Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.07.2015., 11:26   #501
Quote:
Timbalandica kaže: Pogledaj post
Ali da, sve više egzotičnih pasmina dolazi i kod nas.
Istina; jeddino kaj njih nebudemo baš sretali svakodnevno po psećim parkićima. Mislim, bar ja po gradu ( a svaki dan sam po centru ) ne viđam niakkve egzote ( njih sam samo po izložbama vidla )

Quote:
Timbalandica kaže: Pogledaj post
Mene iznenađuje da puno ljudi nikada nije čulo za Beaucerona na primjer.
Ma ljudi pojma s pojmom nemaju o pasminama; ofkors, niko ne zna sve jel......


A s druge strane, mene je jako iznenadilo par dana provedenih u Istri sa psima; pa jebemu; djeca sva znaju za CCa a i 9 od 10 ljudi je bez pogreške imenovalo pasminu Dogo Argentino; onaj jedan bi rekao Argentinska doga.

Baš smo bili iznenađeni kako u tom gradići ljudi kuže; a nismo vidli baš ni jednu ni drugu pasminu. Jedino je jedan dečec; nakon kaj nas je molio da mu otvorimo netom zatvoreni bunker da pogleda pse , i kad sam ga pitala da kak zna da je to CC rekao : imao ga moj nono. Pitam, imao; a kaj mu je bilo da ga više nema. A cjepili su ga veli mali. Cijepili pitam ja; kaj na smrt? Da, veli mali, cijepili ga na smrt, bio je star jako
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 11:33   #502
Znaš, koliko god mi je drago što ljudi prepoznaju, toliko mi i nije drago jer znači da ih ima podosta. a kladim se da ima više ovih iz divljeg uzgoja. Evo na njuškalu ima 3/4 oglasa a svi bez papira. Ova 1/4 je s papirima.
Ima jedan oglas za parenje DA i piše u opisu: pario već preko 20 puta. Smuči mi se kad pomislim koliko je to samo štenaca na divlje...

Evo štenad stafforda sa papirima u oglasu za 2000kn. Ja bi odustala od uzgoja, majke mi.
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 12:01   #503
Je, slažem se, sve dobro govoriš.

I smješno mi bilo, to tam u Istri, u tom malom gradiću; kako se "mjeri" dobar pas. Kada izgleda kao ta neka pasmina to je PRAVI pas ( i odmah je kaktiga TAJ pas dobar, poslušan itd... ); a kada su mješanci onda su isto kao dobri ali su samo neki pasi ( i kao nisu baš najposlušniji , nisu naj s djecom, možebitno grizu.... ) iliti kako oni vele - BREK!
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 21:31   #504
s boseronom sam se susrela nedavnoo. .nisam ni ja znala za tu pasminu. predivni su
__________________
robica za curice-Beba
Evil-smile is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2015., 23:46   #505
Preporuka za pasminu psa

Planiram si kupiti psa,ali ne znam koji pasminu
Najvaznije mi je da pas bude poslusan i zaigran
Po izgledu mi se najvise svidaju aljaski malamut,haski i samojed ali cuo sam da oni uopce nisi poslusni i da ih je tesko dresirati
Takoder ne bih volio da mi pas bude agresivan kao rotvajler ili doberman,niti lijen kao buldog
Labradori mi se ne svidaju jer su pre-popularna vrsta,ja bih vise volio neku rijedu vrstu
n00e is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2015., 23:54   #506
Polarci poput samojeda, malamuta i haskija su dosta samostalni i tesko im je biti vlasnik ako mislis da ti pas treba biti kao robot. Oni su psi prostranstava i nekako vise vole trckarati i istrazivati nego poslusati. Takodjer, dosta znaju biti agresivni kad je rijec o psima istog spola.

