Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.05.2003., 13:21   #41
Quote:
cunac kaže:
Znaci ako netko krade i ti krades ?
Interesantna logika no dosta kaze o osobi.
Klin se klinom izbija, iliti "fight fire with fire", kaže stara poslovica. Prema mojem osobnome iskustvu, sasvim je u pravu.

Ako netko tebe toljagom, onda ti njega isto toljagom. Ako tebe netko kruhom, onda i ti dotičnog ili dotičnu kruhom.

Šljaka svaki put
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Old 31.05.2003., 15:34   #42
Ma kakva opravdavanja vi trazili za to, cinjenica je da to nije ispravno. Da li je ispravno da netko tko je gladan udje u samoposlugu i ukrade hranu samo zato sto je gladan, a nema novaca za platiti? Zaboravlja se da su zakoni i pravila nastali da naprave razliku izmedju zivotinja i ljudi. Sve ovo sto sam procitao prije ovoga se svodi na opravdavanje zivotinjskog ponasanja.

Malo pogledajte film Changing Lanes (Ben Affleck, Samuel Jackson). Bit ce vam mnogo jasniji moj stav.
Mad Nomad is offline  
Old 31.05.2003., 15:53   #43
Odgledala film.
Tvoj stav mi jos nije jasan.
Brak za papire nije u redu samo s legalnog stajalista, ali ne i s moralnog (ako ti je to jedini izlaz) ili bilo kojeg drugog.
A osim toga svi znamo kako je PRAVEDAN legalni sistem. (Sad mi pada na pamet jedan OJ Simpson primjerice.)
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Old 31.05.2003., 18:26   #44
Quote:
FFE kaže:
Jesi ti bedast ili kaj? Nisi nesto bistar momak. Ako kazem da drzava krade svoje ljude (pardon-vlast), zasto bi pojedini gradjanin bio posten prema takvoj drzavi, odnosno vlasti. Ja osobno se nikada ne bih udala iz interesa, niti to podrzavam, ali ako netko vidi jedinu mogucnost izlaska iz svoje teske situacije preko zenidbe, zasto to ne bi ucinio. Pa poglec si okolo, daj se ne pravi tak' mudar, kao da ti nisi dosao iz pripizdine u nekakvu Kanadu, pa sada vidis Boga u njoj. Da si tesko zivio i jedva cekao mogucnost da odes nekamo gdje je bolji zivot, ti kak' ti ne bi. Aj' se ne pravi pametan.
Bedast ili ne barem sam posten. U Kanadu sam dosao posteno i legalno, zivio tesko nisam niti u Zagrebu ,a ne zivim tesko niti ovdje.
Znaci imam tesku situaciju jer nemam recimo auto ,a bas mi treba i onda buduci da je to OK ukradem jedan jer ,a sto se moze bas mi je trebao. To je nazalost ta balkanska logika i unutrasnji (ne)moral.
cunac is offline  
Old 31.05.2003., 18:30   #45
Quote:
Kiki kaže:
Odgledala film.
Tvoj stav mi jos nije jasan.
Brak za papire nije u redu samo s legalnog stajalista, ali ne i s moralnog (ako ti je to jedini izlaz) ili bilo kojeg drugog.
A osim toga svi znamo kako je PRAVEDAN legalni sistem. (Sad mi pada na pamet jedan OJ Simpson primjerice.)
to sigurno nije jedini izlaz, to je nacin da se postigne cilj , ili mi zelis reci da bi te osobe prestale egzistirati da ne dobiju vizu zemlje u koju zele ici ?
Kao sto rekoh ti onda neces zamjeriti ako ti netko ukrade auto jer mu je to bilo jedino rijesenje da se proveze
cunac is offline  
Old 31.05.2003., 18:34   #46
Quote:
Mad Nomad kaže:
Ma kakva opravdavanja vi trazili za to, cinjenica je da to nije ispravno. Da li je ispravno da netko tko je gladan udje u samoposlugu i ukrade hranu samo zato sto je gladan, a nema novaca za platiti? Zaboravlja se da su zakoni i pravila nastali da naprave razliku izmedju zivotinja i ljudi. Sve ovo sto sam procitao prije ovoga se svodi na opravdavanje zivotinjskog ponasanja.

Malo pogledajte film Changing Lanes (Ben Affleck, Samuel Jackson). Bit ce vam mnogo jasniji moj stav.
Po opisu tvog stanja u Hrvatskoj ( po tvojim rjecima , ne na razini dostojnoj covjeka ) da si bio solo i da ti je to bila jedina sansa doci za Canadu - sigurna sam da bi postupio isto

No zaboravih, da si ti nas dezurni moralizator , kojemu je nasladje popovati iz nekakve tkz. sigurnosti u kojoj misli da se nalazi.

Vjerujem da znas bar jedan brak ( poznanici, prijatelji, vlastiti ) gdje je veza izmedju supruznika samo materijalna i eventualno briga o zaj. djeci....kakva je to brak ?

