Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.08.2011., 18:39   #61
ne, nego manje pohlepni

redovno su u pitanju 'čistokrvne' pasmine koje se u oglasu nude po daleko povoljnijim cijenama nego kod uzgajivača
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2011., 21:29   #62
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
ne, nego manje pohlepni

redovno su u pitanju 'čistokrvne' pasmine koje se u oglasu nude po daleko povoljnijim cijenama nego kod uzgajivača
o da...
__________________
Mudar si samo onoliko koliko si svjestan svog neznanja....
DorianGrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2011., 01:52   #63
Quote:
jablanib kaže: Pogledaj post
osim ove prevare kad tražite nešto, postoji i kad prodajete, u mom slučaju nije ljubimac već auto. kao, platiti će isključivo preko banke, ali da ja pošaljem svoje podatke. možda bi se ti oglasi trebali malo više kontrolirati.
idu na to da se čovjek zaljubi u neku životinjicu preko slike i onda je spreman platiti. možda bi ljudi trebali biti manje naivni i realniji.
Mislim da jendostavno moraju biti manje budale nego što jesu i ništa drugo !!!
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 10:42   #64
Ja nasla oglas za Cavalira king Charlesa za neku sitnu lovu i pošaljem mail jer je telefon koji je naveden stalno zauzet i dobijem odgovor da je frajer ili ženska (nemogu dokućiti iz mail-a) morao preseliti u Austriju zbog posla i sad poklanja pse jer nema vremena za njih,ali neka mu pošaljem svoje podatke jer će mi štene poslati preko agencije i prijevoz me košta 820,00 kn. I sva sreća da mi je odmah tu nešto bilo sumljivo,a i ne želim psa uzeti prije nego što ga vidim uživo.
Uglavnom ovo je zadnji mail koji sam dobila od te osobe:

"Pozdrav,

Moje ime je Jagust Katarine. Ja živim u Innsbrucku, Austrija. Nažalost
moje telefonske linije su obustavljeni. Ne brinite ja ću ga ponovno
instalirati uskoro.

Kad sam stavio oglas bio sam u Hrvatska. Jer mog nedavnog posao
promocija sam je objavljen u Innsbrucku, Austrija. Kao rezultat toga
bio sam prisiljen preseliti u Innsbrucku s štenci. Ne brinite postoje
posebni kućne ljubimce prijevoz agencije u Innsbrucku koji mogu
isporučiti štenci na kućnu adresu u Zagrebu, Hrvatska unutar istog
dana.

Ja sam spreman poslati ženskog trobojnica štene za vas, ali morate me
obećanje da će vam ljubav štene kao dijete kada je agencije pruža
štene u vaš dom.

Iako smo se nalaze udaljeni to je još uvijek moguće za žensko
Trobojnica Cavalier King Charles španijel štene (naziv: PARIS) doći do
vas zračni prijevoz.

Budući da ti si se nalazi u Zagrebu, (Hrvatska), poslat ću štene za
vas kroz agencije za kućne ljubimce isporuke a plaćate za isporuku
trošak agencije.

Iz moje upite na kućne ljubimce prijevoz agencije dostava troškove iz
Innsbrucku na bilo koju adresu u Zagrebu, je 820 kn za štene. Štene će
biti dostavljene na svoj vrata korak unutar istog dana.

Za agencije za pružanje štene u vaš dom, poslati :

- Vaša imena i prezimena ?

- Vaš potpuni kućnu adresu ?

- Vaš poštanski broj grad ?

- Vaš kontakt telefon ?

Štene će biti isporučena s svi trenutni radovi cijepljenje, veterinar
ispit radova, liječničke potvrde, zdravlje garancija, pedigre radova,
decrv, mikro-usitnjeno, te druge potrebne dokumente.

Ako je sve potvrdio pošaljite svoje podatke.

I čekaju odgovor

s ljubavlju i zabrinutost"
tanyab is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 10:47   #65
Samo idiot bi nasjeo na ovo.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 10:58   #66
Pa tko kupuje zivotinje da mu se dovede (kao) do kuce a da ga niste nikad vidjeli?!

Jednom prilikom je moja sestra kupovala stene iz Francuske. I lijepo se preko maila dogovorila s uzgajivacem (nakon sto je prethodno provjrila sve o uzgajivacnici) i otisla ga vidjeti.

Na srecu i kod nas ima dobrih uzgajivaca tako da je bespotrebno narucivati iz vana osim ako bas zelite tog psa ili te pasmine nema kod nas.

Nikako ne shvacam ljude koji zele imati tog i tog psa a ne zele platiti punu cijenu psa, jer time zapravo psa na kraju plate duplo nego sto bi platili regularnim putem, jer dobiju bolesnog psa, a i najvjerojatnije nije cistokrvan, jer ljudima ne trebaju rodovnice, jel

A da ne govorim o prevarama preko interneta.

