju alergija, jer sam ja rekao da sam alergican "bio" na polen.. I to sam sve potrosio, crvenilo je spalo ali ne i osjecaj.
SVE ANTIBIOTIKE PIJTE SA JOGURTOM JER ONE OSTECUJU CRIJEVNU FLORU, ONDA STE NAJ... BAS I JETRA ODE CA!

Onda sam ja poceo sebe da testiram. Naravno pusac sam. Nekada sam pusio 1 kutiju dnevno, Blazih cigareta "Light" .. Pa sam bio probao sa rolanjem duhana jer vise mladih sada rola nego kupuje gotove cigarete. Izmjenio sam bio par vrsta. To je pocelo krajem ljeta i zavrsilo krajem Kolovoza.

Smanjio sam sve moguce cigare, na minimum. U vremenu kada sam osjecao problem sa stiskanjem nisam nikako pusio a kada bi zapalio, pocelo bi opet.

Kada bi se nervirao ili mislima svojim uticao na promjenu raspolozenja, cak i tada bi se javio osjecaj stiskanja. Ja ne govorim o Knedli u grlu ona se manifestuje drugacije. Prilikom gutanja se porguta ili se javi opet. A Knedla se javlja uslijed ne aktivnosti. Pusi se, nebavi se sportom, ne seta se, ne uzima se dovoljno vode, ne spava se redovno i previse rad na internetu..

Znaci, danas sam otisao ORL specijalisti.. Mada mi se smanjio osjecaj u grlu.
Ja sam mu rekao, tako i tako..

Da bi sebi pomogao radio sam ovo:Koristio sam cisti cijedzeni sok od limuna sa medom bez vode, kada god bi osjetio da me pritiska uzeo bi 1 kasiku veliku za gutanje i jednu kasiku za usta i lagano pustao da ide niz grlo.

Ispirao sam grlo cajem od KADULJE, ovo vam je jako bitno.
Ko ne zna kako se to kuha evo tu sada:
- U kljucalu vodu istresete sadrzaj iz kesice KADULJA caja, i poklopite da odstoji.
- Ako cete ga piti, onda cekate 5 minuta da odstoji i procjedite.
- A ostatak za ispiranje, cekate 20 minuta da odstoji i procjedite.

-> Za pice je dobar jer smiruje grlo, dezinficira i cisti od necistoca - ispira.
-> Grljkljanjem ispirajte usta i grlo, i ispljunite pripravak za ispiranje.
- >> NAPOMENA<< -
NE STAVLJAJTE LIMUN, SECER, MED U CAJ !!!


Kupio sam Lipov Med, on je za smirenje i opustanje bilo cega.. 3-4 kasike dnevno! Sa zeljom od Boga da mi pomogne. Poceo sam da iskasljavam, pa sam i osjetio da mi se stvara i slina.. Kada pomislim da ce mi se osjecaj gusenja vratiti, ja cak ni ne pusim citav dan. Jer ne zelim da se vracam u taj stadij kada me psiha nosi u vraziju mater..

Specijalista ORL rekao je da moram prvo napraviti pretrage a to su:
1- Ultra zvuk Stitne zlijezde,
2- Bris Grla i Nosa,
3- RTG Sinusa,

- Ispitivanje Hormona nije stavio, ali ja to mogu traziti od ljekara opce prakse.. Kada idemo redom sto i to nebi bilo
- Sutra idem da trazim uputnice i vezu da ne cekam po mjesec dana na Ultra Zvuk, jer to kod nas ce seka i po 2 mjeseca...

Ja vas obavjestim sutra ili cim prve nalaze napravim...
Ovo sam napravio da bi osobe sa slicnim problemom molge se malo opustiti i pratiti mene,, Jer ja se nadam da to nije nista strasno...

Ja se mijenjam 200% sad, je..s cigare i nervozu.. SPORT, Vitamini, Caj, i manje kafe, Setnja, no auto no tramvaj.. samo zravo

Hvala i sretno
Damir27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 20:22   #85
Ne znam, al meni ovo djeluje kao blagi napadaj anksioznosti.
http://www.helpguide.org/mental/anxi..._treatment.htm
Moguće je da će ti hormoni štitnjače biti malo zbrčkani, traži obavezno uputnicu da i tu pretragu obaviš.
Probaj naći ispušni ventil od stresa.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 20:43   #86
,,,,

Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Treba učiniti dobar pregled vrata te na osnovu kl, stanja UZV vrata te ev. TSH.
Hvala na javljanju, bio sm kod ORL (eminentan) koji mi je pregledao grlo i dao dijagnozu "kronična upala sluznice"...propisao nekakvu tekućinu za grgljanje i da ako ne bude bolje da dođem za mjesec dana, evo tjedan dana nakon pregleda ne da mi nije bolje nego me još grlo još i boli osim nevedenih problema sa gutanjem...mislim da već lagano me panika uzima , ipak ako ORL nije našao shodno da paničari i sl ne bih ni ja trebao ili???
mali17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2012., 09:36   #87
pred dosta dugo vremena, nesto sam radila i odjednom sam tako tesko dolazila do zraka. zasto? e pa, to je bilo razdoblje gdje mi se svega nakupilo, stvarno svega, malo bih spavala po noci i onda je to negdje moralo izbit (a, to je ono kad nasa psiha trpi). da, vremena su takva da ne moze, a da se covjek ne zivcira, al opet probajte, a da se toliko ne zivcirate. neznam, meditirajte, vjezbajte, a i da bude tesko, zamolite svog prijatelja/icu da vas malo saslusa. stres ima puno uzroka, vidite i sami da vam nitko nemoze u potpunosti rec sto vam je, dok ne prodjete svom doktoru ili napravite pretrage. zakljucak - sto manje nerviranja i zivciranja!
anonimna123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2012., 14:32   #88
Quote:
anonimna123 kaže: Pogledaj post
pred dosta dugo vremena, nesto sam radila i odjednom sam tako tesko dolazila do zraka. zasto? e pa, to je bilo razdoblje gdje mi se svega nakupilo, stvarno svega, malo bih spavala po noci i onda je to negdje moralo izbit (a, to je ono kad nasa psiha trpi). da, vremena su takva da ne moze, a da se covjek ne zivcira, al opet probajte, a da se toliko ne zivcirate. neznam, meditirajte, vjezbajte, a i da bude tesko, zamolite svog prijatelja/icu da vas malo saslusa. stres ima puno uzroka, vidite i sami da vam nitko nemoze u potpunosti rec sto vam je, dok ne prodjete svom doktoru ili napravite pretrage. zakljucak - sto manje nerviranja i zivciranja!
U mom slučaju bi trebao dati otkaz
Pa bi se nakon nekog vremena opet počeo nervirati zbog besparice
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2012., 18:19   #89
Stiskanje u grlu II

Postovani,

Forumasi evo mene opet natrag da Vam penesem sta sam ucinio nakon proslog puta. Pa vidite, ja sam kao sto sam na pocetku rekao imao nekih problema sa stiskanjem u grlu. Ja sam otisao po preporuci i uputi ORL Specijaliste na UZ stitne Zlijezde. Specijalista Radiolog me pregledao i doktorica je rekla da apsolutno nema nista sumnjivo sa Stitnjacom. Pa me uputila na Nuklearnu Medicinu da provjerim Hormone stitnjace.

Nalaz nakon snimanja Sinusa, je isto uredan.

U Ponedjeljak, idem da uradim test hormona to je malo krvi se da i ceka par dana. Takodjer, cu da uradim i bris grla i nosa da bi provjerio imam li kakvu alergiju ili virus.

Ako to sve bude Fine, onda ce me uputiti kod Psihologa. Tamo cu mu ispricati sve kako sam dobio napad sezanja u vratu. I da sam uvjeren u to 90%.

Ono sto znam i dobro se sjecam kako mi se dogodilo. Da sam dugo vremena radio nocu za kompom. Internacionalnu trgovinu, pa sam cesto sa ljudima u kontaktu preko Skypa. Taj posao je jako naporan i uzima puno vremena i trosi zivce. Kada ne koristite mirkofon, onda pisete i svu energiju trosite u sebi da to opisete na nacin koji bi koristili kao da pricate na mikrofon. E tu je moja greska bila. Jer sam jako cesto, to i cinio.. Vise puta isto govorio i to me jednostavno dovelo do pucanja... Tako me to i stislo u vratu i dobio osjecaj klikera ili kao sto to neko kaze "KNEDLE"..

Ja Vam savjetujem svima, da se obratite svom doktoru opce medicine - porodicni ljekar. Sjednete s njim i zamolite da mu kazete sve, lijepo opisite i on ce Vas uputiti kod ORL. Imajte strpljenja, ucinite sve sto Vam kazu. U medjuvremenu dok to cinite promjenite svoj zivot. Trudite se da izbjegavate: Sukobe, zatvorene prostore, losu ishranu i situacije koje Vas dovode do istih problema. Znaci bavite se sportom i nemojte pusiti.

