Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.06.2015., 15:34   #5561
Ja sam se ustvari samo zezala.
A obzirom na sve napise na ovoj temi (o tome koliko ima onih koji pustaju psa okolo bez lajne da smeta druge) ...cini se da su nasi gradovi cijeli takvi.
Dok je tako, ni ovakav namjenski park ne bi bio od puno koristi....oni neodgojeni bi i dalje isli svuda ili bi ...ako dodju u takav park, opet bili neodgojeni i gnjavili pse oko sebe.
No...zasigurno ima podrucja koja bi se mogla iskoristiti, pa da umjesto ovih krletki psi dobiju neko ugodnije mjesto za igru i druzenje.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 15:36   #5562
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
A obzirom na sve napise na ovoj temi (o tome koliko ima onih koji pustaju psa okolo bez lajne da smeta druge) ...cini se da su nasi gradovi cijeli takvi.
Dok je tako, ni ovakav namjenski park ne bi bio od puno koristi....oni neodgojeni bi i dalje isli svuda ili bi ...ako dodju u takav park, opet bili neodgojeni i gnjavili pse oko sebe.
slažem se.
Biti će, jednom, možda.
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 16:08   #5563
Ma daj užas, evo sad u kratkoj šetnji s Bellom na piš tri govna nasred fakin ceste, nekoliko na ulazu u dvorište, na travnjacima da ne spominjem. Ono, neugodno mi je šetat vlastitog psa jer osjećam kak me neki gledaju kao evo ova ne skuplja.

Užas neodgojenost užas!
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 13:46   #5564
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Mi zato niti ne idemo u parkove. Samo se bezveze iživciram kad vidim ekipu kak loče pivo, a psi im sa strane rade kvar ili nekaj jer im je dosadno i još kad ih vlasnici počnu tuć jer ne dolaze na poziv.

Katastrofa kakvi su vlasnici pasa općenito kod nas. Hrpa neodgojenih ljudi. Užas.
zato jer zapravo nemaju pojma ništa o psima, misle da je tako potrebno. budu zahvalni kada im se objasni što zapravo postižu sa nervozom
pustinja17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 10:26   #5565
rant

Jutros sam jako ljuta i odmah da pojasnim, ne na životinju nego na vlasnicu.
Gospođi je vruće i umorna je od posla koji radi, tako da je njen pas, srećom manje pasmine, redovno zatvoren u kući, kako ona veli on ionako voli biti na krevetu i spavati. Ja baš i ne bih rekla da je psu dobro u životu, pored redovnog cviljenja i zavijanja, neki dan je ispiškio nevjerojatnu količinu urina na rub balkona ispod kojeg je moja terasa, tako da sam samo brzom reakcijom uspjela izbjeći urinirajući tuš. Kada sam gospođi skrenula pažnju na to čudom se čudila jer njen pas to ne radi - malo blesavi argument, jer nije da ti se netko ide žaliti na nepostojeći event.

Siroto pseto idalje rijetko izvode, tako da je u zadnje vrijeme uhvatio navadu na izleti van čim nađe otvorena vrata, smjesti se na moju terasu i obavi ono što ima. Jučer sam zvonila gospođi na vrata i zamolila da dođe počistiti nered koji je njen pas oko 16.30 ostavio na mojoj terasi, ne znam zašto bih ja trebala njegova govna sakupljati i ispirati urin. Opet je uslijedilo čuđenje, kao on nije izašao, a ja joj lijepo velim da je prije par minuta to napravio, nisam dovoljno brzo uspjela podići roletne na vratima da ga otjeram, a osim toga još su bili friški tragovi njegovih šapa koje je namočio u vlastiti urin.
Sinoć, kada se gospođa vratila s posla, a ja sjedila u boravku pred kompom, opet vidim psa gdje se lijepo smjestio i ponovno ispraznio crijeva pred mojim vratima. Izašla sam van i prilično ljutito rekla gospođi da to nije u redu i da izvoli nešto poduzeti jer je pas stekao izgleda naviku da to obavlja na mojoj terasi. Odgovor je bio da "u čemu je problem, očistit će se".