Zelite neku odredenu pasminu?! Raspitajte se o uzgajivacnicama, uzgajivacima, skupljajte novce i da treba vam pedigre, cisto da ste sigurni o njegovom porijeklu. Trazite slike kukova, laktova, jer time cete ustedjeti novac i dobiti zdravog psa.

Nije vazno kupiti psa jeftinije, nego kupiti zdravog psa!
kikica04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 11:05   #67
Jao, evo meni suza ideju niz očesa mi ideju jako!

Užas kojh fora ima; ovo je ko rođeno za moju bivšu kolegicu; ona je sva drhtala kad bi dobila mail u tom kontekstu a ja nikad nisam mogla shvatiti jer ona glupa, naivna ili samo luda!

U današnje vrijeme, vrijeme informacija, nedopustivo je da netko na ovoo nasjedne!
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 11:39   #68
Ma po samoj gramatici iliti google translateu vidite da je ovo prevara:

Quote:
Pozdrav i dobro večer
hvala za mail i svoj interes prema mojim lijepim bebe. su muški i ženski, 12 tjedna 2 dana stara. su prvak loze, registriran, veterinar ček, i testiran. dobro pitoma i sitan trenirao, dobar suradnik djece i ostalih kućnih i jednostavan za naučiti. ja sam zove Franziska Jusufi i ja sam samohrana majka sa 3 djece, dvije djevojčice i jedan dječak. naša obitelj je cilj da se ti štenci na vrlo ljubimac ljubavi dom gdje će biti dobro zbrinuta, tako da za početak ću početi s upitom vam neka od pitanja samo da bi bili sigurni da su naši štenci će biti dobro uzeti njegu .-

Jeste li uzgajivač? -
Imate li djecu i učiniti vaše djece ljubav kućni ljubimci? -
Što je klimatskim i vremenskim uvjetima u vaš položaj?
Jeste li sigurni da ćete voditi brigu o bilo kojem od mojih beba?
Imate li veterinar liječnik?

moja djeca i ja smo odlučili da ih daju na usvajanje jer sam fizio-terapeuta i ja tek nedavno dobio novi ugovor s Espanyol de Barcelona nogomet klub pa smo preselili u Španjolsku, a mi smo trenutno u Barceloni, Španjolska i Ovdje ćemo biti slanja tih štenaca za vas. budući da su sve moja djeca su u školama domitary, ja ću biti ostavljeni na miru, ovdje u Barceloni i neću imati dovoljno vremena da se brine o tih štenaca jer priroda mog posla je toliko vremena zahtjevan. Dakle, moja najveća želja je pronaći nekoga tko može pravilno brinuti o štenaca i ako mogu biti toliko zahvalan, ja mogu dogovoriti za isporuku, ako ne možete doći odmah ovdje gore da ih pokupiti. kao i za isporuku siguran sam da će biti umjereno jer smo proveli samo premalo donosi štenaca ovdje. Ako ste u mogućnosti, a zainteresirani za to da ove bebe samo dobiti natrag mi se što je prije moguće ..
Žao mi je ja sam stvarno ne mogu vam poslati neke od svojih posljednjih slika za vas. to je zato jer mi skener ima problem, ali ja vam obećati da će u moj sljedeći mail, poslat ću vam svoje novije slike za vas da imate pogled na njih i učiniti vaš izbor.
zahvaljujući i čeka za čitanje od vas
srdačan pozdrav i puno ljubavi za vas i vaše obitelji.
s prijateljski i srdačne pozdrave
Franziska i obitelj

.... malo kasnije


Quote:
Pozdrav i dobar dan
hvala za mail i svoj interes prema mojim lijepim bebe. su muški i ženski, 12 tjedna 4 dana star. su prvak loze, registriran, veterinar ček, i testiran. dobro pitoma i sitan trenirao, dobar suradnik djece i ostalih kućnih i jednostavan za naučiti. ja sam zove Franziska Jusufi i ja sam samohrana majka sa 3 djece, dvije djevojčice i jedan dječak. naša obitelj je cilj da se ti štenci na vrlo ljubimac ljubavi dom gdje će biti dobro zbrinuta, tako da za početak ću početi s upitom vam neka od pitanja samo da bi bili sigurni da su naši štenci će biti dobro uzeti njegu .-

Jeste li uzgajivač? -
Imate li djecu i učiniti vaše djece ljubav kućni ljubimci? -
Što je klimatskim i vremenskim uvjetima u vaš položaj?
Jeste li sigurni da ćete voditi brigu o bilo kojem od mojih beba?
Imate li veterinar liječnik?