Ja se bolje osjecam. Bavim se sportom i trudim se da se ne zivciram.
Probajte i Vi. Spavajte redovno, jedite redovno i krecite se.
Do iduceg puta pozdrav.


Zadnje uređivanje Damir27 : 23.11.2012. at 18:27.
Damir27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2012., 18:28   #90
Thumbs up

Ko ima probleme sa disanjem ili samo misli da ima neka prati ovaj text.

Quote:
SAVJETI ZA BOLJE DISANJE


Evo nekoliko jednostavnih sugestija koje mozete koristiti tokom dana. Biti ,redovno, svjestan svojih udisaja i izdisaja ce znacajno pomoci efektivnijem koristenju disanja.
1. Obracaj paznju na disanje.
Vjezbu 1, gdje samo obracate paznju na tok disanja, mozete upraznjavati neobavezno u bilo koje doba dana; dok cekate u redu za benzin ili da platite racun, dok cekate na zeleno svijetlo na semaforu ili dok gledate televiziju. Kad god radite ovu vjezbu samo obracajte paznju na disanje i ne pokusavajte da uticete na sam proces disanja. Ovo je odlican nacin da na trenutke neutralisete zamarajuci ili stresni toka misli i odmorite mozak od spoljnih uticaja.
Ako se nadjete u stresnoj situaciji, prije nego sto odreagujete isto pokusajte da obratite paznju na tok vaseg disanja. Ako osjecate fizicku bol, ili ako ne mozete da spavate zbog negativnog toka misli, pokusajte da obracate paznju na tok disanja. U skoro svakom slucaju ova tehnika ce imati vrlo pozitivne uticaje na vase opste stanje.
2. Abdominalno disanje (disanje iz stomaka)


Ranije smo pomenuli nekoliko razlicitih tehnika disanja. Tehnika kod koje je dah najdublji i najpotpuniji zove se “abdominalno disanje”: to jest, kad udahnete duboko, treba da osjetite kao se vas stomak prosiruje prema vani. Da bi ste potvrdili da se ovo desava, jednostavno stavite ruku na stomak i vidite da li je stomak gura prilikom udisaja.
Mnogi ljudi zbog kratkoce daha ne dozvoljavaju da se abdomen dovoljno slobodno siri dok disemo. Nesvjesno sputavamo stomacne misice i rezultat toga je nemogucnost uzimanja punog i dubokog udisaja. Prema tome sljedeci generalni savjet je vjezbati dublje disanje i pustati stomak da se slobodno siri prilikom svakog udisaja. Samo u momentima kad osjetite punu ekspanziju stomaka pluca ce dobiti maksimalnu kolicinu zraka koju ste u stanju da udahnete.
3. Izdahnite vise zraka


Kad god vam padne na pamet pokusajte da izbacite vecu kolicinu zraka iz organizma nego sto bi ste normalno izbacili regularnim tokom disanja. Bukvalno pokusajte da iscjedite i zadnje molekule kiseonika iz pluca. Koristite misice izmedju rebara. Ako ovo vjezbate regularno, prvo cete produziti i produbiti vase izdisaje, a kao drugo izjednacicete duzinu i dubinu izdisaja sa udisajem. Tipicno, ako mjerite duzinu udisaja i izdisaja, udisaj je tri puta duzi od izdisaja. Ova tehnika ce vam pomoci mnogo vecu cirkulaciju zraka kroz pluca.
Prema tome, napravite vase disanje: dublje, sporije, tise i regularnije.
Ovo je jos jedna vjezba koju mozete da radite tokom dana bez obzira na vrijeme i mjesto. Kad god vam padne na pamet. Mozete vjezbati da disete, dublje, sporije, tise i regularnije, dok vozite, radite, cekate na nekoga, gledate film ili cak dok jedete. Tokom vremena ovo ce vam preci u naviku i osjecat ce te se mnogo bolje i fizicki i psihicki. Vas nervni sistem ce funkcionisati mnogo bolje, i svi organi ce funkcionisati mnogo harmonicnije.
Promjenite nacin disanja i poboljsajte vase zdravlje….Danas !


Da ponovimo rijeci Dr Endru Veil (Andrew Weil M.D.) Ako danas mozete biti svjesni svoga disanja, samo deset sekundi duze nego sto ste bili svjesni juce, imacete vrlo znacajan korak za prosirenje svijesti, dublju i bolju komunikaciju izmedju tijela i uma i integraciju vasih fizickih, mentalnih i duhovnih (spiritualnih) funkcija. Ja ne mogu naci jednu jedinu stvar koja ima vise pozitivnog uticaja na zdravlje, a da je toliko jednostavna za svakodnevno vjezbanje i praktikovanje.

