Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2011., 13:00   #81
E ovako- ja zadnja 2.tjedna kisem ko magarac-dakle 20 x za redom.. nos mi curi ko da je neko pipu otvorio i kod tog silnog kihanja mi suze oci + svrbi me nos+ nazalno me pecka grlo. Koma ziva.
Nikad na nista nisam bila alergicna al ovi simptomi govore da me nesto opako pere.
Dakle pitanje je - za koju cijenu i gdje otici privatno na testiranja, jer ovim "pjesackim" putem (uputnica) ce to trajati mjesecima a ja toliko necu izdrzati.

Iskustva i savjete molim.
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2011., 15:06   #82
I mene zanima koliko se plaća ako nemam dopunskog?
__________________
...black lipstick stains her glass of red wine...
Skura is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2011., 01:30   #83
Quote:
Skura kaže: Pogledaj post
I mene zanima koliko se plaća ako nemam dopunskog?
a jel treba biti zdrav prije testiranja, mislim, nesniješ doći na testiranje alergičan ili to nema veze? pozz
MOREe is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2011., 13:41   #84
Mislim da nema veze, glavno da ne koristis kortikosteroide.
Kad bi čekala da nemam alergiju nikad se ne bi uspjela testirati
__________________
...black lipstick stains her glass of red wine...
Skura is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 18:01   #85
gdje se u zg. radi testiranje na inhalacijske i nutrtivne alergene ?????????????????
dbezj is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 18:30   #86
Quote:
dbezj kaže: Pogledaj post
gdje se u zg. radi testiranje na inhalacijske i nutrtivne alergene ?????????????????
Bilo koja alergološka ambulana.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 17:25   #87
još '95 mi je utvrđena alergija na prašinu kožnim testom, potvrđena je par godina kasnije
+ rađen mi je RIST , vrijednosti su bile više od 1000, ref interval manje od 100 ili 200, ne sjećam se više,
također i RAST na grinje je bio pozitivan.
nekoliko god kasnije IgE je potvrdio alergiju...
i sad, ponovljen je kožni test i rezultat je negativan.
kako je to moguće?
lijekove nisam uzimala i još uvijek imam problema s prašnjavim prostorima

imam devijaciju septuma i česte upale sinusa.
theorema is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 11:06   #88
Quote:
Skura kaže: Pogledaj post
I mene zanima koliko se plaća ako nemam dopunskog?


I mene ovo hitno zanima... upiana sam uskoro a nemam dopunsko... zna li itko koliko se placa?
Female Toxic is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2012., 14:28   #89
A mene zanima zašto prije alergološkog testiranje treba doručkovati/ručati, ne doći na tašte ? Tako mi piše u uputama. Naručena sam u ponedjeljak u 9 ujutro na Sv. Duhu. Znači moram jest u 7, 8.
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2012., 14:57   #90
Quote:
0merta kaže: Pogledaj post
A mene zanima zašto prije alergološkog testiranje treba doručkovati/ručati, ne doći na tašte ? Tako mi piše u uputama. Naručena sam u ponedjeljak u 9 ujutro na Sv. Duhu. Znači moram jest u 7, 8.
s jedne strane prethodni obrok ne utječe na rezultat testiranja, a s druge nema potrebe da dugo sjedite gladni u ambulanti - testiranje traje neko vrijeme . nije obavezno da se morate jako najesti, ako inače nemate apetita ujutro - samo nema potrebe biti natašte.

...
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2012., 15:08   #91
Aha, u redu hvala...i još nešto, meni piše "naručena na komplet. alergol. testiranje + gastro. Oni nemaju veze sa ovim drugim, jel ? I navedeno mi je da se naručim kod gastroenterologa.
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2012., 15:13   #92
tko oni, alergološka ambulanta? ne. ili mislite i na testiranje reakcija na pojedine namirnice? to jest ukljuceno.

malo ste me zbunili, ne znam koji su vam simptomi, ni o kojoj uputnici govorite
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2012., 15:57   #93
da da, pošto sam ja njima prethodno došla zbog osipa/urtikarije po tijelu kojeg sam imala, a ne znamo čime je uzrokovan, pa sam bila na terapiji i dijeti. To je bilo prošle godine u 10.mj.

inače sam alergična na pelud i trave, ali to je obično bilo samo 5. mj. no zadnju godinu dve, počelo je i oko 9.og mj. A i zadnjih par dana imam te neke simptome, kihanje, curi nos, svrbi grlo, uha...pa pretpostavljam da je počelo.

