Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.05.2008., 20:50   #61
Maca zakopava samo kada se osjeća podređenom (zato mačke koje imaju vlasnika ili žive na malom području s više drugih mačaka zakopavaju). Dakle, ove u vrtu su dominantne i zato ne zakopavaju.

Lavanda ima miris koji odbija mačke.
Isto tako, ako ništa drugo ne pomogne (čak i ako im se naudi na bilo koji način doći će nove kao što je već netko rekao) može se u sami kraj vrta staviti pijesak pa će mačke tamo vršiti nuždu (mekano tlo...). to bih ja napravila....
bast is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2008., 21:04   #62
Quote:
bast kaže: Pogledaj post
Maca zakopava samo kada se osjeća podređenom (zato mačke koje imaju vlasnika ili žive na malom području s više drugih mačaka zakopavaju). Dakle, ove u vrtu su dominantne i zato ne zakopavaju.

Lavanda ima miris koji odbija mačke.
Isto tako, ako ništa drugo ne pomogne (čak i ako im se naudi na bilo koji način doći će nove kao što je već netko rekao) može se u sami kraj vrta staviti pijesak pa će mačke tamo vršiti nuždu (mekano tlo...). to bih ja napravila....
da, ali riječ je o uličnim macama koje nisu naučile na pijesak i pitanje je bi li znale čemu to služi..ali u svakom slučaju, ne bi bilo loše probati..
mv27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2008., 21:48   #63
Quote:
Ani4 kaže: Pogledaj post
To vam je mala slijepa ulica u kojoj nema pasa, samo brdo macaka koje nisu nicije, ali ih svi hrane. Ja ne... Vrt je ograden i sa zadnje strane kuce, tako da i da ima koji pas NE MOZE doci do njega. Jedino ako ne skace preko ograde... A to da macke ne kenjaju svuda i zakopavaju sam vec prije cula, ali bas danas sjedim u vrtu i slicajno okrenem glavu, a ono macak kenja na drugoj strani. I to tekuce. Mamu mu njegovu...
BS je ne zelim sterilan vrt, niti vrt iz casopisa. Jednostavno ne zelim da mi se djeca ne mogu igrati na travi od fucking macaka. Kada pozelim da mi djeca hodaju po dreku odvest cu ih u kvartovski park. Tamo ih ima u izobilju.
Probat cu vec danas sa paprom, a sutra cu se raspitati u Pet shopu za jos koje sredstvo. Hm, covjece, pa koliko ce mi samo trebati papra za cijelo dvoriste?!
IMA jos jedno rjesenje, koje mi je malo prije palo na pamet.
Malo je cudno, malko i radikalno, ali eto, moglo bi upaliti... Sama odluci hoces li probati.

Odaberi jedan kut vrta, najdalji od kuce, i odredi na njemu kvadrat od, recimo, 2 metra. Iskopaj po CIJELOJ povrsini dubinu, recimo, sake, sake i pol (npr. 15 cm).
I onda unutra saspi PIJESAK. I napuni ga.

Dobit ces pjescenjak, u koji dijete NECES PUSTATI. Ali se vrlo lako moze dogoditi da kad macke dodju tamo, da ce sam osjecaj pijeska potaknuti njihovu potrebu da zakopavaju svoje fekalije (tako naime ucis macku koju dovodis u stan gdje da pisa i sere: stavis pijesak i macku dovedes do njega i samo ju stavis na pijesak; trebala bi automatski poceti kopati i automatski polagati u njega pisalinu, kenju i slicno).

Mislim, na taj nacin si problem, koliko mislim, rijesila, jer niti ce biti trovanja, niti ce biti govana po svuda, niti ce ti dolaziti nove i nove macke (a po ovom sto pises, ako ih potrujes, SIGURNO, 100% ce ti doci nove macke, jer - slijepa ulica? ne jure auti? raj za vanjske macke!), a tvoje djetesce ce moci slobodno prljati haljinicu ili hlace i testirati Ariel nanovo i nanovo.

Btw, to sto ne hranis macke je manji problem. Naime, macke ti ne seru oko mjesta gdje se hrane. Prvo pravilo drzanja macke u kuci je da mu hrana i zahod ne budu u istoj prostoriji. A ako se posere pored hrane, to je cisti protest.
Tako ti je moja mama cuvala svoje cvijece: naprosto je tamo stavljala hranu, a oni su isli srati drugdje, da ne oneciste mjesto gdje jedu.

