Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.07.2015., 17:32   #321
Sweet, da moji su iza, u zadnjem dijelu kombija. Imamo jednu pregradu. Nemamo nista drugo, slobodni su u tom dijelu. Kada se vozimo uglavnom odmah legnu pa ih ne baca u stranu.
Ako idemo na duzi put onda, a uglavnom onda ne idemo sa svima, maknemo zadnja sjedala i stavimo bokseve. Pa su mi u boksevima. Nekako sam onda mirnija.

Poslano sa mog SM-T535 koristeći Tapatalk
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2015., 18:46   #322
Hvala ti na odgovoru. Osjećam se nekak pametnije i informiranije, hvala svima. Budemo još porazgovarali i vidjeli kad preuzmemo auto kak ćemo točno, glavno da ona bude sigurna. Zanima me i kako će se priviknuti budući da se dosad vozila na zadnjoj klupi, ovo će joj ipak biti novo.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2015., 18:52   #323
Quote:
smicko kaže: Pogledaj post
Dižem temu.
Trebam savjet.
Pas povraća u autu. Žešće.
I onda sam odlučila kupit dramine.
Dala sam mu 1/4 dramine.
Slinio je u početku žešće, malo zaspo, nesposredno prije cilja ispovraćo se.
Na povratku sam mu povećala dozu i dala pola dramine.
Ista priča.
Francuski buldog, star 10 mjeseci, težak 10 kila.
Da kupim nešto drugo, povećam dozu?
Zaista mrzi uć u auto.
Drugi pas, otkad je ovaj došo, odmah legne i spava (do tada je ponašanje/povraćanje bilo isto kao i kod ovog jadnička).
Okej. Možemo sad malo o mom psu i njegovom problemu u autu?
smicko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2015., 20:16   #324
Nemam ti kakav pametniji savjet dati osim da se sto cesce vozite, i na kratkim relacijama. Ja sam imala problem s jednim i cesto smo se morsli voziti i sad je sve ok.
Isto sam na pocetku davala dramine

Poslano sa mog SM-T535 koristeći Tapatalk
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2015., 21:29   #325
smicko; da, probaj sa nekim drugim preparatom ali se konzulitraj sa vetom. Mislim, da ih ja znam napamet, rado bi podijelila znanje al kako ne znam, a ako ne znaš ni ti - pitaj veta.

Možda češ se morati i pomiriti da imaš psa koji ne podnaša vožnju; ima i takvih nažalost.

Naša kuja dahče ko blesava, nekad me strah da ne hiperventilira. Neki dan sam upoznala kuju koja slini ko da ima , u najmanju ruku, slinavku ili bedrenicu......

Moj brat se ni dan danas ne može voziti na dužim relacijama od 5 km ako mora sjediti iza nekoga i da ne vidi van. Ko klinac se nije skoro nikako mogao voziti u autobusu bez onih tabletica.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2015., 23:14   #326
prvo neka provodi neko vrijeme u autu bez da se vozi, malo s njim sjedite, uz igračku/poslasticu

onda kratke relacije koje će ga dovesti na neku lijepu lokaciju (livada, pet shop, prijatelji i sl.)

i obavezno vožnja u početku na prazan želudac
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2015., 23:18   #327
Kam odete s pesom? Osim što u početku odite na stvarno kratke vožnje, neka to budu jako sretne vožnje. Odlazak do parka, livade, nasipa, gdje god može biti pas pušten ili možda kod nekih dragih ljudi koje jako voli. Onak, auto znači sreća.