moja djeca i ja smo odlučili da ih daju na usvajanje jer sam inženjer nafte kemijska i ja tek nedavno dobio novi ugovor s SONARA tvrtka baza naftnih tvrtki u Kamerunu, tako smo preselili Caneroon, a mi smo trenutno u visokoj plaži Limbe u Kamerunu, a to je ovdje da ćemo biti slanja tih štenaca za vas. budući da su sve moja djeca su u školama domitary, ja ću biti ostavljeni na miru ovdje u Kamerun i neću imati dovoljno vremena da se brine o tih štenaca jer priroda mog posla je toliko vremena zahtjevan. više od klimatske i vremenske uvjete ovdje, tako vlažne i ne jako povoljne tih štenaca, moj veterinar je savjetovao me da ih poslati natrag u Europu gdje su klima je umjerena, a oni su naviknuti na to. Dakle, moja najveća želja je pronaći nekoga tko može pravilno brinuti o štenaca i ako mogu biti toliko zahvalan, ja mogu dogovoriti za isporuku, ako ne možete doći odmah ovdje gore da ih pokupiti. kao i za isporuku siguran sam da će biti umjereno jer smo proveli samo premalo donosi štenaca ovdje. Ako ste u mogućnosti, a zainteresirani za to da ove bebe samo dobiti natrag mi se što je prije moguće ..
Žao mi je ja sam stvarno ne mogu vam poslati neke od svojih posljednjih slika za vas. to je zato jer mi skener ima problem, ali ja vam obećati da će u moj sljedeći mail, poslat ću vam svoje novije slike za vas da imate pogled na njih i učiniti vaš izbor.
zahvaljujući i čeka za čitanje od vas
srdačan pozdrav i puno ljubavi za vas i vaše obitelji.
s prijateljski i srdačne pozdrave
Franziska i obitelj
__________________
Carpe Diem
MeaCulpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 16:07   #69
Ovo je prestrašno!! stvarno ne mogu vjerovati da ljudi u današnje vrijeme nasjedaju na ovo! Pogotovo mladi obrazovani ljudi koji se znaju služiti internetom!

Pa dajte shvatite da nećete dobiti zdravog, čistokrvnog psa s papirima za 1000kn. Koliko puta mi se ljudi javljaju i onda od njih ni prd ni mrd čim im kažem za cijenu. Uzgoj košta, kvalitetan pas košta. Ako nemate novaca za njega skupljajte, jer pas se ionako ne nabavlja preko noći.
Ako ne želite dati toliko novaca imate prekrasnih pasa svih boja i veličina po azilima i bili bi presretni da ih spasite.

Imam čistokrvnog psa i imam prekrasnu mješanku iz šinteraja. Nikada ali baš nikada mi nije palo na pamet da kupujem psa iz Tunguzije za 200 dolara.
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 16:25   #70
Naručio sam si prekrasnog belgijskog ovčara sa Zelenoortskih otoka. Čovjek koji mu je bivši vlasnik, morao je odseliti na Zapadnu Samou jer je dobio posao profesora tjelesnog tamo. Jedva čekam da mi dođe. Samo 300 $ sam ga platio.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 17:07   #71
Za te novce dobit ćeš belgijanca i u Hrvatskoj Ne vrhunskog, ali prosječnog svakako.

A ovaj kojeg si kupio... javi kad stigne
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 17:20   #72
Potpuno se slazem sa smartie. Mislim da ces se nacekati dok stigne, pa u meduvremenu potrazi belgijanera kod nas po uzgajivacnicama.
kikica04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 17:37   #73
Ja sam Antunov post shvatio kao šalu.

Inače, nekad se stvarno dogode neke situacije, i trenutno recimo ima vrhunsko žensko štene belgijanke koje traži odgovarajući dom za djelić stvarne vrijednosti.
LininLjud is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 18:20   #74
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Naručio sam si prekrasnog belgijskog ovčara sa Zelenoortskih otoka. Čovjek koji mu je bivši vlasnik, morao je odseliti na Zapadnu Samou jer je dobio posao profesora tjelesnog tamo. Jedva čekam da mi dođe. Samo 300 $ sam ga platio.
nadajmo se da će vlasnik tamo bolje predavati tjelesni!
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 19:34   #75
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Naručio sam si prekrasnog belgijskog ovčara sa Zelenoortskih otoka. Čovjek koji mu je bivši vlasnik, morao je odseliti na Zapadnu Samou jer je dobio posao profesora tjelesnog tamo. Jedva čekam da mi dođe. Samo 300 $ sam ga platio.
Jel to s prijevozom ili bez
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 19:59   #76
Džizs! A mislila sam da je s ovim gotovo.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 20:03   #77
Svi ljudi koji su popušili moju priču o belgijskom ovčaru su potencijalni naivci koji će danas-sutra tako nešto napraviti.
Ili možda ne prepoznaju sarkazam.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 20:18   #78
Quote:
LininLjud kaže: Pogledaj post
Ja sam Antunov post shvatio kao šalu.
Bravo ja.
LininLjud is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 20:28   #79
Bas su ljudi naivni
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 22:16   #80
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Svi ljudi koji su popušili moju priču o belgijskom ovčaru su potencijalni naivci koji će danas-sutra tako nešto napraviti.
Ili možda ne prepoznaju sarkazam.
Pa iskreno, ne, nisam prepoznala sarkazam budući da zaista ima budala koje puše ovakvo što. Bi li ili nebi li potencijalno i sama popušila nešto slično - sumnjam. Al nikad se ne zna
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:25.