Ti sad odluci sto ti je najbolje...
Baron Samedi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2008., 21:49   #64
Quote:
bast kaže: Pogledaj post
Maca zakopava samo kada se osjeća podređenom (zato mačke koje imaju vlasnika ili žive na malom području s više drugih mačaka zakopavaju). Dakle, ove u vrtu su dominantne i zato ne zakopavaju.

Lavanda ima miris koji odbija mačke.
Isto tako, ako ništa drugo ne pomogne (čak i ako im se naudi na bilo koji način doći će nove kao što je već netko rekao) može se u sami kraj vrta staviti pijesak pa će mačke tamo vršiti nuždu (mekano tlo...). to bih ja napravila....
Bi vjerovala da sam ja dosao na istu ideju, prije pola sata?
Samo sam ju malo razradio, kao sto vidis...
Baron Samedi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2008., 21:57   #65
Da razradio.... ovo je cijeli elaborat. Samo još fali širina i dužina bazenčića i 20 kn biljega za registraciju
Nadam se da će se i pisateljici topika dopasti ideja
bast is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2008., 21:59   #66
Quote:
Baron Samedi kaže: Pogledaj post
IMA jos jedno rjesenje, koje mi je malo prije palo na pamet.
Malo je cudno, malko i radikalno, ali eto, moglo bi upaliti... Sama odluci hoces li probati.

Odaberi jedan kut vrta, najdalji od kuce, i odredi na njemu kvadrat od, recimo, 2 metra. Iskopaj po CIJELOJ povrsini dubinu, recimo, sake, sake i pol (npr. 15 cm).
I onda unutra saspi PIJESAK. I napuni ga.

Dobit ces pjescenjak, u koji dijete NECES PUSTATI. Ali se vrlo lako moze dogoditi da kad macke dodju tamo, da ce sam osjecaj pijeska potaknuti njihovu potrebu da zakopavaju svoje fekalije (tako naime ucis macku koju dovodis u stan gdje da pisa i sere: stavis pijesak i macku dovedes do njega i samo ju stavis na pijesak; trebala bi automatski poceti kopati i automatski polagati u njega pisalinu, kenju i slicno).

Mislim, na taj nacin si problem, koliko mislim, rijesila, jer niti ce biti trovanja, niti ce biti govana po svuda, niti ce ti dolaziti nove i nove macke (a po ovom sto pises, ako ih potrujes, SIGURNO, 100% ce ti doci nove macke, jer - slijepa ulica? ne jure auti? raj za vanjske macke!), a tvoje djetesce ce moci slobodno prljati haljinicu ili hlace i testirati Ariel nanovo i nanovo.

Btw, to sto ne hranis macke je manji problem. Naime, macke ti ne seru oko mjesta gdje se hrane. Prvo pravilo drzanja macke u kuci je da mu hrana i zahod ne budu u istoj prostoriji. A ako se posere pored hrane, to je cisti protest.
Tako ti je moja mama cuvala svoje cvijece: naprosto je tamo stavljala hranu, a oni su isli srati drugdje, da ne oneciste mjesto gdje jedu.

Ti sad odluci sto ti je najbolje...
Tnx, isprobat cu sigurno!
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2008., 22:34   #67
Reci mužu da je bolje da imate mačja govna po vrtu nego crknute mačke. Jer... ako ih namjerava potrovati negdje će te mačke morati i krepati. Možda baš u vašem vrtu ili pred vašim vratima. Mislim da strvine isto baš nisu zdrave za bebu. Osim toga, bilo koji otrov upotrijebite, sigurno će biti smrtonosan za sve sisavce tako da dobro razmislite prije nego sipate otrov u blizinu puzajuće bebe koja, kako si rekla, sve stavlja u usta. Da ne bi bilo kolateralnih žrtava. Naravno, bilo bi korektno da upozorite susjede kaj ste napravili jer je kod postavljanja npr. otrova za štakore obaveza upozoriti sve koji bi se nehotice mogli otrovati. Da ne bi uslijedila koja tužba i slično. Naime, da meni netko otruje mačku (i to zbog takve banalne stvari) mislim da bi jako zažalio. Znaš onu: tko se mača laća od mača i pogiba.
Špičasta* is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2008., 23:11   #68
Mi smo imali problem sa susjedovim mačkama. Ja stvarno volim mace, ali bome poludim kad vidim kak mi susjedovi ogromni mačori zapišavaju ulazna vrata pa fino sve smrdi u hodnik.
Nisam se baš trudila ponači neko rješenje, a o trovanju i skličnim stvarima nisam nikad razmišljala jer mi je to nepojmljivo.
Problem se jako fino rješio otkada imamo psa. Peso spava pred vratima najčešće, a macama ni traga.
Jelena-82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 00:45   #69
Fakat!

