Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2023., 14:06   #1
Question Sanjao sam smrt i razgovor s bogom

Pozdrav stavio sam ovu temu pod religija,jer smatram i zelim potaknut pojedince da ponekad san kojeg se bojimo ispricati radi ismijavanja,netrebamo drzat u sebi.
Moja prica je duga,pa cu pisat malo na seljacki nacin.

Znaci negdje 2015 sam se probudio i ptisao kolegi i rekao ja hocu crkveno vjencanje imati,ja sam na papiru musliman,rodjen sam,odgajan da postujem,isao u skoči na vjeronauk krscanski,postujem sve religije.

Znaci krajem 2018 godine sam imao jak i intezivan san nevjerovatan i toliko jak da se rijecim nemoze opisat.
Dok sam lezao,u kednom momentu osjetio sam paralizu sna nisam mogao otvorit oci,a kad sam uspio,gledao sam sebe kako lezim na podu,oko mene cirka 2 metra je bilo crnilo nezamislivo za nas,ne ono kad zatvoris oci,to crnilo je bilo prejako.Kako sam gledao sebe lice nisam vidio mozak mi je automatski registrirao,isao sam u krug spiralno u zrak,i cujem glas ma to je srcani udar.U kednom momentu stojim u sobi i gledam sebe kako se krizam u ime oca i sina i duha sv,i odjednom idem do kreveta,kad sam legao poceo sam pricat i govoriti ol boze ma to je srcani on ne boli,jel tako ma ok nema veze.Boom probudio sam se s takvim olaksanjem,imao sam osjwcaj kao da imam sva pluca ovog svijeta.

Krenuo sam u crkvu i put obracenja na krscanstvo jer oduvijek sam isao na vjeronauk,i ono sto mene zanima dali sam ja losa osoba jer iskreno ja sam na papiru musliman,ja postujem islam ali najmanje znam,jednostavno dosla mi je prekretnica u zivotu i borim se s time sto ce drugi mislit,zapravo citav moj zivot vazem jel to ok,dali sam dobro napravio.Nike cudo sto sam vaga u horoskopu.


Najvise me boli sto svojim roditeljima iako sam blizu 40 im necu reci,pokusao sam medjutim oni zive zivotom sto ce drugi reci,nije bitno sto moje srce zeli.
Kolege me podrzavaju mada su mi neki rekli u stilu dali ces reci sveceniku da si isao u bordele i eskort dame,ja to nevidim kao veliki grijeh,nego kao jednu vrstu potrebe jer rijetko popijem alkohol ako i popijem to je jedno pivo.Nepusim nemam zenu,djecu da bih svoj blud napravio jos gorim.


Zanima me najvise dali se itko susreo s cudnim snovima.
r0adrag3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2023., 15:25   #2
Smile

Quote:
r0adrag3 kaže: Pogledaj post
Pozdrav stavio sam ovu temu pod religija,jer smatram i zelim potaknut pojedince da ponekad san kojeg se bojimo ispricati radi ismijavanja,netrebamo drzat u sebi.
Moja prica je duga,pa cu pisat malo na seljacki nacin.

Znaci negdje 2015 sam se probudio i ptisao kolegi i rekao ja hocu crkveno vjencanje imati,ja sam na papiru musliman,rodjen sam,odgajan da postujem,isao u skoči na vjeronauk krscanski,postujem sve religije.

Znaci krajem 2018 godine sam imao jak i intezivan san nevjerovatan i toliko jak da se rijecim nemoze opisat.
Dok sam lezao,u kednom momentu osjetio sam paralizu sna nisam mogao otvorit oci,a kad sam uspio,gledao sam sebe kako lezim na podu,oko mene cirka 2 metra je bilo crnilo nezamislivo za nas,ne ono kad zatvoris oci,to crnilo je bilo prejako.Kako sam gledao sebe lice nisam vidio mozak mi je automatski registrirao,isao sam u krug spiralno u zrak,i cujem glas ma to je srcani udar.U kednom momentu stojim u sobi i gledam sebe kako se krizam u ime oca i sina i duha sv,i odjednom idem do kreveta,kad sam legao poceo sam pricat i govoriti ol boze ma to je srcani on ne boli,jel tako ma ok nema veze.Boom probudio sam se s takvim olaksanjem,imao sam osjwcaj kao da imam sva pluca ovog svijeta.

