Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2013., 12:59   #341
Pozdrav, naime, več više od godinu dana imam kvržicu na uhu (na području gdje se uho spaja s obrazom) i prije tjedan dana sam osjetio bol na tom djelu oko kvržice. nakon par dana mi se pojavila na dodir bolna oteklina ipod uha, dosta velika i vidi se crvenilo na tom dijelu. Zanima me šta je to?, Dali če to proči, kako da smanjim oteklinu? Molim vas za pomoč! Unaprijed hvala!
Pencil freak is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 20:48   #342
Za ovo opipavanje si u pravu, otkad sam i poceo prepipavat stalno i dirat ih kao da su dobili neke prosjeke i urezotine po sebi , dobili nekakav oblik , dali mozda znas zbog cega oni ovako reagiraju , znaci nekad su onako sitni i onda ih malo svjesno , malo nesvjesno diram i kao da odjednom narastu i pocnu boliti , ali ne bole odma nego onako kroz navrate kasnije , za cca 10,15 min ,i to nije jaka bol ,vise kao probadanje
a neznam sta bi moglo bit da su mi toliko godina uvecani , doktorica mi je rekla mozda si ti takav
Dakako takav odgovor mi nimalo nepaše ..
Hans1vixer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 21:50   #343
Evo samo da javim danas sam bio kod kučnog liječnika i poslao me je na kirurgiju gdje su mi to razrezali i istiskali tu masu. Ubiti ta kvržica se inficirala i došlo je do gnojenja, sada je sve u redu i drago mi je da sam se tog riješio
Pencil freak is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2014., 11:23   #344
Bok ljudi

Mužu mi se prije par dana na stražnjoj strani vrata, malo ispod i dijagonalno od uha pojavila kvržica veličine lješnjaka. Tvrda je i ne prilično pomična na dodir, isprva ga nije boljela, sad je počela malo boluckati i on kaže i da je malo narasla od prvog dana. Inače boluje od juvenilnog tireoditisa, i sklon je stvaranju ateroma na ušnoj resici, drugih problema, barem za koje zna, nema. Čitam na internetu o rakovima nekakvim Molim vas, razuvjerite mi i recite da je to obični lipom Ili miogeloza? Radi fizički zahtjevan posao, a prošli cijeli tjedan mu je u tom smislu bio izuzetno naporan.
__________________
"You called the police because somebody hacked your World of Warcraft account?" - "What choice did I have? The mighty Sheldor, level 85 blood elf, hero of the Eastern Kingdoms, has been picked clean like a carcass in the desert sun! Plus, the FBI hung up on me!"
rainbowhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2014., 02:27   #345
ja sam imao tu krvžicu lijevo na vratu od desete godine - veličina lješnjaka, nekad je bolila peckala nekad ne - da bi mi se prije dvi godine povećala gotovo na veličinu pola trećine kokošijeg jajeta - imao sam desetak upaljenih zubi- kad sam to povadio nestala je u potpunosti prvi put u životu
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2014., 21:58   #346
Pozdrav ljudi.

Uocio sam kvrzicu (limfni covr, neku zljezdicu, ne znam sta je) prije 9 mjeseci, i odmah se javio lijecniku. Kvrzica je otprilike na pola puta izmedju brade i grkljana (mozda neznatno bliza grkljanu) i hajmo reci tacno je na sredini, nije ni prema lijevo ni prema desno.

Tada kad sam je napipao zaista je bila prilicno velika, dobio sam neke antibiotike, to sam pio i dosta se smanjila kroz par dana ali nikada nije do kraja nestala.

Nisam se brinuo do neki dan dok je sasvim slucajno nisam ponovo napipao i rekao majci za nju, i ona me je natjerala da idem vaditi krv i nalaze.

Dobio sam danas nalaze krvi, i u odnosu na to kad se prvi put pojavila prije 9 mjeseci, monociti su mi skocili sa tadasnjih 9,1 (iznad granice od 9) na sadasnjih 11, sve ostalo je u granicama. Doduse, cini mi se da sada imam blagu upalicu grla, pa mozda i to ima veze.

Sutra idem na daljnje pretrage, ali da li neko ima slicno iskustvo?

Dakle nikada mi nijedan taj cvoric osim ovog navedenog nije skakao niti sam ga napipao, iskljucivo navedeni. Nisam primijetio nikakve prtjerane simptome na sebi, ali pomalo me strah da nije u pitanju neka maligna kuglica.
Nedim04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 13:42   #347
Da se nadovezem. Danas sam bio u specijaliste, i on veli da je to najvjerovatnije jako mala cistica, koje je nastala kada mi se razvijala stitna zlijezda (imam 18 godina) i da se nikada nije povukla, i da bi se to trebalo odstraniti hirurskim zahvatom. Takodjer, poslao me na rendgen da moze biti siguran da se radi o cisti, no obzirom da rendgen radio samo od 8 do 11 sati, nisam stigao taku da cu sutra.