Curo, razmisli o psu!

Bez sale! To je izvanredno za djete - nedavno je dokazano da ako dijete ima domace zivotinje, da razvija autoimuni sustav puno brze, te da je puno jace kad se radi o alergijama (ja, recimo, sam ti bolestan samo jednom u godini i to ako, jer sam imao macke od svoje 5. godine - zao mi je sto ih nisam imao prije!), a imati psa je super i za socijalizaciju!

Neki peso iz azila ili sinteraja, koji je vec naviknut na djecu i vrt...

Mislim, jebes trosenje para, kad mozes besplatno dobiti gotov proizvod: ucinis dobro djelo, a dobijes gotovog psa koji ce obozavati i tebe i dijete...

A mace, vjerujem, da ce se pobrinuti za svoj zahod.
Baron Samedi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 09:06   #70
Kako otjerati mačku?
Kako se riješiti mačaka?
Smrad zapišavanja mačaka
Mačke uništavaju cvijeće

Pročitaj si ove teme, ljudi su dali dosta savjeta.

Meni najinteresantniji je posipanje dvorišta paprom. Vrlo jednostavno rješenje ali možda ne baš jeftino s obzirom na površinu koju treba zapapriti.
Fleur Delacour is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 09:35   #71
Quote:
Ani4 kaže: Pogledaj post
...ali bas danas sjedim u vrtu i slicajno okrenem glavu, a ono macak kenja na drugoj strani. I to tekuce. Mamu mu njegovu...
...
i nakon toga je on to nešto zakopao.... nema šanse da je ostavio govno vani. to mačke nisu u stanju napraviti. zna se da mačke mogu zapišati iz inata gazdi, ali generalno, instinkt zakopavanja je jedini koji pozunaju.
elem, svi su ti i rekli da oni zakopavaju govanjca, ne da seru ispod zemlje. zato ih vidiš dok kenjaju.....

sad moj prijedlog: nabavi si svoju mačku/mačka. steriliziraj ga/ju i budeš na miru....
ssnjoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 11:18   #72
Trovati mačku???
zbog uredjenog dvorišta
__________________
"Nemojte misliti da je naklonost psa prema vama dokaz da ste divna osoba"
-Ann Landers-

www.sapica.hr
marta 76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 11:31   #73
Quote:
ssnjoff kaže: Pogledaj post
i nakon toga je on to nešto zakopao.... nema šanse da je ostavio govno vani. to mačke nisu u stanju napraviti. zna se da mačke mogu zapišati iz inata gazdi, ali generalno, instinkt zakopavanja je jedini koji pozunaju.
elem, svi su ti i rekli da oni zakopavaju govanjca, ne da seru ispod zemlje. zato ih vidiš dok kenjaju.....

sad moj prijedlog: nabavi si svoju mačku/mačka. steriliziraj ga/ju i budeš na miru....

Ovo da sve mačke zakopaju apsolutno nije istina. Meni su se mačke milion puta pokenjale na puzavce ili klinčiće i bilo koje drugo cvijeće koje raste tako nisko i nikad nisu pokazale interes za zakopavanjem. I baš ciljano idu tamo jer im je lijepo mekao. Tj. sad više neidu jer imam psa, ali išle su itekako i nisu zakopale.
Ne može mi nitko reči da mačke uvijek zakopaju kad sam se uvjerila da nije istina.
Kad sam živjela kod roditelja uvijek smo imali mačke i uvijek su išle negdje na zemlju gdje mogu zakopati. Tako da sam ovo nezakopavanje prvi puta vidjela kod mačaka mojih novih susjeda.
Jelena-82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 11:44   #74
Quote:
Jelena-82 kaže: Pogledaj post
Ovo da sve mačke zakopaju apsolutno nije istina. Meni su se mačke milion puta pokenjale na puzavce ili klinčiće i bilo koje drugo cvijeće koje raste tako nisko i nikad nisu pokazale interes za zakopavanjem. I baš ciljano idu tamo jer im je lijepo mekao. Tj. sad više neidu jer imam psa, ali išle su itekako i nisu zakopale.
Ne može mi nitko reči da mačke uvijek zakopaju kad sam se uvjerila da nije istina.
Kad sam živjela kod roditelja uvijek smo imali mačke i uvijek su išle negdje na zemlju gdje mogu zakopati. Tako da sam ovo nezakopavanje prvi puta vidjela kod mačaka mojih novih susjeda.
To sto si ti vidjela je, na zalost, posljedica cementizacije.
Dobro ti je rekla: SVAKA macka zakopava, jer se radi o praiskonskom nagonu da se skrivaju tragovi od predatora i plijena.
No, kad ti imas drugu ili cak trecu generaciju macke na asfaltu, ti imas macku koja vise ne zatrpava, prvo jer nije naucila od mame/bake, drugo, jer je nagon zaklanjanja oslabio.

