Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2007., 00:37   #41
Quote:
moja-kucica kaže:
a o cemu raspravljamo
pa...
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 00:51   #42
Quote:
moja-kucica kaže:
nema veze...jedino me ispunjava sta smo covjeku ljepo odgovorili na sve sta ga zanima...da nema toga nekako bi se lose osjecao


što alkohol učini od čovjeka........

Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 00:51   #43
Quote:
plimpi kaže:
ali... jesam li ja malo previše cugnuo ili stvarno raspravljamo na tri teme o istoj stvari

majstori......
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 01:39   #44
Quote:
Edgar kaže:
majstori......
evo i ja se vratio iz vana sad maloprije, polutrijezan....da , čovjek je dobio sve što treba znati o toplinskoj izolaciji kuće...on je taj koji treba kupit vino i to ne bilo kakvo!
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 05:18   #45
Cekaj, ides gradit kucu. Potrosit ces stotinjak tisuca eura. A nemas pojma kak ces izolirat? Jel znas kak se delaju temelji?
georgeWtheNuclear is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 14:33   #46
Quote:
georgeWtheNuclear kaže:
Cekaj, ides gradit kucu. Potrosit ces stotinjak tisuca eura. A nemas pojma kak ces izolirat? Jel znas kak se delaju temelji?
Zna on dobro što bi trebao. Postoje projektanti koji to rade za nas. Međutim, izjeda na zrno sumnje. Mogu li jeftinije? Zar baš moram toliko potrošiti? Ma šta on k... zna! oj susjed nije tako napravio i opet se ne žali.Ne treba to meni!

Razgovaram nedavno s poznanikom koji gradi kuću. Pljuje on po zidarima, pljuje po stolarima, pljuje po svima.
- "Digli mi nadvoje i stavili mi vrata pa imam ispod 15 cm zraka. Kako ću ja to ispuniti?"-kaže on meni
-"8cm izolacije + 5cm betona + 1 cm pločice. To ti je otprilike to."-kažem ja njemu
-"A ne, ja sam mislio samo 3cm izolacije. Šta sad. Idem skidati vrata i zapuniti nadvoje."
-"Jebiga, stavi 10cm betona."
-"To mi je puno. To košta."
-"Puši k.... Ako ti je neki k... projektant tako napravio valjda ima neke razloge."
-"Ma šta on k... zna. Dosta mi je 3cm. U staroj kući nemam ništa pa sam svejedno živ i zdrav."
-"Imaš pravo. Ajmo nazdraviti".
Gucnuh pivo i nasmijem se.
VladT is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 09:00   #47
kuća u Lici - toplinska izolacija?

Htjeli bismo napraviti kuću u Lici, ništa pretenciozno, 80-100m2. E sad, prvotni plan da kupimo montažnu kućicu najvjerojatnije propada. Čini se da ćemo nažalost morati u gradnju i zidanje.

Kako ju što bolje toplinski izolirati?!?!?

Gledam tu kod nas (na moru) ljudi oblače svoje kuće u stiropor....ono što me muči je kako se taj stiropor s vremenom ponaša i koliko utječe na razmjenu vlage između građevnog materijala i okoline? Zar taj stiropor s vremenom ne uzrokuje neke probleme s vlagom, kondenzacijom, itd?

Kolika bi mi debljina stiropora uopće onda trebala na fasadi za ličku zimu???

Čak smo razmišljali da li donekle imitiramo sendvič zid montažnih kuća, pa još iznutra obložimo gips pločama a u njihove podkonstrukcije ubacujemo izolacijsku vunu ili sl......

Pomagajte savjetom zimogrozne dalmatince.....
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 10:14   #48
ja ti imam kucu u lici montaznu staru 45 godina.....da dobro si procitala 45 godina.....sta da ti kazem....sad smo prvi put promjenili krov (11000kn) i to je sve....nemam nikakve primjedbe.....zimi metar i po snjega a unutra toplo.
- usput za tvoju informaciju - 90 posto kuca u lici je zidano bloketom 29 19 19 ili onim betonskim blokom a za fasadu imaju obicnu klasicnu vapneno cementnu zbuku (mos mislit toplinske karakteristike te zbuke!!!)....i kad god udem kod nekog u takvu kucu uvijek mi je toplo.....
ah zaboravio sam....u lici svaka bolja kuca na fasadi kao zavrsni sloj ima SEP od 5 mm - kakva silikonska zbuka i ti bakrči!!!

iskreno - ako imas novaca i radis zidanu - stavi demit fasadu - ako hoces montaznu isto dobro
M.E.Đ.E.D is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 11:05   #49
Stiropol fasada ti ima problem sa difuzijom vode. Stoga kaj ima za riješiti. Baumit se kune u neki open+ sustav koji ima neke rupice te te rupice omogučuju puno veću difuziju vodoene pare.

Ali ono što je zaista najbolji način da se koristi za difuziju vodene pare jest kamena vuna. Ista ima jako dobru difuziju vodene pare tak da ne bi trebala imati problema s time. Jedino kaj je kamena vuna skuplja u odnosu na stiropolnu fasadu.