I ne, takvi ne varaju drzavu, nego sami sebe sto smatram mnogo jadnijim
Winona is offline  
Old 31.05.2003., 18:40   #47
Quote:
Zaboravlja se da su zakoni i pravila nastali da naprave razliku izmedju zivotinja i ljudi.
Razlika izmedju covjeka i zivotinje je velika.

Na covjekovu stetu
Winona is offline  
Old 31.05.2003., 19:06   #48
Quote:
cunac kaže:
to sigurno nije jedini izlaz, to je nacin da se postigne cilj , ili mi zelis reci da bi te osobe prestale egzistirati da ne dobiju vizu zemlje u koju zele ici ?
Kao sto rekoh ti onda neces zamjeriti ako ti netko ukrade auto jer mu je to bilo jedino rijesenje da se proveze
Usporedba nema veze s nicim.
Ako meni netko ukrade auto, licno me ostetio.
Uzeo je moje imanje.
Ako netko nekog ozeni za novac, nitko nije ostecen.
Drzava u pitanju dobije jos jednog poreznog obveznika.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Old 31.05.2003., 19:32   #49
Quote:
Mad Nomad kaže:
Ma kakva opravdavanja vi trazili za to, cinjenica je da to nije ispravno. Da li je ispravno da netko tko je gladan udje u samoposlugu i ukrade hranu samo zato sto je gladan, a nema novaca za platiti? Zaboravlja se da su zakoni i pravila nastali da naprave razliku izmedju zivotinja i ljudi. Sve ovo sto sam procitao prije ovoga se svodi na opravdavanje zivotinjskog ponasanja.

...
Ma tko traži opravdanja?!? Nigdje nisam napisal da je OK krasti, nego oko za oko, zub za zub.

A ljudi su 1000 puta gori od životinja. 1000 puta.
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Old 31.05.2003., 19:33   #50
Quote:
Kiki kaže:
Usporedba nema veze s nicim.
Ako meni netko ukrade auto, licno me ostetio.
Uzeo je moje imanje.
Ako netko nekog ozeni za novac, nitko nije ostecen.
Drzava u pitanju dobije jos jednog poreznog obveznika.
Upravo tako!!!
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Old 31.05.2003., 19:36   #51
Quote:
cunac kaže:
...
Kao sto rekoh ti onda neces zamjeriti ako ti netko ukrade auto jer mu je to bilo jedino rijesenje da se proveze
Krađa automobila koji ti ne pripada nema veze s biti spriječen da živiš tamo gdje želiš. Ova planeta pripada svima, a ne samo jednoj određenoj grupi ljudi. Po tvojem ispada da, dok šaka političara ili jedna određena grupa ljudi ne odluči da je OK da ljudi žive gdje hoće, dotle je to ilegalno i nemoralno. To je absurd, jer sjeti se --

"zemlja ne pripada nama, mi pripadamo zemlji" - rekao je?

A možda najvažnije pitanje za tebe čunac je, slažeš li se ti s time, te vidiš li istinitost gornjega navoda?
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Old 31.05.2003., 19:38   #52
Ajme meni, Annatar, ovo je vec drugi put da se slazemo.

Svaka cast za gornji post.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Old 31.05.2003., 22:03   #53
Quote:
Kiki kaže:
Odgledala film.
Tvoj stav mi jos nije jasan.
Odgledala, ali izgleda nisi razumjela (svi ljudi citaju, ali svi ne razumiju procitano).

Film pokazuje sto se u stvari dogadja kada covjek uzme zakon u svoje ruke, a ovdje se upravo o tome i radi. Kazes da "Ako netko nekog ozeni za novac, nitko nije ostecen." Kada ja parkiram na mjestu na kojem je zabranjeno parkiranje, recimo ispred opcine, da li sam ja nekoga ostetio ako je vise od polovice parkirnih mjesta slobodno i ima mjesta za sve? Zar bih ja sada trebao uzeti zakon u svoje ruke i ne platiti kaznu, zato jer je ionako opcina uzela moj novac iz poreza?

Zakon je ono sto nas dijeli od kaosa. Kada bi svatko uzimao zakon u svoje ruke i prekrajao ga po svojim mjerilima to bi bilo uzasno.
Mad Nomad is offline  
Old 31.05.2003., 22:08   #54
Quote:
Annatar kaže:
Ma tko traži opravdanja?!? Nigdje nisam napisal da je OK krasti, nego oko za oko, zub za zub.
Kada bi svi isli po sistemu "oko za oko, zub za zub.", dobio bi vendetu, besu, osvetu, ... kako god je hoces nazvati. Svaka ostecena strana bi sama odredjivala koliko smije naplatiti od ove druge, tako da bi se jedna strana uvijek nalazila vise ostecenom od ove druge, pa bi odlazila na ponovnu naplatu. Zar su Albanci profitirali sa svojim nacinom dijeljenja pravde (Besa)? Samo su sebe promovirali u - primitivan narod.
Mad Nomad is offline  
Old 31.05.2003., 22:14   #55
Quote:
Mad Nomad kaže:
Odgledala, ali izgleda nisi razumjela (svi ljudi citaju, ali svi ne razumiju procitano).
Joj, sto volim kad se netko postavi nadmocno i s visoka.