Kod gastroent. me šalju jer sam imala i nekih želučanih problema (i kiselina koja mi se digla 1-2put i zeznula mi grlo, jednjak i glasnice), lječila hp pred nekih godinu. Nakon toga sam još 2-3 puta provjeravala, zadnji put nedavno i test je negativan.

Tako da će sad valjda me testirat na sve moguće, od trava, do metala, hrane itd.
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 11:57   #94
Oni testovi sa flasterima na leđima su pokazali da sam alergična na TIMEROSAL: http://www.plivazdravlje.hr/aktualno...-iz-sjene.html

Baš me to svrbilo i napravio se ko plik neki oko 1cm. Jedva sam čekala da se otuširam.

Moguće da mi je od toga nastao i osip koji sam dobila prošle godine nakon kolposkopije (kasnije sam bila na cugi ispod one grijalice, a piše za taj sastojak da je fotosenzitivan).

Konzervansi i aditivi su mi negativni...
Osim toga potvrđena mi je i alergija na pelud, što već znam....zatim dlaka, svila...ali nisam još dobila to na papiriću pa ne znam točno cijeli popis. 27.04. su rekli da opet dođem na testiranje. Ne kužim kaj ćemo opet sve ponavljat ili nešto drugo sad ?
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 09:41   #95
Ljudi čime da ja namažem to ? Mene i dalje svrbi i vidi se ta oteklina, onako hrapava od reakcije na Timerosal. Jel mogu Synopenom ? Ni doktorica ni sestra mi nisu ništa rekle, ČIME da ja to mažem. Jučer kad sam se istuširala prestalo je svrbit i namazala sam Biodermom Cicabio. I neko vrijeme je bilo ok i onda je počelo opet. Malo prije sam namazala Synopenom.

EDIT: zvala sam, rekla je da će proći to kroz par dana, a do tad mogu mazati nekom neutralnom kremom.
__________________
I'll make your heart smile...

Zadnje uređivanje 0merta : 06.04.2012. at 11:07.
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 15:47   #96
Poštovana,

Ako je reakcija na koži nastala nakon patch testiranja (lijepljenje "flastera"), tada se radi o kontaktnoj preosjetljivosti i antihistaminici (tipa Synopen) imaju slabo izražen učinak. Drugi je slučaj ako je, međutim, posrijedi prick-test (ubodni test).

Možete porabiti obloge od hladne vode i već spomenute neutralne kreme.

Nadam se da će sve biti u redu.

Lijepi pozdrav.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 11:34   #97
alergija na ribe

pozdrav svima i odmah "u glavu" - ja postao alergican na ribe. neke. valjda. naime, prije tri godine sam skuzio da nakon sto sam pojeo oslica (onog obicnog iz ledo skrinja) sam dobio plikove po tijelu (glava, lice, prsa, podlaktice..) i svrbilo je. malo sam se zacudio s obzirom da cijeli zivot jedem ribe (ne precesto, vecinom na moru u ljetnim mjesecima) odnosno znam ponekad pojesti tunu iz konzerve. tjedan dana nakon toga sam ponovo pojeo tog isto vrazjeg oslica i reakcija je bila ista, ali znatno burnija i poceo sam teze disati. popio sam telfast i smirilo se nakon nekog vremena. i zaboravio sam na to do sljedeceg ljeta kada sam pojeo kod mimice papaline i srdele (sto je neki kazu isto). reakcija je bila opet vrlo burna, ali telfast je opet smirio stvar. nakon toga se vise nisam usudio jesti ribe. (oslic je ako se ne varam bijela riba, srdela plava, dakle ta eliminacija nije moguca) par tjedana nakon toga sam jeo rizoto od skampi i salatu od hobotnice i kao da sam ponovo osjetio svrabez. mozda je bila samo moja uobrazilja/ panika, ali sam popio telfast zlu netrebalo. nakon toga se vise ne usudim nista morsko jesti. ALI zanimljivo je da tuna iz konzerve (domace proizvodnje) ne uzrokuje nikakve probleme.

