Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2015., 13:18   #5641
Kamp prikolica-amfibijsko vozilo. Cijena "sitnica"
http://sealander.de/?lang=en#slnd/9

Ne bih se zalila na ovo.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2015., 15:07   #5642
Pitanje za iskusne kampere.
Što činite da biste otjerali gmazove i ostale insekte od postelje,iz šatora..?


Znam za tajnu kako otjerati zmije od postelje...Mokraćom obilježite teritorij uokolo postelje/šatora.Zmije ne podnose urin...

E,sada me zanima kako se riješiti insekata kada kampiram?
A-AS-Svpecilvs is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2015., 15:40   #5643
Što se može riješiti insekata?
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2015., 16:58   #5644
Sator koji ima mrezice na svim vratima i integriran pod.
MoschuS is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2015., 17:22   #5645
I pritom se mrežica otvara isključivo prilikom brzinskog ulaska/izlaska ia šatora. Užasavam se buba, ali kampiram cijeli život. Upravo šator mi je puno draže prenoćište od mnogih soba i apartmana, baš zbog mogućnosti potpune zaštite.
Mushmula is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2015., 07:01   #5646
Quote:
Mushmula kaže: Pogledaj post
I pritom se mrežica otvara isključivo prilikom brzinskog ulaska/izlaska ia šatora. Užasavam se buba, ali kampiram cijeli život. Upravo šator mi je puno draže prenoćište od mnogih soba i apartmana, baš zbog mogućnosti potpune zaštite.


Upravo to. Uvijek me cudi kad vidim u kampu da ljudi cijeli dan luftaju satore, otvoreno ibez mrezice. Mrezica se otvara na sek, samo ulaz izlaz, i nikad nema buba.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2015., 07:54   #5647
A jebate kampiranje ako se bojiš prirode. A jamra se na ekipu koja ima veću opremu da nisu pravi kamperi
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2015., 18:58   #5648
ja zato imam jednu džidža-midžu uštekanu u struju cijeli dan s tabletom unutra i nema nikakvih komaraca ni muva u kampici
__________________
Udruga kampista Hrvatske
cvor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2015., 19:54   #5649
A jebat ga. Pa nisu samo bube priroda. One su samo popratna neugoda. Bojim ih se, al tu ne mogu ništa. I neću zato ne kampirat. Život bi mi bio lakši da ih se ne bojim, ali kaj ću. Pogotovo divota po morskoj obali - pauci veličine manje tarantule, škorpioni, noćni leptiri veličine vrapca, one crne hrskave sjajne bube i bogomoljke. Ne znam što od navedenog bi radije našla u vreći za spavanje.
I ne znam kakve veze zatvaranje mrežice ima s ekipom s puno opreme.
Mushmula is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2015., 20:33   #5650
Pa pauke i skorpione ja prije nalazila po kucama u satoru nikad nista.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2015., 20:51   #5651
A u šator obićno idu komarci, mravi i blesaviji gušteri
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 18:05   #5652
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
Upravo to. Uvijek me cudi kad vidim u kampu da ljudi cijeli dan luftaju satore, otvoreno ibez mrezice. Mrezica se otvara na sek, samo ulaz izlaz, i nikad nema buba.
I kod mene ista stvar. Da ne uslo nesto samo cujes zvuke koje dolaze samo od mog satora (zzzzzzzzzzzzzz zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz) otvori-zatvori rajfeslus....pa vrecu,pa nesesr, i jos ao ima nesto na rajfesus a puno stvari mi ima rajfeslus....i nema nista osim mravi koji udju u sator nekim njima poznatim putem,moguce je da uz pomoc mravlje kiseline probiju materijal satora nemam pojma. Inace bila sam sad 4 dana (sad stigla) u Zaostrogu u kampu Dalmacija.Bungalovi 11 eura.LIjepo,cisto,mirno, sve 5. Preporucujem van sezone, stvarno sam se lijepo odmorila.
Klepsidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2015., 11:33   #5653
Ja vec kujem plan za ljetovanje 2016.Sta kazete za kampove na Mljetu?Kakva je situacija sa prijevozom do kampa od trajektne luke i ima li blizu ducan....
Klepsidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2015., 12:28   #5654
Quote:
Klepsidra kaže: Pogledaj post
Ja vec kujem plan za ljetovanje 2016.Sta kazete za kampove na Mljetu?Kakva je situacija sa prijevozom do kampa od trajektne luke i ima li blizu ducan....
Bez auta se na Mljetu baš i nećeš usrećiti. Čak ni kampovi nisu na samom moru, osim Lovora u Kozarici, koja je dosta izolirano mjesto. Mi smo išli sa autom i vukli smo bicikle i kajake, pa nam je bilo super, jer je Mljet fora za bauljanje.
__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2015., 16:43   #5655
Quote:
Prolaznica kaže: Pogledaj post
Bez auta se na Mljetu baš i nećeš usrećiti. Čak ni kampovi nisu na samom moru, osim Lovora u Kozarici, koja je dosta izolirano mjesto. Mi smo išli sa autom i vukli smo bicikle i kajake, pa nam je bilo super, jer je Mljet fora za bauljanje.
Jel se do tog Lovora može kombijem? kak je pronaći mjesto onak na bum? ima li struje i vode normalno ljeti?
__________________
Udruga kampista Hrvatske
cvor is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 10:03   #5656
Quote:
cvor kaže: Pogledaj post
Jel se do tog Lovora može kombijem? kak je pronaći mjesto onak na bum? ima li struje i vode normalno ljeti?
Kamp je dosta malen, tako da nisam sigurna da li možeš samo banuti usred sezone. Koliko smo vidjeli, kamperi su na početku kampa na nečemu što liči na parking, a šatori su u masliniku. Do tamo se ide po cesti po kojoj se ne mogu mimoići 2 vozila, pa je svaki susret sa autom iz suprotnog smjera bio traumatičan. Pošto smo mi stalno u pokretu, stvarno nam se nije dalo proživljavati tu vožnju više puta na dan. Struje i vode navodno ima normalno.