Kad toliko vjerujes u zakon i pravni sistem, kako to da je OJ jos uvijek na slobodi (a to je samo jedan primjer neizvrsenja pravde koji je bio jako publiciran)?
I opet, nisu svi prekrsaji jednaki.
Procitaj ponovo ono sto je Annatar napisao.
Dalje, zakoni su drugaciji u svakoj zemlji.
Da ja npr odem u Saudijsku Arabiju i malo se prosetam bez feredze, da li bi time stvarno ostetila njihovu drzavu???
Ili se samo ne bi drzala nekog lijevog zakona u kojeg i ovak i onak ne vjerujem?
Postoje velike razlike izmedju nezakonja kad se ozenis za papire ili kad otudjis neciju imovinu. Meni to nije isto.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Old 31.05.2003., 22:17   #56
Quote:
Annatar kaže:
Krađa automobila koji ti ne pripada nema veze s biti spriječen da živiš tamo gdje želiš. Ova planeta pripada svima, a ne samo jednoj određenoj grupi ljudi.
Opaaa. Jos jedan komunista. Sve je nase, neovisno o tome tko je koliko ulagao?
Tocno tako je i srpska propaganda prije pocetaka pokolja nad Hrvatima govorila da je Jadransko more i Hrvatska zemlja "nase" i da ne pripada Hrvatima, vec - svima.
Ako je netko ulagao u infrastrukturu, industriju, nova radna mjesta, ekologiju, u nekoj razvijenoj zapadnoj zemlji, zasto mislis da ti imas pravo tu doci nepozvan iz svoje siromasne zagadjene prcije - neovisno koje si rase ili nacije?

Quote:
Po tvojem ispada da, dok šaka političara ili jedna određena grupa ljudi ne odluči da je OK da ljudi žive gdje hoće, dotle je to ilegalno i nemoralno. To je absurd, jer sjeti se --

"zemlja ne pripada nama, mi pripadamo zemlji" - rekao je?
Auto-ceste, skole, industrija, pruge, mostovi, stanovi ... sve to nije s neba palo. Sve to se gradilo iz poreza koji je netko odvajao iz svojeg dzepa. Tko si pa ti da sve to dobijes besplatno samo zato jer si TI zakljucio da mozes zivjeti gdje hoces bez da pitas gazdu da li mozes uci u njegovu kucu?

Eto, skitnici se svidjela tvoja kuca i eto njega u tvoju spavacu sobu. Da nastavim s tvojom logikom - apsurdno je da grupa ljudi (tvoja obitelj) odlucuje da li je OK da skitnica zivi gdje hoce - pa i u tvojoj spavacoj sobi. Vidis li koliko je bedasto to sto govoris?
Ako se ne slazes s ovim, molio bih te da tocno kazes s cime se ne slazes. Rado cu ti pokazati gdje ti je logicka pogreska.
Mad Nomad is offline  
Old 31.05.2003., 22:19   #57
meni Mad nije odgovorio, mora da se prepoznao u opisu
Winona is offline  
Old 31.05.2003., 22:32   #58
Quote:
Mad Nomad kaže:
Opaaa. Jos jedan komunista. Sve je nase, neovisno o tome tko je koliko ulagao?
..................................
Ako je netko ulagao u infrastrukturu, industriju, nova radna mjesta, ekologiju, u nekoj razvijenoj zapadnoj zemlji, zasto mislis da ti imas pravo tu doci nepozvan iz svoje siromasne zagadjene prcije - neovisno koje si rase ili nacije?
Dakle, osim sto ljudi na ovom forumu citaju bez razumijevanja, jos su i komunisti. Svi odreda. Koliko nas god ima.
Pogotovo oni koji se ne slazu s Mad Nomadom.
Zasto si ti dosao u Kanadu iz svoje zagadjene prcije?
Jesi li im i ti prije nego sto si doso ulagao u infrastrukturu, industriju i nova radna mjesta?
Ili tek nakon sto si dosao i postao njihov porezni obveznik.
I jesu li te to oni headhuntirali (pa bas otisli headhuntirat u nasu prciju) ili si ti SAM i NEPOZVAN podlozio zahtjev za selidbu tamo pa te oni uzeli?
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Old 01.06.2003., 02:19   #59
Brak za papire je protuzakonit i kada bih za tako nešto saznao prijavio bih policiji.
Vuco is offline  
Old 01.06.2003., 04:07   #60
Quote:
Vuco kaže:
Brak za papire je protuzakonit i kada bih za tako nešto saznao prijavio bih policiji.
cunac is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:41.