Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2008., 13:18   #1
Pitanja vezana uz FOND RBA Central Europe

Evo... potpuno sam nov na području ovih Foruma, ali pišem ovo iz razloga jer me ludo zanimaju mišljenja vas koji sve ovo čitate...
Naime, imam određeni novac u Fondu RBA CEntral Europe, koji je potonuo svjetski.
Zanima me hoće li potonuti do dna?
Zna li netko nešto više?
Isplatili se podići preostatak , ili je ipak moguća neka obnova....??

Unaprijed HVALA
power_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2008., 13:25   #2
hehe ako te šta tješi, ja imam u RBA Balanced i u debelom sam minusu...kad se samo sjetim da mi je u prvih 5mj zarada bila 1000kn, a sad i od onda samo pada, ali nemislim vaditi, nema smisla. Mogu se samo nadati da će biti bolje i da fond neće propasti prije nego se ova kriza završi

Ima li još netko novce u ovom fondu, ili ste svi pbijegli kad je bilo vrijeme
BrokeMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2008., 13:27   #3
Pa ja se bojim da će to sve propasti... što me uopće ne bi čudilo, pa razmišljam da se možda podigne ovo što je preostalo... iako to je smiješno za podići... ali ne znam... možda bolje išta nego ništa...
Pitanje je može li se to oporaviti... :S
power_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2008., 17:49   #4
Quote:
power_1 kaže: Pogledaj post
Pitanje je može li se to oporaviti... :S
Svakako da može. Samo (dosta, dosta) strpljenja, doći će to na svoje
__________________
Dugoročni investitor
Bric is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2008., 19:33   #5
Hoće..hoće za jedno pet-šest godina i to ne na ATH razinu..moš mislit..to je dugoročna sjebancija
pizdoslav is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2008., 20:16   #6
Teško je reći. Ja sam ušao u RCE u 5/2007 sa cijenom udjela 204€. Držao sam ga nošen pričama svih i svakoga o dugoročnosti ulaganja, nepodizanja panike prodajom udjela, prognozama o oporavku i slično, pričama o normalnosti krize/recesije. Onda sam se suočio s realnošču koja je sljedeća: U godini dana sam izgubio 50% vrijednosti. Znači, da bi došao na nulu, on bi odsad morao narasti 100%. Da i nakon ove krize nekim čudom nastavi rasti kao prije (a to IMHO neće nikad više) stopom od 40ak% godišnje, trebalo bi mi 2.5 godina da se vratim na početno. Pošto je realnije očekivati rast (kad kriza prođe) od kakvih 15 ak %, vrijeme bi se produžilo duplo-troduplo. I reko sam sebi, toliko ne čekam, pogotovo kad scenarij može biti i krah i propast, i prodao udjele pred koji tjedan po 111€. Danas je vrijednost udjela oko 75€. U cijeloj priči sam izgubio jedan bolji auto, ali svaka škola se plaća. Sad imam barem 50% love, a moglo je biti i gore (da sam držao i dalje).

E sad ti vidi....
__________________
No replacement for displacement!
a1zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 09:52   #7
Quote:
power_1 kaže: Pogledaj post
Evo... potpuno sam nov na području ovih Foruma, ali pišem ovo iz razloga jer me ludo zanimaju mišljenja vas koji sve ovo čitate...
Naime, imam određeni novac u Fondu RBA CEntral Europe, koji je potonuo svjetski.
Zanima me hoće li potonuti do dna?
Zna li netko nešto više?
Isplatili se podići preostatak , ili je ipak moguća neka obnova....??

Unaprijed HVALA
Pitanje je zašto si ušao baš u RBA Central Europa? jesi li prije toga napravio neki test profila ulagača pa onda donio odluku. Nadalje koliko možeš čekati?
Mislim da je važno da svako osobna načini analizu svoje situacije te si definira dugoročno, srednjeročno i kratkoročno ulaganje. Važno je vidjeti i može li mi novac zatrebati jer prestajem biti likvidan( to je najgore ako sam uložio u dionički fond). U pravilu ja ne gubim niti zarađujem ako ne prodajem ili kupujem. Znači ako imam dosta vremena fondovi će rasti. Još neko vrijeme na ali dugoročno sigurno da.
pomoć1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 16:03   #8
Ja sam ušao u njega sredinom listopada prošle godine. Na povijesnom maksimumu od 225 kn. Užas
tajkun1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2008., 12:50   #9
Uh... Isto ko moja frendica. Ali ona ne izlazi sad kad nije već prije, rađe će čekati godinama da ne izađe sa 70% minusa...
__________________
No replacement for displacement!
a1zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2008., 23:09   #10
Quote:
a1zg kaže: Pogledaj post
Uh... Isto ko moja frendica. Ali ona ne izlazi sad kad nije već prije, rađe će čekati godinama da ne izađe sa 70% minusa...
Ne izlazim ni ja i svaki dan se imovina sve više i više topi. Valjda će unucima nešto i ostat
tajkun1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2009., 02:58   #11
Lijep pozdrav svima
Imam nesto novca ulozenog u DEKA investment fonds (wachstum 4) u Njemackoj savjetuju mi da de dizem za sada lovu.
Sta vi mislite o tome?
Dali netko zna sto vise?
ornit is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2009., 19:41   #12
Quote:
ornit kaže: Pogledaj post
Lijep pozdrav svima
Imam nesto novca ulozenog u DEKA investment fonds (wachstum 4) u Njemackoj savjetuju mi da de dizem za sada lovu.
Sta vi mislite o tome?
Dali netko zna sto vise?
Šta je to, fond fondova ?
S pretežnim udjelom casha ?

Ovisi kad si ušao. Ako si ušao na vrhu, a nisi do sada izašao, oda ti i nema baš nekog smisla sada izlazit
Ako si bio pametan pa izašao prije pada, onda bolje još pričekati razvoj situacije

Kolko znam ti fondovi fondova su jadac u pogledu prinosa. Brijem da bi više zaradio na oročenju

I na kraju ako ti u banci ili fond -manageri savetuju, savjetovali su oni i mene i spike o dugoročnosti ulaganja itd..ali sad bi bio u gadnom minusu da sam ih slušao, ali velim ako si do sad čekao, neznam..jedino ako počmu propadati banke jedna za drugom ili padne asteroid, pa da padne znatno više od ovoga.
Osim toga ja u ovakvim situacijama ne čekam oporavak u dioničkim/mješovitim fondovima, već kroz ove već 2 i po godine zarađujem na cash fondovima i povremeno tečaju.. tak da ne gubim vrijeme
A oporavak na tržištu kapitala kad dođe, dođe, onda se lako ubacim

Zadnje uređivanje ico1 : 07.04.2009. at 19:46.
ico1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:13.