Ajde ti reci kakav imas zivotni ritam i koliko slobodnog vremena, da li bi pas zivio vani ili u stanu/kuci, da li ti smetaju psece dlake, da li zelis vecu/manju pasminu pa cemo dalje pricati.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2015., 00:04   #507
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Polarci poput samojeda, malamuta i haskija su dosta samostalni i tesko im je biti vlasnik ako mislis da ti pas treba biti kao robot. Oni su psi prostranstava i nekako vise vole trckarati i istrazivati nego poslusati. Takodjer, dosta znaju biti agresivni kad je rijec o psima istog spola.

Ajde ti reci kakav imas zivotni ritam i koliko slobodnog vremena, da li bi pas zivio vani ili u stanu/kuci, da li ti smetaju psece dlake, da li zelis vecu/manju pasminu pa cemo dalje pricati.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
Velicina mi nije bitna,ali malo vise volim vece pse od manjih,pas bi bio u stanu,provodio bih s njime vecinu slobodnog vremena,zato ocu pasminu koju mogu uciti trikove i s kojom se mogu vezati
koja je razlika u ponasanju izmedu muzjaka i zenki ?
n00e is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2015., 00:08   #508
Koliko slobodnog vremena imas?
Zenke su generalno privrzenije vlasniku i smirenije ali takodjer zna doci do netrpeljivosti prema psima istog spola, samo mislim da je to rjedje nego kod muzjaka.
Sve ove pasmine koje si gore nabrojao su zeznute po pitanju ponasanja s istospolnim jedinkama, osim mozda labova.


Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2015., 00:26   #509
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Koliko slobodnog vremena imas?
Zenke su generalno privrzenije vlasniku i smirenije ali takodjer zna doci do netrpeljivosti prema psima istog spola, samo mislim da je to rjedje nego kod muzjaka.
Sve ove pasmine koje si gore nabrojao su zeznute po pitanju ponasanja s istospolnim jedinkama, osim mozda labova.


Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
Imam oko 7-8 sati slobodnog vremena dnevno,najbitnije mije da je pas poslusan,inteligentan i zaigran
n00e is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2015., 08:14   #510
Quote:
n00e kaže: Pogledaj post
Planiram si kupiti psa,ali ne znam koji pasminu
Najvaznije mi je da pas bude poslusan i zaigran
(...)
Labradori mi se ne svidaju jer su pre-popularna vrsta,ja bih vise volio neku rijedu vrstu
Labradori i zlatni retriveri nažalost upravo odgovaraju ovome što tražiš od psa.

Meni, međutim, oprostit ćeš mi na ovoj primjedbi, nisu jasni tvoji motivi. Ako želiš psa iz razloga koje si naveo, kakve veze ima popularnost odnosno rijetkost vrste? Osim, dakako, u pogledu uzgoja i odabira: kod popularnih pasmina veća je mogućnost "loše kvalitete", nazovimo to tako, pa treba više paziti pri odabiru šteneta. Kod pasmina koje su se tek počele ili se tek počinju uzgajati kod nas, kao što su kangali ili irski vučji hrtovi, daleko je manja opasnost ne samo od nekontroliranog uzgoja (štanca), nego i od loše uzgojne linije.

Možda bi irski vučji hrt zadovoljio i jedan i drugi kriterij: Alfa Zagreb?
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2015., 12:55   #511
ja sam se toliko zaljubila u svoju westicu, da bih svima preporučila te male vragove.

poslušna je (ali samo meni. ali ok, ja najviše, tj jedino i radim s njom i najviše joj se posvećujem), privržena, zaigrana. dlake ni jedne nemam u kući.

kad ostane sama (nije u pravilu na dugi period) ne radi mi nered po kući, jedino malo cvili s vremena na vrijeme.. ali ono, žalosna je jer je sama i beba je još
__________________
robica za curice-Beba
Evil-smile is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2015., 14:08   #512
n00e, možda bi neki od setera odgovarao tvojim željema? Meni je gordon seter predivan, a nisu česti.
dustmoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2015., 16:22   #513
Bokser?
zo-ey is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2015., 17:04   #514
Nasao sam dosta listi najinteligentnijih pasmina,pa me zanima da li je ova tocna ?
http://www.dog-portal.bloger.index.h...si/595835.aspx

Doberman i rotvajler su top 10 na svim listama koje sam vidio,negdje pise da su prirodno agresivni,a negdje da puno toga ovisi o njihovom odgoju i vlasniku,pa me zanima da li je tesko od njih napraviti poslusne i neagresivne pse ?