Pisem u nadi da ce odgovoriti neko sa slicnim ili istim iskustvom, a mozda i nekada nekome ovi postovi budu od koristi.
Nedim04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 20:09   #348
Pozz,uopce ne znam da li sam na dobroj temi, poznanik mi je rekao da mi je vrat nateknut,smijesno,ali ja to nisam primjetila,kad sam stigla kuci isla sam se gledati i opipavati,na spajanju vrata i kljucne kosti imam nateknuto tkivo koje ja osjetim samo pri dodiru,velicine jajeta,na drugoj strani imam manju oteklinu,ne osjecam nikakve kvrzice,samo nateknuto.
Uplasila sam se jako jer vec mjesecima osjecam nelagodu u grlu,ali nisam obracala pozornost na to,takoder mi se nekad dogadala promuklost i glavobolje,sto prije nisam nikad imala. Inace sam savrseno zdrava,godinama ni prehladena.
Molim vas neka mi netko napise da je to mozda "samo" stitnjaca,ono sto sam guglala zvuci milijon puta gore.
Naravno sutra idem kod svog doktora,ali bas se bojim sta ce reci
aaatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2014., 12:07   #349
Question operacija limfnih cvorova na vratu

Naime zanima me postupak operacije limfnih cvorova na vratu?u pitanju je djete od 14 godina i doktor je rekao kako ce se operacija napraviti pod lokalnom anestezijom e sada mene zanima hoce li ga boliti tjekom operacije i dali mu je potrebno rezati donju vilicu da bi se doslo do limfnog cvora?u pitanju je ciscenje linf. Molim sve koji su prosli ili ikakvu inf znaju da mi napisu!hvala!
zabrinuta sestr is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2015., 20:21   #350
Poštovani, oprostite ako sam na krivoj temi. Bio sam na uvz-u vrata zbog par većih limfnih čvorova. Htio bih moliti ako bi mi netko mogao protumačiti nalaz uvz-a pošto čekam nalaze citopunkcije. " U svim vratnim regijama limfni čvorovi su hipoehogeni, promjera 15mm x 7mm s time da su obostrano submandibularno vidljiva dva veća limfna čvora 35 mm x 15mm koja se trebaju punktirati. " Citopunkcija je učinjena i čekaju se nalazi ali što se tiče nalaza uvz-a da li je on donekle uredan ? Hvala unaprijed.
leoninsc is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 12:02   #351
Pozdrav svima.
Prije neki dan sam pocelo me boliti ispod lijevog pazuha i napipao sam neke kvrzice i pretpostavio sam da su u pitanju limfni cvorovi. Bol mi se osjetno smanjila nakon dva tri dana ali kvrzice su tu i nisu vidljive izravno na koži nego se osjete tek opipavanjem. Da napomenem bol mi je počela nakon noći opijanja i jednog jačeg mamurluka. Svakako ću otići liječniku samo me zanima ima li tko kakva iskustva s ovim. Nisam uspio naći posebnu temu za limfne čvorove ispod pazuha ali mislim da pitanje može i ovdje.

Sent from my HTC One SV using Tapatalk
__________________
Na ovim prostorima barabe su iste, prljave duse vole etnicki da ciste. Istovremeno pjevaju i zlo misle, a kad vec zlo misle - nek o mome vise.
dr.cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2015., 21:27   #352
imam nateknuto nešto iznad ključne kosti i ispod.nekakva mekana masa ne boli . razumije li se netko u to ili ima iskustva s tim=?
ivancicaqqqq is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2015., 17:56   #353
Quote:
ivancicaqqqq kaže: Pogledaj post
imam nateknuto nešto iznad ključne kosti i ispod.nekakva mekana masa ne boli . razumije li se netko u to ili ima iskustva s tim=?
Pokažite svom liječniku.
Da ne ulazim u detalje, može se raditi o ozbiljnom problemu.
__________________
I'm not a man of too many faces.
The mask I wear is one.
Im mortal is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2015., 23:23   #354
čvor na krajniku

