Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2009., 08:55   #101
Quote:
Yossarian kaže: Pogledaj post
Npr. kvržica na vratu...ako nije tumor što još može biti? Nekakva upala ili slično? Ako netko zna....Da li su to uopće limfni čvorovi ili kako se već zovu...

Hvala!
ja sam radila i uzv i punkciju čvorića u vratu,imam ga točno u sredini,nekad se poveća pa se smanji-uglavnom varira...i sad ovakav je bio nalaz; u razmazima punktata pomičnog ovalnog čvorića smještenog submentalno neđeno je oskudno LIMFATIČNIH STANICA,EKSTRACELULARNA MAST I STANICE KRVI.Znači nšta specijalno,neđeno je masno tkivo po riječima citologinje,i ja mirna,i uzv je pokazao da je sve ok,samo se preporuča kontrola svakih 4 mjeseca
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 18:14   #102
cvorovi se punktiraju kada su najmanje 1 cm velicine.
ne treba odma sumnjati na najgore jer puno ljudi ima povecne limfne cvorove.
mogu se recimo povecati zbog odebljanja vezivnog tkiva oko njih....jednostavno oragnizam tako reagira
moguce je i kod cura esto od pramenova....lagana alergijska reakcija..pa i ostanu tako povecani
al ako se dosta povecavaju i bolni su onda obavezno ici dr-u
navaha is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2009., 02:06   #103
da malo obrišem ovaj topic od prašine
Eto,natečene žlijezde,ne znam od čega bi to moglo biti. Buni me jer sam tudum što se tiče toga,štitnjača?
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2009., 13:27   #104
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
da malo obrišem ovaj topic od prašine
Eto,natečene žlijezde,ne znam od čega bi to moglo biti. Buni me jer sam tudum što se tiče toga,štitnjača?
žlijezde = limfni čvorovi?

Limfni čvorovi se povećavaju kod nekih infekcija i to nije zabrinjavajuće. Kad izliječiš infekciju problem riješen. Međutim ako nema vidljive infekcije, pogotovo ako natiču u paru, pravac liječniku i na vađenje krvi.
onix is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2009., 21:49   #105
Imam problem sa natecenom zlijezdom (ili vec sta) na desnoj preponi.
Pojavilo se prije 2 dana i nije strasno bolno, ali na pritisak je. Velicine je oko 2 cm u precniku i mekano je u sredini a sa strana je tvrdo... Koliko mogu primjetiti, nemoze se nista istiskati iz toga jer nije u toj mjeri upaljeno al' je na dodir tamno plave boje??? Sta je u pitanju??? Imal' mjesta panici ili???

Hvala unaprijed na odgovorima...
System1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 20:52   #106
Question

hej i kod mene je ista stvar ,tek danas primjetila i umrla od straha i to bas na rubu gdje donji ves prelazi i samo na dodir boli a crveni se i tvrdo,doduse ovih smo dana krecili stan i malo sam se vise naprezala...joj samo da prodje
__________________
samo sam mikica
mikica enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 00:40   #107
Quote:
mikica enter kaže: Pogledaj post
hej i kod mene je ista stvar ,tek danas primjetila i umrla od straha i to bas na rubu gdje donji ves prelazi i samo na dodir boli a crveni se i tvrdo,doduse ovih smo dana krecili stan i malo sam se vise naprezala...joj samo da prodje
Kod mene je to danas iscurilo (krv, pomjesana sa gnojem)... Vjerovatno to i nije limfni cvor, nego nesto trece... U razgovoru su mi rekli da je to mala dlaka urasla pod kozu i da prodje samo od sebe kad se iscisti... Veceras mi je to duplo manje i vise ne boli... Mazem to sa Bivacyn mast, izgleda da pomaze... Skoro da me ne boli vise.

P.S.
Pokusaj mazati sa Bivacyn-om ili nekom drugom antibiotskom masti, nemoj stiskati mnogo jer ces napraviti gore... Nadam se da ce ti proci to ubrzo... Uglavnom, bez brige, ako to potraje odi doktoru... nije to bauk neki.

Poz....
System1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 11:51   #108
Thumbs up

e,hvala ti ali od jutros kao da je malo manje,naime sinoc sam ocistila rivanolom i stavila sterilnu gazu ali nema nikakvog vrha i kao da je manje,vidjet cemo do sutra pozz
__________________
samo sam mikica
mikica enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 23:41   #109
hm