Krenuo sam u crkvu i put obracenja na krscanstvo jer oduvijek sam isao na vjeronauk,i ono sto mene zanima dali sam ja losa osoba jer iskreno ja sam na papiru musliman,ja postujem islam ali najmanje znam,jednostavno dosla mi je prekretnica u zivotu i borim se s time sto ce drugi mislit,zapravo citav moj zivot vazem jel to ok,dali sam dobro napravio.Nike cudo sto sam vaga u horoskopu.


Najvise me boli sto svojim roditeljima iako sam blizu 40 im necu reci,pokusao sam medjutim oni zive zivotom sto ce drugi reci,nije bitno sto moje srce zeli.
Kolege me podrzavaju mada su mi neki rekli u stilu dali ces reci sveceniku da si isao u bordele i eskort dame,ja to nevidim kao veliki grijeh,nego kao jednu vrstu potrebe jer rijetko popijem alkohol ako i popijem to je jedno pivo.Nepusim nemam zenu,djecu da bih svoj blud napravio jos gorim.


Zanima me najvise dali se itko susreo s cudnim snovima.
Svatko će ti dati "tumačenje" tvog sna/doživljaja u skladu sa svojim mišljenjem. Tako da je možda najbolje da ideš i radiš kako misliš da je najbolje, makar se možda netko drugi ne slagao s tim.

A što se tiče čudnih snova, imao sam ih - ne puno - ali zato izrazito bizarnih, točno osjetiš kad je san samo san a kad je nešto više... Tako da bez brige nisi jedini. Eto to ti kaže kršćanin koji je prihvatio islam, dakle obrnut proces. Također, veliki respekt svim religijama, sve su to duhovne mudrosti akumulirane kroz učenje i iskustvo.
__________________
"Čitam stare knjige - jer radije učim od onih koji su izgradili civilizaciju nego od onih koji ju uništavaju."
Khulus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2023., 23:52   #3
Quote:
r0adrag3 kaže: Pogledaj post
Pozdrav stavio sam ovu temu pod religija,jer smatram i zelim potaknut pojedince da ponekad san kojeg se bojimo ispricati radi ismijavanja,netrebamo drzat u sebi.
Moja prica je duga,pa cu pisat malo na seljacki nacin.

Znaci negdje 2015 sam se probudio i ptisao kolegi i rekao ja hocu crkveno vjencanje imati,ja sam na papiru musliman,rodjen sam,odgajan da postujem,isao u skoči na vjeronauk krscanski,postujem sve religije.

Znaci krajem 2018 godine sam imao jak i intezivan san nevjerovatan i toliko jak da se rijecim nemoze opisat.
Dok sam lezao,u kednom momentu osjetio sam paralizu sna nisam mogao otvorit oci,a kad sam uspio,gledao sam sebe kako lezim na podu,oko mene cirka 2 metra je bilo crnilo nezamislivo za nas,ne ono kad zatvoris oci,to crnilo je bilo prejako.Kako sam gledao sebe lice nisam vidio mozak mi je automatski registrirao,isao sam u krug spiralno u zrak,i cujem glas ma to je srcani udar.U kednom momentu stojim u sobi i gledam sebe kako se krizam u ime oca i sina i duha sv,i odjednom idem do kreveta,kad sam legao poceo sam pricat i govoriti ol boze ma to je srcani on ne boli,jel tako ma ok nema veze.Boom probudio sam se s takvim olaksanjem,imao sam osjwcaj kao da imam sva pluca ovog svijeta.

Krenuo sam u crkvu i put obracenja na krscanstvo jer oduvijek sam isao na vjeronauk,i ono sto mene zanima dali sam ja losa osoba jer iskreno ja sam na papiru musliman,ja postujem islam ali najmanje znam,jednostavno dosla mi je prekretnica u zivotu i borim se s time sto ce drugi mislit,zapravo citav moj zivot vazem jel to ok,dali sam dobro napravio.Nike cudo sto sam vaga u horoskopu.


Najvise me boli sto svojim roditeljima iako sam blizu 40 im necu reci,pokusao sam medjutim oni zive zivotom sto ce drugi reci,nije bitno sto moje srce zeli.
Kolege me podrzavaju mada su mi neki rekli u stilu dali ces reci sveceniku da si isao u bordele i eskort dame,ja to nevidim kao veliki grijeh,nego kao jednu vrstu potrebe jer rijetko popijem alkohol ako i popijem to je jedno pivo.Nepusim nemam zenu,djecu da bih svoj blud napravio jos gorim.