i prije ljeta sam otisao u vinogradsku kako bi se prijavio na alergolosko testiranje, no oni mogu samo, zgodno, testirati reakcije na srdelu i oslic
sad pitanje koje se namece je - postoji li negdje nekakav laboratorij koji bi napravio alergolosko testiranje na malo vise ribljih vrsta odnosno na glavosnosce, rakove... vidio sam da postoje nekakva testiranja na intoleranciju hrane, ali prvo sam skeptican da li oni uopce rade tako temeljita istrazivanja, drugo je problem novaca naravno, a trece bi bilo prica oko toga da test na intoleranciju nije alergolosko testiranje.
e da, morske alge mi ne smetaju (ne moram napomenuti da volim ribe i morske plodove i da je vrlo bolno raditi ljeti na moru a ne moci jesti te delicije )
usporen is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2012., 16:42   #98
Quote:
usporen kaže: Pogledaj post
pozdrav svima i odmah "u glavu" - ja postao alergican na ribe. neke. valjda. naime, prije tri godine sam skuzio da nakon sto sam pojeo oslica (onog obicnog iz ledo skrinja) sam dobio plikove po tijelu (glava, lice, prsa, podlaktice..) i svrbilo je. malo sam se zacudio s obzirom da cijeli zivot jedem ribe (ne precesto, vecinom na moru u ljetnim mjesecima) odnosno znam ponekad pojesti tunu iz konzerve. tjedan dana nakon toga sam ponovo pojeo tog isto vrazjeg oslica i reakcija je bila ista, ali znatno burnija i poceo sam teze disati. popio sam telfast i smirilo se nakon nekog vremena. i zaboravio sam na to do sljedeceg ljeta kada sam pojeo kod mimice papaline i srdele (sto je neki kazu isto). reakcija je bila opet vrlo burna, ali telfast je opet smirio stvar. nakon toga se vise nisam usudio jesti ribe. (oslic je ako se ne varam bijela riba, srdela plava, dakle ta eliminacija nije moguca) par tjedana nakon toga sam jeo rizoto od skampi i salatu od hobotnice i kao da sam ponovo osjetio svrabez. mozda je bila samo moja uobrazilja/ panika, ali sam popio telfast zlu netrebalo. nakon toga se vise ne usudim nista morsko jesti. ALI zanimljivo je da tuna iz konzerve (domace proizvodnje) ne uzrokuje nikakve probleme.

i prije ljeta sam otisao u vinogradsku kako bi se prijavio na alergolosko testiranje, no oni mogu samo, zgodno, testirati reakcije na srdelu i oslic
sad pitanje koje se namece je - postoji li negdje nekakav laboratorij koji bi napravio alergolosko testiranje na malo vise ribljih vrsta odnosno na glavosnosce, rakove... vidio sam da postoje nekakva testiranja na intoleranciju hrane, ali prvo sam skeptican da li oni uopce rade tako temeljita istrazivanja, drugo je problem novaca naravno, a trece bi bilo prica oko toga da test na intoleranciju nije alergolosko testiranje.
e da, morske alge mi ne smetaju (ne moram napomenuti da volim ribe i morske plodove i da je vrlo bolno raditi ljeti na moru a ne moci jesti te delicije )
Probajte na KB Sveti Duh.
Inače puno važnije od alergo test (bilo prick ili spec. IgE) jest reakcija na namirnicu.
Što se tiće testiranja na intoleranciju to je potpuna glupost,pogotovo oni koi nude 100-200 namirnica.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2012., 17:55   #99
hvala na odgovoru.
usporen is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 19:06   #100
Kašljem već duže vrijeme i sumnjam na alergiju na prašinu i pelud.
Gdje je najbolje otići? Najrađe bi išla privatno jer ne mogu više izdržati kašalj i želim to što prije obaviti. Molim preporuku gdje otići. Hvala
NinaLady is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:36.