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 23.11.2012. at 20:53. Reason: uklanjanje citata vlastitog posta + popravak citata teksta s linka + uklanjanje dijela teksta u citatu vezanog za alternativu
Damir27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2012., 18:36   #91
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Ne znam, al meni ovo djeluje kao blagi napadaj anksioznosti.
http://www.helpguide.org/mental/anxi..._treatment.htm
Moguće je da će ti hormoni štitnjače biti malo zbrčkani, traži obavezno uputnicu da i tu pretragu obaviš.
Probaj naći ispušni ventil od stresa.
I ja mislim, da je problem taj. Anksioznost.
Hvala
Damir27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2012., 09:12   #92
Quote:
Corduroy kaže: Pogledaj post
U mom slučaju bi trebao dati otkaz
Pa bi se nakon nekog vremena opet počeo nervirati zbog besparice
u danasnje vrijeme nije nikome bajno, ali koliko ponekad bilo tesko, opet treba nastojat da se covjek ne zivcira do te mjere da nemre doc do zraka koliko mu njegova psiha pati.
anonimna123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 21:39   #93
Cool Stezanje u Vratu / grlu ... Sta je reci ?! Follow me..

Postovani,

Evo mene natrag Vama, sa novim Updateom o mom zdravstvenom stanju koje me "muci" vec dugo vremena u nadi da pomognem i drugima kako bi se osjecali bolje.

Prije svega da Vam skrenem paznju na sobstveno zdravlje. Najbolji doktor je onaj koji radi u Bolnici. Nisu svi doktori isti i nisu svi doktori "doktori" koji nose bijele mantile. Birajte svog doktora, koji ima visegodisnje iskustvo u struci, koji ima dobar odnos sa pacijentom "koji ga razumije" i "pitajte" svog doktora za savjet te dali je imao iskustva sa slicnim problemom. To su Vasa prava.

Forum je mjesto gdje cete pronaci postove osoba slicnog iskustva, ali nemojte sebe tjesiti da imate isti problem te da ce Forum biti idealno rjesenje za problem i njegov nestanak.

Nemojte da vas je strah Doktora.

Vi niste ludi ovo je samo osjecaj, i Vi niste jedina osoba koja ima isti problem.
Sto se meni desilo je proizvod sutnje i cuvanja problema u sebi. Emotivno negativna energija, misli, iscekivanje nekog krajnjeg rezultata dobrog po vas sa ne sigurnoscu da ce biti dobar, ocekivanje necega, gubitak voljene osobe, razdrazljivost, porodicni problem i jako mnogo drugih stvari koje uticu na nas direktno ili indirektno sve je to na psihickoj bazi, i pronadje svoj izlaz.

Ja Vam savjetujem, razgovor sa Psihologom u drzavnoj klinici. To nije Psihijatar i vi niste ludi ni da odete kod Psihijatra. Ja sam bio, obican razgovor kao sa roditeljem. Recite i roditeljima koji je Vas problem, rasteretite se, rasplacite se, oslobodite se negativne energije. Bice Vam lakse, bolje, bicete upola zdraviji. I mijenjajte svoj zivot od tog momenta. Preispitajte sebe kako Vam se desio Napad ako ste imali, probajte naci uzrok tome kada dobijete napad. To je ljudski razum,um i psiha. Mi to ne razumijemo, mi sebe ne znamo dovoljno. Ali nase tijelo osjeti.

Kao npr. Ja sam dobio napad jer sam gomilao stvari u sebi dugo vremena. Nisam spavao nocima, u jutro sam isao da spavam. Nisam konzumirao voce, nisam jeo redovno niti sam se bavio fizickom aktivnoscu. Pusio sam puno, zelio sam postici neke stvar nazor, ocekivao sam i iscekivao neke rezultate i desio se pad nagli u tom procesu. Bio sam opterecen svojom buducnoscu, poslovne brige, ljubav, edukacija, porodica. Nocne more, sve je to uzrok ovoga sto sam naveo. Izgubio sam oca, nisam dobijao podrsku voljenih, a cinio sam usluge svima, osjecao sam da ne vrijedim ili da sam prevaren, da me iskoristavaju. A to sve osjecam i trpim ne govorim nikome.

Kada sam prvi put dobio napad, sjedeci za Kompom, za vrijeme poslovnih razgovora sa osobama s kojima cesto komuniciram, uvijek su se odvijale iste teme koje su me nervirale i ljudi koji su inicijatori svih njih, aktivnosti. Osjetio sam kako mi tijelo se puse, a u grlu kao da mi se puse balon i onda nagli stisak u grlu koji me toliko pritisnuo i izazvao osjecaj da nemam zraka. Tada je pocela panika. Panicni Napad.