Svakako na prazan želudac i neka se netko obavezno vozi sa psom dok povraćanje ne prestane. Neki psi nikad ne podnesu vožnju tako da niti to ne bi bilo čudno...
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 08:31   #328
Quote:
smicko kaže: Pogledaj post
Dižem temu.
Trebam savjet.
Pas povraća u autu. Žešće.
I onda sam odlučila kupit dramine.
Dala sam mu 1/4 dramine.
Slinio je u početku žešće, malo zaspo, nesposredno prije cilja ispovraćo se.
Na povratku sam mu povećala dozu i dala pola dramine.
Ista priča.
Francuski buldog, star 10 mjeseci, težak 10 kila.
Da kupim nešto drugo, povećam dozu?
Zaista mrzi uć u auto.
Drugi pas, otkad je ovaj došo, odmah legne i spava (do tada je ponašanje/povraćanje bilo isto kao i kod ovog jadnička).
i moj je prije povracao svaki put u voznji. bilo to 10 minuta ili 3 sata.
nikakve tablete mu nikada nismo davali.

ono sto mi cinimo po tom pitanju je da mu nikako ne dajemo jest prije puta. ili ako putujemo tokom dana onda dobije raniji dorucak pa par sati kasnije u auto. da prode sto vise vremena.
nadalje,inzistiramo na tome da lezi u voznji.
ako sjedi,ispovraca se.

usmjerimo klimu da mu puse,cak i preko zime jer lakse podnese ako je hladnije nego toplije.
i stajemo. recimo do mora imamo oko 3 sata voznje i na pola puta stanemo da se popiski,popije vode,malo se opusti i idemo dalje.

nitko nikad nije sjedio otraga s njim,osobno mislim da bi to bilo jos gore jer bi se naviknuo pa bi opet bilo sranja kad ostane sam.

i da,kad idemo nekamo par dana za redom lakse podnosi.
primjerice,u petak smo u autu,i u subotu i u nedjelju. u nedjelju ce vec lec cim ude i ponekad zaspat

al ako ne nastavimo tim tempom,vracamo se na pocetak. dakle,po meni ceste voznje nisu rijesenje
TweetyBirdy is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 09:14   #329
Hvala ljudi. A lot.
Mislim da je zajeb taj što je jadan čim je došo kod nas završio kod veta, pa mu je ulazak u auto znak da će bit sranja.
Ali čim uđe, počne slinit, sline mu vise do poda/sica.
Pa stoji, pa se nasere na pasicu (skutri se kraj nje), pa se izriga nakon par minuta, pa se izriga kod Arene (krećeno sa Sige), pa na pola puta do Rijeke, pa neposrednoo pred dolazak u srijedu.
Uvijek je na tašte.
Ako stanemo na putu, bježi od auta ko furija, moram ga vuć natrag
Kad krećemo iz Rijeke neće izać iz stana, ni mrtav
Jedino što je dobro od dramine je da povraća ''samo'' na odredištu.
Zvaću veta.
Možda prođe s vremenom, ako je kod pasice prošlo, MOŽDA, prođe i kod njega.
Samo što ona nikad, ali nikad, nije toliko slinila, to su potoci.
smicko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 09:18   #330
Dajte probajte da je to doslovno vožnja od koju minutu pa onda nešto veselo. Nažalost, očito mu je vet ostao u sjećanju i to je to. A možda jednostavno ne podnosi vožnju. Morat ćete sami ustanoviti što je točno i kako dalje, sve ovo što smo mi sad pisali su ipak samo ideje.

Bella kad je došla je isto jako, jako slinila, ali nije nikad povraćala i s vremenom se lijepo priviknula tak da sad obožava auto. S nekim psima ide lakše, s nekima teže.

U svakom slučaju - sretno!
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 09:28   #331
Kod nekih pasa teško prolazi pa čak nikad i ne prođe. I ne, nije u pitanju samo psihički aspekt iako znam da se obično savjetuje "neka prva vožnja autom bude nekamo gdje će psu biti lijepo pa da auto poveže s nečim ugodnim". Jucko se prvi put vozila autom još u uzgajivačnici, i to vetu na cijepljenje i čipiranje, pa ne povraća. Nekim psima, baš kao i nekim ljudima, vožnja jednostavno teško pada.