Zanima me najvise dali se itko susreo s cudnim snovima.
Iz tvoga upisa zaključujem da tebe muči puno toga više nego sam san. Ako se san dogodio krajem 2018, a ti još uvijek imaš potrebu pisati o tome onda sama ta činjenica upućuje da je nešto tu veće nego san.

Pitaš se da li si loša osoba? Ne poznam te naravno, ali ovo u odnosu kršćanstva i islama. Ja sam isto znao jedno vrijeme imati nekakav svoj "tajni život" i to čovjeka zaista izjeda. To što drugi misle ja smatram da je podvala, jer ti drugi ti nemogu dati ono što za čim žudiš. Iako sada ovo može biti kontradiktorno, jer sad upravo ja pišem što mislim. Ja sam od onih koji smatra katoličku vjeru teološki jedinom pravom ispravnom i ako si krenuo tim putem ja to pozdravljam i smatram dobrim. Tako da se zna iz kojeg miljea ja pišem.

Ono što ti jesi, živa duša, to je ono što roditelji nikako nisu mogli napraviti, njihovo sudjelovanje u tvome stvaranju je naravno bilo nužno, ali oni su samo mogli očekivati dijete, ali ne i striktno tebe, taj "tebe" ili u tvojoj perspektivi "mene" nije od roditelja nego od Boga.
Razgovor sa svećenikom o toj temi svakako može pomoći. No ajmo ovako ipak smatraš to grijehom, znači ni u tom slučaju nemoj to činiti. Možeš se propitati kod dobro upućenih svećenika zašto bi to bio veliki grijeh. Naravno to sve u ljubavi pažnji, da stvarno se stekne dojam da te do zanima. No jedno je razgovor u četri oka, a jedno je ovako napismeno nije isti način komunikacije.
Jest da se ti pitaš o snovima, ali otvorio si tu jako puno tema.
gareton is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2023., 23:56   #4
Quote:
r0adrag3 kaže: Pogledaj post
Pozdrav stavio sam ovu temu pod religija,jer smatram i zelim potaknut pojedince da ponekad san kojeg se bojimo ispricati radi ismijavanja,netrebamo drzat u sebi.
Moja prica je duga,pa cu pisat malo na seljacki nacin.

Znaci negdje 2015 sam se probudio i ptisao kolegi i rekao ja hocu crkveno vjencanje imati,ja sam na papiru musliman,rodjen sam,odgajan da postujem,isao u skoči na vjeronauk krscanski,postujem sve religije.

Znaci krajem 2018 godine sam imao jak i intezivan san nevjerovatan i toliko jak da se rijecim nemoze opisat.
Dok sam lezao,u kednom momentu osjetio sam paralizu sna nisam mogao otvorit oci,a kad sam uspio,gledao sam sebe kako lezim na podu,oko mene cirka 2 metra je bilo crnilo nezamislivo za nas,ne ono kad zatvoris oci,to crnilo je bilo prejako.Kako sam gledao sebe lice nisam vidio mozak mi je automatski registrirao,isao sam u krug spiralno u zrak,i cujem glas ma to je srcani udar.U kednom momentu stojim u sobi i gledam sebe kako se krizam u ime oca i sina i duha sv,i odjednom idem do kreveta,kad sam legao poceo sam pricat i govoriti ol boze ma to je srcani on ne boli,jel tako ma ok nema veze.Boom probudio sam se s takvim olaksanjem,imao sam osjwcaj kao da imam sva pluca ovog svijeta.

Krenuo sam u crkvu i put obracenja na krscanstvo jer oduvijek sam isao na vjeronauk,i ono sto mene zanima dali sam ja losa osoba jer iskreno ja sam na papiru musliman,ja postujem islam ali najmanje znam,jednostavno dosla mi je prekretnica u zivotu i borim se s time sto ce drugi mislit,zapravo citav moj zivot vazem jel to ok,dali sam dobro napravio.Nike cudo sto sam vaga u horoskopu.


Najvise me boli sto svojim roditeljima iako sam blizu 40 im necu reci,pokusao sam medjutim oni zive zivotom sto ce drugi reci,nije bitno sto moje srce zeli.
Kolege me podrzavaju mada su mi neki rekli u stilu dali ces reci sveceniku da si isao u bordele i eskort dame,ja to nevidim kao veliki grijeh,nego kao jednu vrstu potrebe jer rijetko popijem alkohol ako i popijem to je jedno pivo.Nepusim nemam zenu,djecu da bih svoj blud napravio jos gorim.