Nemam zraka, sta cu sad. Disi duboko, presaltaj misli na pozitivu. Nije mi nista, sve ce biti dobro. Otori prozor, treba mi zraka. Smiri se.. itd..
I prodje.. Ali osjecaj stegnutog vrata prisutan je i danas i javi se samo onda kada nase misli pocnu da se motaju nama po glavi kada mi to ne zelimo. Zato,
RECI STOP!

Od sebe odbaci sve ono sto te do tada cinilo ovakvim Napetim!
Nema vise stresnih situacija i poslova.
Nema vise misli i negativnih ljudi.

JA zelim dobro, zelim bolje, ja to mogu ja to znam.
Jedite puno voca, bavite se sportom svaki dan 60 dana.
10 minuta danas, sutra 20 minuta, prekosutra 30 minuta pa do nedjelje koliko mozete i sve tako dok ne budete mogli maximum vremenski. Npr. Trcanje, setanje ili neke teske dnevne aktivnosti koje ce Vam izbrisati negativne osjecaje i podstaci mozak da usmjeravate misli na ono sto radite.

Zapamtite 60 dana! Spavajte redovno, klonite se Facebooka, ili Interneta. Dovoljno je pola sata dnevno ili 1 sat svaka 2 dana. Slusajte relaxirajuce pjesme, mastajte o predivnim pejsazima, meditirajte, disite duboko - trazite tehniku disanja "Udisite na nos duboko da vam se stomak napuse do pluca i izdisite na usta" pratite to 10-15 minuta dnevno. YOGA lake vjezbe za tijelo poslije toga..Disite duboko! Ne mislite o tome kako cete sutra sta cete.. Zaboravite sve kada vjezbate. Opustite tijelo. Posvetite se sebi i svom zdravlju.

To ja radim i lakse mi je.
Ne zaboravite na BOGA! On Pomaze prije svih!
Trazite i od BOGA pomoc.

Pomoc prijatelja, pricajte, to ce Vam pomoci najvise. Zamolite ih da Vas saslusaju. Ako nebudete pratili sta Vam ja kazem, bice vam gore 200%
Razlog za brigu ne postoji. Nemozete poloziti ispit na faxu. Recite to profesoru. "NE MOGU DA POLOZIM NE ZNAM KAKO, BRINEM SE PIJEM TABLETE LOSE MI JE" POMOZITE MI DA NAUCIM KAKO TREBAM UCITI I STO!"

Razgovaraje sa sobom na glas! Pred ogledalom i to nije lose.
Pjevajte, radite nesto sto vas opusta...

Ja cekam nalaze za grlo i nos, nadam se opet da je neka bakterija jer nju je lakse lijeciti nego psihu.

Nema brige
Cuvajte se do iduceg puta
Sretno Limaci
Damir27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2012., 11:31   #94
Neko slicno stanje grla

Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Treba učiniti dobar pregled vrata te na osnovu kl, stanja UZV vrata te ev. TSH.
Poštovani Dr.
Pratio sam Vaše postove na Forumu Zdravlje,
pa ovim putem bi želio da mi date svoje mišljenje.

Vidite nedavno sam imao problem, stezanja u vratu. To je krenulo samo dok me nije grc uhvatio u grlu. Kao grč nesto sto mi je stezalo vrat. Poslije sam poceo da panicarim, misleci ostat cu bez zraka isl. Napravio sam UZ stitne zlijezde, bris grla i nosa, i sve je normalno.

Nemam vise taj osjecaj da mi je nategnut vrat, ali osjetim kao da imam kliker u grlu - knedla. Osjecam je prilikom disanja, kada gutam osjetim da bi je mogao progutati ali ne mogu, iritira me kao sekret u grlu, pa pomislim da nije to. Ne pusim 30 dana, konzumirao sam nekad prije cigarete pa poslije duhan, koji je bio jaci. Kada me prvi put stegnuo vrat, nekoliko dana poslije sam zapalio cigaru, to se odrazilo lose i pocelo je kao da me gusi pa nisam smio vise ni zapaliti. Mislio sam da je od cigara. Takodze poslije napada isao sam doktoru, ustanovio je crvenilo dao mi xiclav 600mg, nemam problem sa kasljem, temperaturu, nista slicno.