U čemu je faking problem? Ozbiljno? Po meni problem je u tome što taj pas ne izlazi redovno van, jer baš nisam vidjela da psi prazne crijeva u svakoj prilici kada izađu iz stana, ovaj hvata svaki trenutak da se isprazni. Kada se ispišao preko balkona to je bila nevjerojatna količina urina, znači da je sirotoj životinji doslovno pucao mjehur. Ne prigovaram na nevjerojantu količinu dlaka koje lete s tog balkona, nisam pravila problem niti kad je po različitim kutovima mog dvorišta zapišavao, ali otkako je moju terasu pretvorio u svoj wc, prešao je liniju moje tolerancije.
Ne razumijem defenzivu kada ti netko skrene pažnju da ti se ljubimac ne ponaša kako treba. Zašto i u kojem svemiru je prihvatljivo da ti nečiji kućni ljubimci koriste tvoj životni prostor kao svoj wc?
Ovo nije prvi put da se susrećem s ovakvim nedokazanim vlasnicima. Susjedi koji su na ljetovanje dovodili svog lajavog pinča našli su pod normalno da mu otvore vrata u 6 ujutro jer su oni na odmoru, jel'?, pa je taj isti pinč dolazio lajati i prazniti crijeva u moj vrt ... dok im nisam zaprijetila da se sljedeći put pas neće vratiti jer ću ga odvesti dovoljno daleko, pa da vidimo hoće li naći put do kuće ... nije lijepo, ali nije niti njihovo ponašanje bilo za pohvalu. Nakon prijetnje potrudili su se izvesti psa kako to inače čine u Zagrebu.

nakon svega, ponavljam još jednom, ja uopće ne krivim životinju, krivim ovu glupaču iznad mene, koja ne vodi brigu o svom ljubimcu i problem rješava glupim razgovorima sa psom, ako vjeruje da pas razumije sve ono što mu ona napriča, onda je stvarno još gluplja nego sam mislila.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 10:51   #5566
Donata, baš mi je žao. Glupa i nezahvalna situacija, još gluplja vlasnica. Meni se na prvu čini da nemaš kaj napraviti jer prvi korak bi bio da je žena uopće normalna da joj je samoj jasno da pas treba u šetnju i na wc.

Ti si u potpunosti u pravu, samo ne znam kak da to svoje pravo iskoristiš.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 11:50   #5567
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Ti si u potpunosti u pravu, samo ne znam kak da to svoje pravo iskoristiš.
A bogati, pa tako da je prijavi.

Ne kužim točno te prostorne odnose - recimo, kako pas uspijeva doći na donatinu terasu, pa ne znam jesu li u zajedničkoj kući ili stambenoj zgradi ili su odvojene. Ako je stambena zgrada, onda najprije zahtjev predstavniku stanara da ženu upozori, a ako ne poduzme sve što treba, prijava policiji. Komunalci tu nemaju što raditi jer nije u pitanju javna površina. Ako nije stambena zgrada, prijava policiji. Dovoljan element već je i to što pas bez lajne ide kamo hoće.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 11:54   #5568
Dobro, naravno, prijava, to je pod uvjetom da policija ili tko god već reagira.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 14:55   #5569
Donata; dajte si truda narednih par dana pa napravite slijedece :

- ne kontaktirajte vlasnicu
- ne žalite se na to što njen pas uneređuje vašu terasu

ALI

- slikajte svaki puta kada ubogi pas to napravi

PA

- napišite detaljan mail u kojem ćete navesti kako se psa zapostavlja ( navedite razloge ) , priložite fotke i pošaljite, za početak, na http://suza.hr/default.aspx?id=9&idziv=44743

Također, ako ste u prilici ; od maila napravite word dokumenat sa fotkama te stavite na oglasnu ploću vaše zgrade , prijavite kućepazitelju.

Nađite mail od vaše općine, potražite mail od osobe koja je zadužena za takva pitanja ( neki komunalni redar/kako su im već titule ) pa pošaljite i njima.


Jadan pas s takvim ljudima. Da izlazi koliko je potrebno nebi nuždu, nikakvu, obavljao na balkonu. To je jednako tomu kao da se moji psi popišaju ili poseru u hodniku.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 15:48   #5570
Ako smijem precizirati.

Trebalo bi slikati u trenutku dok pas obavlja nuždu, za što zbilja ne znam ima li Donata živaca i vremena. Inače je vlasnica, sudeći po dosadašnji reakcijama, u stanju reći kako govno na slici neme veze s njezinim psom.

"Kućepazitelj" vjerojatno u zgradi ne postoji pa će se to ipak odnositi na "predstavnika stanara".

