Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.07.2015., 09:04   #1721
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
Ajde virni u inbox, imaš PP
Pozdrav,

na žalost to malo čudo nije preživjelo. Toliko mi je krivo i žao da ne mogu opisati. Zlokobno mi se samo smiješka činjenica da je moje petljanje ovo ove izmučene male životinje samo pogoršalo situaciju. Nadam se da me neće nitko pogrešno shvatiti, humanitarci, administratori i tko li već - neću se sažaliti nad ljudima koji su gladni, bosi, bez doma, oni imaju izbor, mogu sami odlučivati, raditi, snaći se - životinje, na žalost, nemaju tu privilegiju. Btw - život je užasan.

Hvala puno ryell na pomoći.

Lp,
P.
pullus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 10:08   #1722
Nema na cemu, zao mi je da malac nije prezivio. Nazalost cesto se tako dogodi, kao da stvarno traze nekoga da ipak ne umru sami, napusteni i zaboravljeni. Ne vjerujem da si ikako pogorsala jer s obzirom na stanje u kakvom je bio, nije izgledalo blistavo; ali pokusala si, nisi okrenula glavu na drugu stranu i to je ono sto je za to malo bice bilo bitno.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 23:02   #1723
niko meni ne odgovara uglavnom macor dva dana nije nista jeo, danas treci dan polizao malo bologneze mesa (dve skupa dvi tri cajne zlice ua par puta), i pojeo par komadica mesa iz konzerve, jako malo. popio je i sitno vode. jeli to znak da se lagano oporavlja? stomak mu se prilicno smezurao. samo spava cili dan, mijauce trazi jest ali nece nista.

jeli ima nesto sta bi mu mogao dat da mu pomogne ako se otrovao?

klima mu pretpostavljam ne smeta. nije da je rapaljujemo presvise.

fala!
Mate589 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 00:44   #1724
Ako se otrovao moze mu pomoci samo veterinar, nemas sto doma napraviti. Ako sutra ne bude dosta bolje nego danas, ja bih otisla da ga pogledaju. Jesti - mora, inace mu ode jetra pa-paaa.
Po ovim vrucinama i sparinama nije cudno ako imaju nesto slabiji apetit, ali posto je u relativno hladnom, ne bih sa sigurnoscu to pripisala tome.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 12:18   #1725
Psu mi smrdi iz ušiju, sve ostalo je normalno. Ne trese glavom, ne češe uši, izvana izgledaju normalno samo mu smrde. Zadnja tri dana smo bili na kupanju po 3-4 sata u komadu, ali kupa se još od proljeća pa mu nikad nije smrdilo iz ušiju. On također roni, pa mu je voda sigurno ušla u uši, a uši su mu preklopljene ako to išta znači. Za tjedan dana idemo na more pa ne znam jel trebam kod veta zbog toga?
__________________
You better check yourself before you wreck yourself.
Ethan Tremblay is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 15:15   #1726
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
Ako se otrovao moze mu pomoci samo veterinar, nemas sto doma napraviti. Ako sutra ne bude dosta bolje nego danas, ja bih otisla da ga pogledaju. Jesti - mora, inace mu ode jetra pa-paaa.
Po ovim vrucinama i sparinama nije cudno ako imaju nesto slabiji apetit, ali posto je u relativno hladnom, ne bih sa sigurnoscu to pripisala tome.
danas je izija nekoliko leso incuna, cini se da mu pasu. vidit cemo sutra.
Mate589 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 17:24   #1727
Quote:
Ethan Tremblay kaže: Pogledaj post
Psu mi smrdi iz ušiju, sve ostalo je normalno. Ne trese glavom, ne češe uši, izvana izgledaju normalno samo mu smrde. Zadnja tri dana smo bili na kupanju po 3-4 sata u komadu, ali kupa se još od proljeća pa mu nikad nije smrdilo iz ušiju. On također roni, pa mu je voda sigurno ušla u uši, a uši su mu preklopljene ako to išta znači. Za tjedan dana idemo na more pa ne znam jel trebam kod veta zbog toga?
Ak smrdi onak po užeglom onda postoji mogućnost da su mu se razmnožile gljivice, možeš uzeti kompresicu i obrisati unutrašnjost, ako ti ostane crnog cerumena, onda je to - to. Radije odi veterinaru da pogleda da se ne zakomplicira nešto dok je na moru
Ajujana is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 18:40   #1728
Odveo ga dečko danas, mala upala. Dobio injekciju i kapi za kapat dva tjedna. Zaboravio je pitat veta a mene zanima kako to u budućnosti spriječit jer teško da mu mogu zabranit ronjenje kad baš voli?
__________________
You better check yourself before you wreck yourself.
Ethan Tremblay is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 19:28   #1729
moj je isto svako ljeto imao smrad u ušima nakon mora (dakle nakon kontinuranog svakodnevnog kupanja 3-4 tjedna)
to su gljivice.... ispirala bi razrijeđenim octom (za to postoji 100 verzija u omjerima, količini itd), ali najviše je pomoglo kad bi mu odmah nakon kupanja posušila uši blazinicama

tj. to sam radila prošle godine i to je bilo prvo ljeto da nije završio sa Otonazolom ili nekim drugim kapima
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 01:38   #1730
Jebem ti moju srecu

Nakon sto sam na godisnji putovala u raznim sastavima (tek okocena macka s macicima, mladi golub koji jos ne leti i ne mogu ga ostaviti na cuvanje, stari egzoticni jez kojemu je ispao zub i ne jede dobro pa ga ne mogu ostaviti susjedima itd ), opet bingo!