Npr. Osjecaj knedle mi se pojavi i kada sam napet, uzrujan ili je neka napeta situacija. Jednostavno pocinje kao da se krece u grlu

ORL Specijalista me poslao da obavim te preglede za UZ stitnjace, nema tu nista.. Pitam se sta je slijedece. Hoce li to proci samo od sebe, da nije mozda uzrok stres. Jos nesto, prilikom gutanja pljuvacke na suho nekad osjetim kao da mi zapinje u grlu, nemam disajnih problema niti problema sa gutanjem hrane. Samo, kao da zapinje grlo dok gutam.

Ne znam, kakvo je Vase misljenje ?
Hvala
Damir27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2012., 11:38   #95
Pozdrav, Svi nalazi uredni..
Osjecaj knedle prisutan, na disanje.. Nekada se pojavi, nekad ne..

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 08.12.2012. at 12:47. Reason: uklonjen ogroman citat vlastitog posta
Damir27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2012., 21:28   #96
Thumbs up Baltazar je tražio i dosjetio se...

Poštovani Forumaši,
Nakon dugo vremena provedenog na internetu, koji je i sam inicijator mojih problema sa "knedlom u grlu" ja sam našao šta je to "knedla u grlu".
Klin se klinom izbija stara poslovica- Internet je problem, internetom do lijekova.

Vidite, mučilo me to danima.. Smiri se pa se pojavi..
Kao što i sami vidite, na osnovu teksta gore ispisanog mnogo toga sam probao i uradio. Svi nalazi su negativno. Rješenje je Pshiloško.

Prvi put dobio sam napad stezanjem u grlu, ždrijelu, vratu. Napetost u vilici, nisam mogao zijevati a da me vrat ne zaboli, čak žvakanje žvakaće mi je iritiralo vrat i još gore mi je bilo.. Kao da mi je neko stegnuo remen oko vrata i tako držao čitav dan.. To je jedan neugodan osjećaj. Ta knedla u grlu može biti osjećaj samo, osjećaj loptice, stranog tijela i sl.

Npr. Ja sam se sageo da zavežem pertlu, prilikom saginjanja, osjetio sam da mi je kroz grlo prošla loptica i ja sam tog momenta nju progutao ali mi se opet vratila.. WTF! Od tada, osjećam nekad lopticu, nekad samo suho grlo, nešto što tu stoji i pritišće grlo..

Sada nemam tih jakih osjecaja. Samo dok gutam na suho osjetim preskakanje u grlu, a dok jedem i pijem ništa sve je ok.. LOL!

Molim Vas dobro, svi Vi koji imate problem da slijedite što ovdje piše u textu ispod. Naravno, ako znate engleski pogledajte ove Video sadržaje:

https://www.youtube.com/watch?v=DkejK6eiHeo
https://www.youtube.com/watch?v=Ys_fxSLIyzw

Ja Vam ovo šaljem iz razloga da Vam pomognem i zaustavim širenje teme.
Ovo je jedinstveni redosljed kako identifikovati uzrok. Tekst koji sam kopirao ispod bio je ispisan na web stranici nekog doktora. Ne zelim da imenujem da nebi Banovali temu. Koja ce da koristi svima. Meni je pomogla, a moze i vama 200%

Ako bas zelite znati o kome doktoru je rijec, kopirajte citav jedan pasus na google i dobicete odgovor, a tamo cete naci i mail ako Vam ovaj text nije pomogao dovoljno da se opustite..

"Cricopharyngeus Spasm: A Troubling Feeling of a Lump in the Throat"

GLOBUS HYSTERICUS "Knedla u Grlu"

Kako bismo nazvali ovaj simptom na narodnom jeziku?
Knedla u grlu, Zalogaj u guši i sl.

Kod specijaliste za bolesti štitaste žlezde često dolaze pacijenti koji se žale da ne mogu da gutaju, da im "nešto stoji u grlu", da osećaju "zalogaj", "knedlu", lopticu, i da ne može da prođe.
Ova tegoba se ne javlja kada pacijent jede ili pije, tj kada stvarno guta (vodu, hranu) već samo kada "guta na suvo", tj samo pljuvačku.

Pacijent koji doživi ovaj neprijatan (mada sasvim bezopasan) doživljaj, obično pokazuje i neke druge simptome: kašljucanje, treptanje, i slične znake "nervoze".

KOJI JE MEHANIZAM NASTANKA I UZROK?
Nije sasvim jasno šta se desi da čovek počne da oseća da nešto stoji u grlu? Da li se završni deo ždrela ili početal jednjaka stegnu (spazam?) pod komandom vegetativnog nervnog sistema? Da li se samo formira osećaj u mozgu bez ikakve promene u organima za gutanje (u guši)?