Iako mislim da nije na Donati da ikoga kontaktira, nego da to treba učiniti predstavnik stanara, može i ona to učiniti, dakako. Isto tako, iako ne vjerujem da je komunalna inspekcija nadležna za privatne terase, bilo bi dobro da nam Donata objasni prostorne odnose u zgradi i oko zgrade - ja, naime, još uvijek ne razumijem kako pas uspijeva doći na njezinu terasu.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 15:50   #5571
Terase su možda odvojene nekom fizičkom barijerom koja nije zid? Iako, koliko sam shvatila, nisu na istoj etaži jer urin i drek cure odozgora?
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 21:00   #5572
evo da pojasnim, nije riječ o stambenoj zgradi ja sam u prizemlju i imam terasu na kojoj su mi vanjske stolice i stol, ljuljačka i ostale ljetne zezancije. Djelomično je natkrivena balkonom s gornjeg kata na kojem trenutačno u najmu boravi spomenuta gospođa.
Moj suprug i ja nikada nismo imali problema s tuđim ljubimcima, oboje volimo pse, ali ne mogu podnijeti neodgojenost vlasnika koji na svaki prigovor reagiraju mantrom kako drugi ne vole životinje - to jednostavno nije istina!
Kako je to siroto pseto stalno zatvoreno i nedovoljno izlazi, čim stepenicama siđe iz stana, krene ili zapišavati ili kakiti jer jednostavno ne može izdržati i jer je njegovoj vlasnici lijeno s njim hodati. Neki dan sjedi na vrhu stepenica i pije kavu dok istovremeno pas kaki pred mojim vanjskim stolom jer s tih stepenica ne vidi što se dolje deešava. Pas kao svoj prostor doživljava taj stan na katu, a uvjerena sam da ne bi radio to što radi da ga se redovno izvodi van.

Po njezinoj priči od prije shvatila sam da ga niti prije nije redovno izvodila, ali živjela je u mjestu gdje nije bilo prometa, pa bi mu jednostavno otvorila vrata i pustila ga da šlajsa okolo, čekajući da se sam vrati. Kako mu je ovaj kraj nov i nepoznat ne usudi ga se pustiti da tako sam sebe šeće. Nakon sinoćnjeg sukoba jutros je psa izvela u štenju (bar neka korist od toga što dignem glas), ali to je bio prvi put u sigurno 10 dana! Ja znam što znači imati psa i koliko im je bitno da imaju svoj ritam i red, ne možeš jedan dan ga izvesti, pa onda drugi dan ne, pa ga izvesti kad se sjetiš ... moja sestra koja je poluinvalid redovno šeće svoga iste pasmine, ova je jednostavno lijena i izvlači se na umor - 'ajde ako je navečer umorna, ali ujutro?

Stvarno nemam ništa protiv tog psa, žao mi je kad ga čujem kako cvili na balkonu, ali to ne znači da trebam trpiti da mu je moj životni prostor postao wc. Pitanje je kako preodgojiti vlasnicu, jer psa bi bilo lako preodgojiti, ali nju?
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 21:26   #5573
OK. Dopusti da ti postavim nekoliko pitanja, a uvjeravam te da sam potpuno na tvojoj strani i mislim da je žena gadura i da bi joj trebalo oduzeti psa - kad bi u ovoj zemlji bilo mogućnosti za to, kao i za kasnije njegovo udomljenje.

Dakle, u pitanju je privatna zgrada, ti si u prizemlju i imaš terasu, a od njezinog balkona vode stube s kojih pas može doći na tvoju terasu? Točno - netočno?

Ti si vlasnik stana u kojem živiš ili si isto tako najmoprimac. Pretpostavljam, ovo posljednje.

Požali se najprije najmodavcu. To ti je prvi korak.

Vlasnicu nećeš predogojiti osim grubim mjerama, to jest kaznama i prijavom najmodavcu.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 21:59   #5574
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post

Dakle, u pitanju je privatna zgrada, ti si u prizemlju i imaš terasu, a od njezinog balkona vode stube s kojih pas može doći na tvoju terasu? Točno - netočno?
točno
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Ti si vlasnik stana u kojem živiš ili si isto tako najmoprimac. Pretpostavljam, ovo posljednje.

Požali se najprije najmodavcu. To ti je prvi korak.

Vlasnicu nećeš predogojiti osim grubim mjerama, to jest kaznama i prijavom najmodavcu.
ja sam vlasnica svoje nekretnine, dok je gospođa u najmu. Problem je što je meni kada sve zbrojim jako žao životinje, ali isto tako znam u kojoj smo zemlji i koliko je ljudima teško do posla doći, a još teže do stana. Ona je ovdje jer sezonski radi, a sve kako je vlasnik stana isti na crno iznajmio i kako mi sada prave probleme, ja nemam volje praviti probleme ljudima koji hoće nešto zaraditi preko ljeta. Ispada da što manje problema hoćeš imati i ne želiš drugima zagorčavati život, kojekakve kreature to tumače kao dozvolu da rade što hoće.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 22:05   #5575
Shvatila.

Postoji li mogućnost da se psu spriječi dolazak na tvoju terasu? Nekakva vrata, pregrada, nešto? Predloži gospođi, kao znak tvoje dobre volje, a to i naglasi, da to napravi o svojem trošku. Ako neće, prijavi policiji ometanje privatnog posjeda. Tuđi problemi s poreznom upravom nisu tvoja briga.