Zdravo, molila bih da mi odgovorite, prije svega da vam kažem moja majka je prije 3 mjeseca otklonila štitnjaču, imala je tumor, ali problem je sada nastao je čvor na vratu doktori kažu da nije vezano za štitnjaču, da će pratiti mjesec dana, mene zanima da li je to opasno, u pitanju je žena od 70 godina, hvala unaprijed
anajad1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2015., 11:12   #355
Moze biti da je zbog upale, al moze biti i da je metastaziralo sa stitnjace na limfni cvor. Mozda je i nesto drugo.
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2015., 19:11   #356
Pozdrav,imam vec vise od godinu dana nekakvo zadebljanje,kvrgu, od iza na vratu uz vratnu kraljeznijcu, sto mi onemogucuje mekane pokrete i remeti fleksibilnost. Odg lijecnika je da je od previse sjedenja zbog rada na racunalu pa se to reflektira i na glavobolje. Pio xanax da se to opusti al nema znacajnijeg poboljsanja. Da li je obicaj da se kod takvih tegoba radi Uzv vrata?
kresito is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2016., 12:37   #357
Sa straznje lijeve strane vrata (negdje na sredini izmedju kraljeznice i uha, ali odmah na dijelu gdje zavrsava kosa) sam evo prije deset minuta napipala povecanu limfnu zlijezdu, ne bih znala reci kolika je, mozda velicine graska, ne mice se i ne boli. Malo proguglala i evo panika me uhvatila. Prije mozda sedam dana do dvije sedmice upravo na toj strani mi je poceo rasti umnjak. Buduci da je meso bilo preko njega to me bas boljelo, ali je prestalo i sada je zub normalno izasao vani. Da li mi moze biti od toga? Takodjer, prije dva dana mi se ukocio vrat, zbog mog naglog pokreta ali ne vjerujem da je zbog toga... trebam li odmah ici doktoru? Mnogo sam uplasena.
MelanieHamilton is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2016., 00:29   #358
Poštovanje,

s lijeve strane na vratu mi je povećan limfni čvor veličine oko 1 cm, otorinolaringolog mi je rekao da je sve u redu, to je bilo prije 6 mjeseci. Sada gledam film i počešem se po desnoj strani vrata i sasvim slučajno napipam dva tvrda limfna čvora(nisu bolni) veličine graška jedan iznad drugog na udaljenosti od 1 cm.

Inače se osjećam dobro, samo su mi malo suha usta već par dana.

Sad sam u panici, da odem doktoru sutra? Što je to?

Edit: sutra je subota, doktor ne radi. Volio bih da mi netko odgovori.

Edit2: WTF? napipao sam trećeg s desne strane gdje se vrat spaja s lubanjom. Šta je ovo? Nisam prehlađen, ne boli me grlo.

Zadnje uređivanje tabanšaban : 11.06.2016. at 01:01. Reason: Edit Edit2
tabanšaban is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2016., 04:36   #359
Quote:
tabanšaban kaže: Pogledaj post
Poštovanje,

s lijeve strane na vratu mi je povećan limfni čvor veličine oko 1 cm, otorinolaringolog mi je rekao da je sve u redu, to je bilo prije 6 mjeseci. Sada gledam film i počešem se po desnoj strani vrata i sasvim slučajno napipam dva tvrda limfna čvora(nisu bolni) veličine graška jedan iznad drugog na udaljenosti od 1 cm.

Inače se osjećam dobro, samo su mi malo suha usta već par dana.

Sad sam u panici, da odem doktoru sutra? Što je to?

Edit: sutra je subota, doktor ne radi. Volio bih da mi netko odgovori.

Edit2: WTF? napipao sam trećeg s desne strane gdje se vrat spaja s lubanjom. Šta je ovo? Nisam prehlađen, ne boli me grlo.
Mislim da nema mjesta panici jer ima doata ljudi kojima poiskacu lifni cvorovi na vratu(gornji dio ispod vilice) cim im padne imunitet, pod stresom su, umorni bla,bla..
meni i prijateljici su skoro stalno prisutni limfni cvorovi na vratu i doktori kazu da je to sve oke :-)
Ako bi te smirilo, mozes doktoru naravno ;-)
__________________
Možemo je Pametno i Fokusirano, 2 u 1.
VitaliK is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 00:16   #360
Meni vec tjedan-dva jedna žlijezda na desnoj strani vilice natečena.Sama i jedina,jako me iritira non stop to blago diram,nekad tokom micanja vrata sluCajno je sam sebi blago pritisnem pa me zaboli.Nikad mi ovako dugo zlijezda nije bila natečena ne znam sta da radim.Nemam ni jednog znaka bolesti,alergije,prehlade.Cijelo ljeto sam zdrav
brainiac96 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:08.