Koliko trebaš cm stiropola to ovisi o tome gdje si i kak češ koristiti kučicu. Stavi 10 cm i nečeš progriješiti. Možeš i više ali dali ti se više isplati stavljati ili bolje potroši novac na bolje prozore i stakla.

Znači moja nestručna preporuka stavi 10 cm zida i ako radiš knauf krov nekih 20cm vune (tipa vuna između rogova + 6 - 8 cm vune preko rogova).
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 11:06   #50
eh da izolacija s unutarnje strane kuče/zida ti nije nekaj pametnoga.
Ako već gradiš i biraš stavi izolaciju s vanjske strane zida.
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 11:16   #51
Da je prije 30-ak godina bilo moguće toplinski izolirati kuće kao što je to danas, danas bi ih 90 % bilo sa toplinskom izolacijom. Ovisi o sistemu kojim mislite graditi kuću, porotherm, ytong...Glupo je ne staviti toplinsku izolaciju, ako se pravilno izvede nema nikakvih problema, a koliko staviti ovisi o materijalu...Pozdrav -> surfat po forumu -> sam svoj majstor -> fasada
ne biti lijen za surfanje
Marko13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 17:19   #52
ok, hvala, hvala.....!
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 02:04   #53
Ak netko zna kaj je najbolje za uzet.stiropor,kombo ploce ili ploce od drvene vune.na netu ne pisu cijene pa ak netko otprilike zna razliku.
Vecina stavlja stiropor zbog cijene ali i jednostavnosti al ovo mi se nekak cini kvalitetnije i bolje.
djubre44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 02:09   #54
I ako netko zna kakva se stavlja zvučna izolacija izvana ?
arenx is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 22:00   #55
Quote:
djubre44 kaže: Pogledaj post
Ak netko zna kaj je najbolje za uzet.stiropor,kombo ploce ili ploce od drvene vune.na netu ne pisu cijene pa ak netko otprilike zna razliku.
Vecina stavlja stiropor zbog cijene ali i jednostavnosti al ovo mi se nekak cini kvalitetnije i bolje.
Kamena vuna (Tipa lamene Tervol DP-9 lam) je najkvalitetniji materijal ali isto tako i najzafrkaniji materijal za izradu fasade + što je dosta mekši od stiropora pa treba drugačije ljepilo tipa Rofix Unistar light. Lamele se ljepe po cijeloj površini i ne trpe nepravilne (neravne) zidove kuća, dok se stiropor ljepi točkasto + ga je lakše izravnavati ukoliko je zid neravan...

P.S. kombi ploče a ne kombo...

Quote:
arenx kaže: Pogledaj post
I ako netko zna kakva se stavlja zvučna izolacija izvana ?
Ako misliš na fasadu onda kamena vuna gore opisana ima najbolju apsorbciju zvuka te je to najbolji materijal za tako nešto. Nisam siguran za pluto ali je isti preskup i nema ga baš za nabavit...
__________________
Moja osobna stranica /
Obrisano!!
Torcidas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 23:18   #56
pluto je po svemu bolji jedino ga je tesko nabavit bar kod nas a i cjena mu je ljepa
sasase is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 00:36   #57
Quote:
Torcidas kaže: Pogledaj post
dok se stiropor ljepi točkasto
ako zelite imati vlagu u zidovima


stiropor se lijepi sa min 4 cm ljepila po svim rubovima bez prekida i tocke tek onda idu u sredinu.
__________________
Luta on tako, izgubljen i pomracen i ne cuje kako sve jos od davnih vremena odjekuju Nebo-planinom starceve rijeci: - Tko ti ga je to obecao? Ti ni ne znas sto je Legen-grad!
ruler is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 10:57   #58
Quote:
ruler kaže: Pogledaj post
ako zelite imati vlagu u zidovima


stiropor se lijepi sa min 4 cm ljepila po svim rubovima bez prekida i tocke tek onda idu u sredinu.
Zašto?
Zato jer to preporučuju trgovci (bolji promet)

Stiropor se ljepi sa 8 točaka.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 13:58   #59
Imam problemčić sa fasadom. Imam sep fasadu na garaži i sada ju idem prefarbati sa silikatnom farbom.

Ali imam i par rupa na fasadi- jel znate kaj da stavim u te rupe. Imate li kakvih ideja?
sep mi je 40 kg vreća a meni treba možda maximalno pola kile.
Dali mogu cement koristiti i pijesak ili tak nekaj?
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 21:39   #60
Talking

tockasto ljepljenje stiropora i slicnog njemu je izum majstora koji zele sto brze obaviti posao. koliku garanciju daju na tako izvedenu fasadu?
time nastaje toplinski most jer je propuh pod fasadom, blago receno. iber je kad uvale kutne profile za knauf da drze fasadu.

evo nesto za ljubitelje toplinskih koeficijenata i jos svasta nesto. hvala
http://seminar.tvz.hr/TVZ%20seminar%20arhitekti.pdf
__________________
Luta on tako, izgubljen i pomracen i ne cuje kako sve jos od davnih vremena odjekuju Nebo-planinom starceve rijeci: - Tko ti ga je to obecao? Ti ni ne znas sto je Legen-grad!
ruler is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:49.