Vidim da samojed i dalmatiner spadaju u top 40 pa me zanima da li bih ih mogao nauciti razne trikove ako bih provodio puno vremena s njima?

Svidaju mi se jos belgijski ovcar tervueren i siperka

Ne volim bas prepopularne pasmine,ali ako nijedna od gore navedenih pasmina nije dobra za mene,u obzir bi dosli labrador,zlatni retriver i njemacki ovcar
n00e is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2015., 17:20   #515
Border collie?
zo-ey is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2015., 17:26   #516
Ne svidaju mi se fizicki border koli i pudlica
n00e is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2015., 17:38   #517
Vajmarski ptičar? Vižla?

Po tome što tražiš karakterno od psa, mislim da ti je Border C. savršen odabir. Jbg kad ti se fizički ne sviđa.
zo-ey is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2015., 17:46   #518
Quote:
n00e kaže: Pogledaj post
Vidim da samojed i dalmatiner spadaju u top 40 pa me zanima da li bih ih mogao nauciti razne trikove ako bih provodio puno vremena s njima?
Samojed ti sigurno neće izvoditi trikove samo zato jer se tebi prohtjelo. Samojed je svojeglav pas koji ne bu radil niš kaj mu se ne sviđa. Tu pasminu radije preskoči, kao i sve polarce.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2015., 17:54   #519
Supruga i ja ćemo biti na jedno godinu dvije razdvojeni (šifra posao), a ona će živjeti sama. Dosad nismo imali psa, samo mace. Nakon što je maca uginula više nismo imali ljubimce, ali otkada se pojavila priča o mom novom poslu i odlasku od kuće na dulje vrijeme počela je razmišljati o nabavci psa. Ona ustvari želi psa ljubimca, za društvo, psa prijatelja. Pošto nema iskustva sa pasima, trebala bi neka manje zahtjevna pasmina, koja brzo i lako uči i privikava se (na neiskusnog gazdu)
Živimo u kući, tj u prizemnom stanu od oko 60 kvadrata, imamo vrt srednje veličine i puno prirode oko nas. Djece nemamo.Nije prevelika ljubiteljica malih ni prečupavih pasa, ali ne bi ni ništa preveliko. Ako neko ima preporuku, za srednje velikog kratkodlakog, dobrog prijatelja, pouzdanog i mirnog, slušam Hvala!
Black Uhuru is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2015., 17:56   #520
Quote:
Black Uhuru kaže: Pogledaj post
Supruga i ja ćemo biti na jedno godinu dvije razdvojeni (šifra posao), a ona će živjeti sama. Dosad nismo imali psa, samo mace. Nakon što je maca uginula više nismo imali ljubimce, ali otkada se pojavila priča o mom novom poslu i odlasku od kuće na dulje vrijeme počela je razmišljati o nabavci psa. Ona ustvari želi psa ljubimca, za društvo, psa prijatelja. Pošto nema iskustva sa pasima, trebala bi neka manje zahtjevna pasmina, koja brzo i lako uči i privikava se (na neiskusnog gazdu)
Živimo u kući, tj u prizemnom stanu od oko 60 kvadrata, imamo vrt srednje veličine i puno prirode oko nas. Djece nemamo.Nije prevelika ljubiteljica malih ni prečupavih pasa, ali ne bi ni ništa preveliko. Ako neko ima preporuku, za srednje velikog kratkodlakog, dobrog prijatelja, pouzdanog i mirnog, slušam Hvala!
Samo pitanje prije prijedloga - Želite kratkodlakog psa zato što mislite da ćete imati manje problema s dlakama po stanu ili zato što vam se takvi više sviđaju?
zo-ey is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:28.