Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.07.2015., 20:12   #1
Operacija kralježnice kod mačke

Pozdrav!
Nikako nisam mogla naci slicnu temu, pa molim moderatore da spoje ako ipak postoji. Jos gore, nisam nasla nit iskustava iz Hrvatske...
Pisem u ime mog starog koji je na vi sa tehnologijom
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 20:17   #2
Dakle, ima macka 10 g, velika ljubav, steriliziran, kucni...
Debel je i trom, vec duze vremena se teze krece i ne da se dirati po donjem dijelu kraljeznice.
Danas je bio na pregledu jer je sve gore i radjen je RTG-protruzija diska, "losiji" jedan kuk...treba na operaciju-straznja laminektomija, vadjenje diska... naravno nakon predop. anestezioloske obrade.
Druga opcija su analgetici pa dokle ide

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 20:20   #3
Pa molim ako ima tko sa iskustvom u ovom...
1. kako je isao oporavak nakon operacije?
2. Koji analgetici se smiju davati? Znam da su macke tricky po tom pitanju, nemaju enzim za razgradnju lijekova...plus kaj macak od starog ima i kronicni pankreatitits
Sad je dobio kortikosteroide za 4 dana.
3. Jel ima u Zg da se netko strucan bavi masazom/akupunkturom/ i sl . kod macaka, jel ima to smisla?

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2015., 16:27   #4
Ja ti mogu parcijalno odgovoriti oko analgetika iako ne znam da li misliš na postoperativno ili na "trajnije" rješenje; meloxicam se može davati mačkama (iako nije idealno na dulje vrijeme), tramadol također, fentanyl flasteri... onda imaš i opciju prirodno-ali-zasad-ilegalno (ulje) itd.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2015., 19:20   #5
Hvala ti! Ma treba mi za oba slucaja, stari jos razmislja oko operacije. Ok, znaci ipak ima opcija za kupirati bol kod mica.

Mene je iskreno strah da micko ne ostane na stolu jer sam cula dost takvih prica bez nekog objasnjenja.

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:16.