Mislim, razumijem ja tebe - htjela bi biti korektna prema ljudima koji nisu korektni prema tebi. A i sama shvaćaš da ti to nije pametno.

Zadnje uređivanje Didi : 27.07.2015. at 22:21.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 22:08   #5576
I meni je jasno da hoćeš najbolje, al ono nije baš ni korektno prema samoj sebi da te netko zaje* unatoč tvojoj najboljoj namjeri. Nažalost, samo uz lijepe riječi i deranje nećeš očito niš postići.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 22:19   #5577
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Mislim, razumijem ja tebe - htjela bi biti korektna prema ljudima koji nisu korektni prema tebi. A i sama shvaćaš da ti to nije pametno.
ona prvenstveno nije korektna prema svom psu jer, ponavljam, uvjerena sam 100% da pas ne bi radio to što radi da ga se redovno izvodi van. Ne želim si boravak u Hr zagorčavati sukobima i svađama, jednostavno morala sam natipkati ovaj rant jer nekim ljudima ne bih dala da brinu niti o plišanim medvjedićima.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 10:41   #5578
Nisu neodgojeni vlasnici nego govna.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2015., 23:17   #5579
kad smo kod govana, ajd jedna i od mene.

na moru, otok u picki materinoj. lokacija nase vikendice je drito kod mola di staje trajekt, znaci svakodnevno ekipa dolazi-odlazi, prolaze ljudi, macke, psi, psi lokalaca su svi naravno bez lajne, sto je ajde, okej obzriom da smo stvarno u picki materinoj, i svi psi su vise manje dobroponasajuci

prije jedno, pa ajmo rec 10 dana, ispred mog ulaza al ono drito ispred, govno.
dva moguca prekrsitelja, zakljuceno na temelju velicine govneta - ili NJO tete zaduzene za prodaju trajektnih karata, ili švicarka lokalnog baje, nema niti jedan drugi *toliki* pas.

Dakle, kila govana nasred staze ispred moje kuce. Ja naravno pizdim, njh naravno nema nigdi vidit, i pokupim ta govna u kesicu i stavim na klupicu na mulu al ono drito, pa nek se zamisli onaj ko bude sjedio i prolazio cija su (svi se znaju, i svi znaju koja je cija bestija).
znaci 10 dana je proslo, dan danas ta govna jos uvijek stoje tamo, doduse, maknuta s klupice iznad na parapet...zid od mula jel. 10 jebenih dana. Festa je bila cak pobogu, skupljalo se ljudi, sjedilo se na zidicu. ta govna i dalje tamo stoje. i svi ih vide, i svi ih komentiraju, i svi znaju cija su, a govna i dalje stoje.
pa u tri picke mile materine.
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2015., 13:32   #5580
Dosla maca na vratanca, ilitiga red je i na mene da se pozalim...

Jako mi je diglo zivac zadnjih dana neko tele sto se uredno istovaruje po plocnicima ovdje po kvartu. Samo cekam da ulovim to tele u akciji i dohvatim gazdu mu

I uzevsi u obzir kako sam vec dobrano zivcana radi toga, neki dan na livadi cekam ja da moje prase obavi svoje, kad eto ti neke zenske sa ogromnim labradorom.
Ona na telefonu dok se on uvelike istovaruje. Nakon nekog vremena, zavrsi ona razgovor, zove cucka i vidim kako zvjera u mene hocu li se maknuti da moze smugnuti.
Najljubaznijim glasom na svijetu ju priupitam treba li mozda vrecicu. "Ne, imam" odogovara i nastavi tipkati po mobitelu.
Kad je skuzila da se necu maknuti dok ne pokupi, teskom mukom je spremila mobitel, izvukla nesretnu vrecicu i krenula konacno to pokupiti cijelo vrijeme tesko uzdisuci i prigovarajuci da tko ce sad to pokupiti/pronaci/sto vec.

I tako, vrti se ona, vrti po toj travi, vec sam pomislila da i ona misli nes zbaviti kad je prosla pored nas neka cura sa svojim pesom. Okrenula sam se da pripazim da ih moje prase ne ometa u prolazu, to je trajalo mozda par sekundi. Dok sam se okrenula nazad, ova je brze bolje zbrisala ne pokupivsi.

Nisam cak ni bila ljuta koliko mi je to sve skupa bilo smijesno. Zar je stvarno jednostavnije izvoditi cjelokupnu poprilicno dugotrajnu predstavu i sramotiti se nego potrositi ravno pet sekundi koliko je potrebno da se pokupi drek u vrecicu i baci u prvu kantu?
__________________
Metal is like flesh. Both carry potential in their veins. When tempered with heat and pressure, the potential surfaces.
ElectroWolf is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:28.