Ipak, možda mu možeš olakšati bar psihičku stranu cijele priče tako da netko sjedi otraga uz njega. Mi smo na moru u nekoliko navrata tako uspjeli do plaže dopremiti psa koji je inače redovito povraćao u vožnji. Vožnja nije trajala dugo, pola sata, ali svejedno.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 10:07   #332
I meni se čini da je kod ovog psa jednostavno tako da mu vožnja teško pada, ali isto tako mislim da bi trebali isprobati sve što mogu. I ne, smicko, nemoj misliti da bi bilo loše kaj se neko s pesom vozi otraga, ne znači to da će morati zauvijek, sad ti je najvažnije da pas to prebrodi, shvati da je sve ok, privikne se, prevlada mučninu... i tebi bi bilo lakše da je netko uz tebe dok ti je loše/mučno/bojiš se. Ne vjerujem da će to značiti da će netko morati zauvijek biti sa psom otraga.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 10:09   #333
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
I meni se čini da je kod ovog psa jednostavno tako da mu vožnja teško pada, ali isto tako mislim da bi trebali isprobati sve što mogu. I ne, smicko, nemoj misliti da bi bilo loše kaj se neko s pesom vozi otraga, ne znači to da će morati zauvijek, sad ti je najvažnije da pas to prebrodi, shvati da je sve ok, privikne se, prevlada mučninu... i tebi bi bilo lakše da je netko uz tebe dok ti je loše/mučno/bojiš se. Ne vjerujem da će to značiti da će netko morati zauvijek biti sa psom otraga.
Pa, ako i bude zauvijek, što onda? Njavažnije je da pas ne povraća.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 10:11   #334
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Pa, ako i bude zauvijek, što onda? Njavažnije je da pas ne povraća.
Pa meni ne bi bilo problem, slažem se s tobom, no čini mi se da to smicko predstavlja problem...
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 11:31   #335
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Pa meni ne bi bilo problem, slažem se s tobom, no čini mi se da to smicko predstavlja problem...
meni bi bio problem jer mi je zlo ako se vozim otraga.

a i velim,mi smo nasli nacin koji psu kolko tolko odgovara i ne povraca vise u svakoj voznji pa je ok.
TweetyBirdy is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 11:37   #336
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Pa meni ne bi bilo problem, slažem se s tobom, no čini mi se da to smicko predstavlja problem...
Nisam to nigdje pročitala.

Quote:
TweetyBirdy kaže: Pogledaj post
meni bi bio problem jer mi je zlo ako se vozim otraga.
Ako je pas veći, nažalost nema izbora, manji se može smjestiti u transporeter i staviti ispred prednjeg sica.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 11:44   #337
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Nisam to nigdje pročitala.
Moja greška, to je TweetyBirdy napisala pa sam pomiješala:
Quote:
TweetyBirdy kaže: Pogledaj post
nitko nikad nije sjedio otraga s njim,osobno mislim da bi to bilo jos gore jer bi se naviknuo pa bi opet bilo sranja kad ostane sam.
Onda nema beda, neka smicko svakako započne da se netko vozi otraga i to bi moglo biti to, ako ništa psu bi sigurno bilo lakše.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 12:28   #338
Been there done that.
Vozila se ja s njima iza. Par puta.
Iako sam i ja od onih koji moraju sjedit napred i gledat ravno inače i meni bude zlo.
Isti vrag, legne, i onda počne šetkat, vrpoljit se i slinit. I poriga se. A nije da imam neki auto tipa karavan pa da ima mjesta ko u priči.
U početku su oba rigali simultano.
Srećom cura je prestala.
Mislim da je vožnja vetu kriva za sve. Prvo rengen na faksu (to je skoro umro od straha), pa paraziti i uzorak iz dupeta, pa sterilizacija...
Iako, na kraće relacije ne slini i ne povraća, samo kad idemo do Rijeke.
smicko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 12:32   #339
Zajebano. Kolike su te kraće relacije? Nije li možda u pitanju brzina vožnje? Naiem, pretpostavljam da do Rijeke idete autoputom, a na kraće relacije ne.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 13:18   #340
Tipa do veterinara. I isključivo do veterinara. Sad kad malo promislim, zapravo je uvijek kraća relacija bila do veta.
Ne vozimo prebrzo kad idemo za Rijeku. Ne trzamo dok vozimo. Pazimo na zavoje. Dapače, ritam je uglavnom jednoličan.
smicko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:08.