Quote:
medgirl kaže: Pogledaj post
ako je cvor povecan, bezbolan i nepomican, najcesce se radi o metastatskom procesu, a ako je elastican, bezbolan i pomican, najcesce se radi o limfomu, mada to i nije skroz specificno.
pitanjce jedno...i ja otkrila čvor na preponama, nit na vratu, nit pod pazuhom...al zanima me koliko su ti čvorovi obično čvrsti..ovaj moj je veličine većeg zrna graha i čini mi se nekako pretvrd...a s druge strane - kao da je nastao preko noći...ne mogu procijenit jel je pomičan i elastičan - pod elastičan misli se na njegovu formu ili pomičnost..pa recimo da nije fiksiran totalno sam išokirana, naravno sprtemam se kod doktora ali došla prvo malo provirit...hvala
p_za_spašavanje is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 00:51   #110
povećan limfni čvor na vratu-pomoć

danas ujutro sam se probudila sa strašnom boli na desnoj strani vrata ispod ušne školjke...i probam opipati našla sam oko 1cm-2 promjera kvržicu koja boli ko sam vrag...kažu da mi je limfni čvor naotekao,ali i da bih morala ići doktoru čim prije...nemam ni upalu grla,ni zubobolju,niti me IŠTA boli (osim toga))ili nije u redu u mom tijelu,tak da neznam od čeg bi bila reakcija...da li bi mi moglo od tog šta biti ili je to čisto bezopasno?da li će splasnuti?molim vas pomozite,jer trenutno moram jaako puno učiti za faks,ovaj tj imam ispita koliko srce želi čovjeku,pa baš i nemam vremena bezveze ić doktoru...molim vas,jel zna tko išta o tome??
"friška mama" is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 00:56   #111
Obavezno ići doktoru. Moja mama je za nateknuti limfni čvor morala piti antibiotike. SVAKAKO idi doktoru
ema007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2010., 00:31   #112
Unhappy kvrge po vratu i prsima

ej ljudi možda tema i nije tako zanimljiva ali ja bi molila ako neko ima slično iskustvo da mi pomogne... danas popodne sam slučajno primivši se za prsa (tj točnije kako sam imala naviku nositi ogrlicu pa se igrati s njim, ali sam je skinula prije par dana pa ju sad još uvjek tražim ) otkrila "kvrgu" iznad desne dojke, prvo sam pomislila da je rebro u pitanju pošto sam mršava, ali sam onda skontala da s druge strane nemam tako nešto... to me malo zabrinulo, ali sam pomislila pošto se nalazi baš iznad rebra da je mišić koji sam možda istegnula pošto sam prehlađena i puno pušem nos i kašljucam... ali poslje nekih sat vremena našla sam još jednu, na vratu.... tj bolje rečeno po dužini vrata (isto s desne strane)... na vratu se ne vidi dok se dobro ne zagledate, a više se osjeti pod prstima, dok se ova na prsima baš ljepo vidi... to tkivo ili šta već nije tvrdo niti nešto slično jednostavno je jednako kao i ostatak tijela samo naoteklo... ali je podosta veliko... temperaturu nemam,niti nekih drugih velikih smetnji... bar ne za sad pa bi vas molila ako neko ima iskustva da ga podjeli samom pa da prestanem paničarit! hvala
Tisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2010., 12:01   #113
e bok.
meni ti se to dogodilo u 5.razredu. i dijagnoza je bila mononukleoza.
ja sam išla na zaraznu vadit krv i tako su saznali.
ako je to u pitanju bolje ti je da što prije odeš doktoru jer što duže čekaš dulje ti traje oporavak, moj je trajao 10 tjedana.
__________________
micek
frikusa_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 15:44   #114
selim na zdravlje, ne čini se kao ginekološki problem.
__________________
"This above all: to thine own self be true, And it must follow, as the night the day, Thou cans't not be false to any man " (Hamlet, ll.78-80)

Bowties are cool.
nephthys is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 22:55   #115
kvržica na vratu

e ovako: vec neko vrijeme na vratu, iza desnog uha, osjetim kvržicu. nije velika, ponekad moram pazljivo pipkati kako bi ju osjetio, a nekada (kao danas) je malo veca i boli... ponasa se kao potkožni prištić, čak sam primjetio da mi na istom mjestu često izbije isti... tako da je najbolje pojavu opisati kao konstatno pojavljivanje potkožnog prištića na istom mjestu (iako to možda nema veze s tim)

zna li netko o cemu se radi?
dall is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 00:53   #116
nitko ne zna?
dall is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 12:14   #117
to ti je najvjerojatnije povećan limfni čvor.odi doktoru da ti pogleda za svaki slučaj.može biti nešto bezopasno , a može biti simptom nečeg ozbiljnijeg...
crazyform is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 18:44   #118
oh... ok... imat cu to na umu... idem sto prije ljecniku! hvala
dall is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 21:34   #119
Quote:
dall kaže: Pogledaj post
e ovako: vec neko vrijeme na vratu, iza desnog uha, osjetim kvržicu. nije velika, ponekad moram pazljivo pipkati kako bi ju osjetio, a nekada (kao danas) je malo veca i boli... ponasa se kao potkožni prištić, čak sam primjetio da mi na istom mjestu često izbije isti... tako da je najbolje pojavu opisati kao konstatno pojavljivanje potkožnog prištića na istom mjestu (iako to možda nema veze s tim)

zna li netko o cemu se radi?
s obzirom da raste, pa se smanji, pa opet raste sigurno nije ništa opasno, ali da ne gatamo na daljinu, posjeti lječnika.
icnah is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 22:22   #120
povećan limfni čvor,najvjerojatnije.
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:48.