Stari lekari su ga nazvali "Globus hystericus", sledeći Frojdova zapažanja o tegobama koje nemaju organski uzrok a muče pacijente (pretežno ženskog pola). On je to stanje nazvao "histerija", želeći na taj način da objasni da je tegoba posledica "nezadovoljene žene", tj njihove nezadovoljene materice ("hystera", na grčkom). Naravno i Frojd ovo nije koristio u bukvalnom smislu, histerija je ostala samo figurativno vezana za ženske organe odnosno za ženski pol. Mi danas ovakve simptome svrstavamo u neorganske, psihogene, neurotičke, a narod jednostavno kaže "na nervnoj bazi", s tim, što neko takve simptome ne shvata ozbiljno, a drugi se jako zabrine.

DA LI "ZALOGAJ U GRLU" IMA VEZE SA ŠTITNOM ŽLEZDOM?
Naravno nema. To nije bolest, to je samo osećaj da nešto stoji. Naravno, po nekad se desi da i pacijent koji boluje od neke tireoidne bolesti počne da oseća "knedlu", kao što ima pravo da dobije i bilo koju drugu bolest. S druge strane, bolesnici sa vrlo velikim uvećanje štitnjače (struma) nemaju takav osećaj. Čak ni oni koji zaista imaju smetnje pri gutanju usled pritiska strume na vratne organe. Njima će biti teško da gutaju hranu, a ne da osećaju "zalogaj".

KAKO SE OVAJ SIMPTOM LEČI?
Kao i svi psihogeni (neurovegetativni) poremećaji, zahtevaju pažljiv pristup lekara ili psihologa. Pacijentu objasnimo da se radi samo o osećaju a da ništa stvarno nije zaglavljeno u grlu. Da bi to on prihvatio uradićemo:

pažljiv pregled organa vrata (ždrelo, štitasta žlezda)
ultrazvučni pregled vratne regije, posebno lepo se vidi "prolaz" kroz ždrelo
ako je neohodno da se otkloni sumnja na stvarno organski poremećaj, uradimo i rentgenski pregled jednjaka sa barijumskom pastom

Pošto smo dokazali da "ništa nema u grlu" uputimo mu nekoliko saveta:

da ne guta pljuvaku "na suvo". Ovaj simptom zaista i nastaje kada poče da se guta, tj kada se trudi da proguta "zalogaj" koji se oseća
ako ga baš tera da to čini, da nečim ovlaži grlo, tj da poveća lučenje pljuvačke: pepermint, žvakaća guma, C vitamin.
Najbolje deluje ako pacijenta uverimo: simptom će proći za par minuta, sati ili par dana. Jednom pacijentu sam obećao da će se "knedla" izgubiti "kada stigne do rampe" (nekada je postojala rampa na železničkom prelazu kod Doma zdravlja). Pacijent mi je kroz para dana napisao da je zaista bilo kako sam obećao: čim je prešao prugu progutao je knedlu!

ŠTA LEKAR NE TREBA DA ČINI?
Ne sme da bude neodlučan.
Tako samo potvrđuje pacijentu, odnosno njegovoj svesti (mozgu) da tu nešto ipak ima. Začuđujuće je koliko lekara nije uopšte čulo za "Globus". Njima preporučujem da pročitaju "stare knjige" iz kojih su učili na studijama neurologiju i psihijatriju, a ako su mlađi da simptom ("ključnu reč") potraže na Internetu (i ja deo ovog članka pišem sa "Google-a").

Ne treba da prepisuje psihofarmake (sedative, antidepresive itd)
Ne postoji specifičan lek koji otklanja ovaj simptom, kao ni kod drugih neurotičkih manifestacija (pominju se neki navodno specifični biljni preparati). Logika da kod bolesti "na nervnoj bazi" pomažu "lekovi za smirenje" naravno da nije tačna. Pacijent će početi da sumnja da dijagnoza nije tačna, jer lek ne deluje.

NAJZAD MOJE LIČNO ISKUSTVO
Imao sam i lečio (izlečio) više stotina pacijenata sa pomenutim simptomom u svojoj praksi dugoj preko 40 godina. U postupku uveravanja pacijenta da mu "ništa ne stoji u grlu" delovali su naravno i rezultati ispitivanja štitaste žlezde, vrata i jednjaka, koji su bili negativni, ali najviše činjenica ŠTO SAM I JA IMAO "KNEDLU U GRLU". Kada sam bio na IV godini medicinskih studija počeo sam da je osećam, bezuspešno gutam, da me povremeno hvata prava panika pri tome, sve dok nisam pročitao u udžbeniku psihijatrije sve o tome. Posle toga je ODMAH PROŠLO. Proći će i kod Vas.