Sada je u igri vise nagon bjezanja pred jakim svjetlom (automobili) i slicno...
Baron Samedi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 12:41   #75
Quote:
Baron Samedi kaže: Pogledaj post
To sto si ti vidjela je, na zalost, posljedica cementizacije.
Dobro ti je rekla: SVAKA macka zakopava, jer se radi o praiskonskom nagonu da se skrivaju tragovi od predatora i plijena.
No, kad ti imas drugu ili cak trecu generaciju macke na asfaltu, ti imas macku koja vise ne zatrpava, prvo jer nije naucila od mame/bake, drugo, jer je nagon zaklanjanja oslabio.

Sada je u igri vise nagon bjezanja pred jakim svjetlom (automobili) i slicno...
znaš što ja mislim. da je na djelu jedna opaka zavjera protiv jelene-82 u kojoj mačke, pobjeđuju prirodne nagone, e ne bi li kako napakostile upravo jeleni.
zapravo, pretvaraju se u ljude...
oops, zapravo ni ljudi nisu pobijedili svoje nagone...
al' su ovo obviouz posebne mačke.....
ssnjoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 12:58   #76
Quote:
ssnjoff kaže: Pogledaj post
znaš što ja mislim. da je na djelu jedna opaka zavjera protiv jelene-82 u kojoj mačke, pobjeđuju prirodne nagone, e ne bi li kako napakostile upravo jeleni.
zapravo, pretvaraju se u ljude...
oops, zapravo ni ljudi nisu pobijedili svoje nagone...
al' su ovo obviouz posebne mačke.....
Nisam paranoična, niti mislim da mačke smišljaju zavjeru protiv mene
Samo kažem da to nisam imala prilike vidjeti kod svojih mačaka.
Jelena-82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 13:45   #77
Pas.I to veeeeliki pas je moguce rijesenje.Ostavljat ce velike i vidljive hrpe koje su lako pokupljive,a ako ga se nauci da vrsi nuzdu na jednom mjestu i to ce i raditi tamo.A, ako se macke i dalje pojavlju onda to znaci da su se skompale sa psom jer su one ustvari vase(ili tocnije vi ste njihovi) i da je vrijeme da ih pocnete vi hraniti da bi kakati isle negdje drugdje a ne u "svom dvoristu"...recimo
__________________
Teta mi kaze: Ne filozofiraj! (Lovre, 5 godina, klinac iz naselja na putu iz vrtica )http://maca.hr/
Bastet is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 13:24   #78
Quote:
bast kaže: Pogledaj post
Lavanda ima miris koji odbija mačke.
jel ovo istina?
naime, baš imam doma eterično ulje od lavande, i jednu sofu koja bu nastradala ak nekaj ne smislim...
__________________
Netko to od gore vidi sve...
Kinky is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 13:28   #79
Quote:
Kinky kaže: Pogledaj post
jel ovo istina?
naime, baš imam doma eterično ulje od lavande, i jednu sofu koja bu nastradala ak nekaj ne smislim...
Ne bih rekao. Moji se obožavaju smucati po lavandi i onda tako mirišljavi uđu u kuću. Portabl osvježivač zraka
__________________
Kao prvo, Kur'an odobrava blago udariti ženu u odrećenim situacijama. To je točno! Ali ne da se ženi čini nasilje! - Shady.
Tyndall is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 13:33   #80

mali slatkići

OT: sredstvo koje pomaže? agrumi?
ili da kupim nekaj u pet centru? kaj?
__________________
Netko to od gore vidi sve...
Kinky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:11.