Mi smo došli do kampa i okrenuli se nazad.
Koliko sam vidjela, najviše kampera i kombija ide u Mungos koji je na sredini otoka.

Ima još jedan mali kamp u Ropi, prvenstveno za šatore, ali stane i par kampera. Mi smo sa šatorom pa smo se smjestili u njemu. Iako nije na moru, bili smo zadovoljni, vlasnici drže jedan mali dućan sa najosnovnijim namirnicama, u sklopu kampa je i restoran u kojem gazdarica kuha po jako povoljnim cijenama.

Općenito, na Mljetu nema komfornih kampova na koje je većina naučena. Tko se pomiri s time, bit će mu super, mi smo istinski uživali
__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2015., 11:10   #5657
taj mljet me godinama muči i htjeli bi smo par dana tamo provesti... razmišljamo čak o nekoj varijanti kasnog 8. mjeseca i početak 9. mjeseca kad prođu gužve... ali ne želim biti u kampu gdje sam do mora udaljen kilometrima...

ovo mimoilaženje me ne muči... još nitko nije ostao više dana na toj cesti
__________________
Udruga kampista Hrvatske
cvor is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2015., 11:52   #5658
Quote:
cvor kaže: Pogledaj post
taj mljet me godinama muči i htjeli bi smo par dana tamo provesti... razmišljamo čak o nekoj varijanti kasnog 8. mjeseca i početak 9. mjeseca kad prođu gužve... ali ne želim biti u kampu gdje sam do mora udaljen kilometrima...

ovo mimoilaženje me ne muči... još nitko nije ostao više dana na toj cesti
Onda će ti se svidjeti jer je plaža 5min od mora Samo rezerviraj mjesto za kombi (nadam se da primaju rezervacije) jer ima jako malo "parcela" za kamperaše.
Imaj još samo u vidu da ti je najbliži dućan u 10km udaljenom Babinom Polju. Ma za par dana će ti bit skroz ok.

Još jedna napomena za kamp Marina u Ropi, ima i on nedaleku plažu, ali do dole vodi ubojita nizbrdica i ta plaža je više pristanište za barke nego plaža pa i nije neka sreća za kupanje.
__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2015., 22:43   #5659
Cvor zeli biti odmah do mora, max 10 m od mora , pa mu ni Ropa nece odgovarati.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 07:38   #5660
nasmijano nebo, pa znaš mene

kad ustanem i pijem kavu gledam more... a sad jel 10-20 m do plaže nije bitno... ali već dalje od tog je problem i nije mi po ćefu pogotovo sad s novim cijenama kampova... ali eto prilagodio bi se par dana da vidim taj mljet - zato bi i otišao u nekoj posezoni nagodinu samo kombijem jer mislim da prevući kampicu preko i zaje... se s njom nije mi rješenje... odreći ću se i bogatstva džidža-midža - a koja je to muka!



__________________
Udruga kampista Hrvatske
cvor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:36.