Na otoku X, na kojem nema ni posten ducan, a kamoli sta vise, nasla sam mace staro ca 2-4 tjedna, mrsavo i izgladnjelo, s gigantskom dijareom i ranom na boku, kako trckara medju autima po trajektnoj luci.

Kud bas naletim ja u peezdu strininu, koja ne mogu okrenuti glavu.

Enivej, sada imam problem.

Uzela sam ga da ne bude pogazen, ali ne znam kako mu pomoci. U ducanu ima obicna whiskas hrana, ali ne i za macice. Mlijeko za macice da i ne spominjem. Veterinara nema.

Mimo toga se cini zdrav, nije klonuo (dapace hiperaktivan ). Zdrav apetit i ocito volja za zivotom.

Narucila sam mlijeko i hranu, no to tek stize po prijatelju koji nam se pridruzuje, trajektom, u nedjelju.

Prva pomoc:
Sto? kako?
Iskustva?
Ideje?

Upomoc!
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 02:13   #1731
Marice, Imaš Plavoj šapi temu Vodič za nalaznike - Othranjivanje na bočicu - Udomljavanje. U postu #3 imaš opisano što i kako s mačićem. Sretno oboma!
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 02:17   #1732
Hvala! x
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 02:51   #1733
marice, bome si carica
Orak is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 09:45   #1734
Samo da javim macic je sve bolje. Hrana je stigla. Pije na bocicu ko veliki. I sve je zivlji Sad smo na konju.

U zaseoku smo Podlenga na otocicu Prezga kod Lastova. Nema skoro nista.

Iduci tjedan se selimo na Korculu i dogovorila sam pregled veterinara. Odmah cijepljenje, ciscenje, cip i papiri. Proljev je najvjerojatnije od parazita.
Na Lastovu ima veterinar ali trenutno iz nekog razloga ne odgovara na mobitel.

Trebalo nam je malo dok smo se snasli ali dobro je. Najgore je proslo. Vozimo ga u kosari od bicikla na plazu jer ga treba cesto hraniti

Iduci upis ce najvjerojatnije biti: udomljujem mace.

Hvala na uputi, onaj post sa plave sape mi je bas pomogao za prvu ruku.

Zadnje uređivanje Marica Carica : 27.07.2015. at 09:57.
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 11:26   #1735
Super, bravo za malca i tebe
Cijepljenje ti je sa min 8 tjedana, to znas? Ako je u pitanju put preko grane, onda to dogovori s veterinarom ali ne preko telefona nego tamo
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 17:28   #1736
Pozdrav,
mačak mi je jučer prestao jesti, danas opet ništa značajno (par komadića salame i malo mlijeka) pa me zanima što mu je. Već sam pomislila na trovanje, ali čudno mi je jer se on sasvim normalno ponaša, ne izgleda kao da ga nešto boli. Trči, mazi se, prede, sakriva, skače u zrak,... Stvarno ne znam, sama pomisao na trovanje mi stvara knedlu u grlu, nadam se da će početi jesti što prije.
__________________
"Ima nečeg utješnog i radosnog u prizoru sreće običnog, malog čovjeka." Tracy Chevalier
ajdontnow is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 20:58   #1737
Kad mačka prestane jesti i bezvoljna je može biti milijun razloga..zaista..uvjerim se svaki put kad se to dogodi jer ja imam neku svoju "teoriju" kaj bi moglo biti a kod veterinara sasvim druga priča.Tako da na pamet teško govorit,veterinaru na pregled-tako ćeš najbolje znati.
__________________
...tu,solo tu...

A M N E S I A
Anayi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 13:16   #1738
Jutros je jeo, ne kao inače, ali bitno da je jeo. Valjda se oporavlja, očito je imao samo probavne smetnje
__________________
"Ima nečeg utješnog i radosnog u prizoru sreće običnog, malog čovjeka." Tracy Chevalier
ajdontnow is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2015., 08:32   #1739
Moguće da mu je od dlaka. Linjaju se sada svi ko ludi, to se sve nakuplja u želucu i crijevima i treba to izbaciti vanka. Vidim ja po svojima, malo malo mi netko povraća i bude dlaka unutra, a bome je ima i u stolici. Onda kad ih tako čopi po 2-3 dana normalno se ponašaju (igraju, spavaju, sređuju, pišaju...), ali ne jedu kako spada.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2015., 21:31   #1740
imam papagaju na cuvanju. izgleda da mu je noga ozlijedjena, ne stoji na njoj i ne drzi hranu s njom.
ima li netko ideju koliko bi kostao veterinar, slikanje noge ili sto vec treba?
boogeyman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:13.