Zanima me najvise dali se itko susreo s cudnim snovima.
Ostario sam slabije vidim gdje ti je razgovor s bogom ?
Ablathtalba is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2023., 04:06   #5
I ja sam sanjao da sam krenuo onu ljepoticu, čak mi se i mali probudio i viče evo i mene ima li što!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2023., 09:01   #6
Quote:
Ablathtalba kaže: Pogledaj post
Ostario sam slabije vidim gdje ti je razgovor s bogom ?
Tko je to lazno sanjao da je razgovarao samnom??
RobinUd is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2023., 08:30   #7
Quote:
r0adrag3 kaže: Pogledaj post
Znaci krajem 2018 godine sam imao jak i intezivan san nevjerovatan i toliko jak da se rijecim nemoze opisat.
Dok sam lezao,u kednom momentu osjetio sam paralizu sna
nisam mogao otvorit oci,a kad sam uspio,gledao sam sebe kako lezim na podu,oko mene cirka 2 metra je bilo crnilo nezamislivo za nas,ne ono kad zatvoris oci,to crnilo je bilo prejako.Kako sam gledao sebe lice nisam vidio mozak mi je automatski registrirao,isao sam u krug spiralno u zrak,i cujem glas ma to je srcani udar.U kednom momentu stojim u sobi i gledam sebe kako se krizam u ime oca i sina i duha sv,i odjednom idem do kreveta,kad sam legao poceo sam pricat i govoriti ol boze ma to je srcani on ne boli,jel tako ma ok nema veze.Boom probudio sam se s takvim olaksanjem,imao sam osjwcaj kao da imam sva pluca ovog svijeta.
Paraliza sna je hibridno stanje svijesti koje spaja elemente budne svijesti sa sanjanjem, zato ti je to i bilo toliko neopisivo jako i intenzivno. To nije bio običan san.

Ja sam jučer i prekjučer imao epizodu paralize sna, čisto zato jer me trenutno neke stvari muče u životu pa mi je san dosta fragmentiran. Dok ležim u polu svjesnom stanju baš mogu osjećati da ću imati epizodu, baš nekakav osjećaj da će se nešto loše uskoro dogoditi. I kada se dogodi baš osjećam da mi tijelo postaje teže, kada se pokušavam fizički pokrenuti ne mogu, i to obično prate nekakve čudne senzacije, tipa nekakva buka kao da se događa potres, zvonjava u ušima, kao da mi tijelo vibrira, ubrzani i jači rad srca i slično. Ako netko nije potpuno miran i opušten sve to može biti dosta neugodno i strašno.

Obično počinjem imati halucinacije tipa da ipak mogu pokrenuti tijelo i recimo ustati iz kreveta i šetati se po kući ili ulici, i to još mogu dobro kontrolirati i time mogu istraživati taj hibridni san.

Nisam vjernik ali jedno je takvo iskustvo baš i imalo nekakvu 'duhovnu' temu. U tom stanju sam izašao iz kuće, počeo sam letjeti ali je izvan kuće bilo potpuno različito okruženje od stvarnosti. Ambijent je bio nekako težak i crveno-narančasti, i kao da je samo nebo gorjelo. Moj prvi snoliki zaključak kada sam to sve vidio je da sam bio u paklu. Ispred mene su bile nekakve velike, kružne ruševine, a malo iznad svega toga je bilo jako bijelo-zlatno svjetlo. Polako sam se kretao prema tom svjetlu i kada sam ušao u to u sredini svjetlosti je bila nekakva zlatna piramida sa nekakvim simbolima na njoj - uhvatio sam to i opet sam imao čudnu misao da ti simboli "sadržavaju sve tajne reinkarnacije". Zatim sam počeo gubiti kontrolu, našao sam se u nekakvoj jako mračnoj prostoriji, kroz prozore sam mogao vidjeti istu tu scenu gdje sam malo prije bio, kada sam se približio u refleksiji stakla sam vidio nekakav orkestar i čuo sam glazbu... ovdje sam se "probudio" ali sam još uvijek bio u paralizi. Ponovno sam "ustao" iz kreveta, senzacija pokreta je bila jako realistična i mogao sam čuti kao da se zbilja pokrećem u krevetu, kada sam se okrenuo krevet mi je bio prazan. Onda sam se polako zbilja probudio.

Tako da je paraliza sna jako čudno i fascinantno stanje i čudne stvari se mogu dogoditi svima, čak i onima koji nisu vjernici.
Empyreus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:18.