---- SVE OVO JE DOKTOR NAPISAO...Ne ja "Damir27".. Shit happens .. As we are young, will happen if we want.. what you want you will get... control your emotions not feelings.. Or you will gone crazy .. Da tako je bas.. Citajte knjige, pustite da utonete u nju... tako cete zaboraviti na problem.. Trcite, bavite se sportom. Disite pravilno, Bjezite od teskih tema, istih ljudi, situacija koje vas dovode to stresa, ludila, bijesa, tuge i depresije.. opustite se , zatvorite oci, disite duboko.. Nije Vam nista.. I sve ce proci..

Zelim Vam sve najbolje
Damir27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2012., 00:57   #97
Iz ovog se možda može i nekakav zaključak izvući, ako je nadugo i naširoko, psihogeno je.
meritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 18:23   #98
Imam jedno pitanje, vezano također za 'knedlu u grlu'. Imam 20 godina, pušač sam 4-5 godina, te me zanima što može biti uzrok tome?
Ta knedla se pojavi, pa nestane. Jako neugodan osjećaj, a u zadnje vrijeme teže i dišem, pretpostavljam da su uzrok cigarete.
Sad neznam da li je knedla na psihičkoj bazi, ili je stvarno nešto ozbiljno :/, ja odmah pomislim na najgore ( rak svega i svačega ).
Molim pomoć, bar dok ne odem na pregled. Hvala )
__________________
Ako recimo zaključite kako je sve besmisleno, onda to ne može biti sasvim besmisleno, jer ste već svjesni da je besmisleno i ta svijest o besmislenosti samim tim daje neki smisao :)
Bevsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2013., 23:50   #99
Zadnjih 15ak dana muči me knedla u grlu i stezanje u prednjem dijelu vrata. Počelo je nakon što sam bila pokvarila želudac (nisam sigurna ima li s tim veze) te nakon što sam se vratila u normalno stanje, počela me je ''dušiti'' knedla u grlu. U doktora odem tek kad mi se ta knedla pretvori u neku vrstu stezanja i boli u prednjem dijelu vrata koju ne osjećam ujutro nego tek popodne ili predvečer. Štitnjača je u redu, krvna slika isto, jedino mi je bila nađena neka bakterija za koju trenutno pijem antibiotik. Ne znam više jel umišljam ove bolove ili i želudac može biti u pitanju? Kako ja primijetim, nema veze s prehranom jer mi se ovo trenutno stezanje pojavi i na prazan želudac nastojim se opustit koliko mogu i ne mislit na to, ali ne ide najbolje pa čisto da vidim jel ima još tko da je u sličnoj situaciji?
Trina Moe is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 03:31   #100
Quote:
Trina Moe kaže: Pogledaj post
Zadnjih 15ak dana muči me knedla u grlu i stezanje u prednjem dijelu vrata. Počelo je nakon što sam bila pokvarila želudac (nisam sigurna ima li s tim veze) te nakon što sam se vratila u normalno stanje, počela me je ''dušiti'' knedla u grlu. U doktora odem tek kad mi se ta knedla pretvori u neku vrstu stezanja i boli u prednjem dijelu vrata koju ne osjećam ujutro nego tek popodne ili predvečer. Štitnjača je u redu, krvna slika isto, jedino mi je bila nađena neka bakterija za koju trenutno pijem antibiotik. Ne znam više jel umišljam ove bolove ili i želudac može biti u pitanju? Kako ja primijetim, nema veze s prehranom jer mi se ovo trenutno stezanje pojavi i na prazan želudac nastojim se opustit koliko mogu i ne mislit na to, ali ne ide najbolje pa čisto da vidim jel ima još tko da je u sličnoj situaciji?
kao i ti,već 15-ak dana imam sličan problem..knedla u grlu i nagon za povraćanjem..baš mi smeta taj osjećaj u grlu,kao da me nešto guši..ali ja onda popijem tabletu za smirenje(xanax) i to već nekako prođe..e sad,ja mislim da to može biti i od želuca..međutim,tu u postovima se najviše spominje da je ovaj problem povezan sa štitnjačom,a tebi je u redu,dakle to možeš eliminirati..vidim da spominješ da piješ antibiotik..možda ti je ovo nuspojava na taj lijek..provjeri uputstvo..ja nisam još bila kod doktora,ali planiram ići i definitivno ću provjeriti štitnjaču..
__________________
Will you still love me when I got nothing but my aching soul?I know you will, I know you will..I know that you will..
Samsara47 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:56.